کیف

  • درباره کیف
  • جاذبه های گردشگری کیف
  • هتل های کیف
  • رستوران های کیف
  • مراکز خرید کیف

کیف (به اوکراینیКиїв) پایتخت کشور اواکرین و بزرگترین شهر آن می‌باشد. رودخانه دنیپر از بین این شهر عبور می‌کند و شهر به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌کند. از نظر تقسیمات کشوری این شهر دارای ادارات جدا و مستقل از استان کیف بوده و در واقع می‌توان گفت بصورت مستقل و جداگانه اداره می‌شود. کیف مرکز فرهنگی، هنری، سیاسی، اقتصادی و غلمی اواکراین بوده و بزرگان و دانشمندانی زیادی در این شهر زاده و زندگی نموده‌اند. کیف در کنار اهمیت سیاسی و اقتصادی جزو مراکز مذهبی اروپای شرقی و مسیحیت ارتدوکس می‌باشد و از اماکن مذهبی واقع در این شهر می‌توان به کلیسای جامع کیف و کلیسای سنت اندرو و کلیسا جامع رستاخیز مسیح نام برد. مراکز سیاسی و دفاتر سفارتخانه‌های خارجی این شهر در منطقه گوامی اینوگیت و مراکز اداری شهر در منطقه استویاتوشنسکی قرار دارد. این شهر در شمال این کشور واقع شده و هفتمین شهر پرجمعیت اروپا پس از شهرهای استانبول، مسکو، لندن، سن پترزبورگ، برلین و مادرید است. این شهر از قرون گذشته مرکز سلسله‌های پادشاه روس تبار بوده و در بین ملل روس زبان هنوز هم به عنوان مادر شهرهای روسیه نامیده می‌شود.

Read More

میدان استقلال

این میدان مرکزی کیف و یکی از میدان های اصلی این شهر است. رویدادهای سیاسی بسیاری در این میدان رخ میدهد و به همین دلیل آن را میدان می نامند. میدان در سراسر دنیا به محلی که طرفداران یوشنکو و انقلاب نارنجی، در اواخر هفته ها در آن به صورت موقت سکنی گزیده بودند مشهور است. میدان، محل مرکزی تجمعات کیف است.

کلیسای سنت سوفیا

قدیمی ترین کلیسای کیف که در سال ۱۰۳۷ به دستور رهبر قدرتمند کیف، پادشاه یاروسلاو ساخته شد و بعدها در همین مکان به خاک سپرده شد. ۱۳ گنبد طلایی در بالای مجموعه ای از برج های سفید قرار گرفته اند و بهترین مکان برای تماشای آن ها، برج ناقوس ۷۵ متری در ورودی مجموعه است. در بیرون دروازه های این مجموعه، مجسمه ای در گرامیداشت بوگدان ملنیتسکی که در قرن هفدهم کیف را آزاد کرد و به امپراطوری روسیه داد، خودنمایی میکند. این کلیسا در میدان سوفیسکایا واقع شده است.

صومعه کیف- پچرسکی

این مجموعه بی نظیر که در سواحل نیپر ساخته شده معماری بسیار جذابی دارد. در زیر گنبد طلایی کلیساها، شبکه ای از کاتاکومب ها (مقابر زیر زرمینی مسیحیت) که با نور شمع روشن میشوند، یعنی جایی که قدیسین اوکراینی در تابوت های شیشه ای قرار گرفته اند وجود دارند.

موزه بولگاکوف

نمایی جالب و نا متعارف از زندگی مشهورترین نویسنده کیف، میخائیل بولگاکوف بعنوان پسری جوان. آثار درون موزه بر روی محافظ سفید که شرح حال او در زمان جنگ داخلی روسیه در کیف است، و شاهکارهایی همچون مستر و ماگاریتا تمرکز دارند.

موزه ملی چرنوبیل

این موزه آمیزه ای از آثار هنری درباره فاجعه عظیم اتمی چرنوبیل، ابزارآلاتی که از این صحرا بدست آمده، و مدل هایی از نجات دهندگان شجاع و آتش نشان هایی که در این راه جان باختند است. ده ها علامتی که از سقف آویزان هستند یادبودی بر شهرهاییست که تخلیه شدند و هنوز هم زندگی در آن ها خطرناک است.

صومعه سنت میکائیل با گنبدهای طلایی

این صومعه در غرب رود نیپر ساخته شده و به منطقه تجاری و مالی شهر مشرف است. بنای صومعه در اصل توسط اسویاتوپوک ایزیاسلاویچ در قرون وسطی ساخته شد. در حالیکه طراحی داخل صومعه به سبک بیزانس اصلی خود باقی مانده است، نمای خارجی آن در قرن هجدهم به سبک باروک اوکراینی بازسازی شد.

موزه ملی تاریخ جنگ وطن پرستانه ۱۹۴۵-۱۹۴۱

مجموعه ای در یادبود مشارکت بحث برانگیز اوکراین در جنگ جهانی دوم، یعنی زمانی که نازی ها جمعیت اوکراین را به نیم تبدیل کردند. این مجموعه با بیش از ۳۰۰،۰۰۰ اثر و همچنین مجسمه ای ۶۲ متری که از تیتانیوم ساخته شده و نماد مادر میهن است، یکی از بزرگترین موزه های اوکراین محسوب میشود.

