بدروم

  • درباره بدروم
  • جاذبه های گردشگری بدروم
  • هتل های بدروم
  • رستوران های بدروم
  • مراکز خرید بدروم

درباره شهر بدروم

هومروس Homeros در توصیف بودروم آن را سرزمین آبی های ابدی خوانده و جواد شاکر نیز گفته است که به جای آنکه در مکانی غرق در نور بخوابید ، در اینجا غرق در نور زندگی کنید. در طول تاریخ ، بودروم که در گذشته Hali Karnassosخوانده می شد همیشه صحنه مبارزه برای حاکمیت بر این دیار بوده است. بودروم بروی یک شبه جزیره بوجود آمده از ادغام بنا در شرق و غرب با قلعه بلند ، خانه های سفید رنگ ردیف شده در کناره های دو بندر ، گنبدها و کوچه های تنگ منتهی به دریا با کشتی های تفریحی که شهرت جهانی یافته اند و نیز با کارخانه های کشتی سازی خود یک سرزمین مشهور شده است. امروزه بودروم ، همه عناصر و عوامل لازم و قابل انتظار برای یک منطقه توریستی را در خود جمع کرده یکی از مراکز مهم گردشگری است که در تابستان و زمستان قابل زندگی است. از صاحبان کشتی های تفریحی ثروتمند تا گردشگرانی که با بودجه محدود خود از چهار گوشه جهان به اینجا سرازیر می شوند و تعطیلات طولانی تابستانی خود را میگذرانند ، همه و همه و با هر بودجه ای انتظارات خود را بر آورده شده می بینند.

تاریخ بودروم

بودروم در گذشته مهد تمدنهای بسیاری بوده است . بودروم که در طول قرون گذشته مورد تعرض و اشغال بسیاری که از جزایر دریای اژه می آمدند یکی از مراکز بسیار مهم محسوب می شد.در منطقه بین ?onia و Likia ، Karia که نسبت به سایرین کوچکتر است قرار دارد. بودروم (Hali Karnassos) یکی از شهرهای مهم کاریا شد.این منطقه ، افراد مشهوری همچون مورخ نامدار هرودوت اولین دریاسالار زنArtemisia اول و Artemisia دوم و هنرمندانی چون Leachares و Shepas را پرورش داده است. بودروم در طول تاریخ تحت حاکمیت پرسها ، مقدونیه ای ها ، امپراتوری های روم و بیزانس بوده است . بیزانس در سال 1071 در مالازگیرت پس از شکست از آلپ ارسلان سلطان سلجوقی ، حاکمیت خود بروی آناطولی را از دست داده است . از سوی سلطان عثمانی محمد چلبی در سال 1415 در Halikarnassos سکونت داده شده است . شوالیه های رودوسRodos قلعه بودروم امروزی را ساخته و منطقه را تحت حاکمیت خود قرار داده اند. سلطان سلیمان قانونی که دریای مدیترانه را بصورت یک دریاچه ترک در آورده است در طی سفر خود به Rodos در سال 1522 همراه با Rodos بودروم را هم به سرزمین عثمانی اضافه کرده است.

خوردنی ها

مزه ای بنام کوپ اوغلی که با ماست تهیه میشود، دلمه گل کدو، مربای برگاموت، روغن چای سبز از خوراکی های محلی است.

خریدنی ها

صنایع دستی در بودروم بسیار توسعه یافته است. پوشاک چرم، بافتنی ها، منجوق، زینت آلات نقره ای، سوزن دوزی ها و لوازم دکوری تولیدی در بودروم را می توان از فروشگاه های جاده بین میدان اسکله تا دیسکو Halikarnas خریداری کرد. صندلهای بودروم شهرت جهانی دارد.

بازار بودروم یکی از بازارهای ایده آل برای خرید و فروش است. در بودروم و اطراف آن 6 روز در هفته بازارهای محلی که در آنها از میوه تا خشکبار و بقولی از شیر مرغ تا جان آدمیزاد عرضه میشود برپا میشود. پارچه های 100% دستباف میلاس (Milas) و رومیزی و پرده و لباس و بافتنی های دکوری تهیه شده از این پارچه ها را می توان از این بازارها خریداری کرد.

