اسپانیا

  • درباره اسپانیا
  • جاذبه های اسپانیا
  • هتل های اسپانیا
  • رستوران های اسپانیا
  • مراکز خرید اسپانیا

پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا : مادرید

زبان رسمی اسپانیا : اسپانیایی

نوع حکومت اسپانیا : پادشاهی مشروطه

پادشاه : خوآن کارلوس اول

نخست وزیر : ماریانا راخوی

پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا : مادرید

مساحت اسپانیا : 728/504 کیلومتر مربع

جمعیت اسپانیا : 109/030/46 نفر

اسپانیا

 

در جنوب غربی قاره اروپا و در نزدیکی کشورهایی همچون فرانسه و پرتغال قرار دارد. این کشور جزو اتحادیه اروپا است و جزو زیباترین و پربازدیدکننده ترین  کشورهای این قاره به شمار می رود. اسپانیا، در میان دیگر کشورهای اروپایی قدمت و پیشینه خوبی دارد. کشورهای قدیمی متعددی در اروپا قرار دارند که عمر طولانی در تاریخ کشوری دارند اما اسپانیا از همه آنها یک قدم جلوتر است. اسپانیا همیشه در طول تاریخ تحت سلطنت و حکومت پادشاهان مختلف آفریقایی، اعراب و اروپایی های قرار داشته است. حكومت اسپانيا، حکومت سلطنت مشروطه است. پارلمان این کشور از مجلس سنا ومجلس وكلا تشکیل شده است. اسپانیا سالانه افراد بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند. این کشور از شرق با دریای مدیترانه و از غرب با اقیانوس اطلس در تماس است.بعد از کشور بزرگ فرانسه، اسپانیا دومین کشور بزرگ اروپا به شمار می رود. شهرت کشور اسپانیا برای آثار باستانی، بناهای تاریخی و زیبایی های طبیعی آن است.همین موارد، سالانه میلیون ها گردشگر را از نقاط مختلف دنا به سمت اسپانیا جذب می کنند.از آنجا که کشور اسپانیا جزو اتحادیه اروپاست، واحد پول کشور آن نیز یورو است. زبان های مختلفی در کشور اسپانیا صحبت می شود. اما رایج ترین زبان در این کشور، زبان اسپانیایی است که بیشتر مردم آن در همه شهرها و روستاها به این زبان صحبت می کنند. اما در کنار زبان اسپانیایی، زبان های دیگری نیز همچون والنسی، باسک، گالاسیا نیز جزو زبان های رسمی این کشور به شمار می روند. البته زبان های دیگری نیز همچون فالا، اتریشی و لئونز و ... در این کشور صحبت می شوند. انواع زبان های مختلف را در کشور اسپانیا می توان یافت. در اسپانیا علاوه بر زبان های مختلف، نژادهای مختلفی نیز وجود دارند. نژاد و قوم اصلی آن نژاد اسپانیایی است. اما اقوام دیگری نیز همچون موروکان، برتیانیایی و ادوریان نیز به این کشور مهاجرت کرده اند و در آنجا زندگی می کنند. اما همان طور که گفتیم، نژاد اصلی کشور اسپانیا، نژاد اسپانیایی است. بیشتر جمعیت مردم اسپانیا به دین مسیحی اعتقاد دارند. باید گفت دین رسمی کشور اسپانیا دین مسیحیت است. مذهب اصلی آنها نیز کاتولیک است. البته به غیر از مسیحی های کاتولیک ادیان دیگری نیز در این کشور وجود دارند. البته بد نیست بدانید حدود 20 درصد از جمعیت اسپانیا به هیچ دین و مذهبی اعتقاد ندارند و لائیک هستند. اما ادیانی همچون اسلام نیز در اسپانیا به چشم می خورند که جمعیت بسیار کمی دارند.

کشور اسپانیا یکی از بهترین مقاصد گردشگری است. این کشور علاوه بر جاذبه های طبیعی بسیار زیبا، بناهای تاریخی و معماری فوق العاده نیز دارد. سالانه افراد بسیاری به اسپانیا مسافرت می کنند و دیدنی های آن را از نزدیک بازدید می کنند.

