رومانی

  • درباره رومانی
  • جاذبه های گردشگری رومانی
  • هتل های رومانی
  • رستوران های رومانی
  • مراکز خرید رومانی

رومانی (به رومانیایی România) کشوری است در جنوب شرقی اروپا. پایتخت آن بخارست است. رومانی از غرب با مجارستان و صربستان، از شمال شرقی و شرق با مولداوی و اوکراین و از جنوب با بلغارستان همسایه است.

رومانی با داشتن مساحت ۲۳۸٬۴۰۰ کیلومتر مربع نهمین کشور اتحادیه اروپا از نظر مساحت است و همچنین با داشتن ۱۹ میلیون جمعیت هفتمین کشور اتحادیه اروپا از نظر جمعیت است.[۱]

زبان رسمی این کشور زبان رومانیایی و واحد پول آن لئو رومانی است. اکثریت مردم رومانی مسیحی هستند که حدود ۸۷ درصد از شاخهارتدکس تعلق دارند.

مردم رومانی از آمیزش قوم بومی داچیا (قومی هندواروپایی مرتبط به تراکیه‌ای‌ها) و رومی‌ها پدید آمده و زبان رومانیایی از ریشه لاتین و هم‌خانواده با زبان ایتالیایی است.

کشور رومانی در سال ۱۹۴۴م به اشغال ارتش سرخ شوروی درآمد و تا سال ۱۹۵۸م ادامه یافت. در این مدت شوروی با مداخله در امور رومانی موفق شد زمینه‌های شکل‌گیری و تسلط دولت کمونیستی را بر رومانی فراهم آورد. از این پس به مدت چهل سال و اندی از ۱۹۴۵ تا ۱۹۸۹م دولت کمونیستی بر رومانی فرمان راند.[۲]

در سال ۱۹۸۹، نیکلای چائوشسکو، دیکتاتور کمونیست کشور درپی شورش مردم رومانی سرنگون و نظام این کشور به یک نظام چندحزبی مبدل شد.[۳] با کنار رفتن پرده آهنین، دوره گذار رومانی به سوی دموکراسی و اقتصاد بازار سرمایه‌داری آغاز شد. پس از یک دهه مشکلات اقتصادی بعد از انقلاب و کاهش استانداردهای زندگی، انجام اصلاحات گسترده، بهبود اقتصادی را به دنبال داشت. در سال ۲۰۱۰، رومانی یک کشور با درآمد متوسط ​​رو به بالا با شاخص توسعه انسانی بالا بود.[۴]

رومانی در ۲۹ مارس ۲۰۰۴ به ناتو، و در ۱ ژانویه ۲۰۰۷ به اتحادیه اروپا پیوست.

Read More
اولین چیزی که در نگاه اول نظر شما را در رومانی جلب خواهد کرد خانه های با سقف شیب دار به سبک شمال ایران و همچنین پرچم های فراوان رومانی و اتحادیه اروپا در سرتاسر شهرها و روستاهاست به طوری که خیال خواهید کرد وارد جشنواره و یا یک روز ملی رومانی شده اید.
تمامی شهرهای رومانی جاذبه های توریستی و تاریخی دارند و نمیتوان گفت کدام شهر از کدام بهتر است. مردمی خونگرم و مهمان نواز که آنها را از سایر اروپایی های خشک جدا میکند.
 
شهر توریستی و ساحلی Constanta ( کنستانتسا )
 
یک دریاچه کوچک ماهی گیری در اطراف شهر Brasov ( براشوف )
 
کلیسای بزرگ شهر Iasi ( یاش )
 
پیست اسکی و تفریح Poiana Brasov ( پویانا براشوف )
 
- قلعه بزرگ و تاریخی دراکولا (پادشاه خونخوار رومانی در صدها سال پیش) در شهر Bran (بران)
Read More
Read More

رستوران Caru' cu Bere

Caru' cu Bere، تاریخی‌ترین و مشهورترین رستوران کشور رومانی به شمار می‌رود. غذای اینجا اگر عالی نباشد می‌شود آن را خوب نامید، با این وجود عمده دلیلی که شما باید از این رستوران بازدید کنید، فضای زیبا و تاریخی آن است که با محیط داخلی خیره کننده‌ای در آمیخته است. مطمئن باشید این رستوران ارزش هزینه‌ای را که می کنید دارد. نکته‌ها:

  • این رستوران نوشیدنی‌هایی با برند خودش را با قیمت‌هایی منطقی به فروش می‌رساند.
  • هر شب می توانید موزیک زنده و رقص محلی را در این رستوران تماشا کنید.

 

 

Read More

مرکز خرید بانیسا یکی از اولین مراکز خرید رومانی می باشد که در انجا می توانید تمامی برندهای خارجی را پیدا کنید. در این پارک تجاری هر چه بخواهید می توانید خریداری کنید.

مرکز خرید سان پلازا یکی از بزرگترین مراکز خرید رومانی در بخارست می باشد و تنها مرکز خرید بخارست است که با ایستگاه مترو رابطه مستقیم دارد.

 

بعد از بازار بخارست، مرکز خرید پلازا رومانی دومین مرکز خریدی است که در بخارست افتتاح شد. در اینجا فروشگاه، رستوران و سینماهای بسیاری وجود دارد.

یکی دیگر از کوچکترین مراکز خرید رومانی واقع در جنوب بخارست، مرکز خرید سیتی مال می باشد که دارای بیش از 100 فروشگاه، رستوران، سینما و سالن بازی برای کودکان می باشد.

 

 

Read More

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513