آنتالیا

  • درباره آنتالیا
  • جاذبه های گردشگری آنتالیا
  • هتل های آنتالیا
  • رستوران های آنتالیا
  • مراکز خرید آنتالیا

درباره شهر آنتالیا

آنتالیا از كوههای توروس با پوشش گیاهی از درختان كاج بسمت پایین جایی كه دریای زلال و جوشان قرار گرفته امتداد می یابد و به خط ساحلی نا منظم خلیج دور دست منتهی میگردد. این منطقه آفتابی در طول 300 روز سال همانند بهشتی جهت فعالیت های از قبیل حمام آفتاب، شنا، موج سواری، اسكی روی آب و قایق رانی و كوهنوردی مورد استفاده قرار می گیرد.

چنانچه در ماههای مارس و آوریل به آنتالیا سفر كنید می توانید صبح هنگام به اسكی كردن و عصرها در آبهای گرم مدیترانه به شنا كردن بپردازید. علاوه بر مناطق تاریخی مهم كه در این منطقه قرار دارند، می توان از جنگل های كاج و باغات زیتون، مركبات و نخلها و در نهایت از مزارع موز و ادوكادو نیز نام برد.

سواحل دریای مدیترانه در تركیه بعنوان یك مركز تفریحی و توریستی تلقی می شود. در این سواحل گردشگران میتوانند با استفاده از امكانات رفاهی در همه مكانهای توریستی و تأسیسات آن و همینطور سایر موارد همتراز در كنار میزبانی مردم خونگرم و مهمان نواز آن تعطیلات خوب و خوشی را سپری نمایند. آنتالیا علاوه بر داشتن مناطق تاریخی و تفریحی دارای مراكز خرید بسیاری می باشد كه یكی از بزرگترین مراكز آن میگروس می باشد كه مجموعه ای از فروشگاههای معروف داخلی و خارجی می باشد. این شهر كه به عنوان مركز گردشگری و تفریحی در تركیه محسوب می گردد دارای جاذبه های فراوان و مناظر حیرت انگیزی می باشد.

در این شهر بلوارهای زیبا با درختان نخل و لنگرگاهها خود نمائی می كند. در این شهر و در بخش قدیمی و تماشائی آن منطقه كاله ایجی قرار دارد. بافت خاص منطقه كه شامل خیابانهای كم عرض و پیچ در پیچ بوده به همراه خانه های قدیمی كه توسط دیوارهای قدیمی محصور شده، بسیار جلب توجه می كند. شهر آنتالیا در همان ابتدا یعنی از سال 159 قبل از میلاد كه توسط آتالوس بنا نهاده شد محل سكونت و زندگی مردم بوده است. آتالوس بود كه نام این شهر را آنتالیا نامید. این شهر قبل از اینكه بدست عثمانی ها بیفتد تحت تصرف رومی ها، بیزانسیها و سلجوقیان بوده است.

Read More

جاذبه های توریستی شهر آنتالیا

این شهر كه به عنوان مركز گردشگری و تفریحی در تركیه محسوب می گردد دارای جاذبه های فراوان و مناظر حیرت انگیزی می باشد. در این شهر بلوارهای زیبا با درختان نخل و لنگرگاهها خود نمائی می كند. در این شهر و در بخش قدیمی و تماشائی آن منطقه كاله ایجی  قرار دارد. بافت خاص منطقه كه شامل خیابانهای كم عرض و پیچ در پیچ بوده به همراه خانه های قدیمی كه توسط دیوارهای قدیمی محصور شده ،  بسیار جلب توجه می كند.

شهر آنتالیا در همان ابتدا یعنی از سال 159 قبل از میلاد كه توسط آتالوس بنا نهاده شد محل سكونت و زندگی مردم بوده است. آتالوس بود كه نام این شهر را آنتالیا نامید. این شهر قبل از اینكه بدست عثمانی ها بیفتد تحت تصرف رومی ها ،بیزانسیها و سلجوقیان بوده است.

 

 

مسجد كنگره دار Yivli Minareli

ییولی میناره لی توسط سلطان علاء الدین كی قباد سلطان سلجوقی در قرن 13 در مركز شهر بنا نهاده شد. این مسجد با مناره های زیبایش امروز به یك سمبل در شهر آنتالیا تبدیل شده است. مدرسه كاراتای - مدرسه علوم دینی كه در منطقه داخل قلعه كاله ایچی قرار دارد. این مدرسه از همان ابتداء در زمینه حكاكی بر روی سنگ در زمره بهترین مدارس در دوران سلجوقیان به شمار می آمده است . از دیگر مناطق دیدنی شهر می توان به 2 مسجد كه در زمان عثمانیان سا خته شده نیز اشاره كرد. یكی از آنها مسجد مراد پاشا است كه در قرن 16 ساخته شد و دیگری مسجد Tekeli - تكلی محمد پاشا كه در قرن 18 بنا شده است میباشد. این مساجد از لحاظ كاشیكاری در نوع خود یك شاهكار هنری محسوب می گردند. در كنار بندرگاه شهر مسجد باشكوه دیگری بنام اسكله - Iskeleقرار دارد كه مربوط به اواخر قرن 19 است. این مسجد از سنگهای بریده شده با چهارستون تشكیل شده كه در بالای چشمه ای طبیعی بنا شده است. برج هیدیرلیك- Hidirlik كه احتمالاً در قرن 2 به عنوان مقری برای استفاده از فانوس دریایی مورد استفاده قرار می گرفته است نیز از جمله نقاط دیگر دیدنی این شهر است.

كسیك مناره Kesik Minare

به معنای مناره های بریده شده می باشد كه در گذشته بعنوان كلیسا از آن استفاده می شده است. این اثر در واقع نمایانگر تاریخ كهن شهر كه زمان رومی ها، بیزانس، سلجوقیان، عثمانی ها تا به امروز را شامل میشود، می باشد. هنگامیكه امپراتور ها دریان در سال 130 بعد از میلاد در شهر (فاسیلین) از استان آنتالیا دیدن كرد بافتخار او دروازه ای با سه طاق و ستونهای تزئین شده بنا گردید. در آن زمان این دروازه تنها راه ورودی به شهر به شمار میآمد. امروزه دو برج دروازه و قسمتهائی از دیوار مربوطه را می توان در كنار بندرگاه مشاهده نمود. برج ساعت هم نمادی دیگر از این شهر است كه هم چنان در میدان كاله كاپیسی بعنوان سمبل صلابت و پایداری جای خود را در این شهر قدیمی حفظ كرده است. پارك های آتاتورك و كاراعلی اوغلو با آن گلهایی زیبا و رنگارنگ ، آب های درخشان اطراف خلیج و كوههای زیبا با مناظر نادر خود همگی وسیله ای است تا این شهر را به یك تفریگاه زیبا و مشهور تبدیل نماید.

 

پارك Akua

 

در قسمت شرقی ساحل در پارك Akua –آكوا با آن سرسره های آبی خود می توان به هرگونه ورزش آبی اقدام نمود.

 

بندر قلعه كاله ایچی

 

بندر داخل قلعه كاله ایچی در عین حال كه یك مركز تفریحی به شمار می آید یكی از جالب ترین بندرگاهها در تركیه نیز محسوب می شود. در این بندرگاه در كنار فروشگاه ها، كافه ها و رستوران ها خدمات و وسایل مورد نیاز ورزش مفرح قایقرانی من جمله قایق بادبانی هم ارائه می گردد. در این منطقه صبح هنگام می توانید قایق سواری کرده و عصرها از امكانات دیگر استراحتگاه استفاده نمائید.

 

دیوارهای قدیمی شهر در شب هنگام با درخشش فوق العاده زیبا خود فراهم كننده محیطی مملو از آسایش و آرامش برای شما خواهد بود.

 

از دیگر دیدنیهای این شهر سرامیك های 2 رنگ آن است كه متعلق به دوران بین سالهای 8500 – 5400 می باشد.

 

 

موزه آتاتورك

موزه دیگری كه در این شهر وجود دارد موزه آتاتورك می باشد. این موزه محل نگهداری وسایلی است كه در گذشته مورد استفاده بنیان گزار جمهوری تركیه یعنی آتاتورك قرار می گرفته است.

