کوشی آداسی

  • درباره کوشی آداسی
  • جاذبه های گردشگری کوشی آداسی
  • هتل های کوشی آداسی
  • رستوران های کوشی آداسی
  • مراکز خرید کوشی آداسی

درباره شهر کوش آداسی

ساحل دریای اژه کرانه های دریای اژه در ترکیه از جمله زیباترین چشم اندازهای این کشور می باشند. خط ساحلی باشکوهی که آب شفاف دریای اژه به آن برخورد می کند، مملو است از کرانه های قدیمی که توسط باغهای زیتون، پرتگاههای سنگی و جنگلهای کاج احاطه شده اند. اگر شما اسکله های ماهیگیری زیبا، روستاهای تفریحی پرطرفدار و یا بقایای تمدنهای باستانی را که گواهی بر 5000 سال تاریخ، فرهنگ و اسطوره می باشند ترجیح دهید، این منطقه تعطیلاتی برای همه، از دوستداران طبیعت و خورشید گرفته تا عکاسان، مشتاقان ورزش، قایقرانان و باستانشناسان ، فراهم می کند.

کوش آداسی در نوار ساحلی منطقه اژه، جنوب غربی كشور تركیه، و در ۹۰ كیلومتری شهر ازمیر و 71 کیلومتری شهرستان مرکزی استان آیدین واقع گردیده است. این شهرستان که از شمال باسلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه جزیره دیلک همسایه است در کانون مراکز مهم گردشگری از جمله ازمیر، افس، مریم آنا، میلت، دیدیم، پاموک کاله، مارماریس و بودروم قرار دارد و شهری بندری و كشتی‌های سفر‌های دریایی (كروز) در آن پهلو می‌گیرند و ملوای تور‌های دسته‌جمعی تفریحی است. بندر کوش آداسی بعلت نزدیکی با جزیره یونانی ساموس، برای گردشگرانی که به ترکیه مسافرت می کنند در واقع درب دوم مهم دریایی به شمار می رود.

راه ارتباطی: از طریق جاده زمینی و مسیر دریایی می توان به كوش آداسی رفت و آمد نمود. بندر كوش آداسی یكی از بنادر مهم منطقه می باشد . نزدیكترین فرودگاه به كوش آداسی ، فرودگاه ازمیر است. کوش آداسی شهری مملو از كافه‌ها و بار‌های كارائوكه‌ای است كه پر از برچسب‌ها و نقش و نگار تیم‌های فوتبال هستند، هتل‌ها و پلاژ‌های شنا، مراكز خرید و غرفه‌های خالكوبی. قیمت‌ها در این شهر كمی بالا هستند.

خارج از فصل‌های شلوغ مسافری، این شهر جایی برای آرامش، سواحل زیبا و چشم‌انداز‌های بهت‌آور است. اتاقی با تراس در یك هتل كوچك می‌تواند پایگاهی مطمئن برای سفرهای سیاحتی به شهر‌های باستانی نزدیك؛ اِفسوس، پرینه، پاموك كاله، میله‌توس و دیدیم باشد. زندگی‌شبانه شهر نیز كامل و بی‌نقص است. شهر كهن كوش‌آداسی را نیز می‌توانید پشت نقاب مدرن‌تر شهر بیابید، دیوار‌های شهر با سه دروازه كه تنها یكی از آنها باقی‌ مانده، قلعه جزیره كبوتر و كاروانسرای اوكوز محمد پاشا، كه در قرن ۱۷ به جهت اسكان كاروان‌های تجاری ساخته شده، از دیدنی‌های كوش‌آداسی هستند. غار كاراجا، جزیره گوورجین، و پارك ملی شبه جزیره دیلك نیز از جمله دیدنی‌های طبیعی این منطقه هستند.

Read More

جاذبه های توریستی شهر کوش آداسی

گوورجین آداسی

در قرن نوزده و در هنگام قیام مورا از سوی عثمانی ها بعنوان کلانتری و جهت مقابله با تهاجمات احتمالی از جزیره ها ساخته شده است.

