مکزیک

  • درباره مکزیک
  • جاذبه های گردشگری مکزیک
  • هتل های مکزیک
  • رستوران های مکزیک
  • مراکز خرید مکزیک

ایالات متحد مکزیک یا مکزیک، کشوری است در آمریکای شمالی. این کشور بیش از ۱۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن مکزیکوسیتیاست.

زبان اداری و کاربردی در مکزیک زبان اسپانیایی است اما این کشور یک زبان رسمی ندارد و از سال ۲۰۰۳، تعداد ۶۲ زبان بومی سرخ‌پوستی نیز به عنوان «زبان‌های ملی» ثبت شده و رسمیت یافته‌است. کشور مکزیک بزرگ‌ترین کشور اسپانیایی‌زبان جهان است و حدود یک‌سوم از کل اسپانیایی‌زبان‌های جهان در مکزیک زندگی می‌کنند.

۷۰ درصد مردم مکزیک از تبار مستیزو (دورگه سفیدپوست و سرخ‌پوست)، ۱۵ درصد سفیدپوست و ۹٫۸ درصد سرخ‌پوست هستند. ۸۲٫۷٪ مردم آن مسیحی کاتولیک و ۷٫۹ درصد پیرو دیگر شاخه‌های مسیحیت هستند.

این کشور از شمال با ایالات متحده آمریکا و از جنوب شرقی با گواتمالا و بلیز هم‌مرز است. همچنین اقیانوس آرام، در غرب و جنوب، خلیج مکزیک در شرق و دریای کارائیب در جنوب شرق آن قرار دارند. این کشور با حدود ۲ میلیون کیلومتر مربع وسعت، ۱۴اُمین کشور وسیع دنیا و ۱۱اُمین کشور پرجمعیت دنیاست.[۱]

نخستین آثاری که از انسان در آمریکای میانی به دست آمده متعلق به ۴۰ هزار سال پیش است. مکزیک همچنین مهد یکی از مهم‍ترین تمدن‌های باستان، آزتک، بوده‌است. مکزیک در سده ۱۶ میلادی توسط هرنان کورتس کشف شد و در سال ۱۵۱۹ تمدن‌های بومی مکزیک از سوی اسپانیایی‌ها مورد حمله قرار گرفتند. این کشور از سال ۱۵۲۱ تا جنگ‌های استقلال مابین ۱۸۲۱–۱۸۱۰ مستعمره اسپانیا بوده‌است.[۲] مکزیک پرجمعیت‌ترین منطقه تحت‌الحمایه اسپانیا بود. پس از سه قرن استیلای امپراتوری اسپانیا، سرانجام در سال ۱۸۱۰ استقلال مکزیک از اسپانیا اعلام شد.

Read More

آثار بجا مانده از تمدن مایا
مکزیک هرم های تاریخی بسیاری را در خود جای داده است. بسیاری از این هرم ها مربوط به تمدن مایاهاست که در دل جنگل های انبوه جنوب این کشور است. مایاها تقویم بسیار دقیق و جالبی داشتند که بسیار از آثار تاریخی بجا مانده نیز برای بدست آوردن اطلاعات لازم از خورشید، ماه، زهره و بعضی اجرام دیگر ساخته شده است. برخی از آثار بجا مانده مانند هرم کوکولکان، هرم آفتاب و هرم ماه از جاذبه های گردشگری مهم مکزیک به شمار می رود. جالب است بدانید چندین هزار منطفه باستانی در مکزیک وجود دارد و در این زمینه هم بی شباهت به کشور خودمان نیست!

 

مرکز تاریخی مکزیکو
مرکز تاریخی مکزیکوسیتی یا سنترو در اطراف زوکالو یا میدان اصلی این شهر که بزرگترین میدان آمریکای لاتین است و بعد از میدان سرخ مسکو بزرگترین میدان جهان محسوب می شود، قرار گرفته است. این میدان قابلیت گنجایش ۱۰۰ هزار نفر را دارد. از جمله جاذبه های این قسمت شهر می توان به کاخ ملی، کلیسای مکزیکوسیتی، کلیسای سانتو دومینگو، خیابان سن ایلدفونسو، خانه سنت آگوستین و ده ها بنای تاریخی دیگر اشاره کرد.

 

 

کلیسای مکزیکوسیتی
بزرگترین و قدیمی ترین کلیسای قاره آمریکاست. بنای این کلیسا که در سال ۱۵۷۳ تا ۱۸۱۳ ساخته شده به سبک گوتیک است و مملو از ستونها و مجسمه های زیبا میباشد. دو برج ناقوس کلیسا شامل ۲۵ ناقوس هستند و زیارتگاه کنار آن، تعمیدگاه کلیسا را در خود جای داده. این کلیسا ۱۶ عبادتگاه دارد و ۱۴ تای آنها به روی عموم باز هستند.