 

موزه آتاتورك بجز روزهای دوشنبه همه روزه جهت بازدید همگان باز می باشد.

 

AtaturkMuseum

 

موزه باستان شناسی

 

در موزه باستان شناسی این منطقه اشیاء ساخته شده با دست را كه آثاری از عصر پالئولیتیك تا دوره عثمانی را در بر می گردد، می توان ملاحظه نمود. وجود این آثار نیز نشان دهنده تاریخ كهن این منطقه می باشد.

موزه باستان شناسی بجز روزهای دوشنبه همه روزه جهت بازدید همگان باز می باشد.

 

جشنواره پرتقال طلائی

 

جشنواره پرتقال طلائی كه پائیز هر سال در زمینه فرهنگ و هنر برگزار می گردد را می توان از دیگر جذابیت های این شهر بیان كرد. تالار قدیمی در منطقه آسپندوس مكان مناسبی برای برگزاری كنسرت ها و فستیوالها می باشد.بعلاوه همه ساله در آنتالیا نمایشگاههای جواهر نیز برگزار می گردد. درسال 1996 در منطقه كنیا آلتی یك مركز فرهنگی تاسیس گردید سالن این مركز در درون یك هرم شیشه ای قرار دارد. این هرم جلوه خاصی به این مركز فرهنگی بخشیده است.

 

شهرك Sakl? Kent

 

در فاصله 50 كیلومتری آنتالیا شهری است ایده آل برای ورزش های زمستانی، این شهر در قسمت شمالی منطقه باتلاقهای كوهستانی باكیرلی و در ارتفاع حدود 1750-1900 متری از سطح دریا قرار گرفته است.در ماههای مارس و آوریل علاوه بر اینكه شما می توانید صبح هنگام در این ارتفاعات به ورزش مفرح اسكی بپردازند، این امكان را خواهید داشت تا غذای مورد دلخواه را كه شاید خوراك ماهی باشد در این محل میل كنید. سپس در ارتفاعات پا ئین تر به ورزش موج سواری و شنا پرداخته و در صورت تمایل حمام آفتاب بگیرید. علاوه از این شما می توانید قسمتی از وقت خود را به تماشای پارك حفاظت شده دوزلرچالی كه در منطقه شمالی آنتالیا قرار دارد بگذرانید. هم چنین از نزدیك حیات وحش آن منطقه كه شامل حیواناتی چون آهو و بزكوهی می باشد را تماشا كنید.

غار كارائین

 

یكی دیگر از مناطق دیدنی آنتالیا غار كارائین است كه در فاصله 30 كیلومتری شهر آنتالیا شرق كوه چان قرار دارد. از خصوصیات در خور توجه این مكان تعلق آن به دوران پارینه سنگی می باشد. غار كارائینی از جمله قدیمی ترین مكانهای سكونت انسانها در كشور تركیه می باشد. این مكان دارای یك ورودی مجزا است كه با نور خورشید روشن می شود كه در ادامه به 3 تالار بهم پیوسته منتهی می گردد. در داخل موزه كوچك كه در كنار درب ورودی این غار قرار دارد برخی از آثار باستانی كه قدمت آنها به 160.000 سال قبل از میلاد مسیح می رسد وجود دارد. ویرانه های شهر ترسوس با قرار گرفتن در بلندای یك فلات   1050   متری در ناحیه غربی كوهستان گوللوك از جمله نقاط دیدنی دیگر  این منطقه است. كوهستان گوللوك داخل پارك ملی م- ت گلوك واقع در شمال غربی شهر آنتالیا قرار گرفته است. ابنیه تاریخی این شهر در حصار چشم اندازی بدیع و زیبا قرار گرفته است. در بخش ورودی این پارك موزه طبیعی حیات وحش نیز قرار دارد.

گردش روزانه

چه چیزی جذاب تر از مناطق رویائی وكوهستانی زیبا، با تنوع گیاهی بسیار زیبا و جلوه با شكوه دریا در این منطقه كه اگر خرابه های تاریخی وباستانی باقیمانده از گذشته را نیز به این مناظر اضافه كنیم ارزش انجام یك گردش روزانه در این منطقه را دو چندان خواهد كرد. در حومه شهر آنتالیا مناطقی وجود دارد كه امكان گردش روزانه و مفرح را برای گردشگران فراهم می آورد. از آن جمله گردشگران می توانند از آبشارهای دودن كه در 14 كیلومتری شرقی شهر آنتالیا قرار دارد دیدن نمایند.

در این منطقه این امكان برای آنها وجود دارد تا در پشت آبشار قدم بزنند .آبشارهای دودن در مسیر ساحلی لارا مستقیماً بدریا سرازیر می شود. از نمونه های دیگر دیدنی این مناطق می توان از آبشار كورشون لو و دریاچه نیلوفر كه هر دو در 18 كیلومتری آنتالیا قرار دارد با آن مناظر زیبا و باشكوهش نام برد.

ساحل ماسه ای لارا در حدود 12 كیلومتری شرق آنتالیا قرار دارد. سواحل كنیا التی هم در نزدیكی آنتالیا و در غرب آن قرار دارد. از آن منطقه مناظر زیبای كوههای مقابل قابل رویت می باشد. كمی دورتر پارك ملی (Beydoalari - بی دعا لاری) و ساحل توپ جام قرار دارد كه از جمله مناظر دیدنی دیگر این منطقه محسوب می شوند.

در این منطقه جزیره طبیعی و زیبای مسیحیان را نیز نباید فراموش كرد. در منتهی الیه شمالی پارك امكانات لازم جهت برپائی چادر و استفاده از مناظر مهیا می باشد. در صورتیكه قصد دارید تا منطقه وسیعی از مناظر را در زیر پاهای خود تماشا كنید مجموعه امكانات تفریحی و رستوران های موجود در بالای تپه تون اكتپه گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

البته از مشاهده دره 115 متری گوور كه بسیار هم زیبا میباشد نیز نباید غافل شد. ویرانه های شهر ترسوس با قرار گرفتن در بلندای یك فلات 1050 متری در ناحیه غربی كوهستان گوللوك از جمله نقاط دیدنی دیگر این منطقه است. كوهستان گوللوك داخل پارك ملی م- ت گلوك واقع در شمال غربی شهر آنتالیا قرار گرفته است. ابنیه تاریخی این شهر در حصار چشم اندازی بدیع و زیبا قرار گرفته است. در بخش ورودی این پارك موزه طبیعی حیات وحش نیز قرار دارد.

مدرسه کاراتای

مدرسه علوم دینی  كه در منطقه داخل قلعه  كاله ایچی  قرار دارد.  این مدرسه از همان ابتداء در زمینه حكاكی بر روی سنگ در زمره بهترین مدارس در دوران سلجوقیان به شمار می آمده است .

از دیگر مناطق دیدنی شهر می توان به 2 مسجد كه در زمان عثمانیان سا خته شده نیز  اشاره كرد. یكی از آنها مسجد مراد پاشا است كه در قرن 16 ساخته شد و دیگری مسجد       Tekeli  -  تكلی محمد پاشا كه در قرن 18 بنا شده است میباشد.  این مساجد از لحاظ كاشیكاری در نوع خود یك شاهكار هنری محسوب می گردند.

در كنار بندرگاه شهر مسجد باشكوه دیگری بنام اسكله قرار دارد كه مربوط به اواخر قرن 19 است. این مسجد از سنگهای بریده شده با چهارستون تشكیل شده كه در بالای چشمه ای طبیعی بنا شده است.

پارک ملی

در 92 كیلومتری شهر آنتالیا قرار دارد. این پارك شامل دره ای  با انواع گونه های جانوری و گیاهی زیبا است. در كنار این پارك تنگه ای 14 كیلومتری وجود دارد كه به موازات رودخانه كوپرو امتداد می یابد. عمق این تنگه در بعضی از مناطق به 400 متر هم می رسد. رستورانهای موجود در كنار این تنگه با پخت و سرو غذاهای دریایی جلوه دیگری را به این منطقه بخشیده است. پل  -  Oluk  الوك  كه ساخت آن به دوران رومیان برگشته و بر روی تنگه قرار دارد.

