آنکارا

  • درباره آنکارا
  • جاذبه های گردشگری آنکارا
  • هتل های آنکارا
  • رستوران های آنکارا
  • مراکز خرید آنکارا

آنکارا

شهر آنکارا پايتخت کشور تركيه و در مرکز آناتولی بر لبه شرقی فلات بزرگ و مرتفع آناتولی در ارتفاع 850 متری قرار گرفته است. آنکارا، ناحیه ای حاصلخیز است که غالبا  در آن گندم کاشته می شود و دارای نواحی جنگلی در شمال شرقی اش می باشد. شهر آنکارا از شمال با استانهای چانکیری و بلو، از غرب با اسکی شهیر، و از شرق با استان کیر شهیر هم مرز است. تاریخ آنکارابه عصر برنز و تمدن هاتیها بر می گردد که در هزاره دوم قبل از میلاد توسط هیتی ها، در قرن دهم قبل از میلاد توسط فرنگیها جایگزین شد و بعد از فرنگیها غلاطیه ایها بر روی کار آمدند. از نژاد سلت اولین کسانی بودند که در قرن سوم قبل از میلاد آنکارا را پایتخت خود قرار دادند. این شهر در آن زمان( Ancyra انکیرا) نام داشت، به معنی "لنگر" که یکی از قدیمیترین کلمات در زبان سلتی های دریا دوست بوده است. این شهر متعاقبا به دست رومیها و سپس اهالی روم شرقی افتاد. سلطان آلپ ارسلان سلجوقی در زمان فتح "مالازگیرت" در 1071 راه آناتولی را به روی ترکها گشود. سپس در 1073 آنکارا را که یک موقعیت مهم برای ترابری ارتش و منابع طبیعی به قلمرو ترکیه بود تصاحب کرد. این شهر یک مرکز مهم فرهنگی، بازرگانی و هنری در زمان رومیها، و یک مرکز بازرگانی مهم در مسیر کاروانها به سمت شرق در زمان عثمانیها بود. در حدود قرن نوزدهم از اهمیت آن کاسته شد. مجددا زمانی که کمال آتاتورک آن را به عنوان یک پایگاه برای اینکه از آنجا "جنگ آزادی "را رهبری کند، انتخاب کرد، این شهر تبدیل به یک مرکز مهم شد. در نتیجه, نقش این شهر در جنگ و همچنین موقعیت استراتژیک آن ، آنکارا را در 13 اکتبر 1923 به عنوان پایتخت جمهوری جدید ترکیه معرفی کرد.

اقتصاد آنکارا

آنكارا از شهرهاي مهم و بزرگ تجاري كشور تركيه محسوب مي شودکه می توان گفت رشد اقتصادي اين شهر بيشتر در زمينه هاي صنعت ، بانكداري ، حمل و نقل ، ارتباطات و گردشگري بوده است بطوريكه اين رشد اقتصادي در اقتصاد ترکیه خود را تاثير گذارتراز منطقه های دیگر نشان داده است.آنکارا بیشتر در صنعت كشاورزي فعالیت دارد و داراي محصولات برجسته اي مانند زردآلو ، انجیر ، آلبالو ، گردو ، فندق ، انار و تخم مرغ ، فلفل گیاهی سبز مي باشد.اين شهر در بخش صنعت نساجي و صنايع پوشاك نيز سهم بزرگي در اقتصاد كشور تركيه دارد.همچنين آنکارا مركز صنايع خودرو سازي ، توليد تلويزيون و لوازم الكترونيكي ، اسباب بازي هاي الكترونيكي و لوازم خانگي محسوب مي شود.زير ساختهاي فرهنگي و آموزشي در اين شهر باعث توسعه دانشگاههاي مدرن ، سالن هاي تئاتر و اپرا و همچنين خصوصي سازي در صنايع گردشگري شده است و اين امر سبب شده است كه منابع و فرصتهاي شغلي متعددي براي مردم منطقه ايجاد شود.