Read More

جاذبه های توریستی شهر بدروم

تئاتر باستانی

به روی جاده بودروم - تورگوت رئیس واقع شده است. در حفاری های انجام یافته سن تئاتر بیرون آورده شده و محلهای نشستن بازسازی شده است. ظرفیت این تاتر 13.000 نفر می باشد.

 

قلعه چیفیت

در جنوب غربی شبه جزیره و در نزدیکی منطقه باغلا بروی تخته سنگها ساخته شده و آثار تمدنهای مختلف را در خود جای داده است.

شهرهای باستانی

شهرهای باستانی شبه جزیره عبارتند از میندوس (Myndos)، ترمه نا، تلمیسوس، کادی یاندا و theangela.

 

 Lagina

در کیلومتر 9 جاده خاکی منتهی به عبادتگاه Hekate واقع در منطقه تورگوت از توابع یاتاغان ساخته شده است. در حفاری های انجام یافته مشخص شده که لاگینا که یکی از مراکز مهم کاریا بوده است از عصر برنز یکی از مکانهای مسکونی بوده است.

 

Sedir Adeun

جزیره Sedir که از آک یاکا - گوک اوا و یا از چاملی کوی می توان از طریق دریا به آن سفر کرد بواسطه زیباییهای طبیعی و تاریخی یکی از مراکز جذاب منطقه است . پرستشگاه آپولو ، تئاتر و بندر آنتیک از اولین مکانهای قابل دیدن در این جزیره است. پلاژ معروف کلئوپاترا نیز در این جزیره قرار دارد.

 

 قلعه بودروم

در قرن پانزدهم میلادی از سوی شوالیه های رودوس و بنام پتر Peter St. در طی 99 سال ساخته شده است. در اولین مکان تاسیس Hali Kanassos و به روی جزیره Zephyrion ساخته شده است. در هنگام ساخت این قلعه سنگهای آرامگاه Mau solos در دیوارهای قلعه مورد استفاده قرار گرفته است. در دوران عثمانی با اضافه کردن یک مناره به کلیسای داخل آن به یک مسجد تبدیل گردیده است . همچنین یک حمام کوچک ترک نیز ساخته شده است. این قلعه که در سال 1595 بعنوان زندان مورد استفاده قرار می گرفت امروزه بصورت موزه در آمده است. وسعت این قلعه حدود 30000 متر مربع بوده و دارای 5 برج می باشد. این برجها، برجهای فرانسوی، انگلیسی، ایتالیایی، آلمانی و نیز برج مار است.

 

تلفن قلعه بودروم: 3161095 (0090252)

روزهای بازدید: همه روزها بغیر از دوشنبه ها

ساعات بازدید : 10 الی 12 و 14 الی 18

  

موزه باستان شناسی زیر زمینی (زیر آبی)

امروزه در نوع خود یکی از بزرگترین و مهمترین موزه های جهان است. آثار بدست آمده از حفاریهایی از سال 1960 آغاز شده در این موزه که در قلعه بودروم ساخته شده قرار گرفته و به نمایش گذارده شده است. در این موزه آلبوم Amphora مدیترانه شرقی، آثار بدست آمده از تحقیقات انجام یافته در مردابهای نزدیک بودروم به نمایش گذاشته شده است. مردابهای این منطقه شامل یاسی آوا، شیطان دره سی، بندر سرچه می باشد. مشاهده قدیمی ترین کشتی غرق شده جهان نیز از آثار جالب توجه منطقه است.