به همراه پل(بوروم) كه بر روی رود( Kocadere - كجا دره) بنا شده از شاهكارهای معماری عهد باستان به شمار می آیند.از پارك ملی این امكان را خواهید داشت تا به 2 منطقه دیگر نیز بروید. یكی از این مناطق شهر باستانی سلگه و كوههای  dedeg?l – ددگل) است كه قله  dedeg?l -  ددگل  را با 2992 متر ارتفاع بعنوان بلندترین قله این كوهستان در خود جای داده است.و دیگر شهر مهم و باستانی( Pisidia  - پیسیدیا)  (Alt?nkaya  -  آلتین كایا) می باشد كه در منطقه شمال غربی تنگه كوپرولو  در پارك ملی قرار دارد. دسترسی به این مكان از طریق جاده ای پیچ در پیچ ممكن می باشد.

دیوارهای شهر با برج های چسبیده به آن ، آب انبارها ، معبد زئوس ، بازار ، استادیوم ، تآترهای كاشی كاری شده با كاشی های برجسته و گورستان از جمله بقایایی دیدنی موجود در این منطقه می باشد. این شهر تجاری در ارتفاع 950 متری جای گرفته است.مورخان همواره اعتقاد داشته اند كه در گذشته سلگه مستقیماً با آنتالیا معاملات تجاری داشته و همین معاملات تجاری موجبات رشد اقتصادی این شهر را فراهم آورده است. شهر سلگه بوسیله (Lydian - لیدینها) اداره می شده است.

 

منطقه Perge

این منطقه در 18 كیلومتری شهر آنتالیا قرار دارد. این شهر در زمان های گذشته یعنی زمان پا مفیلیائیها از جمله شهرهای مهم و باستانی به شمار می آمده است . در سال 1500 میلادی این شهر محل اقامت Hitit)  - هیتیت ها) بوده است. سنت پل در خلال سفرهای مذهبی خود از این شهر بازدید نموده است.صحنه تآتر این شهر دارای برجسته كاری های بسیار بوده كه به زیبا ترین شكل ممكن طراحی و تعبیه گردیده است.  نمونه های دیگری از این برجسته كاری ها را می توان در استادیوم كه در حومه شهر قرار دارد مشاهده نمود.در این بین باستان شناسان آماتور از تماشای دروازه زیبای شهر كه در كنار 2 برج بلند قرار گرفته است لذت خواهد برد.  جاده درختكاری شده با سنگفرشهای زیبا ، و یا بازار بزرگ ، حمام های عمومی و فروشگاه موجود در این منطقه نیز از  دیدنیهای دیگر  این منطقه به شمار می آیند.

منطقه Side

در مجموع یكی از شناخته شده ترین مناطق گردشگری تركیه  به شمار می آید. این منطقه بندری  در عین حال منطقه ای تاریخی و باستانی نیز  محسوب گردیده ، و در معنای لغوی به معنای درخت انار می باشد.امروزه این منطقه بدلیل ویرانه های باستانی ، ساحل ماسه ای ، مغازه های بی شمار و امكاناتی كه جهت  رفاه گردشگران ارائه می دهد به  یك مركز توریستی مهم تبدیل شده است.  تعداد بی شمار مغازه ، كافه  و رستوران ، كه همگی دارای  چشم انداز زیبا   از دریا  می باشد  زیبائی این منطقه را دو چندان نموده است.مغازه هایی كه در اطراف خیابانهای پارك قرار گرفته اند با فروش جواهرات زیبا و وسایل چرمی متنوع خدمات خوبی را به مشتریان ارائه می نمایند.تالار تآتر تزئین شده با ستو نهای  زیبا ، در این منطقه از جمله زیباترین و بزرگترین تالارها بشمار می آید.بازار معبد آپولو و گورستان كه در نزدیكی دریا قرار دارد از مناطق تاریخی دیگر این منطقه به شمار می آید.

منطقه Kemer

این منطقه در فاصله 42 كیلومتری شهر آنتالیا قرار دارد. در طول این مسیر 42 كیلومتری چشم اندازهای بسیار زیبا  وجود دارد. در شهر كمر اقامتگاهی احاطه شده با مناظر بدیع و زیبا طراحی گردیده كه محیطی  ایده آل را  برای گذراندن تعطیلات  گردشگران بوجودآورده است.تفرجگاه مجهزو ساحلی كمر به افراد علاقمند به ورزش های آبی از جمله قایقرانی و دریانوردی این امكان را میدهد تا به خلیج ها و سواحل بكر موجود در  منطقه جنوبی شهر رفته و از مناظر دیدنی آن لذت ببرند.اجناس ارائه شده در مراكز خرید این شهر جهت تهیه هدیه و سوغاتی بسیار مناسب می با شد. در قسمت شمالی این تفرجگاه پله كانهائی تعبیه گردیده است كه شما را مستقیماً به ساحل متصل می كند. ساحل منطقه كمر ساحلی  با پرچم آبی است. (واژه پرچم آبی از سوی اتحادیه اروپا اعطا گردیده  و درمعنای مناطقی كه دارای سواحل پاك و تمیز هستند استفاده میگردد.)

 پارک یوروک

اهالی این منطقه بطور سنتی زندگی كرده و اكثریت آنها در حرفه های سنتی نیز   اشتغال دارند.

خلیج پیوسته ، منطقه ای است با مناظر بدیع و دلپذیر.  این منطقه همه امكانات لازم برای ورزش و سرگرمی های روزانه را دارا می باشد. در ماه آوریل هر سال فستیوالها و كارنا و الهای كمر به زیبائی  هر چه تمامتر برگزار می گردد. هم چنین مسابقات قایق رانی بین كمر و گیرنه (یكی از شهرهای قبرس شمالی در جمهوری تركیه) كه همه ساله  در فصل بهار برگزار می گردد نیز از دیگر جاذبه های  اطراف این منطقه به شمار می آید. در اطراف كمر نیز مناطق توریستی دیدنی بسیاری وجود دارد.

از جمله این مناطق در شمال  می توان  K?z?ltepe  - كزیل تپه  ،  گوی نوك  كه دارای استاندارد ساحل پاك و تمیز است (پرچم آبی) ، Beldibi  -  بلدیبی  با پرچم آبی و  در جنوب كمر هم  به مناطقی چون (چام یولوا) و   Tekirova -   تكیرووا  باز هم با پرچم آبی  اشاره كرد. این مناطق همگی زمینه های متنوعی را برای تفریح گردشگران فراهم میآورند.در این منطقه در ارتفاع 2575 متری از سطح دریا دهكده توریستی محصور شده توسط جنگلهای سبز و خرم برای استفاده گردشگران مهیا شده است. نام این منطقه   Mt.Tahtal?-   م- تاحتالی   یا  Olympos می باشد.  رفتن به این منطقه خالی از لطف نخواهد بود.

حمام رومی ها

در این حمام كه امروزه از آن  به عنوان موزه استفاده می شود مجموعه ای از بهترین آثار باستان شناسی گرد هم آورده شده است. در شرق منطقه  سیده-دش Side و در میان جنگل های درختان كاج اقامتگاه  Sorgun - سورگون  كه شامل   تیتریین گل -   Titiyoneol به معنای گل لرزان با (پرچم آبی و دارای ساحل آرام) و(كیزیل آگاچ) بوده قرار گرفته است  كه به دلیل دارا بودن سواحل ماسه ای و دریای آرام و آبی خود بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.این مناطق دارای فضای آرامش بخشی است.  علاوه برآن كلیه امكانات تفریحی و آسایشی نیز در این منطقه وجود دارد.

شهر باستانی الیمپس

این شهر در قسمت جنوبی منطقه  Mt.Tahtal?  قرار دارد.  این شهر مملو از بوته های گل خرزهره و برگ مو می باشد.  احتمالاً دروازه معبدی كه در این شهر وجود دارد در طول دوران ماركوس آریلیوس (180-161میلادی) بنا شده است.  قسمتی از پل تآتر رومی موجود در این منطقه از بقایای دوران باستان محسوب میشود.  قدمت دیوارهای بیرونی و قلعه هایی كه در اطراف خلیج قرار دارد به قرون وسطی بر می گردد.Yanarta?  - یانارتاش  این منطقه در شمال شهر Olympos و در ارتفاع 300 متری از ساحل چیرالی  قرار گرفته است. اساطیر یونانی از این منطقه به عنوان منطقه ای كه در آن قهرمان افسانه ای یونان بلروفون در آن سوار بر اسب بالدار خود پگاسوس جانوری با سری شیر مانند بدنی ببر مانند و دمی مار مانند كه از دهانش شعله آتش بیرون می فرستاده را از پای درمیآورد یاد می كنند. رومیان این منطقه را بدلیل بخاری كه از زیرزمین متصاعد می گردد و سبب بوجود آمدن   منظره خاص در شب میگردد به عنوان منطقه مذهبی به شمار می آورده اند.