اسپانیا تاریخ طولانی و قدیمی دارد. اسپانیا تقریبا انواع حکومت ها را در طول تاریخ تجربه کرده است. تاریخ اسپانیا، دوره های پیش از تاریخ را نیز در برمیگیرد. کشور امروزی اسپانیا، زمانی تحت تصرف امپراطوری روم و از مهم ترین مناطق امپراطوری آن زمان بوده است. بعد از آن، در قرون وسطی بود که اسپانیا تحت تسلط ژرمن های قرار گرفت و چند قرن بعد از آن توسط مسلمان ها فتح شد. البته حکومت اعراب و مسلمان ها بر اسپانیا در سال 1492 میلادی به پایان رسید.

اسپانیا یکی از کشورهای جنوب غربی اروپاست و می توان گفت بعداز فرانسه بزرگ ترین کشور این منطقه به شمار می رود. شاید جالب باشد بدانید اسپانیا در شبه جزیره ای به نام ایبری واقع شده است. اسپانیا بزرگ ترین قسمت این شبه جزیره را تشکیل داده است. در این شبه جزیره، جزایر دیگری نیز همچون بالئارس، جزایر قناری و شهرهای سبته و ملیله نیز  قرار دارند. کشور اسپانیا از جنوب و شرق به دریای مدیترانه، از جنوب غربی به اقیانوس اطلس، از غرب به پرتغال، و از شمال به دریای کانتابریا و کشور فرانسه متصل است.

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، کشور اسپانیا از جمله کشورهای زیبای قاره اروپاست و سالانه حدود 60 میلیون نفر از سراسر دنیا  به این کشور مسافرت می کنند.

بعد از پایان یافتن حکومت مسلمان ها بر اسپانیا ، این کشور استقلال خود را به دست آورد و به یکی از قدرت مندترین کشورهای قاره اروپا تبدیل شد. این وضعیت در طول قرن های 16 و 17 میلادی ادامه داشت و همچنان اسپانیا قدرتمندترین کشور منطقه به شمار می رفت. اما به تدریج با وقوع جنگ های مکرر این کشور ضعیف شد.

کشور‌های آمریکای جنوبی که  تحت سلطه اسپانیا قرار داشتند، اوایل قرن 19 میلادی از سلطه این کشور خارج شدند. اواسط قرن بیستم میلادی و بعد از شکست جمهوری خواهان در جنگ‌ های داخلی اسپانیا، ژنرال فرانکو حکومت کشور اسپانیا را به دست گرفت و حدود سه دهه این کشور را اداره کرد. 11 سال بعد از مرگ فرانکو و در سال 1986 میلادی، اسپانیا به اتحادیه اروپا ملحق شد و دوران جدیدی از تاریخ این کشور آغاز شد.

اسپانیا آب و هوای متغیری دارد. هر منطقه از این کشور آب و هوای خاص خود را دارند. برخی قسمت های از آب و هوای مدیترانه ای و قسمت های دیگر آب و هوای اقیانوسی یا کوهستانی دارند. جنوب شرق اسپانیا، تابستان های داغ و زمستان های معتدل مدیترانه ای دارد.  مناطق خشک مرکزی آن نیز تابستان های گرم و داغ و زمستان های سرد و خشک دارند. مناطق کوهستانی نیز تابستان های خنک دارند.

اسپانیا از جمله کشورهای پرجمعیت است. ب اساس آمار سال 2010 میلادی، جمعیت مردم این کشور حدود 4598901 نفر تخمین زده شده است.

تعطیلات رسمی

در کشور اسپانیا، 14 تعطیلات رسمی وجود دارد. 9 تا از این تعطیلات دولتی هستند و خود حکومت تعطیل کرده است. 2 تا از آنها نیز محلی هستند و خود مردم در مناطق مختلف کشور اسپانیا این دو روز را به تعطیلات رسمی خود اضافه کرده اند.

پایتخت اسپانیا

مادرید، پایتخت اسپانیا، شهر تاریخ، موسیقی، شور و هیجان و فوتبال است. مادرید را می‌توان نمونه‌ی کوچک کشور اسپانیا دانست: از تمام سنت‌ها و جذابیت‌هایی که در این کشور وجود دارند، چیزی هم در مادرید پیدا می‌شود. مادرید را در دنیا با میراث فرهنگی و هنری یگانه و زیبایش و با شب‌های پر زرق و برق و زنده‌اش می‌شناسند. موزه‌های بی‌پایانش، رستوران‌ها و کافه‌های همیشه بیدارش و هوای معتدل و مردم زنده و خوشحالش، مادرید را یکی از پرتوریست‌ترین شهرهای اروپا کرده است. تقریباً چهار فصل سال، شهر شلوغ و پر از مسافر است. با این‌ حال، بهار و پاییز برای دیدن مادرید وقت مناسب‌تری است؛ هم هوا خوب است و هم فستیوال‌ها و جشن‌های زیادی در شهر برپاست.