بنادر، قایق های تفریحی و ناوها

در کوش آداسی 2 اسکله مخصوص کشتی های توریستی و یک بندر قایق های تفریحی با ظرفیت 650 قایق وجود دارد. در بندر کوش آداسی در هر فصل کشتی ها پهلو گیری میکنند. از بندر کوش آداسی در ماههای بهار و تابستان ( از اوایل آوریل الی 20 اکتبر ) سفرهای منظم قایق های موتوری به جزیره یونانی ساموسSamos برگزار میشود . این سفرها در ماههای زمستان بصورت چارتر انجام می گیرد . در بندر در هر ساعت از روز تورهای تفریحی با قایق های مسافربری انجام می گیرد . قایق های تفریحی نیز که تورهای آبی برگزار میکنند در بندر مستقر می باشند.

کاورانسرای اوکوز محمد پاشا

در سال 1618 از سوی صدر اعظم محمد پاشا ساخته شده است. سوراخهای توپ که در دیوارهای بیرونی وجود دارد ، به جهت دفاع از شهر در مقابل دزدان دریایی ساخته شده است. مسجد داخل قلعه نیز در سال 1618 از طرف صدر اعظم اوکوز محمد پاشا ساخته شده است.

پلاژها

پلاژهای موجود در کوش آداسی عبارتند از: پلاژدریای خانمها، پلاژ گوورچین آداسی، پلاژ ییلانچی بورنو، پلاژ یاوان سو، پلاژ کوشتور، پلاژ کارا اوا، پلاژ گوزل چاملی، پلاژ سوگی، پلاژ کالاماکی، آب های گرم آب گرم یاوان سو (چیبان)، آب گرم ونوس، آب گرم گوزل چاملی، آبهای گرم مهم کوش آداسی میباشد.

غار کاراجا

ویژگی ها: یک غار غیر فعالی است و به همین جهت رودخانه ای در آن وجود ندارد . لیکن قطرات آبهایی که از شکافهای سقف می چکد ، باعث بوجود آمدن انواع سنگ قطره ها می شود . همچنین در داخل غار استخرهای تراورتان و چند حوضچه کوچک وجود دارد. در داخل غار هوای بخصوصی وجود ندارد. رطوبت هوای داخل غار هر چه بیشتر به داخل رفته شود افزایش می یابد.

نشانی: آیدین - شهرستان کوش آداسی

 

 

غار سیرتلانینی (Sirtlanini)

آیدین، شهرستان کاراجا سو این غار در شهرستان کاراجاسو در بین روستاهای یوکاری چام آداسی و نارلی گدیک قرار دارد. امکان رفت و آمد به غار از هر دو روستا وجود دارد. روستای نارلی گدیک با یک پیاده روی 25-20 دقیقه ای نزدیکتر است . همچنین به خرابه های Afrodisian نیز نزدیک است.

 

ویژگیها: طول کلی آن 348 متر ( سالن اصلی 147متر ) بوده و عمیق ترین نقطه آن نسبت به ورودی 32- متر است . یک غار افقی و خشک است . دهانه غار بسیار تنگ است . پس از 5-4 متر محوطه اصلی غار شروع میشود . سالن با ستونهایی که با کنار هم قرار گرفته بصورت دیوار در آمده است به 6-5 بخش تقسیم شده است . در کلیه اتاقهای داخل سالن ، استالاکتیت ، استالاگمیت و ستون وجود دارد. هنگامیکه دمای خارجی 28 درجه و میزان رطوبت 44% باشد دمای غار 17 درجه و میزان رطوبت نیز 85% میشود.