موزه ایالتی هوانوردی

این موزه که در فرودگاه قدیمی ژولیانی و روبروی ترمینال آن در منطقه صنعتی قرار دارد، هواپیماهای شهری و نظامی بسیاری از جمله ای ان-۲ و تی یو-۱۰۴ را در خود جای داده است.

Read More

هتل روس

تعداد ستاره: ★★★☆☆

آدرس هتل: کیف, هاسپیتالنایا, ۴

شماره تماس: ۰۰۳۸۰۴۴۲۵۶۴۰۰۰

وبسایت: لینک

 

هتل اوپرا

تعداد ستاره: ★★★★★

آدرس هتل: کیف, خیابان باگدانا خمیلنتسکو, ۵۳

شماره تماس: ۰۰۳۸۰۴۴۵۸۱۷۰۷۰

وبسایت: لینک

 

هتل ماسلیوسکی دِوِر

تعداد ستاره: ★★★☆☆

آدرس هتل: کی یف, اسلاوگرودسکایا خیابان, ۴۹

شماره تماس: ۰۰۳۸۰۴۴۵۰۱۳۵۳۰

وبسایت: لینک

 

هتل گالاسیوسکی

تعداد ستاره: ★★☆☆☆

آدرس هتل: کی یف, بزرگراه سوراک لت اکتیابر ۹۳

شماره تماس: ۰۰۳۸۰۴۴۲۵۹۷۶۷۳

وبسایت: لینک

Read More

رستوران پرشن پالاس

نوع غذا : ایرانی - اوکراینی - پیتزا
تلفن : ۰۴۴۴۱۰۲۴۵۰
آدرس : کیف - مارشالا مالینووسکاها۳۴
قیمت برای هر نفر تقریبا :‌ ۱۰۰ گریونی
ساعت کاری : ۱۲:۰۰ تا ۲۴:۰۰

 

رستوران پرسیا

نوع غذا : ایرانی - اوکراینی
تلفن : ۲۴۳۲۵۴۲-۰۶۳۳۹۳۱۸۲۹
آدرس : کیف - اوشینسکاوا ۲۵
قیمت برای هر نفر تقریبا :‌ ۸۰ گریونی
ساعت کاری : ۱۰:۰۰ تا ۲۳:۰۰

 

رستوران تایک

نوع غذا : ترکی
تلفن : ۰۴۴۴۱۷۴۰۶۲
آدرس : کیف - ساگای داچنوهو ۳۱آ
قیمت برای هر نفر تقریبا :‌ ۱۵۰ گریونی
ساعت کاری : ۱۱:۰۰ تا ۲۳:۰۰

 

رستوران مارماریس

نوع غذا : ایرانی - اوکراینی
تلفن : ۲۴۳۲۵۴۲-۰۶۳۳۹۳۱۸۲۹
آدرس : کیف - گلوبوچیتسکایا ۴۰
قیمت برای هر نفر تقریبا :‌ ۱۵۰ گریونی
ساعت کاری : ۱۰:۰۰ تا ۲۴:۰۰

Read More
 

فروشگاه مواد غذایی بیلا در شهر کیف

فروشگاه بیلا یکی از فروشگاههای مستقر در خیابان خرشاتیک در مرکز شهر می باشد، در این فروشگاه شما می تواننید  نان، گوشت تازه، کالباس . سوسیس، مرغ، ماهی، روغن مایع، حبوبات، آب آشامیدنی ، میوه و سبزیجات و … را تهیه نمایید.

 

بازار بزرگ مسکوسکی در میدان مسکوسکی

در این بازار همه چی پیدا می شود، از لباس و کفش گرفته تا مواد خواراکی، خرید از این بازار بسیار به صرفه می باشد چون همه چی به صورت طبیعی و داماشنی ( خانگی ) می باشد. از قصابی این بازار می تواننید روزانه گوشت تازه گاو و گوسفند با قیمت مناسب خریداری کنید. محصولات این بازار معمولا 20% تا 40% ارزان تر از فروشگاههای دیگر می باشد. این بازار نزدیک دانشگاه ریاست جمهوری کیف اوکراین می باشد.

 

بازار آشان کیف

این بازار یکی از بزرگترین بازار های مواد غذایی در کیف می باشد که البته شهرت آن به این خاطر است که همه چی در آن یافت می شود، از غذاهای از قبل پخته و آماده تا ابزار های نجارس و رنگ و مواد بهداشتی، حداقال قیمت ها 10% پایین تر از جاهای دیگر می باشد.

 

Alta Mall Kiev

مرکز خرید آلتا اولین مرکز خرید در پایتخت اوکراین است. لباس ورزشی، کفش، لوازم آرایشی، عطریات، بهداشت و فروشگاه های سوغات و هر چیزی که شما تصور کنید در این مجموعه یافت میشود.این مرکز همچنین میزبان یک سوپر مارکت عظیم، دو فروشگاه و تعدادی از رستوران ها بین المللی است. نمایش مد لباس هر شنبه در این مرکز اجرا میشود. مرکز خرید آلتا یکی از بهترین مراکز خرید کیف و مراکز خرید در اوکراین به شمار میرود.

Read More

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513