Read More

جاذبه های توریستی اسپانیا

اسپانیا سرزمین جشن (Fiesta)، خواب نیمروز (Siesta)، رقص مخصوص اسپانیایی (Flamenco)، گاوبازی (Corrados)، بازارهای محلی (Ferias) و پلو مخصوص اسپانیا (Paella) است . این کشور باستانی به علت آثار تاریخی جالب و ارزان بودن هزینه مسافرت و خونگرمی مردمانش ، سالیانه میلیونها توریست به طرف خود جذب می کند . اگر فرصت کافی برای یک مسافرت طولانی به اروپا دارید توصیه می شود با قطار سریع السیر اسپانیا (یعنی Talgo ) به سراسر شهرهای مهم اسپانیا مسافرت کنید

سمان سانتا (Semana Santa) و یا هفته مقدس در شهر سویل ، یکی از مهم ترین رویدادهای سنتی این شهر است. در هفته منتهی به عید پاک(هفته مقدس در میان مسیحیان) این مراسم برگزار می شود و یکی از رویدادهای مذهبی ای است که بهتر از دیگر سنت ها در اسپانیا شناخته شده است. سنت این مراسم بدین گونه است که در این هفته، افراد با مجسمه های چوبی ، صحنه های منحصر به فرد مصائب مسیح را نشان می دهد و یا تصاویری از حضرت مریم که با نشان دادن چهرای اندوهناک ، برای شکنجه و کشته شدن پسرش اشک می ریزد.

برخی از مجسمه ها از دوران باستان بزرگ و شاهکارهای هنری محسوب می شوند. این مراسم فرهنگی و معنوی برای جمعیت کاتولیک های محلی مهم می باشد. در طول هفته مقدس، شهر انبوه می شود از ساکنان و بازدید کنندگان بومی و غیر بومی که تأثیر بسیار زیادی بر روی جامعه کاتولیک دارد.

 قلعه مونتجیک (montjuic castle)

یک قلعه تحمیلی است که در سال 1640 در بارسلونای اسپانیا ساخته شد. این برج، به طور عمده برای سرکوبی مردم در طول دو قرن مورد استفاده قرار گرفت. از قلعه مونتجیک بعدها نیز بعنوان مکانی برای سرکوبی آنارشیست ها در قرن نوزدهم و زندانیان سیاسی تحت سلطه فرانکو استفاده می شد.

ژنرال فرانسیسکو فرانکو دیکتاتور اسپانیا بود. او پس از جنگ داخلی این کشور، از ۱۹۳۹، تا هنگام مرگش در ۱۹۷۵ بر اسپانیا حکومت می‌کرد. در سال 1940 ، لوئیس کمپانی در این قصر توسط نیروهای فاشیستی اعدام شد.

وی رئیس جنرالیت کاتالونیا بود. استحکام این قلعه قرن هفدهم و هیجدهم بازمی گردد، زمانی که بارسلونا برای دفاع در برابر نیروهای فیلیپه اول آماده می شد. امروزه این مکان تنها جایی از شهر است که در آن می توانید مجسمه فرانکو را ببینید. قلعه مونتجیک مبدل به یک موزه نظامی شده است

 

 

 

قصر سویل (Alcázar of Seville ) ،

 یک قصر سلطنتی در سویل ، کشور اسپانیا می باشد که در اصل قلعه وابسته به اهالی شمال افریقا می باشد. این قصر یکی از بهترین نمونه باقی مانده از معماری mudéjar است. فرمانروایان بعدی تعلقات دلخواهی را به قصر اضافه کردند. سطوح فوقانی قصر هنوز توسط خانواده سلطنتی به عنوان محل اقامت رسمی سویل استفاده می شود. کاخ زادگاه ماریا آنتونیتا دختر فیلیپ پنجم و و الیزابت فرانس می باشد.

شاه در قلعه به امضای پیمان سویل که منجر به پایان جنگ انگلیس و اسپانیا شد پرداخت. بعدها ، یک طبقه فوقانی توسط چارلز پنجم به آن اضافه شد که توسط لوئیس دوگا در سبک رنسانس ایتالیا طراحی شده است .

عملیات این طبقه جدید در سال 1540 آغاز شد و در 1572 به پایان رسید .در این قلعه می توان هر دو سبک رنسانس و mudéjar را مشاهده کرد. هم اکنون این مکان موزه و محل جمع آوری مطالب و سرگذشت ارتش اسپانیا است. مهندسی قصر سویل به علت قابلیت های بالای دفاعی بی نظیر است. این قصر دارای تونل های زیرزمینی بسیاری است که بخش های مختلف را به هم متصل می کند.