 

موزه روباز Mausoleion

 

بعلت قرار داشتن گور Mausoleion از پادشاهان کاریا به این نام خوانده میشود و این بنای یادبود که بر اثر زلزله بزرگ آناطولی کاملا" تخریب و از بین رفته و یکی از عجایب هفتگانه جهان به شمار می رفت امروزه یک موزه کوچک ساخته شده است. کلمه Mozele (آرامگاه) که امروزه مورد استفاده قرار میگیرد از نام پادشاهMausoleion گرفته شده است . اکثر سنگهای مربوط به Mausoleion در ساخت قلعه بودروم بکار رفته و قطعات زیبای منقوش آن نیز در هنگام حفاری های قرن 19 از سوی انگلیسی ها به موزه بریتانیا منتقل شده است.

 

 پلاژ گوورجینلیک Guverc?nl?k

 

در 25 کیلومتری بودروم قرار دارد که با زیبایی های طبیعی و تداخل رنگهای سبز و آبی ، علاوه بر اشباع نشدنی ، با جزیره صالح که در مقابل خود دارد جاذبه بی نظیری پیدا کرده است.

  

پلاژ  توربا

روستای آرامی در 5 کیلومتری بودروم است. از توربا که یک روستای شیرین و پرجنب و جوش با دریایی بسیار تمیز و شفاف و درختان همیشه سرسبز کاج و زیتون است میتوان از طریق دریا به دیدیم، میلت و پری انه (Priene ) تورهای تفریحی برگزار نمود.

 

 پلاژ  گول کوی

در 13 کیلومتری شمال بوردوم واقع شده و با درختان کاج ، نارنگی و غیره که بوسه بر ساحل دریا می زنند یکی از مناطق خارق العاده این شهر است.

 

 پلاژ  گون دوغان

گردشگاه گون دوغان که زیبایی طبیعی خود را کاملا" حفظ کرده و دست کمتر انسانی به آن رسیده در 18 کیلومتری بوردوم قرار داشته و باغات نارنگی آن مشهور است.

 

 

پلاژ یالی کاواک

این روستا که در 18 کیلومتری بودروم قرار دارد در شمال غربی شبه جزیره واقع شده است. آسیابهای بادی، دریا، ماهی و نارنج آن بسیار مشهور است. یکی دیگر از ویژگیهای این روستا نیز پرورش مشهورترین ابرفروشان کشور است.

 

 پلاژ گوموشلوک

یکی از قدیمی ترین واحدهای مسکونی شبه جزیره است. در این منطقه و در ناحیه ای که جزیره تاوشان را به زمین متصل میکند آثار باقیمانده از بندر قدیمی را می توان مشاهده نمود. گوموشلوک دریای تمیز و ماهی آن مشهور است با زیبایی های طبیعی خود بسیار جذاب است.

  

پلاژ قلعه قاضی

قلعه قاضی که با دریا و باغات نارنج محصور شده در 23 کیلومتری بودروم واقع شده است و نام خود را از باقیمانده قلعه که نمونه جالبی از معماری دوره Helenisti است گرفته است.

  

پلاژ تورگوت رئیس

این روستا که نام خود را از دریانورد مشهور ترکیه بنام دریاسالار تورگوت رئیس گرفته پس از بودروم شلوغترین و پر جمعیت ترین منطقه مسکونی شبه جزیره است. این روستا که باغات نارنگی آن مشهور است یکی از مکانهایی است که زیبایی غروب آفتاب را به وضوح می توان مشاهده کرد.

  

پلاژ آک یارلار

این گردشگاه که دارای آب بسیار تمیز و ساحل شنی ایده آلی است، در 13 کیلومتری بودروم قرار دارد. نام قدیمی آن Arhialla بوده و برای ورزش Sorf مکان بسیار مناسبی است.

  

پلاژ باغلا

دارای یکی از زیباترین گردشگاه و پلاژهای شبه جزیره است که در 14 کیلومتری بوردوم واقع شده است و مکان مناسبی برای کمپ می باشد.

 

 پلاژ آسپات

نام قدیمی آسپات که در ترانه های بسیار نیز آورده شده آسپارتوس(Aspartos) است. پس از باغلا و در منطقه مرتفع از ساحل دریا، آثار باقیمانده از تمدنهای مختلف عصر کلاسیک را می توان مشاهده نمود.