 

حمل و نقل آنکارا

فرودگاه بين المللي آنكارا در 35 كيلومتري شمال اين شهر واقع شده است كه شما مي توانيد با قطار به اين فرودگاه رفت و آمد كنيد.

حمل و نقل عمومي در اين شهر مبتني بر تاكسي اختصاصي ، اتوبوس و مترو مي باشد.

متر وسيله اي است كه شما مي توانيد با آن به اكثر نقاط شهر سريعا سفر كنيد.

وسيله ديگر اتوبوس بوده و شما مي توانيد از استگاه هاي اتوبوس براي رسيدن به مركز شهر استفاده نموده و از ايستگاه اصلي به تمام مراكز ديدني كه در 5 كيلومتري جنوب غربي شهر قرار گرفته سفر كنيد.

وسيله ديگر تاكسي است. تاكسيهاي اين شهر تماما به رنگ زرد بوده و محاسبه نرخ كرايه با استفاده از تاكسي متر انجام مي گيرد. نرخ اوليه تاكسي متر در بدو ورود به وسيله در حدود 2 دلار مي باشد و پس از طي يك مسير 10 كيلومتري در حدود 20 الي 30 دلار با توجه به وضعيت ترافيك مي بايست پرداخت نمود. اين تاكسيها فقط به صورت اختصاصي اقدام به سوار نمودن مسافر مي نمايند.

 

Read More

اماکن دیدنی

از جمله مکانهای دیدنی و چشم نواز آنکارا به آنیتکابیر يا مقبره آتاتورک واقع بر روی یک تپه خیره کننده در بخش آنیتپ شهر، مقبره کمال آتاتورک ، موسس جمهوری ترکیه، قرار گرفته است. موزه تمدن های آناتولی از دیگرجاذبه های آنکارا به شمار می رود که به ورودی ارگ نزدیک است. این مکان که در 1953 کامل شده یک هم جوشی شگفت انگیز بین ایده های معماری باستانی و مدرن است و به عنوان یک دستاورد معماری مدرن ترکیه بدون رقیب باقی مانده است.در اینجا یک موزه که مجسمه مومی آتاتورک را در خود جای میدهد ،وجود دارد و نوشته ها، نامه ها و اشیایی متعلق به آتاتورک، همچنین نمایشگاهی از عکسهایی که لحظات مهم در زندگی او و در تاسیس جمهوری را ضبط کرده اند ،دیده میشوند. یک بازار سرپوشیده قدیمی به زیبایی بازسازی شده و هم اکنون یک مجموعه خارق العاده و منحصر از آثار پالئولیتیک، نئولیتیک، هاتی ،هیتی،فرنگیها، یورارتین ها و رومیها و نمونه های برجسته از گنجهای لیدیاایها را در خود جای می دهد.

موزه فرهنگ شناسي ، موزه نقاشی و مجسمه سازی ، موزه جنگ آزادی ، موزه جمهوری ، موزه تاریخ طبیعی ، موزه هوانوردی ، موزه پخش رادیو و تلویزیون ترکیه ، موزه فضای باز لوکو موتیو ، موزه هواشناسی ، موزه اسباب بازی ، موزه زراعت ، مسجد حاجی بایرام ، مسجد اصلان حانه ، مسجد اهی الوان ، مسجد علا الدین ، مسجد ینی جناب احمد و مسجد کجا تپه از دیگر دیدنی های پر طرفدار آنکارا می باشند.

 تاریخ آنکارا

آنکارا سرزمینی که قلب بسیاری از تمدنها در آن بوده است و کارزار تاریخی مابین شرق و غرب، هاتیسها، هیتی ها، فرنگیها،غلاطیه ایها، رومیها، رومیهای شرقی ، سلجوقیها و عثمانیها همگی برای خود مختاری خود جنگیده اند و حکمرانی خود را برقرار کرده اند. در قرن یازدهم ترکهای مهاجر از سمت شرق ، خودشان این شهر را ساختند. در طول تاریخ ، آناتولی مرکزی در برابر هجوم فاتحان بزرگ چون اسکندر بزرگ و تیمور لنگ سر پا مانده است. در طول ده هزاره سکونت، ساکنان این ناحیه در هنر خود ،از نقاشیهای قدرتمندانه چاتال هویوک گرفته تا خطوط بی باکانه معماری سلجوقی و شکل مدرن و شگفت انگیز آرامگاه آتاتورک، نماهای جالب چشم اندازهای اطراف را منعکس کرده اند. از بناهای تاریخی آنکارا میتوان به بخش های زیر اشاره کرد:

ارگ آنکارا : زیر بنای این ارگ توسط غلاطیه ایها بر روی یک رخنمون گدازه مهم بنا شد و توسط رومیها تکمیل شد. رومی های شرقی و سلجوقی ها بازسازیها و الحاقاتی را انجام دادند. ناحیه اطراف و داخل ارگ که قدیمیترین بخش آنکارا است، حاوی بسیاری از نمونه های ظریف معماری سنتی است. همچنین نواحی سرسبزی برای استراحت وجود دارند. منطقه آنکارا در زمان هاتی ها و هیتی ها حدود 2000 سال قبل از میلاد، مهد شراب بوده است. بسیاری از خانه های باز سازی شده سنتی ترکیه در محوطه ارگ با تبدیل شدن به رستورانهایی که غذاهای محلی و بین المللی و شراب سرو می کنند، زندگی جدیدی را پیدا کرده اند.

سالن تاتر رومیها: بقایایی شامل صحنه و پشت صحنه را می توان در خارج از ارگ مشاهده کرد. تندیس های رومی که در اینجا یافت شده اند، در موزه تمدن های آناتولی ارائه می شوند. محوطه تماشاچیان هنوز در دست حفاری است.

معبد آگوستوس: این معبد در بخش( Ulus ?اوموس) این شهر قرار دارد. این مکان توسط پادشاه غلاطیه ای (Pylamenes- پیلامنس) در 10 بعد از میلاد به یادبود آگوستوس ساخته شد و در قرن دوم توسط رومیها بر روی دژ باستانی آنکارا باز سازی شد. اهمیت این مکان به خاطر وجود Monument Ancyranum) مقبره انکیرانوم) است، روحی که از پیمان سیاسی آگوستوس که جزئیات دستاورد های او را شرح می دهد و به زبان های لاتین و یونانی بر دیوارهای معبد حک شده، محافظت می کند. در قرن پنجم این معبد توسط رومی های شرقی به یک کلیسا مبدل شد.

حمام رومیها: این حمام که در خیابان "چانکیری"در( Ulus- اولوس) واقع شده (تمام ویژگی های جمهوری این بنا که در 1927 در میدان( Ulus- اولوس) بنا شده) سمبلی است برای استقلال آتاتورک و مردم ترک در جنگ آزادی.یک اتاق سرد، یک اتاق خنک و یک اتاق گرم در زمان امپراتور Caracalla (قرن سوم بعد از میلاد)به افتخار Asclepios ، خدای طب ،ساخته شدند. امروزه تنها زیر زمین و طبقه های اول باقی مانده اند.

ستون ژولیُن: این ستون واقع در (Ulus اولوس) در 362 بعد از میلاد احتمالا برای بزرگداشت یک ملاقات از طرف امپراتور روم Julian the Apostate ،برپا شد. این ستون 15 متر ارتفاع دارد و دارای یک دکوراسیون برگی مرسوم بر روی سرستون خود است.

بنای تاریخی "برای یک آینده امن و مطمئن": این بنای تاریخی در پارک "گووِن" در 1935 ساخته شد و پند آتاتورک به مردمش را در بر می گیرد: "مغرور و سخت کوش باشید و به خود باور داشته باشید."

بنای تاریخی پیروزی: در 1927 در میدان ظفر در بخش( Sıhhiye- سیهییه) ساخته شده و آتاتورک را در اونیفورم نشان میدهد.