Sabatini Gardens

یکی از باغ های آرام و زیبا و معروف مادرید Sabatini Gardens است که روزانه مردمان زیادی را از گوشه گوشه شهر شلوغ مادرید به سمت خود می کشاند . Sabatini Gardens در واقع باغ وسیعی است که قصر سلطنتی(Royal Palace) در آن واقع شده است . این باغ در سال 1978 به روی بازدید کنندگان و عموم مردم باز شد .

یکی از معمارانی که مسئول طراحی قصر و محیط اطراف باغ را برعهده داشت Francesco نام داشت . فرانچسکو معماری ایتالیایی بود . از ویژگی های این باغ درختان و بوته هایی است که به شکل هندسی منظمی طراحی شده اند .

استخر و فواره های این باغ به همراه مجسمه های باستانی آن هر گردشگری را مجذوب خود می کند . بازتاب مجسمه های سفید در آب زلال استخر لذت پیاده روی در این باغ را دوچندان می کند .

ساعات ورود و خروج به این پارک با تغییر فصل ، تغییر می کند :

From Oct 01 to Apr 30

From Monday to Sunday

Does not close at midday

From 9:00 AM to 9:00 PM

From May 01 to Sep 30

From Monday to Sunday

Does not close at midday

From 9:00 AM to 10:00 PM

آدرس و اطلاعات این پارک :

Calle Bailén s/n, (Cuesta de San Vicente)

28013 Madrid (Madrid)

Tel.:+34 915885342

Fax.:+34 915885313

کلیسای ساگرادا فامیلیا

یکی از مکان های تاریخی بارسلون که برای معماری متفاوتش مشهور شده، کلیسای ساگرادا فامیلیا به معنای «خانواده مقدس» است. ساخت این کلیسای بزرگ کاتولیک در سال 1882 میلادی آغاز شده است و همچنان ادامه دارد. احتمالا ساخت آن تا سال 2026 میلادی ادامه داشته باشد. البته شاید ریزه کاری ها و زیبایی منحصربه فرد آن را بتوان دلیلی برای طولانی بودن زمان تکمیلش نیز دانست. طراح این بنای عظیم معماری به نام آنتونیو گائودی است. البته او در حال حاضر در قید حیات نیست.تماشای این کلیسا از نزدیک به قدری هیجان انگیز است که نمی توان نگاه از آن برداشت. 18 برج کوچک ساختمان ساگرادا فامیلیا جاذبه های اصلی آن هستند. این برج ها باعث بلندتر دیده شدن کلیسا شده اند. در این برج ها مجسمه هایی از مریم مقدس، عیسی مسیح و مبلغان ساخته شده است و در بلندترین برج آن مجسمه عیسی قرار دارد.

جزئیات هندسی و نمادگرایی های ساخته شده در نمای آن نیز از دیگر جاذبه های این بنا هستند.

دهکده پوبله اسپانیول

یکی از پربازدیدترین مکان های گردشگری بارسلون، موزه طبیعی پوبله اسپانیول است. این موزه در واقع دهکده ای با 117 ساختمان و کوچه و خیابان و نماد فرهنگ ها و سنت های مختلف کشور اسپانیا است. این دهکده، ساختمان ها و معماری های مختلف و نژاد و فرهنگ های متفاوت دارد.

شاید شما زمان کافی برای سفر به شهرهای مختلف اسپانیا را نداشته باشید به همین دلیل با رفتن به این دهکده کوچک می توانید در مورد کشور اسپانیا، نژادها، سنت ها، فرهنگ و انواع سبک های زندگی در آن اطلاعات کاملی کسب کنید.

این دهکده موزه مانند در دامنه کوه Mointjuic واقع شده است. مساحت آن حدود 42 هزار متر مربع است. البته علاوه بر ساختارهای معماری، آثار هنری دیگری همچون صنایع دستی و تابلوهای نقاشی نیز در این دهکده در معرض دید عموم قرار دارند.

 

موزه پیکاسو

 

موزه ها در این شهر محبوبیت بسیاری میان بازدیدکنندگان دارند. از جمله باید به موزه پیکاسو اشاره کرد. همان طور که از نام موزه پیداست، بزرگ ترین مجموعه آثار پیکاسوست. پابلو پیکاسو از جمله هنرمندان مشهور قرن 20 میلادی در کشور اسپانیا بوده است. این موزه شامل آثار هنری این نقاش معروف است و به همین دلیل از جمله محبوب ترین و پربازدیدکننده ترین موزه های بارسلون به شمار می رود.