 

منطقه Belek

این منطقه به عنوان مركزی لوكس و مدرن و محل مناسبی برای استفاده از دریا و گرفتن حمام آفتاب به شمار می آید. شهر بلك در فاصله 40 كیلومتری آنتالیا قرار دارد این شهر  كلوپ ملی گلف را  نیز در خود  جای داده است.  در این مكان كه با نام بهشت گلف بازان نیز معروف می باشد علاوه بر امكانات گلف 18 حفره ای و 9 حفره ای شرائط مناسبی برای انجام ورزشهای آبی نیز وجود دارد. در این مكان گردشگران این شانس را خواهند داشت تا از نزدیك طعم غذاهای متنوع تركی را  هم بچشند.  شب هنگام هم از فضاهای باز كه برای تفریحات تدارك دیده شده می توانند لذت ببرند.

منظره زیبای پل بجامانده از دوران سلجوقی كه برروی رودخانه  (كپرو) بنا نهاده شده است و در امتداد جاده آسپندوس قرار گرفته از جمله مكانهای دیدنی دیگر این منطقه می باشد. این جاده در ادامه از مركز جواهرات به سمت تآتر آسپندوس امتداد می یابد.از تآتر آسپندوس بعنوان یكی از بقاهای مشهور دوران باستان یاد می شود و در نگهداری آن نیز سعی بسیاری میگردد. از این تآتر كه گنجایش معادل 1500 صندلی را  نیز دارد  هنوز استفاده می شود. سالن های تآتر دكورهای صحنه ، اكوستیك های موجود همه و همه نشان از تبحر  معمار در  ساخت این بنا را دارد.

چنانچه از چگونگی تبدیل یك قطعه طلا به یك اثر هنری و یا نحوه تراش سنگ های گرانبها اطلاعاتی كاملی میخواهد حتماً از مركز جواهرات آسپندوس دیدن فرمائید. در مركز جواهرات آسپندوس می توانید از نزدیك جواهرات را مشاهده نمائید.در قسمت شمال شرقی آنتالیا و در محل دوراهی  Tasagil -  تاشاگیل  ، Be?konak   - باش كناك  جاده زیبای دیگری كه در نهایت به پارك ملی و تنگه 14 كیلومتری  K?pr?l? -كوپرولو  ختم می شود جلب نظر می كند. هم چنین  بهنگام عبور از این منطقه پروپیچ و خم كوهستانی شما  نظاره گر مناظر زیبا و بسیار رویایی نیز خواهید بود.

كاخ كالكوی

این منطقه چشم انداز زیبایی را از خلیج ، جزایر و قایق های بادبانی كه در روی آبهای شفاف به آرامی شناور می باشند را در معرض دید بینندگان  قرار می دهد. (كاش – Ka?) در غرب منطقه ككوا قرار گرفته است .  این منطقه از 3 طرف توسط كوههای اطراف احاطه گردیده است. در این منطقه این امكان را خواهید داشت تا با تاكسی های آبی متعلق به ماهیگیران محلی  به خلیج و یا ساحل های زیبای اطراف سفر كنید. شنا كردن و شیرجه زدن در آبهای منطقه كاش برای شما  بسیار لذت بخش خواهد بود.  كاش در قرن چهارم قبل از میلاد و بعنوان منطقه ای بر علیه (AntiPhellos   - آنتی فلوس)  بنا نهاده شده است . علیرغم اینكه امروزه بجز مقبره ها ،تابوتهای سنگی و یك تآتر آثار دیگری در این شهرنمی توان یافت ، اما شهر هنوز زیبائی خود را حفظ كرده است.  در كاش قدم زدن در خیابان و تماشای مغازه هایی كه اكثراً عرضه كننده صنایع دستی و وسایل چرمی ، لوازم مسی و نقره ای ، لباسهای كتان و فرش های دست بافت می باشند بسیار مفرح است.

بعد از قدم زدن و احیاناً خریدن كردن در طول مسیر خود كه مملو از گلهای زیبا و خاص منطقه دریای مدیترانه میباشد امكان این را خواهید داشت تا در یك محل مناسب در زیر سایه یك نخل به استراحت بپردازید. كوههائی كه شهر را احاطه كرده اند ، موجبات ظهور  مناطق دیدنی ، كافه ها ، رستوران ها ، مراكز تفریحی بسیاری را برای گردشگران  فراهم آورده است.  در این بین افرادی كه  از انرژی بیشتری برخوردار هستند این شانس را خواهند داشت تا به بلندترین قله منطقه یعنی قله  (م-ت-كیزلارسیوریسی) با 3086 متر ارتفاع  صعود نمایند. بعد از (كیزلارسیوریسی) دومین قله مرتفع این منطقه با داشتن 3030 متر  قله (   Akd?g  -  آك داغ) می باشد.این قله در امتداد جاده زیبای كالكان،  (  Kaputa?  -  كاپوتاش) كه دارای ساحلی منحصر به فرد است قرارگرفته است.در انتهای این ساحل زیبا غار فیروزه قرار گرفته است . در نیمه غربی این منطقه شهری كوچك بنام كالكان قرار دارد  كه از روی تپه های آن می توان مناظر زیبای خلیج كوچك را نیز مشاهده كرد. این شهر با خانه های سفید و سنتی  و با آن پنجره ها و بالكن های مملو از گلهای زیبا كه همانند آبشاری به خیابانها سرازیر گردیده اند به مكانی آرام و دلپذیر برای گذراندن تعطیلات تبدیل شده است.

خیابانهای باریك و پیچ در  پیچ این شهر كه مملو از مغازه های گوناگون می باشد به لنگرگاهی بسیار زیبا منتهی میگردد.  سپیده دم و هنگام صبح گردشگران می توانند با قایق هایی كه از این لنگرگاهها به سمت ساحل های كناری در حركت هستند  به خلیج ها ی اطراف رفته و ساعاتی را در آنجا بگذرانند.معمولاً در هنگام غروب آفتاب اهالی كالكان از بالكن های خانه های خود در حین خوردن غذا ، و نوشیدنی های مورد علاقه خود به تماشای آمد و رفت گردشگران و قایق های آن منطقه می پردازند.

مركز اقامتی توریستی آلانیا

آلانیا در انتهای یك دماغه سنگی در دریای مدیترانه و در میان دو ساحل ماسه ای طولانی قرار گرفته است. این دژ كه در سال 1231 از طرف سلجوقیان مرمت گردید دارای 150 برج می باشد. كه توسط دیوارهای دو جداره احاطه گردیده است. در قسمت بیرونی این دیوارها بقایایی از قبیل ویرانه های چند مسجد ، یك كاروانسرا ، بازاری سرپوشیده  و  در قسمت داخلی این دژ كلیسایی متعلق به دوران رومیان و ویرانه هایی از یك آب انبار وجود دارد. گرچه تاریخچه شهر آلانیا با دوره رومیان تلاقی می كند ، اما در سال 1220 یعنی زمانی كه علاء الدین كیقباد این مكان را به عنوان پایگاه نیروی دریایی و اقامتگاه زمستانی خود برگزید  به تصرف سلجوقیان درآمد. ساختمانهای به جامانده از آن زمان حكایت از جایگاه مهم این شهر در زمان سلجوقیان دارد.  علاوه بر دژ دیدنی كه در این مكان وجود دارد كارگاههای منحصر بفرد كشتی سازی و برج قرمز 8 ضلعی K?z?lkule   -  كیزیل كوله  از جمله مكانهای زیبای دیگر این منطقه می باشد.آلانیا علاوه بر اینكه محلی مناسب  برای گذراندن تعطیلات به شمار می آید : مركزی است با هتل ها و متل های  مدرن، رستورانها و كافه های متعدد كه در رستورانهای آن غذاهای دریایی نیز  سرو می شود.  منطقه آلانیا دارای 3 ساحل با استاندارد پرچم آبی می باشد. از سمت پارك زیبای شهر جاده ای در راستای ساحل وجود دارد كه به سوی بندرگاه امتداد می یابد. در طول مسیر مغازه های متعدد وجود دارد. در این مغازه ها محصولاتی نظیر صنایع دستی ، وسایل چرمی ، پوشاك ، جواهرات ، كیف های دستی وكدوهای زیبای رنگ آمیزی شده كه سمبل منطقه نیز محسوب می شود به جهانگردان و گردشگران ارائه می گردد. همه ساله در ماه آگوست یعنی زمانی كه شهر آلانیا میزبان جشنواره بین المللی و رنگارنگ فوركلور میباشد  فضای این شهر مملو از نشاط و انرژی می شود.