 

کاخ ملی
ساختمان قوه مجریه فدرال مکزیک که در میدان اصلی شهر واقع شده است. این کاخ از زمان آزتک ها مسند پادشاهی بوده و بسیاری از مصالح ساختمانی این بنا از همان زمان به جای مانده اند. مجموعه فعلی، ساختمانی دولتی است که محل کار رئیس جمهور مکزیک را در خود جای داده و با نمای صورتی رنگ و طولی بیش از ۲۰۰ متر، تمامی سمت شرقی زوکالو را اشغال کرده است.

 

 

کلیسای بانوی گوادالوپ
کلیسایی رومی کاتولیک، باسیلیکای باستانی، باسیلیکای جدید و زیارتگاه ملی مکزیک که در شمال مکزیکوسیتی در میدان ماریانا قرار دارد. باسیلیکای تاریخی در سال ۱۵۳۱ تا ۱۷۰۹ ساخته شد و باسیلیکای جدید در سال ۱۹۷۴ به آن اضافه شد. این کلیسا یکی از مهم ترین سایت های زیارتی کاتولیک هاست و سالانه میلیون ها بازدیدکننده دارد.

 

موزه ملی مردم شناسی
این مجموعه شامل قوم شناسی، مردم شناسی، باستان شناسی از روزگاران پیش از تاریخ مکزیک شامل گنجینه های آزتک ها، مایاها و سایر تمدن های مکزیکی است.

 

معبد کبیر
معبد کبیر یا تمپلو مایور یکی از معابد اصلی آزتک ها در پایتختشان تنوکتیتلان بود، که هم اکنون به مکزیکوسیتی تبدیل شده است. این معبد که هیویی تئوکالی نام داشته، به دو خدای جنگ و خدای باران و کشاورزی تقدیم شده است. هر کدام از این خدایان زیارتگاهی دارند که در بالای یک هرم با پله های مجزا قرار گرفته اند. ابعاد معبد در پایه تقریبا ۱۰۰ در ۸۰ متر است و در سال ۱۳۲۵ میلادی ساخته شده است.


ستون استقلال
فرشته استقلال که آن را به نام اِل انجل یا ستون استقلال می شناسند، ستونی است که در میدان پاسئو د لا ریفورما در مرکز مکزیکوسیتی واقع شده است. ال انجل در یادبود صدمین سال شروع جنگ استقلال مکزیکو که در سال ۱۹۱۰ جشن گرفته شد، ساخته شد. این ستون یکی از مشهورترین نمادهای مکزیکوسیتی است.

 

پارک چاپولتپک
پارک یا جنگل چاپولتپک، با بیش از ۶۸۶ هکتار وسعت بزرگترین پارک آمریکای لاتین است و بر روی تپه چاپولتپک واقع شده است. این پارک که به گونه ای ریه های مکزیکوسیتی محسوب می شوند، باغ وحش شهر و موزه های متعددی همچون موزه هنر مدرن، موزه بوم شناسی، موزه کودکان، موزه تکنولوژی، موزه تاریخ طبیعی و موزه ملی که محل اقامت امپراطور اتریشی ماکزیمیلیان هابسبرگ بوده را در خود جای داده است.

 

گاوبازی
امثال ما از این نظر نمی توانند مکیزیکی ها را درک کنند! اما جالب است بدانید مکزیکو دو میدان گاوبازی مهم دارد که هر یکشنبه پر از تماشاگر است. نکته جالب تر اینجاست که مردم این شهر به این کار دلبستگی خاصی دارند!

Read More

هتل  Fiesta Inn Tlalnepantla 

اطلاعات هتل: 20 اتاق

  :منطقه هتل
  :درباره هتل
:Hotel Description
Avenida Sor Juana Ines de la Cruz #22 Mexico City :آدرس هتل
:Hotel Address
 
52 55 57 29 41 00 :تلفن هتل
:Hotel Tel.