بنای تاریخی هاتی: در دهه 1970 در میدان( Sıhhiye-یسهییه) ساخته شد .این اثر تاریخی جذاب نماد خدایان هاتی و به گرامیداشت نخستین تمدن شناخته شده آناتولی می باشد.

Read More

ددمان هتل | Hotel DEDEMAN HOTEL

کشور :ترکیه

شهر :آنکارا

ستاره : 5

امکانات:

                آسانسور                - استخر                - استخر و سونا- اینترنت بی سیم- برق 110 ولت داخل اتاق- پارکینگ- تاکسی سرویس در هتل- تالارهاي چند منظوره- تهويه مطبوع كامل- چای ساز داخل اتاق- خشکشویی- دمپایی داخل اتاق- رستوران - سالن بدن سازی- سالن کنفرانس- سرگرمی و موزیک در لابی- سرویس بهداشتی- سرويس فرنگي- سشوار- صبحانه بوفه- کافی شاپ- لابی- لاندری- ماساژ- نزدیک به مرکز شهر                                                             

 

بویوک آنادولو هتل | Hotel buyuk anadolu hotel Ankara

این هتل دارای 217 اتاق که از 146 اتاق استاندارد، 20 اتاق 2نفره، 40 اتاق خانواده، 10 سوئیت و 1 اتاق ماه عسل تشکیل شده است و دارای امکاناتی نظیر تلویزیون، ماهواره، اینترنت، مینی بار، استخر، سالن بدن سازی و... میباشد.

کشور :ترکیه

شهر :آنکارا

ستاره : 5

                اینترنت بی سیم- سالن بدن سازی- سیستم تصویری ماهواره ای- لابی                                                

 

 

بارسلو آلتینل | Hotel barcelo altinel

این هتل شهری با ١٧٢ اتاق، شامل ١٧ سوئیت و ۶جونیور‌سوئیت، با تراس دنج و باغ زیبای خود مناسب حال مهمانان کاری و گردشگران است.هتل با امکانات بی‌نظیر خود مانند سیستم تهویه‌ی مطبوع، لابی با پذیرش و چک‌اوت ٢۴ساعته، صندوق امانات، صرافی، رخت‌کن، آسانسور،سلمانی، کافه، بار و ٢ رستوران و ٨ اتاق کنفرانس، راحتی و آسایش را پیش روی مهمانان قرار می‌دهد. درضمن، اینترنت بی‌سیم، سرو غذادر اتاق و خشک‌شویی (هر دو با هزینه‌ی اضافی) نیز در دسترس است. همچنین ماشین‌داران خیال‌شان راحت باشد که پارکینگ و گاراژ هتل به‌راه است .موقعیت معرکه‌ی هتل که درست روبروی ایستگاه تاندوغان آنکارای (Tandogan Ankaray) و در نزدیکی منطقه‌ی تجاری شهر با مراکز خرید معروف و استادیوم ١٩ مه (١٩th Mayis Stadium) و مقبره‌ی آتاتورک (Ataturk's Mausoleum) قرار دارد،

اتاق‌های راحت هتل دارای حمام اختصاصی با دوش/وان و سشوار، تخت دونفره، خط تلفن مستقیم، تلویزیون ماهواره‌ای، اینترنت بی‌سیم،گاوصندوق، مینی‌بار، چای‌ساز و قهوه‌ساز، سیستم تهویه‌ی مطبوع و گرمایش مرکزی هستند....

ریسیس | Hotel rississ

این هتل 8 کیلومتر از فرودگاه Etimesgut و 27 کیلومتر از فرودگاه Esenboga  فاصله دارد.

امکانات هتل:

رستوران.آسانسور.روم سرویس.اینترنت wifi.لاندری.پارکینگ رایگان.حمام.ساندویچ فروشی فروشی.اتاق کنفرانس.تهویه مطبوع.فروشگاه.

امکانات اتاق ها:

تعداد اتاق:35-

امکانات اتاق ها: حمام.شومینه.تلفن.صندلی.تلویزیون.

امکانات رایگان هتل:

پارکینگ رایگان نیز موجود است. 