موزه پیکاسو، 5 ساختمان کنار هم دارد که همگی به قرون وسطی تعلق دارند. این موزه به ویژه برای دوستداران نقاشی بسیار ارزشمند است.

گردشگران علاوه بر تماشای آثار هنری پیکاسو، از نوع و نحوه زندگی او نیز اطلاعات کسب می کنند. در میان آثار او باید به نقاشی هایی در سبک های مختلف همچون کوبیسم، امپرسیونیسم و ناتورالیسم اشاره کرد. موزه پیکاسو علاوه بر نمایش آثار هنری، محل مناسبی نیز برای برگزاری سمینارها و سخنرانی ها در حوزه هنر و به ویژه در مورد پیکاسو و آثارش است.

به وجود آورنده این موزه فردی به نام خائومه سابارتس (Jaume Sabartes ) است. سابارتس دوست نزدیک پیکاسو بود. ایده آن نیز زمانی به ذهن او خطور کرد که مجموعه بزرگی از آثار پیکاسو را در منزل خود دید و با خود اندیشید می تواند آنها در جایی همچون موزه در معرض دید عموم قرار دهد.

باغ وحش بارسلون

 باغ وحش بارسلون در یکی از پارک های بزرگ بارسلون که خودش همچون یک شهر بزرگ است، قرار دارد. در این باغ وحش حیوانات نادری زندگی می کنند که برای بازدیدکننده ها بسیار جالب توجه است.

فضا و محیط این باغ وحش به گونه ای طراحی و ساخته شده است که حیوانات تصور می کنند در محیطی طبیعی همچون جنگل زندگی می کنند. بخشی از این باغ وحش به کودکان اختصاص دارد و آنها را با انواع حیوانات و نوع زندگی و تغذیه آنها آشنا می کند.

در این باغ وحش همچنن ترن برقی نیز وجود دارد که بسیار مورد توجه کودکان قرار دارد. آنها عاشق سوار شدن به قطار و گشت زدن در فضای پارک و باغ وحش هستند. در گوشه ای از باغ وحش بارسلون فضایی نیز برای پیک نیک در نظر گرفته شده است. همه افرادی که دوست دارند آخر هفته خود را برای تفریح و پیک نیک بیرون از هتل یا خانه سپری کنند، می توانند به این پارک بروند.

 

 

 

موزه ملی هنر کاتالونیا که به اختصار MNAC نیز نامیده می شود

 یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر بارسلون است. این موزه در سال 1929 میلادی، محلی برای برپایی نمایشگاه های بین المللی بود. اما در سال 1990 میلادی به موزه تبدیل شد.

ساختمان موزه معماری بسیار زیبایی دارد و باید گفت از جمله موزه های محبوب سراسر اسپانیاست. گردشگران با نگاه به ساختار این بنا، جذب طراحی زیبایش می شوند. این ساختمان همچون قصر می ماند. شاید دلیل آن نیز این باشد که قبلا یک قصر سلطنتی بوده است. موزه ملی هنر کاتالونیا، از جمله موزه هایی است که خودش بیش از آثار درونش، بازدیدکننده را مسحور می کند.

ستون های بلندی که در کناره ها و جلوی ساختمان قرار دارند به اضافه پله های بلند و طولانی مقابل بنا، آن را به یکی از زیباترین بناهای تاریخی و زیبا در بارسلون تبدیل کرده است.

Read More

هتل های اسپانیا

مجموعه هتل هاي زنجيره اي پارادورز در اسپانيا

 اگرچه هتل هاي لوكس و مجللي محسوب ميشوند اما عمدتا در كاخ ها و قلعه ها و صومعه ها، ديرها و عمارت هاي اربابي و نيز در چشم اندازهاي طبيعي اين كشور احداث شده اند كه درطراحي و اجراي اين مراكز دولت اسپانيا هدف يا اهداف مشخصي را دنبال مي كند.

از آن جا كه اغلب بناهاي ياد شده ازجمله آثار تاريخي در كشور محسوب مي شوند ، سبك ارائه خدمات دراين هتل ها به سبك هاي سنتي است تا امكانات لازم براي تجربه محيطي تاريخي براي توريست ها فراهم آيد.