 

 پلاژ اورتاکنت

اورتاکنت که آب دریای معتدل و باغات نارنگی خود شهرت یافته در 14 کیلومتری بودروم قرار داشته و مناسبترین مکان برای مشاهده زندگی روستایی در منطقه بودروم است.

پلاژ Bitez

در 10 کیلومتری بودروم قرار داشته و با باغات نارنگی که اراضی بین روستا و دریا را پوشانیده یکی از مناطق بسیار زیبایی است که رنگ سبز طبیعت و آبی دریا را در کنار هم به تماشا گذاشته است.

 

پلاژ  کارا آوا (جزیره سیاه)

این جزیره که در 6 کیلومتری بودروم قرار دارد با آب گرم شفابخش خود مشهور است. این آب از یک غار طبیعی سرازیر می شود و نیز گل حاصله از غار در درمان بسیاری از بیماریها موثر می باشد.

 

 پلاژ آدابغازی (آکواریوم)

بواسطه شفافیت آب آن، نام آن را آکواریوم گذارده اند. در کناره این دریا و تا عمق 30 متری می توان زیبایی های کف دریا را با چشم غیر مسلح تماشا کرد.

گردشگاهها

بودروم، مرکز توریزم کشتیهای تفریحی شامل ساخت، تعمیر و نگهداری و بهره برداری است. ساخت قایقها به مدل کرجی در کارخانه کشتی سازی ایچملر که اکنون نام آن به شهر بودروم عجین گشته، همانند گذشته ادامه دارد. در این تاسیسات که خود به اندازه کارخانه می باشد با تکنولوژی مدرن کشتی های تفریحی بادبانی بسیار لوکس بطول 30 متر تولید می شود. در بودروم یک لنگرگاه کشتی به ظرفیت 275 کشتی قرار دارد. همچنین در 12 منطقه نیز خدمات مربوط به تعمیر و نگهداری کشتی ها انجام میگیرد. مسابقات قایق سواری بودروم، شاید تنها مسابقه ای در نوع خود در جهان می باشد که افراد بی تجربه و حتی نوزادان می توانند در آن شرکت کنند. مسابقه بودروم کاپ (Bodrum-Cup) مسابقه ای است که کرجی ها 30-15 متری لوکس در آن شرکت میکنند. متقاضیان می توانند شخصا" در مسابقه شرکت کنند و یا این کار را به کارگران کشتی سپرده و خود از زیباییهای محیط لذت ببرند.

 

 

 

سفر آبی

خلیج گوک اوا که از بودروم بطرف جنوب شرقی امتداد می یابد بعنوان مسیر یک سفر دریایی که از طرف ماهیگیر آلکارناس و عذرا ارهات کشف شده از آن زمان تا کنون با عنوان سفر آبی نام گذاری شده است.

هنگامیکه قایقها از بودروم بطرف گوک اوا حرکت میکنند، آهنگ سبز و آبی را و زیبایی های زیر آبهای شفاف را کشف میکنند. دریانوردی و ساخت قایق از صدها سال پیش در بودروم مرسوم بوده و با نیاز گردشگران افزایش یافته است. اکنون توریزم کشتی تفریحی یکی از منابع مهم درآمد بودروم شده است. اماکنی مانند کارا آرا ( جزیره سیاه ) کارا گاجیک، پابوچ بورنو، جزیره کارگی، آلا کیشلا و چوکرتمه از اولین مکانهایی است که در هنگام سفر آبی دیده میشوند. ایستگاههایی مانند کوچوک چاتی ، بیوک چاتی، هفت جزیره، لونگوز ، دگیرمن، کاراجا سووت دارای آبی بسیار تمیز است. علاوه بر زیبایی های طبیعی، جزیره سدیر Sedir، شهر باستانی کراموس و هفت جزیره نیز از اماکن تاریخی جالب توجه است. برای دیدن این همه زیبایی می باید 10-7 روز فرصت داشت.

 

 

 

مسجد مصطفی پاشا

هنگامیکه مصطفی پاشا برای ساخت یک کارخانه کشتی سازی به بودروم آمده بود در سال 1723 این مسجد را ساخته است.