غار داملاتاش

ااین غار مكان مناسبی است برای گردشگران كه در آن علاوه بر دیدن مناظر خارق العاده طبیعی امكان دیدن  سنگهائی تغییر شكل  یافته نیز وجود دارد. در این غار دیوارهای سنگی كه  به طرز خارق العاده ای در طول زمان تغییر شكل داده تصاویر بسیار زیبایی را خلق كرده اند.در همین محدوده موزه باستان شناسی و قوم نگاری نیز وجود دارد كه بازدید از آنها نیز خالی از لطف نمی باشد. (این موزه همه روزه بجز روزهای دوشنبه جهت بازدید گردشگران باز می باشد). از مكانهای دیدنی دیگر این منطقه 3 غار دریائی بنام های  Fosforlu Ma?ra  -  فسفرلوماعارا  به معنای غار فسفری با تركیبات سنگی درخشان و شب تابی كه در خود جای داده است.( K?zlar Ma?ras?  - كیزلارماعاراسی) غار دخترها كه در گذشته محل نگهداری اسرای زن توسط دزدان دریائی به شمار می آمده است و  عاشیك لا ر ماعاراسی می باشد كه دسترسی به این 3 غار با قایق امكان پذیر خواهد بود.

مرسین

این منطقه توسط باغهای زراعی و سرسبز احاطه گردیده است. مرسین  مركز استان ایچل بوده و در اواسط جاده مراسلاتی ساحل شرقی دریای مدیترانه قرار گرفته است.  خیابانهای پوشیده شده از نخلها ، پارك بسیار بزرگ ، هتل های مدرن و سواحل متعدد و مناطق تاریخی موجود در آن جلوه خاصی را به این منطقه بخشیده است.شهر مرسین  به عنوان شهری كه مراحل پیشرفت را به سرعت طی نموده به شمار آمده  و  در عین حال  بعنوان بزرگترین بندر آزاد در بخش  مدیترانه ای كشور تركیه نیز محسوب میگردد. از این شهر سرویس های منظمی به شكل رفت و برگشت به منطقه gazimagosa - گازی ماگوسا  در قبرس شمالی واقع در  جمهوری تركیه صورت می پذیرد. در منطقه مرسین گردشگران علاقمند به غذاهای دریایی این فرصت را خواهند داشت ، تا در رستورانهای این شهر طعم غذاهای طخ شده از صید روزانه را  امتحان كنند. از دیگر انواع خواركهای خاص این منطقه می توان به غذاهای محلی  Gezerye  - جذریه  ، شیرینی پخت شده با هویج و مغز گردو  نان فلفلی –   Biberli Ekmak    و پیتزاهای كوچك بدون گوشت با سس تند آن  اشاره كرد.

علیرغم اینكه شهر مرسین شهری است با بافت مدرن اما این شهر در واقع بخشی از شهر باستانی Zephyium -زفریوم) را شامل شده  است. در گذشته این شهر از طرف  Hitit  -  هیتیت ها  با نام( Kizuwanta  - كیزووانتا) نام گذاری شده است.  در 3 كیلومتری غربی شهر مرسین در منطقه  yumuktepe  - یوموك تپه) در حفاری های انجام شده 3 منزل مسكونی متعلق به عصر نوسنگی كه  در 6000 سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده بود  یافت شد.  در عین حال در نامه نوشته شده از طرف پودوهپا ملكه( hithit - هیت هیت) به پادشاه( garite U- اوگاریته) واقع در كشور سوریه چنین برمی آید كه  Hyria  - هیریائی ها   كه در آن زمان در قسمت فوقانی رودخانه گوك سو  واقع در منطقه ایچل -می زیسته اند. با لوگاریت ها تجارت زیادی را برقرار می كرده اند.  تاكنون بقایای مختلفی از تمدن های مختلف در منطقه ایچل كشف شده است. اما قسمت عمده این بقایا متعلق به دوران روم باستان . روم شرقی و زمان تشكیل كشور  تركیه است.

 

منطقه K?zkalesi

این منطقه در 50 كیلومتری جنوب غربی مرسین در بخش باستانی شهر Korykos قرار دارد.  سواحل هموار ، هتل ها و جایگاه های مناسب برای ایجاد كمپنیگ و همینطور قصر (كوری كسKorykos (كه در قرن چهارم ساخته شده از دیگر ویژگیهای این منطقه به شمار می آید.  K?zkalesi  - كیزكالسی  در جزیره كوچك و در فاصله 200 متری ساحل قرار دارد.  قلعه دختران در قسمت فوقانی كیزكالسی و  روستای كوچك ماهیگری به نام نازلی كوی وجود دارد كه در واقع بر روی خلیج نیز واقع شده است. در آنجا تصویری از موازئیك متعلق به دوران رومیان كه در روی آن تصویری از  3 زن زیبا نقش بسته است وجود دارد.

كمی جلوتر در فاصله 125 متری دره، غاری طبیعی بنام   Cennet  -  جنت  به معنای بهشت    و پرتگاهی عظیم بنام( Cehannem   - جهنم) به معنای دوزخ قرار دارد. در درون دره بهشت معبدی قرار دارد كه در قرن 5 تبدیل به كلیسای كوچكی شده است . پرتگاه جهنم دارای 50 الی75 متر عرض و80 الی 120 متر طول میباشد.در همین حوالی غار عمیق  Narl?kuyu  -  نارلی كویو  وجود دارد كه در نوع خود منبعی غنی از استالاگمیت و استالاكتیت و كربنات كلسیم به شمار می آید. گزارشات حاكی از آن است كه هوای مرطوب این غار برای افرادی كه از بیماری تنفسی رنج می برند بسیار مفید است.  رومیان در زمان های گذشته بر روی پله های كه به بخش تحتانی غار منتهی میشده كنده كاریهای زیبائی را انجام داده اند.

مقبره پادشاه شجاع Mezgit Kalesi   -  مزگیت كالسی  در 12 كیلومتری شمال ساحل  Susano?lu – سوسان اوغلو  و   5/2 كیلومتری شرق روستای(? Pasl  -  پاسلی)قرار دارد.  نمای سر در این مقبره تشكیل شده از ستونهای (كرینتین  -   Corinthian)  (سبك ویژه معماری تویان قدیم) كه دارای سرستونهای بشكل ناقوس بوده و 8 متر ارتفاع داشته كه در آن تا فاصله 1 متری  حكاكی های برجسته Pirapos شده است.  این بنا یكی از بزرگترین مقبره ها بشمار می آید ، و تاریخ ساخت آن به دوران رومیان برمیگردد.

جزیره Silifke

جزیره ای است كوچك در 9 كیلومتری شهر  مرسین-  Mersin   كه در پائین یك تپه قرار گرفته است. این  قطعه زمین كوچك كه با دژهای گوناگون محصور شده است. قبلاً گورستان باستانی (Cilician  -  Seleucia) بوده است.