مجموعه اقامتگاهي پارادورز علاوه بر كاخ ها و محوطه هاي تاريخي در نواحي شاخص طبيعي نيز احداث شده كه دامنه اين شبكه در تمام شهرها و مناطق دور و نزديك اسپانيا از گاليسيا در شمال غربي اين كشور گرفته تا كاتالونيا و آندولوزيا در جنوب اين كشور و نيز در جزاير قناري و همچنين در برخي شهرهاي اسپانيايي در شمال افريقا گسترش دارد.

هرچند كه هريك از اين ساختمان ها و موقعيت ها بسيار تماشايي هستند اما درصورتي كه توريست ها تمايلي به اقامت در اين هتل هاي تاريخي نداشته باشند امكان استفاده از هتل ها و اقامت گاه هاي مدرن نيز وجود دارد كه بسياري از آن ها نيز تحت مديريت شبكه هتل هاي پارادور فعاليت مي كنند.

هتل ها ي فعال در شبكه هتلداري پارادور مشخصا از سوي دولت اسپانيا و به منظور ارتقاي توريسم كيفي شكل گرفته است كه هدف عمده دولت اسپانيا از طراحي و اجراي اين پروژه گسترده هتلداري ، حمايت و حفاظت از ميراث هنري و ملي و تاريخي اسپانيا بوده است. علاوه بر حمايت از ميراث تاريخي، حمايت از مردم و سكنه محلي درمناطق مختلف شهري و روستايي نيز از ديگر اهداف مهم در كاربري اين قبيل بناها وشكل گيري اين شبكه گسترده اقامتگاهي در كشور اسپانيا از طريق ايجاد منابع اقتصادي متنوع دركشور بوده است.

اما توريست هايي كه دراين هتل ها اقامت مي كنند علاوه بر اقامت در مكان ها تاريخي و حضور درفضاهاي تاريخي از بالاترين استانداردهاي اقامتگاهي نيز برخوردار مي شوند كه با توجه به استانداردهاي معقول بين المللي تعيين شده و اعمال مي شود.

هتل های 4ستاره مادرید:  آکسر باراجاس و کنفرتل پیو زیی

هتل های 4ستاره بارسلونا: گران ترر کاتالانیا  و گراند سنترال

Read More

رستوران های اسپانیا

از قدیم، وعده اصلی غذای اسپانیایی ها در روز حدود ساعت 2تا4 بعداظهر و در شب 9 تا 11شب بوده است.اکثر مردم حدود ساعت 5تا6، یک نوع غذای سبک به نام مرینا و یا بکودیلو(یک نوع ساندویچ) به همراه یک نوشیدنی گرم. صبحانه سبک است و شامل قهوه، شکلات داغ، نان،مربا، یا چورواست(تکه های خمیر سرخ شده، مخلوط با شکر) برای میان وعده های روزانه از غذاهای گوشتی، ماهی، سالاد، میوه وپنیر استفاده می کنند آن ها انواع مختلف نان دارند.

- چورو(churro) یک نوع غذای سنتی حاضری است. برای تهیه ی آن، خمیر نان شیرینی را سرخ می کنند. این غذا را اغلب دست فروشها در خیابان پیش چشم خریدار آماده می کنند. چورو را بیشتر برای صبخانه می خورند.

- تاپاس(tapas): نام انواع مواد و غذاهای اشتهاآور خاص مردم اسپانیا است؛ ممکن است تاپاس، سرد باشد؛ مثل مخلوط روغن زیتون و پنیر ویا گرم باشد مانند پاتیلی تاس(ماهی مرکب سرخ شده) معمولا تاپاس را بین زمان اتمام کار تا شام، یا درتعطیلات آخر هفته موقع ناهار می خورند. 8تا12 نوع تاپاس در رستوران های اسپانیا ارائه می کنند.

- یکی دیگر از غذاهای مورد علاقه ی مردم اسپانیا سرانو است. گوشت خوک را تکه تکه می کنند و دو هفته در نمک می خوابانند؛ سپس آن ها را می شویند و به صورت دلخواه در غذاهای مختلف استفاده می کنند.

- پائلا(paella): یک نوع غذای سنتی مورد علاقه ی مردم اسپانیاست واز گوشت وجانوران دریایی، برنج، سبزیجات وزعفران درست می شود در واقع سه ماده ی اصلی آن برنج،زعفران وروغن زیتون است.پائلا خوراک برنج متداول مردم منطقه ی والنسیاست که غالبا یکشنبه ها می خورند.