  

مسجد تپه جیک (Tepecik)

از سوی مباشر مصطفی پاشا بنام حمام آغا ساخته شده است.

 مسجد عدلیه

با پولهای ارسالی از طرف عبدالحمید دوم و پولهای جمع آوری شده از مردم در سال 1901 ساخته شده است.

  آرامگاه سالدیر شاه خراسانی

آرامگاه گنبدی، آرامگاه مصطفی پاشا شامل قبور مصطفی پاشا و کاپیتان دریا جعفر پاشا،‌ آرامگاه کویون بابا نیز از اماکن دیدنی منطقه است. 

Read More

هتل های شهر بدروم

 

ریکسوس بدروم | Hotel Rixsoz

 کشور : ترکیه

شهر : بدروم

ستاره : 5

امکانات:

تاکسی سرویس در هتل- دمپایی داخل اتاق- رستوران- سرویس بهداشتی- صبحانه بوفه  - لابی- لاندری                                       

 

فاصله از مرکز شهر: ‎10 km                                     فاصله ازفرودگاه: ‎25 km

امکانات رایگان: سالن بدنسازی - سونا - تنیس - والیبال ساحلی - دیسکو - حمام ترکی - دارت - قایق پدالی وپارویی - موج‌سواری - بیلیارد

امکانات شارژی: ماساژ - ورزش‌های آبی موتوری - غواصی - آموزش تنیس - مرکز زیبایی و آرایشی - مرکز زیبایی وطبی - کافی‌نت - پرستار بچه

 

دیاموند | Hotel diamond

 

کشور : ترکیه

شهر : بدروم

ستاره : 5

امکانات:

 آسانسور- استخر- استخر و سونا- برق اضطراري- بیلیارد- تهويه مطبوع كامل- حمام ترک- دمپایی داخل اتاق- رستوران- زمين تنيس- سالن بدن سازی- سرویس بهداشتی- سونا- لابی- ماساژ

                                                           

 

موقعیت جغرافیایی هتل:

هتل، کمتر از 10 دقیقه با ماشین، تا قلعه Bodrum، مقبره Halikarnassus و آمفی تئاتر یونانیان فاصله دارد.

امکانات هتل:

رستوران - پذیرش شبانه روزی - اتاقهای پاک و بدون سیگار - آسانسور - انبار بار و چمدان - تهویه - گرمایش-ماساژ - جکوزی -

استخر روباز - سونا - حمام ترکی و بخار - شیرجه - حمام ترکی - استخر سر پوشیده-مرکز بدنسازی - بیلیارد - پینگ پنگ - بازی دارت-

امکانات اتاق ها:

انواع اتاق ها:

-اتاق 2 تخته معمولی -اتاق 2 تخته معمولی رو به دریا -اتاق 3 تخته رو به دریا- اتاق 3 تخته معمولی

اتاق ها از کف چوبی، دکوراسیون، تراس اختصاصی، تلویزیون با گیرنده ماهواره و سیستم تهویه مطبوع تشکیل شده اند.

امکانات ویژه هتل(هزینه جداگانه)

اتاق و امکانات برای معلولین

امکانات هتل برای مسافرین کوچک:

اتاق بازیهای کامپیوتری

 

مدیسا بدروم | Hotel medisa

 

کشور : ترکیه

شهر : بدروم

ستاره : 5

امکانات:

تاکسی سرویس در هتل- دمپایی داخل اتاق- رستوران- سرویس بهداشتی- صبحانه بوفه- لابی- لاندری                                          

 

فاصله از مرکز شهر: ‎5 km                                     فاصله ازفرودگاه: ‎45 km

امکانات رایگان: سالنبدنسازی - سونا - تنیس روی میز - دارت - اروبیک - موسیقی زنده - برنامه‌های شاد وسنتی

امکانات شارژی: ماساژ - حمام ترکی - دیسکو - جکوزی - نایت کلاب - پرستار بچه

 