پارک ملی دلتای آیدین - بیوک مندرس

به این پارک ملی که در استان آیدین و در محدوده شهرستانهای کوش آداسی و سکه قرار دارد، از طریق جاده کوش آداسی - سوکه قابل رفت و آمد می باشد. فاصله این پارک ملی تا کوش آداسی 28 کیلومتر و تا سوکه 34 کیلومتر است. بافت ژئولوژیکی شبه جزیره دیلک که از پیشروی کوه سامسون به دریای اژه بوجود آمده از توده های متعلق به دوران پالزوئیک، مزوزوئیک و نئوژن بوده که یکی از نواحی مندرس است. پلاژهای شنی، دره ای، سنگی مرتفع این شبه جزیره بسیار جالب توجه است. بخش شمالی این پارک ملی دارای یک پوشش گیاهی بی نظیر در منطقه مدیترانه است. بویژه گیاهان تیره شاه بلوط و دفنه و نیز کلیه انواع گیاهان مخصوص ناحیه مدیترانه در این شبه جزیره با طراوت و زیبایی خاصی دیده میشود. شاه بلوط مخصوص نواحی جنگلی آناطولی شمالی، بید، سرو و غیره تنها در این منطقه از کشور در کنار هم وجود دارد. پارک ملی ، آخرین نقطه غربی آناطولی است که نسل آن در حال انقراض است. همچنین فک مدیترانه و لاک پشتهای دریایی که در کشورهای مدیترانه ای تحت حمایت و حفاظت قرار گرفته اند در کناره ها و سواحل این پارک ملی امکان زاد و ولد و رشد یافته اند.

منطقه مقدس واقع در روستای گوزل چاملی که در دامنه تپه دیلک در محدوده شمال شرقی پارک ملی قرار دارد به قرون 9-8 پیش از میلاد تعلق داشته و بعنوان محل کنفرانس های کنفدراسیون Panionion که مرکز سیاسی و علمی ionia بوده مورد استفاده قرار می گرفت.

در این پارک ملی گردشگاههایی برای استفاده روزانه وجود دارد و نیازهای گردشگران را برآورده می نماید. همچنین بوفه و قهوه خانه صحرایی نیز وجود دارد. در این مکان امکان پذیرایی در چادر و کاروان ها نیز وجود دارد.

نشانی: استان آیدین و در محدوده شهرستان های کوش آداسی و سوکه قرار دارد.

Read More

هتل های شهر کوش آداسی

 

AquaFantasya

Aqua Fantasy در ساحل Ephesus و 4 کیلومتری شهر باستانی Ephesus قرار گرفته است. هتل در مجموع دارای 137 اتاق و 428 تخت است، که شامل 23 اتاق 2 تخته، 40 اتاق 3 تخته، 40 سوئیت کوچک، 34 سوئیت میباشد. همه اتاقها دارای بالکن، حمام، تلفن، سشوآر، تهویه مطبوع مرکزی، تلویزیون و مینی بار است.

امکانات ورزشی و تفریحی هتل شامل یک رستوران، بار خوراکهای آمائه، کافه تریا، 3 بار، بار ساحلی، آموزش غواصی، ورزشهای آبی، واتر پلو، والیبال آبی، والیبال ساحلی، تنیس، پیاده روی، ایروبیک، پخش کارتون، پزشک، فروشگاه، پارکینگ خارجی، برق اضطراری، سرویس اتاق 24 ساعته و صندوق امانات در قسمت پذیرش میباشد.

استفاده از پارک آبی هتل جهت میهمانان رایگان است.

فاصله هتل از فرودگاه 75 کیلومتر است.

تلفن: 00902328931111

وب سایت: www.sealighthotel.com

 

Adakule Hotel

 

هتل Adakule در فاصله 3 کیلومتری از مرکز شهر و نزدیک دریا واقع شده است. هتل در مجموع دارای 329 اتاق و 658 تخت است که شامل 136 اتاق استاندارد، 78 اتاق خانوادگی، 1 سوئیت سلطنتی، 5 سوئیت، 4 سوئیت کوچک، به همراه بالکن و چشم انداز دریا میباشد. همه اتاقها دارای تلفن مستقیم، حمام، تلفن در حمام، سشوآر، مینی بار، ساعت بیداری، گاو صندوق، سرویس اتاق 24 ساعته، تلویزیون ماهواره ای، سیستم تهویه مطبوع مرکزی، اینترنت بی سیم میباشند.

رستورانهای داخلی و خارجی (فضای باز)، بار در لابی، بار در استخر، بار کنار ساحل، بار فیروزه و بار در دیسکو، اتاق جلسه و اتاق رقص از دیگر امکانات هتل است.