Read More

رستوران های شهر آنکارا

ترکیه به سبب وفور و گستردگی خواربار در نتیجه پوشش گیاهی و جانوری غنی و متفاوت موجود منطقه ای خود مشهور است. ثانیاً میراث یک آشپزخانه شاهنشاهی اجتناب ناپذیر است. صدها آشپز که در پخت انواع خوراک تخصص داشتند همواره مشتاق راضی کردن ذائقه سلطنتی بودند. بدون شک این عزم و اراده تاثیر بسزایی در تکمیل سفره ای که ما امروزه می شناسیم داشته است.

سفره ترکی این مزیت را نیز دارد که در نقطه تلاقی خاور دور و منطقه مدیترانه قرار گرفته است. این خود منجر به ایجاد تاریخ طولانی و پیچیده مهاجرت ترک ها از استپ های آسیای مرکزی ( جایی که با چینی ها آمیخته بودند. ) گرفته تا اروپا ( که تاثیر آنها در تمام وین حس می شد) گردید. این ویژگی ها، تاریخ کهن و منحصر به فرد، به سفره ترکی ارجهیت بیشتری را نسبت به سایر خوراکها از کشورهای دیگر می دهد. این در حالی است که همه آنها قابل تهیه و ترکیب با یکدیگر بوده و غذاهایی با تنوع تقریباً بی پایان در عین حال غیر قراردادی از آنها ایجاد می شود. این امر منجر به پیدایش سفره ای شد که به شیوه هر منطقه قابل نوآوری باشد. این در حالی است که ساختار عمیق خود را مثل همه شاهکارهای هنری دیگر حفظ می کند. این سفره هم چنین جنبه جدایی ناپذیر از فرهنگ را نیز دارا می باشد. این سفره بخشی از تشریفات زندگی روزمره بوده و نمایانگر معنویت خاص خود، از طریق نمادهای متفاوت و اجرا آن است. هر کس که به ترکیه می آید اگر حتی یک وعده غذا را در منزل یک ترک صرف کرده باشد ، صرف نظر از موفقیت آن آشپز حتماً متوجه یگانگی این خوراک خواهد شد. دراینجا هدف ما کمک به ایجاد یک فضای مناسب جهت لذت هر چه بیشتر از غذای ترکی می باشد.

از مهم ترین غذاهای ترکی میتوان به انواع دلمه، انواع کبابهای ترکی و ماهی اشاره کرد. کباب شیشلیک شامل قطعات کبابی گوشت به سیخ کشیده شده است. دونر کباب توسط انباشتن لایه های متناوب گوشت چرخ شده و برشی از پای بره بر روی سیخ بلند درست می شود که این محور به آرامی حول شعله ای بطور عمودی چرخیده و پخته می شود. ضمن آنکه لایه های خارجی گوشت برشته می شود، لایه های نازک را از ان جدا کرده و سرو می کنند.

از انواع دیگر کبابها، کباب بریان است که در این مورد می توان به کباب های درست شده در اجاق های سفالی اشاره کرد.

اغذیه های کبابی متداول ترین و ارزانترین نوع رستوران در ترکیه است که محل آن بسته به نوع آن از سوراخی در دیوار تا ساختمانی بزرگ و پر تجمل تغییر می کند. کباب پاسخی است سنتی به غذاهای حاضری که در عین حال کاملاً سالم نیز می باشد.

یک کبابی واقعی دارای لامحجون ( پیده گوشت) و آدانا کباب ( گوشت چرخ کرده سیخ زده شده پر ادویه که نام خود را از شهر محل تولید خود گرفته است )،سالاد های فصل با پیازهای قرمز و از همه مهمتر باقلوا می باشد. فراتر از همه اینها. خود منو ی ارائه شده به شما تخصص آن مغازه کبابی را به نوعی به شما یادآوری می کند. اگر به هر کبابی عادت ندار ید بهترین کار این است که به دنبال کبابی ها ی معروف بگردید و کباب هایی با ادویه جات کمتر را انتخاب کنید. زمانی که ذائقه خود را عادت داد ید، می توانید ضیافت های ارزان قمیتی را با رفتن به کبابی محله ها در هر شهر برپا کنید. ایزگارا ( کباب شده)، روشی است که بوسیله آن غذاهای اصلی در رستوران ها آماده می شود. کباب های مخلوط ممکن است شامل قطعات گوشت بره، کوفته یا شیشلیک باشد.

