آرژانتین

 • درباره آرژانتین
 • جاذبه های گردشگری آرژانتین
 • هتل های آرژانتین
 • رستوران های آرژانتین
 • مراکز خرید آرژانتین

آرژانتین کشوری است در آمریکای جنوبی. پایتخت آن بوئنوس آیرس است. زبان رسمی این کشور اسپانیایی و جمعیت آن ۴۱ میلیون نفر است. واحد پول آرژانتین پزو نام دارد. آرژانتین از لحاظ وسعت پس از برزیل دومین کشور آمریکای جنوبی و در بین کشورهای جهان هشتمین کشور از لحاظ وسعت است. آرژانتین سومین اقتصاد بزرگ آمریکای لاتین را دارد و سطح زندگی در آن بالا است.

۹۷ درصد از جمعیت آرژانتین اروپایی‌تبار هستند که بیشترشان از نوادگان مهاجران ایتالیایی و اسپانیایی هستند. ۹۲ درصد از مردم این کشور مسیحی، ۱٫۹ درصد مسلمان و بقیه بی‌دین یا پیرو ادیان دیگر هستند.

منطقه کنونی آرژانتین پیش از این یکی از مستعمرات امپراتوری اسپانیا به نام «فرمانداری ریو دلا پلاتا» را تشکیل می‌داد. با درگرفتن جنگ استقلال آرژانتین، مردم این منطقه اعلام استقلال کردند و پس از استقلال جنگ‌های داخلی آرژانتین رخ داد که در خلال بخش اعظم سده نوزدهم ادامه یافت. این کشور در جریان سده بیستم با چندین کودتا و دوره‌های بی‌ثباتی سیاسی روبه‌رو شد و بحران‌های اقتصادی نیز در آن رخ داد.

مجمع‌الجزایر فالکند در امتداد فلات آرژانتین قرار دارد و اما در کنترل بریتانیا است. این جزایر میان دو کشور مورد مناقشه هستند. ارتش آرژانتین در ۲ آوریل سال ۱۹۸۲ اقدام به تصرف جزایر فالکلند کرد، اما نیروهای بریتانیایی موفق شدند که در ۲۰ ماه مه همان سال جزایر را دوباره پس گیرند. در این جنگ ۲۵۰ سرباز بریتانیایی و ۶۵۰ سرباز آرژانتینی کشته شدند.[۲]

پاپ فرانسیس اول، رهبر کنونی کاتولیک‌های جهان اهل آرژانتین است.

Read More

پورتو ایگوازو

پورتو ایگوازو شهری مرزی در ایالت میسیونز (Misiones Province) آرژانتین است و پنجمین شهر بزرگ این ایالت محسوب می شود. این شهر که در شمال شرقی آرژانتین قرار دارد با پاراگوئه و برزیل هم مرز می باشد. آبشارهای ایگواسو تنها ۱۸ کیلومتر از این شهر فاصله دارند و به همین دلیل صنعت توریسم این شهر بسیار پر رونق می باشد. آب و هوای پورتو ایگوازو مرطوب نیمه حاره ایست و ماه نوامبر، بارانی ترین ماه سال در این شهر محسوب میشود.

آبشارهای ایگوازو

یکی از مشهور ترین جاذبه های آرژانتین، آبشارهای رود ایگوازو (Iguazu Falls) است که مقدار جریان آب آنها سه برابر آبشارهای نیاگارا براورد شده است. این آبشارها که بین کشور برزیل و آرژانتین قرار دارند، در جنگل های نیمه حاره ای قرار دارند و هر سمت آن، نماهای مخصوص به خود را دارد. این آبشار شامل چندین آبشار کوچکتر است و تنها با تماشای آن از آسمان میتوانید به عظمت و زیبایی واقعی آن پی ببرید.

آب های بیکران 

در طول پنج شبی که ماه کامل است، در پارک ملی ایگواسو تورهایی همراه با راهنما برگزار میشود که شامل سفری کوتاه با قطار و راه پیمایی بر روی پل های پیاده رو تا سکویی که بر روی گلوگاه شیطان قرار دارد میشود. تاریکی شب، صدای حیوانات مختلف در جنگل، صدای آبشار و رنگین کمانی که توسط نور ماه و قطرات آبشار شکل گرفته فضایی بسیار خیره کننده را به وجود می آورند.

معادن واندا

معادن سنگ های قیمتی واندا در ۴۷ کیلومتری پورتو ایگوازو قرار دارند.در این مکان یک مرکز خرید، اشیاء دکوراتیو، جواهرات، سنگ های کریستال و غیره را به فروش میرساند.