در شهر بر روی رودخانه (جالی جاد نوس -   Calycadnos   ) پلی متعلق به سال 77 یا 78 میلادی وجود دارد ،  كه امروزه آن را پل  گوك سو  می نامند. ویرانه های باقیمانده از معبد رومیان و تالار تآتر این شهر كه متعلق به سال 200 میلادی می باشند ، از دیگر جاذبه های  دیدنی این منطقه به شمار می آیند. موزه قوم نگاری و موزه باستان شناسی كه در مسیر( Ta?ucu -  تاشوجو) قرار دارد از جمله مكانهای است كه در آن آثار باستانی سراسر منطقه به نمایش در می آید. -  توكل سلطان  یكی دیگر مناطق دیدنی این شهر است.در این منطقه در دلتای  گوك سو  بیش از 300  نوع پرنده در محیطی حفاظت  شده نگهداری می شود.   در منطقه  Damircili  -  دمیرجیلی( Imbriogon   باستانی) در سمت شمالی( Silifke  -  سیلیفكه) در مسیر راه اوزون جابورج  مقبره های كه همگی متعلق به اوایل دوران رومیان است. به نحو خوبی نگهداری شده و در معرض دید گردشگران قرار می گیرد.

با طی كردن راهی كوهستانی به بخش روم باستانی Diocaesarea از منطقه اوزونجا بورچ   كه تا فاصله 1200 متری از سنگ قبرهای بزرگ پوشیده شده است می رسید. از آثار دیدنی این منطقه می توان به بقایای معبد  Zeus olbius  كه یادگاری است از دوران یونان باستان ، معبد( Tyche  -   تیچه) یا خدای شانس ، تالار تآتری كه بین سالهای 161 تا 180 میلادی ساخته شده ، كلیسای رومی و یك برج اشاره نمود.

40 كیلومتر دورتر از این منطقه دریاچه شرقی  ویرانه های  Olba  - البا  (Ura) قرار دارد. بازدید از قناتهای رومی ، تالار تآتر و چشمه این منطقه نیز  خالی از لطف نخواهد بود.

 

 

 

 

شهر Ta?ucu

شهر و در عین حال بندرگاهی است با سواحل ماسه ای  و مركز اقامتی ، رفاهی مناسب برای جهانگردان ، از این شهر توسط اتوبوسهای دریائی و همینطور قایق ها می توان به شهر گیرنه واقع در قبرس شمالی از جمهوری تركیه سفر نمود.) Ovac?k -  اواجیك)  در فاصله 44 كیلومتری غربی شهر) Ta?ucu  - تاش اوجو) قرار دارد. این منطقه ، منطقه ای است آرام با اسكله ماهی گیری و ساحلی زیبا كه بدلیل همین خصوصیات بسیار مشهور  نیز گردیده است.Peninsula  -  پنینسولا  یا Cavaliere  -  جاوالییره  در منطقه Ovac?k واقع شده و منطقه ای است مناسب برای شنا و شیرجه ، علاوه از آن یكی از جذاب ترین مكانهای توریستی تركیه نیز  به شمار می آید. علاقه مندان به ورزش شنا در خلیج و جزیره كوسرلیك  بای نیز نباید غافل شوند.در فاصله 18 كیلومتری جنوب شرقی منطقه ای وجود دارد كه ویرانه های دوران رومیان و موازئیك های زیبای تاریخی  را در خود جای داده است.از منطقه  Ayd?nc?k  -  آیدینجیك  به سمت غرب Ovac?k آبهای نیلگون مملو از قایق های بادبانی بخوبی قابل رویت می باشد. لازم است قبل از سوار شدن به این قایق های  بادبانی از امنیت آن اطمینان حاصل نمائید.جاده ساحلی منتهی به كوهستان پر از  كاج با شیبی تند كه به دریا ختم می شود مناظر بدیع و زیبایی را از صخره ها ، خلیج های كوچك و آبهای فیروزه فام مشرف به دریای مدیترانه بوجود آورده ، كه مشاهده آن خالی از لطف نخواهد باشد.Bozyaz?   - بزیازی   در فاصله 36 كیلومتری غرب  Aydincik -  آیدین جیك  قرار دارد. این منطقه بعنوان یك مركز تفریحی از قسمت های پاكیزه و وسیع برای چادر زدن برخوردار است. نمای زیبای ساحل را می توان از كاخ Anamur  -  آنامور  كه از ان  نگهداری خوبی میشود و در میان 2 ساحل ماسه ای ، نیز قرار گرفته  تماشا كرد. كاخ Anamur در قرن وسطی توسط Crusaders   ساخته شده و بعدها توسط عثمانیها بعنوان قلعه نظامی مورد استفاده قرار گرفته است.

شهر آنامور Anamur در فاصله 13 كیلومتری Bozyaz? در ناحیه غربی  میان كوههای احاطه شده با درختان موز  و در ساحلی زیبا و ویرانه های از Anamorium باستانی با قلعه  و دژ محكم ، تالار تآتر و حمام و گورستان قدیمی قابل روئیت می باشد.با قرار گرفتن در بالكن های ساختمانهای موجود در این شهر شانس تماشای مناظر زیبا وبكر را برای خود خلق خواهید كرد.

منطقه Alanda

چهارمین شهر بزرگ تركیه بوده و درقلب دشت قرار گرفته است. آلاندا مركز مهمی  در  صنعت كشاورزی و نساجی به شمار می آید.  در این منطقه پل سنگی 310 متری  تاش كوپروسو  كه توسط هادریان ساخته شد و بعدها بوسیله جاستینیان تعمیر گردید نیز  بر روی رودخانه سیمان ازر اندام می كند.  این پل در واقع شهر را به دو بخش تقسیم كرده است. و در طول زمان تنها  14 طاق از 21 طاق این پل باقی مانده است.    مسجد  Ulu -اولو  ساخته شده در سال 1206 ، مسجد  Eski -  اسكی  ، مسجد  Hasan A?a - حسن آقا  ، برج ساعت ساخته شده در قرن 19 و بازار قدیمی سرپوشیده از دیگر مكانهای زیبای  این منطقه به شمار می آیند. این شهر هم چنین دارای 3 موزه است : 1- موزه باستانشناسی كه در آن اكتشافات محلی و بقایای Hitit و رومیان در آن نمایش داده می شود.   موزه قوم نگاری  و  موزه فرهنگ آتاتورك.

بعد از  یك روز گردش در شهر  Alanda  -آلاندا  خوردن كباب  آدانا كه تندی خاصی داشته و از گوشت تازه طبخ میشود خالی از لطف نخواهد بود. از نوشیدنیهای محلی این منطقه نیز می توان به آب شلغم كه از شلغم سیاه گرفته میشود و همینطور) Shire  -   شیره) كه نوعی آب انگور است اشاره نمود.

سیحان دم

سدسیحان و دریاچه واقع در شمال شهر ، پیاده روهای زیبا ، باغهای چای و مجموعه رستورانهای زیبا همگی  مكانهای مناسبی برای فرار از گرمای  روزانه به شمار می آیند.  هنگام غروب آفتاب از یك طرف  منظره زیبای رودخانه  كه با چراغهای درخشان مزین گردیده در معرض دید شما قرار گرفته و از طرفی دیگر  نسیم آرامی كه در حال وزیدن است موجب تشكیل موجهای كوچك بر سطح  آبهای این رودخانه می گردد.از جمله  سواحل نزدیك  به این منطقه كه  در  عین حال دارای تسهیلات رفاهی مناسب نیز هست می توان به منطقه yumurtal?k - یومورتالیك  اشاره كرد.  در این منطقه كاخی باستانی در بندرگاه قرار گرفته  كه به اسكله ماهیگیران  مشرف می باشد. منطقه(  Karata?    - كاراتاش )نیز  از زیبائی های خاصی برخوردار است كه تماشای آنها برای هر  بینندهای  لذت آور است.  پارك  چاملیك  هم از جمله مناطق زیبای ذیگر این منطقه  است كه  در عین حال محلی مناسب برای ماهیگیری  نیز  به شمار می آید.