امکانات ورزشی و تفریحی هتل نیز شامل 1 استخر شنای خارجی به همراه قسمت ویژه کودکان، استخر شنای داخلی، حمام ترکی، سونا، ماساژ، سالن بدنسازی، سلمانی، زمین بازی کودکان، مینی باشگاه، نمایش کارتون در طول روز، زمین بازی با قابلیت بازی در شب، تنیس روی میز، بیلیارد، والیبال ساحلی، بسکتبال، آموزش غواصی، مینی فوتبال، زمین حرفه ای بازی فوتبال، موج سواری، قایق سواری (Canoe)، اسکی روی آب، چتر بازی (Parasailing)، قایق پایی و جت اسکی میباشد.

از دیگر امکانات هتل میتوان به پزشک، پرستار بچه، کافی نت، اینترنت بی سیم رایگان، فروشگاه، لباسشویی، صندوق امانات در قسمت پذیرش و پارکینگ با گنجایش 120 ماشین اشاره کرد.

نشانی: Bayraklidede Mevkii /Turkey

تلفن: 00902566131203

وب سایت: www.adakule.ir

 

Surmeli Ephesus

هتل Surmeli Ephesus در ساحل Ephesus و 4 کیلومتری شهر باستانی Ephesus قرار گرفته است. هتل 436 اتاق لوکس با 30 اتاق تو در تو و 80 اتاق باغی ویژه خانواده دارد. همه اتاقها دارای حمام اختصاصی، تلویزیون ماهواره ای، مینی بار، تلفن مستقیم، تهویه مطبوع مرکزی، بالکن، صندوق امانات و سشوآر بوده و دارای چشم انداز دریا هستند.

امکانات ورزشی و تفریحی هتل نیز شامل استخرهای شنای داخلی و خارجی با قسمت ویژه کودکان، ساحل اختصاصی، سونا، ماساژ، حمام ترکی، سولاریوم و سالن ژیمناستیک میباشد.

از دیگر امکانات هتل میتوان به اتاق جلسه و اتاق کنفرانس به همراه 1200 صندلی اشاره کرد.

فاصله هتل تا فرودگاه Adnan Manderes ازمیر 55 کیلومتر، از ویرانه های شهر تاریخی Ephesus 4 کیلومتر میباشد.

نشانی: Pamucak /Turkey

تلفن: 00902328931096

وب سایت: www.surmelihotels.com/eng

 

Sea Light

تفرجگاه Sealight که به تازگی دارای خدمات UAll شده، بیشترین راحتی و آسودگی را برای شما فراهم میکند، در حالیکه شما میتوانید یک تعطیلات بیاد ماندنی را که تا بحال تجربه نکرده اید را در اینجا سپری کنید. دسترسی مستقیم به ساحل در داخل پارک تفریحی Kusadasi.

همه اتاقهای هتل دارای مینی بار، تلویزیون، شبکه موزیک، صندوق، تلفن مستقیم، سشوآر، تلفن در حمام، تهویه مطبوع مرکزی و بالکن میباشند.

در تمام فضای هتل تهویه مطبوع مرکزی وجود دارد. یک لابی با یک بار و قسمت پذیرش، رستوران اصلی با فضای مخصوص غیر سیگاریها و تراس، 3 رستوران شارژی (شامل خوراکهای چینی، خوراکهای ایتالیایی و خوراکهای دریایی)، قهوه خانه ترکی، چندین بار، استخر شنا، 3 قسمت نمایشهای آبی، استخر ویژه کودکان، تخت آفتابگیر با تشک و حوله در کنار استخرها و ساحل، یک استخر سرپوشیده (داخلی) به همراه جکوزی، دیسکو، بولینگ، اتاق ویژه معلولین از دیگر امکانات هتل است.

امکانات ورزشی و تفریحی هتل نیز شامل سالن بدنسازی، سونا، مرکز آبگرم مجلل، آمفی تئاتر، اینترنت بی سیم در قسمت لابی، اتاقهای جلسه، سلمانی، فروشگاههای مختلف، زمینهای تنیس، لباسشویی، سرویس اتاق (24 ساعته) و مرکز فوریتهای پزشکی میباشد.

نشانی: Boyalik Mevkii Kusadasi

تلفن: 00902566223132

 

Tatlises

 

هتل Tatlises چشم انداز فریبنده ای از غروب آفتاب و مناظر طبیعی دارد که شما را شیفته کرده و به سرزمینی رویایی میبرد. اینجا یک مجتمع تفریحی شگفت انگیز است که شما میتوانید هیاهو را رها کنید و به استراحت بپردازید.