 

پارک ملی ایگوازو

پارک ملی که مساحتی بیش از ۵۵ هزار هکتار آن در آرژانتین، و ۱۷۰ هزار هکتار آن در برزیل است و بزرگترین جنگل حفاظت شده جنوب آمریکا محسوب میشود. این جنگل های نیمه حاره ای محل زندگی ۱۱۰۰ گونه پرنده و پستاندار بزرگ و کوچک از جمله گوزن، سمور و پلنگ آمریکایی می باشند. موزه جانور شناسی تاریخ طبیعی این پارک ها بسیار جذاب می باشد.

 

لا آریپوکا

لا آریپوکا مانند یک شهربازیست که با جلب توجه بازدید کنندگان به تاثیرات بدی که قطع درختان بر روی محیط زیست میگذارد فضایی بسیار جالب بوجود آورده است. این مجموعه به ۶ بخش مختلف تقسیم میشود:

۱- ساختمانی عظیم که با درختان بسیار بزرگ ساخته شده است

۲- دهکده  بازسازی شده گوارانی و خرید صنایع دستی گوارانی ها

۳- تاکورو که خانه ای با انواع سنگ های مختلف است

۴- یاتی، محل فروش محصولات محلی

۵ – بستنی فروشی کوکوروچو

۶- رستوران زیبای ترمیتاس

در سمت شمال غرب پورتو ایگوازو، در محل تلاقی ریو ایگواسو و ریو پارانا، و در ورودی پورتو میرا، مرز سه کشور و نقطه مشترک بین برزیل، آرژانتین و پاراگوئه قرار دارد. از این نقطه نمایی فوق العاده به اطراف قابل رویت می باشد.

نقاشی های دیواری

در شیبی که به سمت ریو ایگواسوست، نقاشی های دیواری بسیاری دیده میشوند که رسیدن اولین فاتحان به رهبری آلوار نونز به منطقه ایگوازو را نشان میدهند.

قبرستان ریکولتا

اولین توقفگاه هر توریستی در بوینس آیرس، قبرستان ریکولتاست. هنرمندان بسیاری این قبرستان بسیار مشهور را محلی مسحور کننده میدانند. بسیاری از رئیس جمهورها، دیکتاتورها، نویسندگان، افسانه ها و قهرمانان در این شاهکار عظیم معماری و مجسمه سازی دفن شده اند. دروازه های ورودی این قبرستان که وسعتی بیش از ۵ هکتار دارد به سبک نئوکلاسیک با ستون هایی یونانی هستند و آرامگاه های مرمری زیبایی که با مجسمه های زیبا تزئین شده اند نمایی خیره کننده به قبرستان داده اند. قبرستان ریکولتا از جمله قبرستان هاییست که تنها تاریخ مرگ بر روی قبرهای آن حک میشود نه تاریخ تولد.

کاسا روسادا

کاسا روسادا یا کاخ صورتی محل رسمی اقامت و دفاتر کار رئیس جمهور آرژانتین میباشد. کاسا روسادا در انتهای شرقی پلازا دی مایو، میدانی بزرگ که از سال ۱۵۸۰ پایه های بوینس آیرس در آن بنا شد و توسط موسسات سیاسی بسیار مهم شهر و آرژانتین احاطه شده قرار دارد. این ساختمان که در سال ۱۸۸۲ به دستور رئیس جمهور خولیو آرجنتینو روکا ساخته شد مملو از گنجینه های ملی شامل اتاق مجسمه های نیم تنه مرمری رئیس جمهورهای گذشته، پلکان ایتالیا و موزه کاسا روسادا می باشد.


پلازا دی مایو یا میدان بزرگ

پلازا دی مایو همیشه نقطه مرکزی شهر محسوب میشده و هم اکنون نیز اجراهای فی البداهه تاریخی بسیاری هر هفته در این میدان به اجرا در میاید. این مکان عمومی در مقابل کاسا روسادا یا کاخ صورتی قرار دارد. کابیلدوی قدیمی و کلیسای جامع نیز در این میدان واقع شده اند. بهترین راه دیدن این جاذبه ها، همراه شدن با تورهای روزانه بوینس آیرس می باشد.