كمی جلوتر از جاده آدانا در حوالی شهر اسكندرون و در نزدیكی Yakap?nar   -  یاكاپینار  شهری با نام میسیس  (Misis) قرار گرفته است.  از ویژگیهای این شهر قرار گرفتن آن در سر راه  جاده ابریشم است.  در میسیس و اطراف آن در  نگاه اول ویرانه های دوران رومیان از جمله سنگفرش موزائیكی  كه متعلق به قرن چهارم میلادی است به چشم می خورد.  در این سنگفرش كشتی نوح و حیوانات داخل آن نیز  به تصویر كشیده شده است.  كمی آنطرف تر و در امتداد جاده ،  ویرانه های تاریخی   Y?lankale   -  ییلان كاله و  كاخ   شاهمران  -  Sahmeran   برفراز كوهی سنگی به شكلی كه كاملاً بر روی رودخانه Ceyhan (جیحان) قرار گرفته است ارز اندام میكند.در قسمت جنوبی ییلان كاله و در منطقه Sirkeli  -سیركلی به جنبه كاری های انجام شده توسط هئیت هیت ها نماینگر آن است كه  Muvatalish   - موواتالیش  در طول مسیر حركتی خود به كشور مصر در منطقه( Sirkeli -سیركلی) سری زده و در آنجا توقفی نیز داشته است.روستای  دیلك كایا  - (Dilekkaya  ( Anavarza  باستانی  كه در شمال رودخانه جیحان قرار دارد.  از مكانهای دیدنی  این روستا می توان به یك شهر رومی و كاخی زیبا اشاره كرد.  در موزه كوچك موجود  در این شهر  2 نمونه از هنر موزائیك كاری كه در آن زمان در  حمامهای رومی استفاده می شده وجود دارد.از ابتدای خلیج اسكندرون به سمت انتها 2 بخش باستانی دیگر نیز وجود دارد.  شهر( Castabala  -  جاستابالا) شهری است كه  دسترسی به آن از طریق جاده( Karatepe   -   كاراتپه ) ممكن می باشد.  از جمله آثار دیدنی این منطقه می توان به خیابانهای ستون دار حمام و قلعه ای قرار گرفته در روی ستونها اشاره نمود.

دشت ایسوس

در این دشت كه در گذشته یعنی در سال 333 قبل از میلاد الكسا ندركبیر ، داریوش سوم و ارتش ایران  را طی جنگی مغلوب كرد  امروزه به محلی مملو  از  محصولات مركبات تبدیل شده است.  این مركبات امروزه  نیاز كشور تركیه را  به میوه هائی از قبیل پرتقال ، نارنگی و لیمو كاملاً برطرف نموده است.كمی دورتر از ساحل در  خلیج  Iskenderun  -  اسكندرون  مجموعه Sokullu Mehmet  - سوكوللو محمد پاشا  قرار دارد.در این منطقه مكانهائی از قبیل مسجد ، بازار ، كاروانسرا و مدرسه ای متعلق به قرن شانزدهم به چشم می خورد. از جمله مكانهای تاریخی دیگر این منطقه می توان به  Cin kulesi -  جین كولسی  و یك كاخ نیز  اشاره نمود.

اسكندرون كه در گذشته  Alexandetta  -  الكساندتا  نامیده می شده ابتدا توسط الكساندركبیر و پس از پیروزی بر ایرانیان در دشت Issos ایسوس بنا نهاده شد.  امروزه این شهر به عنوان یك شهر پر جمعیت و بندری جایگاه خاصی را در تعاملات تجاری بعنوان  شهری  مركزی و  تجاری ایفا می كند.  هتل ها ، رستورانها و كافه های متعدد موجود در این منطقه با توجه به نحوه   قرار گیری و منظره خاصی  كه از وجود پاركهای اطراف نشات می گیرد با چشم انداز زیبائی كه به سمت دریا دارد ، نظر هر بیننده ای را به خود معطوف می نماید.  از غذاهای معروف این منطقه میگوهای لذیذ آن ، دسر گرم  كونفه  تهیه شده از دانه های گندم شیرین به اضافه پنیر آب  شده و پیش غذای هر سوس متشكل از پوره نخود ، شیر و فلفل قرمز اشاره كرد.  از سوغاتی های مشهور این منطقه هم باید به وسایل چوبی شامل میز های حكاكی شده كار دست . صندلی  و غیره اشاره كرد.

در بخش جنوبی ساحل اسكندرون شهر چینار قرار گرفته  كه دارای سواحل ، هتل ، مهمانخانه ها و رستورانهای بسیار زیبائی می باشد.   So?ukluk  - سوئوكلوك  منطقه ای است كه  در مسیر جاده Antakya   -آنتاكیا ، اما كمی دورتر از جاده اصلی قرار گرفته است. این منطقه مكان مناسبی است برای فرار از گرما  زیرا دارای آب و هوای خنكی است.  در مسیر راه بعد از گذشتن از  Belen Pass -  بلن پاس  حتماً در مقابل كاخ Bagras - باگراس كه در مقاطع مختلف توسط رومیان ، ماملوكها و جنگجویان جنگهای صلیبی به اشتغال درآمد توقفی كوتاه داشته باشید.  از این كاخ در  گذشته برای  كنترل مسیر  منتهی به كشور عربستان استفاده می شده است. یك كلیسای كوچك نیز  در این كاخ وجود دارد.

شهر Antakya

این شهر در واقع وابسته به شهر مقدس  (Antioch -  آنتی اوچ) بوده و در كنار رودخانه( Asi  -  آسی) (Orontes )و در دشتی حاصلخیز در میان كوهستانهای بزرگ قرار گرفته است.  آنتاكیا به عنوان شهری كه در دوران رومیان پایتخت سلجوقیان بوده و به دلیل رونق بازرگانی موجود در  آن كه به نوبه خود موجبات  پیشرفت این شهر را فراهم آورده  بعنوان اولین شهری كه واژه مسحیت در آن مطرح گردید از جایگاه خاصی برخوردار است.

موزه باستان شناسی آنتاكیا ، محل نگهداری یكی از غنی ترین مجموعه های موزائیك های  رومی در جهان است. این موزائیك های جالب در داخل سنگ ها قرار گرفته اند و در خلال حفاریهای انجام شده در  منطقهa Antaky  در نزدیكی منطقه  Dephne  -  دفنه بدست آمده اند. (بازدید از این موزه همه روزه بجز روزهای دوشنبه ممكن است)

در بیرون شهر غار پیتر روحانی قرار دارد . این مكان در سال 1983 توسط واتیكان مكانی مقدس اعلام شد.. بازار و مسجد  Habib Neccar  -  حبیب نجار   نیز از جمله مكانهای دیدنی دیگر این منطقه به شمار می آید.دروازه آهنی تعبیه شده در جنوب این غار یكی از ورودی های  Antioch مقدس بوده است. به هنگام حركت در قسمت قدیمی این منطقه مرور  تاریخ و به یاد آوردن اشخاصی  از قبیل پیتر ، پوول ، بارناباس و دیگر اشخاص  ممكن است زیرا این منطقه  از  گذشته تا به حال كمترین تغییر را به خود دیده است.  كاخ Antioch كه در قسمت فوقانی شهر قرار داشته و  نمائی زیبا و دیدنی از مناطق اطراف را در معرض دید بینندگان قرار می دهد.

Read More

هتل های شهر آنتالیا

Miracle Resort

Miracle در بهترین نقطه نوار ساحلی آنتالیا، با امکانات چشمگیر و پر زرق و برق قرار دارد. هتل در مجموع دارای 703 اتاق و 1800 تخت میباشد، که از این تعداد 11 اتاق ویژه معلولین، 70 اتاق ویژه غیر سیگاریها، 2 سوئیت شاهانه، 28 سوئیت، 86 اتاق متصل به هم و 514 اتاق استاندارد است. هر اتاق شامل تلفن مستقیم، تلفن حمام، مینی بار، گاو صندوق، سشوار، ارتباط اینترنت، تهویه مطبوع مرکزی، دستگاه پخش موسیقی، سیستم اعلام حریق، بالکن، تلویزیون ماهواره ای، سیستم قفل الکترونیکی و پورت اطلاعات کامپیوتری میباشد.

هتل دارای 8 رستوران، 5 اتاق جلسه، سرویس ویژه افراد معلول، بار آمریکایی، بار رستوران، بار آبمیوه، دیسکو بار، بار ساحلی، بار روی پشت بام، بار کنار استخر، بار در لابی، 2 استخر شنای روباز با قسمت ویژه کودکان، پارکینگ با گنجایش 150 خودرو، باشگاه کوچک، زمین بازی مخصوص کودکان، اتاق تلویزیون، باشگاه شبانه، دیسکو، سینما، فروشگاه و سلمانی میباشد.

امکانات ورزشی و تفریحی هتل نیز شامل 4 زمین چراغانی شده تنیس، بیلیارد، والیبال ساحلی، مینی فوتبال، فوتبال ساحلی، زمین حرفه ای فوتبال، تنیس روی میز، مینی گلف، والیبال، پیاده روی تند، بسکتبال، ورزشهای آبی و نمایش کارتون در تمام طول روز میباشد.