آمارا آیلند | Hotel amara island

 

کشور : ترکیه

شهر : بدروم

ستاره :5

امکانات:

آسانسور  - اتاق بازی برای کودکان- استخر- اینترنت بی سیم- بیلیارد- تهويه مطبوع كامل- حمام ترک- رستوران- سالن بدن سازی- سالن ورزشی- سرویس بهداشتی- سشوار- محل نگهداری کودکان                                              

 

هتل آمارا ایسلند

موقعیت جغرافیایی هتل:

هتل آمارا ایسلند در کنار ساحل و در یکی از آرامترین مناطق Guvercinlik واقع شده است.

هتل 30 دقیقه از فرودگاه بدروم و 3 کیلومتر تا مرکز Guvercinlik و همچنین 26 کیلومتر تا بدروم فاصله دارد.

امکانات هتل:

استخر آب گرم سرپوشیده-رستوران بین المللی- بوفه-ساندویچ فروشی-لابی -

روم سرویس-غواصی-ورزشهای آبی - بیلیارد -حمام ترکی- فروشگاه-پذیرش-دسترسی به اینترنت -باشگاه-

امکانات اتاق ها:

انواع اتاق:-اتاق 2 تخته-اتاق استاندارد-اتاق خانوادگی-

امکانات اتاق ها:تهویه مطبوع، تلویزیون، سشوار،حمام و بالکن.

امکانات هتل برای مسافرین کوچک:

باشگاه- استخر کودکان- زمین بازی

 

بابیلون | Hotel babilon

هتل 5 ستاره گاردنس او بابیلون ( Gardens of Babylon ) بدروم هتلی لوکس با باغهای معلق و 7 استخرهای شنای زیبا در انتظار مسافران بدروم است

هتل 5 ستاره گاردنس او بابیلون ( Gardens of Babylon ) بدروم در قسمت انتهایی یک تپه که به دریا میرسد قرار گرفته است

این هتل با الهام از یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان باغ های معلق بابل ساخته شده این هتل زیبا و شیک طراحی و معماری

مدرن و متفاوتی دارد و دارای طاق‌ها و ستون‌هایی زیباست این هتل یک ساحل خصوصی بسیار زیبا دارد و دارای امکانات رفاهی

متعددی مانند :سالن ماساژ درمانی ، مجموعه‌ی تندرستی و اسپا،اتاق‌های ملاقات برای انجام امورات کاری و تجاری، حمام فنلاندی،

حمام رومی ، سونا ، یک سینما،اسکله ای کوچک برای پهلو گرفتن قایق های تفریحی، و همینطور فروشگاههای برند های لوکس است

 هتل گاردنس او بابیلون دارای 116 اتاق میباشد ویلا و سوئیت های هتل گاردنس او بابیلون با دقت تزئین شده این سوئیت ها

بزرگ هستند و مقدار زیادی از فضارا در اختیار شما قرار میدهند این اتاق ها به امکانات کاملی مانند مینی‌بار (با هزینه‌ی اضافی)، تلویزیون

ال‌سی‌دی، تهویه‌ی مطبوع مرکزی، گاوصندوق (در صورت سفارش مهمانان)، و حمام اختصاصی با جکوزی هستند. دکوراسیون داخلی اتاق ها بسیار شاد و دوست داشتنی تزئین شده است

انواع خدمات ماساژ و حمام مانند : ماساژ آسیایی ، حمام سنتی ترکیه ، پلینگ بدن ترکی، ماساژ فوم ، حمام VIP نیز به مهمانان هتل ارئه میشود

باغ های سبک بابل انواع سلیقه های مختلف را راضی میکند .مهمانان میتوانند تجربه لذیذی در Elani رستوران ساحلی هتل داشته باشند

از سوی دیگر یک رستوران هتل تخصص کاملی در مورد مواد غذایی سالم و مرسوم مانند مواد غذایی خام دارد که می توانید

در یک منو جداجدا سفارش دهید این نوع غذاها در رستوران سلامتی هتل معرفی شده اند. رستوران Nunu هم یک رستوران بوفه باز

است که در آن طیف گسترده ای از هر دو نوع غذاهای سالم و تلفیقی از سراسر جهان در فصل تابستان انتخاب شده است.