ستون هرمی شکل بوینس آیرس

ستون هرمی بوینس آیرس با ارتفاعی حدود ۶۸ متر سمبل ملی شهر و مردم آن است. این ستون در سال ۱۹۳۶ به مناسبت چهارصدمین سال تاسیس شهر در میدان جمهوری، مکانی که پرچم آرژانتین برای اولین بار برافراشته شد بنا شد. بدنه خاکستری این ستون که مکانی برای اجرای فعالیت های فرهنگی و رویدادهای دیگر است، توسط بازارها و ساختمان های بلند اطراف آن احاطه شده.

مرکز فرهنگی بورخس

بهترین نمایشگاه های بوینس آیرس در مرکز فرهنگی بورخس برگزار میشوند. این مرکز نه تنها بهترین آثار هنری را به نمایش میگذارد بلکه رویدادهای هنری ای همچون تئاتر، اجراهای مدرن و فیلم های مستقل را نیز برگزار میکند. برخی از نمایشگاه های اخیر این مرکز شامل عکاسی های رابرت کاپا و آثار نقاش و مجسمه ساز مشهور سالوادور دالی میباشد. محوطه زیبای هنری طبقه بالا توسط نوری که از سقف شیشه ای آن میتابد منظره ای روشن و خیره کننده دارد. سازه تی شکل این بنا امکان برگزاری چهار نمایشگاه همزمان را به هنرمندان میدهد.

سن تلمو

سن تلمو با معماری اسپانیایی، رستوران ها و اجراهای سنتی خود، منحصر بفردترین منطقه بوینس آیرس است. در خیابان های سنگفرش شده این منطقه مغازه های عتیقه فروشی و تاریخچه تانگو را میتوانید مشاهده کنید. بعداز ظهر یکشنبه ها، پلازا دورگو مملو از غرفه های صنایع دستیست و این میدان تاریخی به یک میلونگا یا صحنه تانگو تبدیل میشود. این منطقه را میتوان بخش هنری شهر بوینس آیرس محسوب کرد.

مرکز فرهنگی ریکولتا

از زمان آغاز به کار اخیر این مرکز در دهه ۸۰ ، مرکز فرهنگی ریکولتا که در چند قدمی قبرستان ریکولتا قرار دارد، به یکی از منابع و مراکز فرهنگی مهم شهر بوینس آیرس تبدیل شده است. داخل این ساختمان که شامل تالارهای نمایشگاهی عظیم چرخان و استثناییست بازسازی شده است. سینما و تالار کنفرانسی که پذیرای رویدادها و فستیوال های مختلف است نیز، تکمیل کننده فضای فرهنگی این مرکز است.


کامینیتو

کامینیتو منطقه ایست که از سه خیابان که در امتداد رود لا بوکا به هم میپیوندند تشکیل شده است. ساختمان های این منطقه توسط هنرمندی به نام خوان کوینکلا بنیتو، با رنگ های مختلف شاد و با طراوت نقاشی شده اند و این منطقه را به یکی از چشم نواز ترین جاذبه های بوینس آیرس تبدیل کرده است. با قدم زدن در خیابان های کامینیتو، کافه ها، صنایع دستی و توریست های بسیاری را می توانید مشاهده کنید.

 

نمایشگاه ماتادورها

هدف این نمایشگاه برگرداندن فرهنگ آرژانتینی بومی گاوچران های آمریکای جنوبی به این کشور است. هر یکشنبه بیش از ۱۰۰ هنرمند در ماتادروس باریو جمع میشوند. اغذیه های محلی همچون امپانادا، تامالا و آسادو با کیک ها و شیرینی های مختلف در این مکان به فروش میرسند. اجناس بومی و سنتی از جمله چرم، پارچه ها و لباس های پشمی، فلزکاری های زیبا، و آثار هنری منحصر بفرد از جذابیت های این نمایشگاه محسوب میشود. بعداز ظهر ها هم در این مکان موسیقی زنده و حرکات موزون محلی با لباس های زیبای آرژانتینی اجرا می شود.


خیابان فلوریدا

خیابان فلوریدا خیابانی مخصوص پیاده هاست که در مرکز شهر واقع شده. مغازه های بیشماری که همه چیز از جمله چرم، سوغاتی، البسه آرژانتینی و لوازم الکترونیکی به فروش میرسانند محبوب توریست هایی هستند که از این خیابان دیدن میکنند. همچنین مراکز خرید عظیم شامل یکی از زیباترین مراکز خرید دنیا به نام گالاریا پاسیفیکو نیز در این خیابان قرار دارند.