 

غذای نواحی مختلف اسپانیا متفاوت است ولی تقریبا همگی این ویژگی ها را دارند:

1- استفاده از نان به همراه غذا

2- نوشیدن شراب در طول وعده های غذایی

3- مصرف سالاد به خصوص در تابستان

4- مصرف میوه یا لبنیات برای دسر

5- در موقعیت های خاص از تارت و کیک هم برای دسر استفاده می شود.

 

رستوران رم:

ristorante caffe

taberna perisana

آدرس :roma 00193-via tacito 54/a

تلفن : 0645441122

فکس : 0645441754

Read More

مراکز خرید اسپانیا

دوست‌داران خرید، سفر به کوآلا لامپور را حداقل در حد گفتن با ارزش خواهند یافت. راه‌های بسیاری برای تعقیب نیازهای خریدتان از یک خانه فروشگاهی تا یک دکه خیابانی، یا از یک فروشگاه شبانه (Pasar Malam) تا یک فروشگاه زنجیره‌ای وجود دارد. شما همیشه همان محصول مورد نظرتان را نخواهید یافت اما انتخاب‌های متعددی از نظر قیمت و کیفیت در اختیارتان خواهد بود.

 

فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگی در کوآلا لامپور وجود دارد، مانند Suria KLCC (دقیقاً در زیر برج‌های دوقلو) در میان منطقه Megamall، با این‌حال در دهکده Bangsar، معروف‌ترین ناحیه خرید Bukit Bintang است. با تراکمی بالا از  فروشگاه‌ها و مغازه‌های شهر شما هر چیزی را از ریزترین ابزارهای هوشمند ژاپنی گرفته تا آخرین قطعات طراحی شده فرانسوی می‌توانید پیدا کنید. پس خود را در این‌جا گم کنید.

 

 

Star Hill

برای محصولات لوکس و بر چسب‌های طراحی شده خاص، مثل Luis Vuitton اینجا را از دست ندهید.

آدرس: 181 Jalan Bukit Bintang, 55100

 

Sungei Wang Plaza

برای تجهیزات شیک، لباس‌ها و کفش به اینجا بیایید. قیمت‌ها معمولاً قابل چانه‌زدن هستند. بیش از 500 فروشگاه در 33 دسته‌بندی مختلف وجود دارد، ولی به هراس نیفتید.

 

آدرس: 99 Jalan Bukit Bintang, 55100

 

 

Bb Plaza

بورس کفش‌های کتانی، صندل و مدهای اسلامی/مالزیایی

 

 

Imbi Plazza

ویژه لوازم کامپیوتری و محصولات مرتبط با IT

 

 

محله چینی ها China Town

محله چینی ها یا همان خیابان پتالینگ یکی از شلوغ ترین و پر رفت و آمد ترین مکانهای خرید شهر کوالالامپور است . این بازار محل فروش اجناس بدلی و ارزان قیمت بوده و شما می توانید بدل خیلی از اجناس مارک دار و معروف در جهان را آنجا بیابید . انواع ساعت های مچی ، پوشاک ، لوازم تزئینی ، کیف ، کفش و...از عمده اجناس ارزه شده در این بازار است .

چانه زنی شیوه همیشگی و رسم معمول محله چینی هاست ، فروشنده ها بابت اجناس خود هر قیمتی به شما پیشنهاد کردند و هر چقدر هم به نظر شما ارزان بود باز هم جای چانه زدن و ارزانتر خریدن هست ، خریداران این اجناس بیشتر خارجی ها و بخصوص جهانگردان هستند چون برای خریدن یادگاری و سوغاتی با نرخخهای ارزان ایده آل است .

ساعات بازدید همه روزه 10 صبح تا 11 شب

برای رسیدن به آنجا می توانید با قطار Putra LRT رفته و ایستگاه Pasar Seni  پیاده شوید ، بعد از 10 دقیقه پیاده روی به آنجا می رسید

آدرس :     Jalan Petaling , Kuala Lumpur

 

 

 

بازار مرکزی  Central  Market

 

پنجاه سال پیش این بازار میدان تره بار شهر کوالالامپور بوده و امروزه بصورت بنایی کلاسیک با سبکی خاص در آمده و محل فروش صنایع دستی و کارهای هنری است . شما می توانید با بازدید از این بازار ، علاوه بر آشنایی با قسمتی از فرهنگ و هنر مالزی تولیدات عرضه شده در این بازار را که جنبه یادبود و سوغاتی دارند با قیمتهای مناسب خریداری نمائید

 

 