فاصله هتل 5 ستاره گاردنس او بابیلون از BODRUM ۴٩کیلومتر حدود ۵٠ دقیقه است

 امکانات هتل 5 ستاره گاردنس او بابیلون ( Gardens of Babylon ) بدروم :امکانات تفریحی , زمین بازی کودکان , سرویس نگهداری کودکان ,

اتاق بازیهای کامپیوتری , استخر , ماساژ , جکوزی , استخر روباز , سونا , مرکز سلامت و آبگرم , حمام ترکی و بخار , شیرجه , حمام ترکی ,

استخر سر پوشیده , امکانات ورزشی , تنیس , مرکز بدنسازی , پینگ پنگ , موج سواری , کانو

 اتاق های هتل 5 ستاره گاردنس او بابیلون ( Gardens of Babylon ) بدروم : اتاق های ویژه , سوئیت مخصوص تازه عروس , اتاقهای VIP , اتاق های خانوادگی

 خدمات هتل 5 ستاره گاردنس او بابیلون ( Gardens of Babylon ) بدروم : خانه داری , امکانات جلسه و ضیافت , لباسشویی , خشکشویی ,

آرایشگاه , صبحانه در اتاق , اتو کشی , صرافی , فروشگاه هدایا و سوغات , کرایه ماشین , خدمات تورها , فکس و کپی , مرکز تجارت ,

خدمات تهیه بلیط ,سایر امکانات , رستوران , پذیرش شبانه روزی , روزنامه , بالکن , اتاقهای پاک و بدون سیگار , آسانسور ,

پذیرش و تحویل سریع , گاوصندوق , انبار بار و چمدان , فروشگاه در هتل , تهویه , بار , باغ , گرمایش , منطقه بدون سیگار

 

 

کشور : ترکیه

شهر : بدروم

ستاره : 5

امکانات:

آسانسور  - اتاق بازی برای کودکان- استخر- استخر و سونا- اینترنت بی سیم- تهويه مطبوع كامل- جكوزي- حمام ترک- خدمات عکاسی- دمپایی داخل اتاق- رستوران- سالن آرایش- سالن بدن سازی   - سالن کنفرانس   - سالن ورزشی- سرویس بهداشتی- سرويس فرنگي- سشوار- سیستم تصویری ماهواره ای- شهربازی بچه ها- صندوق امانات- فروشگاه در هتل- لابی- ماساژ- محل نگهداری کودکان                                            

 

یلکن | Hotel yelken

 

کشور : ترکیه

شهر : بدروم

ستاره : 5

امکانات:

آسانسور  - پارکینگ- تهويه مطبوع كامل- حمام ترک- ساحل اختصاصی - سیستم تصویری ماهواره ای- صبحانه بوفه- ماساژ               

 

هتل و استراحتگاه 5 ستاره یلکن (Yelken Spa & Wellness Hotel) در شهر تورگوت ریس 
(Turgutreis) در استان موغله در واقع در جنوب غرب کشور ترکیه قرار گرفته است.

در این هتل لوکس انواع امکانات و تسهیلات رفاهی به مهمانان عرضه می شود.

مهمانان می توانند با استفاده از ترکیب خوشایند نسیم دریا، پرتو خورشید و شن و ماسه ساحل اختصاصی هتل، ساعات خاطره انگیزی برای خود رقم بزنند.

این هتل که در سال 2006 ساخته شده است، مجهز به یک مرکز بزرگ آبگرم (اسپا) است.

از جمله امکانات «یلکن» می توان به 300 متر ساحل اختصاصی در کرانه دریای اژه، سه استخر روباز و سرپوشیده،
استخر ویژه کودکان، خدمات ماساژ، وای فای رایگان در فضاهای عمومی، پارکینگ رایگان و بوفه صبحانه اشاره کرد.