تئاتر کولون

این سالن تئاتر که در سال ۱۹۰۸ آغاز به کار کرد یکی از مهم ترین سالن های تئاتر موسیقیاییست و سالن اپرای مشهور آن گنجایش ۲۵۰۰ نفر را دارد. این سالن پذیرای اجراهای اشخاص معروفی همچون ماریا کالاس، انریکو کاروسو و لوچیانو پاواروتی بوده است. فعالیت های موسیقیایی تئاتر کولون بسیار گسترده است و تورهای داخلی با راهنما از موزه و سالن پشت صحنه تئاتر، تجربه ای جالب است.

فلورالیس جنریکا

فلوریس یا فلورالیس جنریکا یکی از مشهورترین سمبل های بوینس آیرس است. این گل فلزی ۶ گلبرگی که در سال ۲۰۰۲ توسط معمار مشهور، ادواردو کاتالانو به شهر اهدا شد، در مرکز میدان سازمان ملل در استخری ۴۰ متری و منعکس کننده قرار دارد. جنریکا به معنی کلی میباشد و نشان از آن است که این گل سمبل تمام گل های دنیاست، اما شکی نیست که سازه این گل، سمبلی قدرتمند و مدرن از تکنولوژی و طبیعت است. ابعاد گلبرگ های این گل ۱۳ در ۷ متر است و ۴ پرچم در وسط آن، کامل کننده گل می باشد.

پارک سوم فوریه

این پارک که به جنگل های پالرمو نیز مشهور است، پارکی شهری به مساحت ۲۵ هکتار است که در پالرموی بوینس آیرس قرار دارد و به خاطر بیشه زارها، باغ های جانورشناسی، باغ های گیاه شناسی، پلازا ایتالیا، دریاچه ها و باغ های رز خود بسیار مشهور است. طارمی آندلسی و بنای یادبود اسپیناردز، پیست دوچرخه سواری و آسمان نمای گالیلو گالیله با معماری مدرنش، از جمله جذابیت های این پارک محسوب میشوند.

Read More

هتل  Abasto Plaza Hotel The Tango Experience  

4 ستاره44 ستاره44 ستاره44 ستاره44 ستاره4

 

 • استخر
 • تبدیل ارز
 • سالن بدنسازی
 • آسانسور
 • کافه تریا
 • پذیرش 24 ساعته
 • دسترسی به اینترنت
 • سالن ورزش
 • چتر آفتابی
 • سرویس شستشوی البسه
 • Cable
 • Satellite Television
 • Sofa
 • Lounge
 • تراس
 • Terrace
 • تلویزیون

 

 هتل  Super Resort Buenos Aires  

3 ستاره33 ستاره33 ستاره33 ستاره33 ستاره3

Tte. Juan D. Peron 940:آدرس هتل:Hotel Address
541143261092:تلفن هتل:Hotel Tel.

 

 

 

 هتل  Hotel Sol Cataratas  

3 ستاره33 ستاره33 ستاره33 ستاره33 ستاره3

 

 

 • Smoking Rooms
 • تخت دو نفره
 • حمام
 • دوش
 • وان حمام
 • سشوار
 • تراس
 • دسترسی به اینترنت
 • اینترنت بی‌سیم
 • گاوصندوق
 • تلویزیون
 • تلویزیون کابلی
 • میز
 • یخچال کوچک
 • پارک اتوموبیل
 • گاراژ
 • سرویس اتاق
 • سرویس شستشوی البسه
 • ماشین لباسشویی
 • خدمات پزشکی
 • رخت کن
 • باغ
 • محل نگهداری دوچرخه
 • رستوران
 • چتر آفتابگیر
 • چتر آفتابی
 • اتاق‌های مرتبط به هم
Read More

خیابان فلوریدا خیابان فلوریدا خیابانی مخصوص پیاده هاست که در مرکز شهر واقع شده. مغازه های بیشماری که همه چیز از جمله چرم، سوغاتی، البسه آرژانتینی و لوازم الکترونیکی به فروش میرسانند محبوب توریست هایی هستند که از این خیابان دیدن میکنند. همچنین مراکز خرید عظیم شامل یکی از زیباترین مراکز خرید دنیا به نام گالاریا پاسیفیکو نیز در این خیابان قرار دارند.

معادن سنگ های قیمتی واندا در ۴۷ کیلومتری پورتو ایگوازو قرار دارند. راهنماها به شما درباره نوع و جنس سنگ ها و انرژی مثبتی که برخی سنگ ها دارند توضیح خواهند داد. در این مکان یک مرکز خرید، اشیاء دکوراتیو، جواهرات، سنگ های کریستال و غیره را به فروش میرساند.

Read More

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513