 

 

 

 هتل  City Express Central de Abastos  

4 ستاره44 ستاره44 ستاره44 ستاره44 ستاره4

 

 

 
This is a hotel with a young, fresh and minimalist look for those travelers looking for quality accommodation and a venue for your business closures. Located 5 minutes the Central de Abastos; 9 kilometers from the International Airport of Mexico City; and only 5 miles from Foro Sol, Palacio de los Deportes and Ciudad Deportiva Magdalena Mixhuca. This hotel offers the amenities needed for a pleasant stay, the atmosphere of the property provides a rest environment. Well-equipped guestrooms, excellent amenities and a great location. This property is the ideal place with everything you need for an unforgettable vacation. :درباره هتل
:Hotel Description
EJE 6 SUR ESQ. HUALQUILA DELEGACION IZTAPALAPA 540 Mexico City :آدرس هتل
:Hotel Address
 
00525552498080 :تلفن هتل
:Hotel Tel

 

اطلاعات هتل: 20 اتاق

 

:منطقه هتل

 

 

  :درباره هتل
:Hotel Description
Avenida Sor Juana Ines de la Cruz #22 Mexico City :آدرس هتل
:Hotel Address
 
52 55 57 29 41 00 :تلفن هتل
:Hotel Tel.

 

Read More

غذا و نوشیدنی در مکزیکو سیتی می تواند ارزان باشد اگر شما بیشتر روی دکه‌های خیابانی و غذافروشی های محلی تمرکز کنید، اما اگر در رستوران‌هایی با منوی انگلیسی توقف کنید، ممکن است با شهری نسبتا گران روبرو شوید، زیرا چنین مکان هایی اکثرا  درون هتل‌های لوکس و گران‌قیمت یافت می‌شوند. صبحانه: اگر هتل مقصدتان وعده صبحانه را ارایه نداد، می توانید از غذافروشی های محلی که در طول هر خیابانی وجود دارند، این وعده‌ی لذیذ را میل کنید. (۴۰ تا ۶۰ پزو) ناهار: می توانید غذاهای خیابانی فواق العاده و رستوران‌های کوچک محلی را برای این وعده‌ی غذایی انتخاب کنید که قیمت‌هایی بسیار مقرون به صرفه دارند.(۵۰ تا ۸۰ پزو) شام: زمانی که رستوران‌های نشستنی را انتخاب می کنید، قیمت‌ها به طبع افزایش پیدا می‌کنند، اما باز هم اگر از رفتن به مناطق توریستی پرهیز می کنید، می‌توانید با قیمت‌های خوبی یک وعده شام را میل کنید. (۷۵ تا ۱۵۰ پزو) مک دونالد بیگ مک: مک دونالد در مکزیک خیلی ارزان نیست. اما در هر صورت اگر دلتان هوای چنین غذاهایی را کرد، می توانید تعدادی رستوران خوب مک دونالد در این شهر پیدا کند. (۴۵ پزو) اگر دوست دارید خودتان آشپزی کنید، بسته به اینکه به کدام سبک از غذای غربی یا آسیایی علاقمند باشید، می‌توانید مواد غذایی مورد نیاز یک هفته‌تان را با پرداخت به ترتیب حدود ۶۶۴.۵ و ۵۰۲ پزو  تهیه کنید. به یاد داشته باشید محاسبه قیمت‌ها بر اساس میزان کالری استاندارد و مواد غذایی مورد نیاز یک انسان سالم و بالغ تنظیم شده است که اقلامی چون نان تازه، برنج سفید، گوشت قرمز گاوی، تخم مرغ، شیر (سبک غربی)، سینه‌ی مرغ (پوست کنده و بدون استخوان)، پنیر محلی (سبک غربی)، سیب درختی، موز، پرتقال، گوجه فرنگی، سیب زمینی، پیاز و کاهو می‌شود. مسلم است که اگر مواد بیشتری نیاز دارید، باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید.

Read More

بازار روما (Mercado Roma)

همانطور که قبلا گفتیم، مکزیکو سیتی مکانی عالی برای خرید به شمار می‌رود. یکی از بهترین بازار‌های این شهر روما است که در محله‌ی لا روما واقع شده است. در این بازار می توانید اجناس مد و فشن و همچنین کالاهای منحصر به فرد طراحی شده توسط طراحان مکزیکی را خریداری کنید. مکزیکو سیتی در کانون توجه طراحان مدی قرار دارد که تلاش می کنند تجربه‌ای منحصر به فرد از مد را برای کسانی که خواهانش هستند به وجود بیاورند. در واقع این مکان بیشتر مناسب افرادی است که دنبال خرید‌های لوکس هستند. اما این مکان علاوه بر مد و فشن، تجربه ای عالی از غذاهای خوشمزه‌ی مکزیکی را در اختیار بازدیدکنندگان می گذارد. روغن زیتون اعلا، گلاتوی سنتی و غذاهای ترکیبی مکزیکی تنها بخشی از غذاهایی هستند که در اختیار شما قرار می‌گیرد. 

Read More

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513