هتل دارای 157 اتاق و 314 تخت، 151 اتاق استاندارد، 4 سوئیت و 2 اتاق ویژه معلولین، است.  همه اتاقهای هتل دارای قفل الکترونیکی، تهویه مطبوع مرکزی، صندوق امانات الکترونیکی، تلفن مستقیم، مینی بار، سشوآر، وان حمام و سرویس بهداشتی (در اتاقهای استاندارد)، تلویزیون ماهواره ای، شبکه رادیو، بالکن (در 140 اتاق) و فرش میباشند. تمامی اتاقها درای چشم انداز دریا و استخر است.

هتل دارای یک رستوران اصلی با فضای داخلی و خارجی است که در آن صبحانه، ناهار و شام به همراه انواع خوراکها لذیذ، همچنین در بار Manzara و بار استخر شما میتوانید لذت ببرید از گفتگو با دیگر مسافران و تقسیم کنید لحظات ویژه خود را در هتل در حالیکه نوشیدنیتان را میچشید.

امکانات ورزشی و تفریحی هتل نیز شامل سالن بدنسازی، استخر شنای سرپوشیده، سونا، ماساژ، ایروبیک، حمام ترکی، مینی فوتبال، بسکتبال، والیبال، خدمات پستی، مرکز خرید، خدمات لباسشویی، پزشک، پرستار کودک، خشکشویی میباشد. هتل Tatlises به مهمانان خود خدمات دلپذیر و با کیفیت بالایی را ارائه میدهد.

فاصله هتل از مرکز شهر 700 متر و از فرودگاه 70 کیلومتر است.

 

نشانی: Turgut Ozal Bulvari No:116 09400 - Kusadasi - Aydin - Turkey

تلفن: 00902566183370

وب سایت: www.tatliseshotel.com

Read More

رستوران های شهر کوش آداسی

Degirmen           

اینجا بیش از یک رستوران است. Degirmen یک پارک طبیعی واقعی در خارج از کوش آداسی، و در جاده Dileki Mili Parki قرار دارد. رستوران توسط زیباییهای طبیعی دلپذیر، باغ سبز و استخر بزرگ پر از اردک و مرغابی که توسط یک پل طنابی میتوان از روی آن رد شد احاطه شده است. Degirmen با توجه به فضایی که دارد مناسب خانواده ها و کودکان است. در Degirmen یک کافه، نانوایی، اصطبل، باغ وحش با بسیاری از حیوانات مانند اسب، طاووس، الاغ، مرغ، بز، خرگوش و حتی شتر وجود دارد. دکور سنتی رستوران یکی دیگر از زیباییهای اینجا است. این رستوران در تمام طول سال باز است.

قیمت: انواع پیش غذا و خوراک از 4.35 تا 17 دلار است.

نشانی: Davutlar Yolu (12km/7 1/2 miles from Kusadasi on the way to the Dilek Milli Parki), Around Town

تلفن: 2148-681/256 (0) 90+

 

Read More

مراکز خرید شهر کوش آداسی

 Barok

در این مرکز خرید شما می توانید فروشگاه های عرضه جواهرات را بیابید و از یک خرید پر زرق و برق لذت ببرید.

آدرس:  Barbaros Hayrettin Pasa Bulvari No: 5 Kusadasi - Turkey Branch: Nuruosmaniye Sokak No: 84 Cagaloglu - Istanbul - Turkey

تلفن: +90 256 612 97 39

ایمیل:   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 Moda Antilop

این مرکز خرید اسم یک مکان مناسب جهت عرضه انواع محصولات چرمی است.

آدرس: Dag Mahallesi Okurlar Sokak No: 3/B Kusadasi - Turkey 

تلفن: +90 256 614 81 48

ایمیل:   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سایت: www.modaantilop.com

 

 Abrash Carpet

در این جا می توانید به جستجوی انواع فرش و گلیم بپردازید. برخی از فروشگاه ها فرش های ایرانی نیز برای فروش ارائه می کنند.

آدرس: Saglik Caddesi No: 53 Kusadasi - Turkey

تلفن: +90 256 612 70 02

ایمیل:   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Read More

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513