در ساحل اختصاصی هتل، پرداختن به انواع ورزش های آبی امکان پذیر است. اتاق های هتل به سه تیپ استاندارد، Junior Suite و دلوکس تقسیم می شود.

هر اتاق دارای بالکن اختصاصی است که برخی از آنها به دریا دید دارد. ضمناً اتاق ها همگی دارای تلویزیون ماهواره ای، مینی بار و حمام است

هتل «یلکن» دارای دو رستوران سفارش از منو (A'la Carte) ویژه سرو غذاهای دریایی و مدیترانه ای است. این هتل از فرودگاه بدروم 55 کیلومتر فاصله دارد

Read More

رستوران های شهر بدروم

Ali Doksan/Sakalli Restaurant

دارای غذاهای ترکیه ای می باشد.

آدرس: Inci (across from the post office in outdoor pedestrian mall on the left), Around Town 

تلفن: 0232/316-6687

 Arsipel

دارای غذاهای دریایی می باشد.

آدرس: Aktur Sitesi A Mah. (inside the Aktur Sitesi entrance, west of Bitez Beach), Around Town

تلفن: 0252/343-1016

 Denizhan

دارای غذاهای ترکیه ای می باشد.

آدرس: Turgut Reis Yolu, about 2.5km (1 1/2 miles) outside of town (across from the Tofas/Fiat service station), Around Town 

تلفن: 0252/363-7674

 

 Antique Theatre Hotel

 دارای غذاهای فرانسوی و مدیترانه ای می

آدرس: Kibris Sehitleri Cad. 243, Bodrum

تلفن: 0252/316-6053

Read More

مراکز خرید شهر بدروم

خرید در بین کوچه های تنگ و بین دیوارهای سفید یکی دیگر از لذت های سفر به بودروم است. صنایع دستی ترکی، فرش، چرم، ظروف مسی، زیور آلات طلا و نقره، قلاب دوزی و ... از جمله محصولات بودروم است. حتما در مراکز خرید بودروم چانه زدن را فراموش نکرده (گاهی تا نصف قیمت) و زیاد به برچسب های قیمت روی اجناس توجه نکنید.

Osman miniatures

در خرید از این گالری زیبا توجه داشته باشید که هر چیزی که در اینجا ارائه می شود (کوچک یا بزرگ) اصلی نیست. در واقع فقط چند نقاشی که به گونه خاصی نگهداری می شوند و توسط نقاشان سلطان کشیده شده اند اصلی و گرانبها هستند. البته نقاشی های بدل نیز زیبایی خود را دارند و می توانند به محیط خود جلا بدهند. مینیاتورهای اینجا واقعا قابل تحسین هستند، و در نقوش آن می توان هنر ترکی اسلامی را به وفور مشاهده کرد.

Turkish carpets

در این فروشگاه می توانید انواع فرش دست بافت و ماشینی، گلیم، تابلو فرش و ... را بیابد و در صورت تمایل خرید نمائید.

آدرس: مرکز شهر

تلفن: 00902523161747

Copperware

در ترکیه هنوز هم ظروف مسی به صورت سنتی ساخته می شود. این مرکز یکی از معروفترین مراکز فروش ظروف مسی در بودروم است.

پارچه و چرم

ترکیه سومین تولید کننده پنبه و یکی از بزرگترین تولید کننده های چرم در جهان است. محصولات ساخته شده از چرم طبیعی و پنبه در این بازار به وفور یافت می شود.

Meerschaum pipes

استفاده از پیپ در ترکیه به زمان های دور (عصر عثمانی) باز می گردد. در اینجا می توانید انواع مختلف و متنوعی از پیپ را بیابید. مراکز خرید اواسیس Oasis- چارشی Cari -لیمان از مهمترین مراکز اجناس مارکدار این شهر محسوب می شود . در Emin Diravaci’s میتوانید صنایع دستی ترکیه وفرشهای قدیمی را ببینید و اگر مایل بودید به قیمت مناسب بخرید

Read More

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513