مرکز پاویلیون PAVILION

 

اگر چه این مرکز خرید بزرگ اواخر سال گذشته برای بازدید عموم راه اندازی شد اما در اوایل امسال توسط نخست وزیر مالزی به طور رسمی گشایش یافت . پاویلیون با هزینه ساختی حدود یک میلیارد دلار آمریکا یکی از مدرنترین و بزرگترین مراکز خرید شهر کوالالامپور محسوب می شود . این مرکز بیش از 450 فروشگاه دارد و اکثر آنها دارای مساحت های زیاد و دکورهای مجلل و پرهزینه است . در اینجا مجموعه ای از معروفترین و گرانترین مارک ها و علامت های تجاری صاحب نام جهان گرد هم آمده است که این باعث شده هر روزه جمعیت زیادی اعم از بازدید کننده ، خریدار و گردشگر از آن دیدن کنند .

در طبقه های مختلف این مرکز و در قسمت هایی که مشرف به خیابان های اطراف است رستوران ها و کا فه های متعدد با صورت غذاها و نوشیدنی های جالب و متنوع سعی میکنند بازدید کنندگان را به غذا خوری های خود جلب کنند . تعداد زیادی از این رستوران ها و کافی شاپ ها که جزو لوکس ترین و معروف ترین های دنیا هستند برای اولین بار در مالزی و به صورت انحصاری در پاولیون شعبه دایر کرده اند .این مورد شامل طراح های صاحب نام و معروف مد جهان نیز شده است و آنها نیز نخستین گالری های خود را در آسیای  جنوب شرقی در این مجتمع خرید برپا کرده اند .

آدرس : Jalan Bukit Bintang , Kuala Lumpur

 

 

برج و مرکز خرید وِلد The Weld

 

مرکز خرید وِلد در مرکز شهر و منطقه تجاری ، اداری خیابان راجا چولان قرار دارد و نزدیک بودن به برج مخابراتی کوالالامپور آنرا به یکی از مراکز خرید پر تردد شهر مبدل کرده است .

این مرکز خرید علاوه بر داشتن بیش از 35 فروشگاه که عرضه کننده انواع و اقسام پوشاک و لوازم تزیینی و لوکس هستند ، دارای مجموعه ای است از رستورانهای متنوع که در آنها با انواع خوراکیها و غذاهای خوش طعم از مشتریان پذیرایی می شود .

پارکینگ کافی و مناسب از ویژگی های آن می باشد .

همه روزه از 10 صبح تا 10 شب

آدرس: 76, Jalan Raja Chulan , Kuala Lumpur

 

 

 

 

 

محله هندی ها  Little India

چنانچه علاقه مند باشید بخشی از ساختار سنتی و بافت قدیمی شهر کوالالامپور را مشاهده و تجربه کنید و یادگاری و سوغاتی نیز خریداری نمایید ، خیابان مسجد ایندیا یکی از محل های مناسب برای این منظور است . در این بازار قدیمی که عطر و رایحه انواع ادویه جات و غذاهای متنوع در سراسر خیابان پیچیده است ، گذشته از خشکبار و ادویه جات می توان پارچه ها و لباسهای سنتی در رنگها ، طرحها و بافت های بسیار متنوع را به قیمت های خیلی مناسب خریداری کرد .( این بازار در موسم اعیاد و بخاطر حراجیهای بزرگ پر ازدحام و شلوغ می شود )برای رسیدن به آنجا از Putra LRT  یاStar LRT   استفاده نموده و در ایستگاه Masjid Jamak  پیاده شوید . محله مربوطه در حدود 100 متری ایستگاه واقع شده است .

آدرس: Jalan Masjid India , Kula Lumpur

-------------------------------------------------------------------------------------------

مرکز خرید سونگای وانگ Sungei Wang Plaza

مرکز خرید سونگای وانگ از مراکز قدیمی خرید در کوالالامپور بوده و بیش از 30 سال از تاسیس آن می  گذرد . با وجود افتتاح مراکز خرید جدید و مدرن مانند پاولیون و استارهیل در اطراف آن از تعداد خریداران و بازدید کنندگان این مرکز خرید کاسته نشده و همچنان شلوغ و پر رونق است . واقع بودن در قلب شهر و متصل بودن به شبکه قطار منوریل دسترسی به این مکان را آسان کرده است .

برای رفتن به آنجا از Monolail استفاده و ایستگاه Bukit Bintang پیاده شوید .

آدرس: Jalan Bukit Bintang , Sultan Ismail

Read More

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513