بیشتر رستوران های ماهی معمولاً در بنادر رو به دریا یافت می شوند. بوسفور به سبب وجود رستورانهای کوچک و بزرگ ماهی، از کاواغی تا کوم کاپی مشهور می باشد. آنهایی که قدیمی تر هستند دارای میز و صندلی های سست چوبی از هم باز شده می باشند که دارای لذیذترین ماهی کبابی نیز می باشند.در این راستا رستوران های به روز تر و مجلل تری در محله های " ترابیا" و" ببک" نیز پیدا میشود. رستوران های ماهی همیشه دارای یک بخش رو بازدر کنار در یا هستند. پیش خدمت ها بین آشپز خانه رستورانی که شاید در کنار خیابان قرار گرفته باشد و میزهای کنار ساحل مرتب در حال رفت و آمد هستند.

 

برخی رستورانهای معروف آنکارا عبارتند از:

رستوران 360:

0212 2511042

رستوران قیمت بالا

در مرکز شهر با دید عالی شهر از طبقه بالا

----------

رستوران طغرا Tugra:

0212 3264646

رستوران قیمت بالا

در منطقه بسفر با غذای ترک

 

----------

رستوران سان ست Sunset:

0212 2870357

رستوران قیمت بالا

با دید عالی تنگه و پل بسفر غذای ترک و بین المللی

 

-----------

رستوران اولوس 29Ulus:

0212 3582929

رستوران قیمت بالا

با دید عالی تنگه و پل بسفر غذای ترک و بین المللی

 

-----------

رستوران ووگو Vogue:

0212 2274404

 

رستوران قیمت بالا با دید عالی تنگه و پل بسفراز طبقه بالا

غذای ترک و بین المللی

----------

رستوران میکلا Milka:

0212 2935656

رستوران قیمت بالا با غذاهای مختلف و دید شاخ طلائی ترکیه از طبقه بالا

غذاهای ترک و بین المللی

----------

رستوران بیتی Beyti

0212 6632990

قیمت متوسط

سابقه 60 ساله و غذاهای دریایی

----------

رستوران حمدی Hamdi:

0212 5280390

قیمت متوسط

غذاهای گوشتی

----------

رستوران دولی Develi:

0212 5290833

قیمت متوسط

غذاهای گوشتی خوب

----------

رستوران فریه Feriye:

 

0212 2272216

رستوران قیمت بالا با دید عالی به منطقه بسفر و غذاهای ترک

----------

رستوران هیدیو قصری Hidiv Kasri:

0216 4139253

رستوران قیمت تقریبا بالا غذاهای خوب ترک و بین المللی با دید عالی به منطقه بسفر

----------

رستوران لب دریا Leb-i Derya:

0212 2434375

رستوران قیمت بالا با دید عالی به بخش قدیمی شهر

----------

رستوران لاسیورت Lacivert:

0216 4134224

غذای قیمت تقریبا بالا با دید عالی به منطقه آسیایی بسفر غذای دریایی

---------

رستوران چوبوک Cubuklu 29:

0216 3222829

غذای عالی قیمت خوب دید به تنگه بسفر

----------

رستوران ماوی باخ Mavi Balik:

0212 2655480

قیمت تقریبا بالا دید منطقه بسفر غذای دریایی

---------

رستوران پارک فورا Park Fora:

0212 2655063

قیمت تقریبا بالا دید منطقه بسفر غذای دریایی

 

----------

رستوران آسیتان Asitane:

0212 6357997

قیمت متعادل غذای خوب در نزدیکی Chora church,

غذای سنتی ترکیه

----------

رستوران پندلی Pandeli:

0212 5273909

غذا و قیمت خوب فقط نهار

----------

رستوران سرنیک Sarnic:

0212 4581824

قیمت متعادل غذای خوب

در نزدیکی منطقه

----------

رستوران بیزانتین Byzantine:

0212 4581824

غذای خوب قیمت متعادل در بخش قدیمی شهر· غذای دریایی

----------

رستوران کونیالی Konyali:

0212 5139696

قیمت تقریبا بالا

داخل کاخ توپ کاپی فقط نهار

----------

رستوران چنگا Changa:

 

0212 2491348

غذای خوب قیمت تقریبا بالا با انواع غذاها.تاکسیم

----------

رستوران پپر مون Paper Moon:

0212 2821616

غذای تقریبا گران و خوب با انواع غذای ایتالیایی

----------

رستوران مزه لونا Mezzaluna:

0212 2313142

غذای تقریبا گران و خوب با انواع غذای ایتالیایی

----------

رستوران ال توریتو El Torito:

0212 2575497

غذای تقریبا گران و خوب با انواع غذای مکزیکی

----------

رستوران رینا Reina:

0212 2595919

رستوران قیمت بالا

در منطقه بسفر با غذای دریایی

Read More

بازار سنتی آنکارا

در آنکارا اگر بدانید از کجا خرید کنید قطعاٌ دست خالی برنمی گردید . در بلوار آتا تورک که اصلیترین بلوار منطقهKizilzy میباشد و منطقه مدرن شهر نیز می باشد می توانید انواع مارک ها و لباس ها را مطابق جدید ترین مد ببینید همچنین بازار سنتی kocabeyoglu pasaji نیز نزدیک به بلوار آتاتورک واقع شده است که و خیابان

Izmir caddesiکه مرکز خرید چرم است نیز نزدیک بلوار آتا تورک می باشد .

اگر مایل به خرید ارزانتر هستید باید به منطقه قدیمی شهر یا Ulus سر بزنید و یا به خیابان Kavaklidere که مرکز اجناس ارزان و دسافروش ها می باشد بروید . از دیگر مراکز خرید آنکارا می توان به Ariantin caddesi - karuma -و Gaziosmanpasa اشاره کرد

 

مرکز خرید چیکریکچیلار یوکوشو آنکارا

بازدید کنندگان از این شهر معمولا مایل هستند از فروشگاه های قدیمی در "چیکریکچیلار یوکوشو" نزدیک( Ulus- اولوس) دیدن کنند. خیابان مسگران (باکیرجیلار چارشیسی) محبوبیت خاصی دارد و بسیاری از اشیای جالب قدیمی و جدید را ،علاوه بر اشیای مسی، می توان در اینجا یافت، مانند جواهرات، فرش، لباس، عتیقه جات و کارهای سوزن دوزی شده. با رفتن به بالای تپه به سمت دروازه ارگ، می توانید مغازه های جالب بسیاری را ببینید که ادویه جات، میوه های خشک شده، آجیل و هر نوع محصول دیگری را می فروشند.

مرکز خرید کیزیلای آنکارا

اینجا مجموعه ای است بزرگ و بسیار تازه. مراکز خرید مدرن بیشتر در "کیزیلای"و در خیابان "تونالی هیلمی واقع در چانکایا " یافت می شوند. این منطقه شامل بازار مدرن "کاروم" و همچنین برج "آتاکوله" در "چان کایا می باشد. از بالای "آتاکوله" در ارتفاع 125 متری، منظره با شکوهی بر فراز تمام شهر وجود دارد. رستوران چرخانی نیز وجود دارد که در آن می توان به شکل آسوده تری از کل چشم انداز لذت برد. "گالریا" در "اومیت کوی" ،مرکز "بیل کنت"، "آرمادا" در "سوگوت اوزو"، "میگروس آکْکُپرو" و (SA Carrefour- کارفور) در "باتیکِنْت" سایر فرصتها برای یک خرید مدرن هستند.

Read More

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513