فاصله هتل از مرکز شهر 11 کیلومتر و از فرودگاه 14 کیلومتر است.

نشانی: Çaglayan Mah. 2047 Sok. No: 1 Bar?naklar - Antalya

تلفن: 00902423231747

وب سایت: www.miraclehotelantalya.com

 

Club Sera Hotel

Club Sera جهت پذیرایی از شما در تمام فصول آماده است. این هتل یک سفر ترکیبی از دریای مدیترانه و شنهای با شکوه ساحلی و طبیعت سبز مملو از اکسیژن را برای شما تضمین میکند. هتل در مجموع دارای 540 اتاق است. از این تعداد، 399 اتاق استاندارد، 42 سوئیت خانوادگی، 3 سوئیت مجلل، 3 سوئیت ممتاز، 1 سوئیت به سبک کاخ عثمانی و 9 اتاق مخصوص معلولین است. همه اتاقها شامل بالکن، تلفن مستقیم، مینی بار، تلویزیون ماهواره ای، سشوار، گاو صندوق، حمام و دوش میباشد.

یک کافه رستوران (هم در داخل و هم در فضای باز)، رستوران خوراکهای آماده، 4 رستوران شارژی (رستوران زیتون، رستوران زعفران، رستوران خوراکهای مغولی، رستوران خوراکهای سلطنتی) و 11 بار آماده پذیرایی از مهمانان هتل هستند.

خدمات و فعالیتهای عمومی هتل نیز عبارتند از؛ پزشک شبانه روزی، استخرهای شنای داخلی و خارجی، استخر ویژه کودکان، نمایشهای آبی، ساحل اختصاصی، حمام ترکی، سونا، اتاق بخار، جکوزی و اتاق VIP

از دیگر خدمات هتل میتوان به پخش کارتون، مرکز خرید، لباسشویی، خشکشویی، سرویس اتاق، باشگاه کودکان، زمین بازی کودکان، اینترنت بی سیم، مرکز تجاری، اتاق آفتاب، سالن زیبایی، آرایشگاه مردانه و زنانه اشاره کرد. این خدمات در اختیار تمامی مهمانان قرار دارد.

امکانات ورزشی هتل نیز شامل ورزشهای آبی، زمین تنیس، بیلیارد، بولینگ، تنیس روی میز، بسکتبال، والیبال ساحلی و دارت میشوند، که در اختیار تمامی مهمانان قرار دارد.

Club Sera جهت کنفرانسها، جلسات، سمینارها و مهمانیهای شما نیز خدمات خوبی را در نظر گرفته است. از جمله این خدمات میتوان به 8 اتاق جلسه با تمامی امکانات و تجهیزات و ارتباط اینترنت بی سیم اشاره کرد.

فاصله هتل از فرودگاه آتالیا 9 کیلومتر است.

نشانی: 07160 Lara

تلفن: 00902423493434

وب سایت: www.clubhotelsera.com.tr

 

Titanic Hotel

Titanic، یک هتل با خدمات Ultra ALL است. این هتل با توجه به معماری کشتی مانندش، سبک بسیار مججلل و آرامش نهفته در آن، یک نمای مدرن از خلاقیت بشمار میرود. همچنین یک انتخاب عالی برای کلیه خانواده ها و علاقمندان به دریا، آفتاب، شن و تفریح بشمار میرود. Titanic در ساحل زیبای Lara در آنتالیا واقع شده است. هر اتاق شامل بالکن، تهویه مطبوع مرکزی، سشوآر، تلفن، سیستم قفل الکترونیکی، حمام، تلفن در حمام، گاو صندوق، مینی بار، دستگاه پخش موسیقی، سیستم اعلام حریق و سرویس بیدار باش میباشد.

Titanic شامل 5 رستوران، بار خوراکهای آماده، قنادی فرانسوی، رستوران شارژی (a la carte)، بار کنار استخر، بار ساحلی، بار رستوران، بار دیسکو، بار لابی، ویتامین بار و بار فضای باز و همچنین یک استخر داخلی همراه با قسمت ویژه کودکان، استخر مخصوص کودکان، استخر گرم خارجی، 12 اتاق جلسه، حمام ترکی، نمایشهای آبی، جکوزی، سونا، ماساژ، حمام فنلاندی، سالن بدنسازی، باغ، پارکینگ جهت 350 اتومبیل، باشگاه کوچک، اتاق تلویزیون، سینما، سلمانی، درمانگاه، آبدرمانی و اتاقهای نشیمن زیبا میباشد.

امکانات ورزشی و تفریحی هتل نیز شامل 4 زمین چراغانی شده تنیس، اسکواش، تنیس روی میز، والیبال، فوتبال ساحلی، والیبال ساحلی، بسکتبال، مینی فوتبال، زمین حرفه ای فوتبال، بیلیارد، بولینگ، کارتون در تمام طول روز و ورزشهای آبی میباشد.

فاصله هتل از فرودگاه 10 کیلومتر، از مرکز شهر 12 کیلومتر و از شهر باستانی Perg، حدود 20 کیلومتر است.

نشانی: Kopak Cayi mevkii Lara

تلفن: 00902423511717

وب سایت: www.titanic.com.tr

 

Sungate Hotel

در مجموع دارای 987 اتاق است که از این تعداد 827 اتاق آن استاندارد، 105 اتاق خانوادگی، 16 اتاق مجلل، 16 سوئیت و 26 ویلای مجلل میباشد. هتل در منطقه Kemer قرار گرفته و فاصله هتل تا فرودگاه آنتالیا 45 کیلومتر و تا مرکز شهر 15 کیلومتر است. تمام اتاقها شامل حمام، دوش، سشوار، تلفن مستقیم، تلویزیون ماهواره ای و مینی بار است. برای شام یک کافه رستوران، 8 رستوران ویژه (کباب، ماهی، ایتالیایی، سوشی، بین المللی، شرق دور، مکزیکی و چینی) و 16 بار ویژه (Vitamin, Vip, Disco, Siesta, Cocktail, Billard, Despina, Alara, Veranda, Midnight, Point, Lotus, Sawades, Fantasy, Piano) به مهمانان در تمام روز سرویس میدهند.

هتل همچنین شامل فعالیتها و خدمات بسیاری از قبیل: پزشک شبانه روزی، باغ بزرگ، ساحل اختصاصی، باشگاه بازی کودکان، استخر شنای داخلی و خرجی، نمایشهای آبی، دیسکو، حمام ترکی، چشمه آبمعدنی، سونا، جکوزی و آمفی تئاتر میباشد. علاوه بر امکانات اشاره شده، امکانات دیگری همچون پارک آبی، ماساژ، رختشویخانه، خشک شویی، نمایش کارتونی تمام روز و مراکز خرید نیز برای مهمانان هتل موجود است.

امکانات ورزشی و تفریحی هتل نیز شامل والیبال ساحلی، تنیس، تنیس روی میز، بولینگ، سالن بدنسازی، بیلیارد، ورزشهای آبی، پیاده روی، ایروبیک، کلاسهای غواصی و بسکتبال میباشد.

Sungate جهت برگزاری جلسات و سمینارهای شما نیز امکانات خوبی (13 اتاق جلسه، 3 سالن کنفرانس) را فراهم نموده است.

نشانی: Beldibi, Kemer

تلفن: 00902428249750

وب سایت: :www.rixos.com

 

Dedeman Hotel

Dedeman با موقعیت خوبی در سواحل آنتالیا قرار گرفته است. مجموع اتاقهای هتل 483 اتاق است که تمامی اتاق ها دارای بالکن با منظره دریا یا کوه های Tauris، کمد لباس، سشوار و ...  است. این هتل همچنین دارای یک ساحل اختصاصی و پارک آبی نیز میباشد. تمام اتاقها شامل تهویه مطبوع مرکزی، تلویزیون ماهواره ای و دسترسی رایگان به Wi-Fi میباشند.

از دیگر خدمات و امکانات این هتل میتوان به چشمه آبمعدنی، مرکز تناسب اندام، پزشک شبانه روزی، زمین تنیس، گاو صندوق، سونا، حمام ترکی، سولاریوم، کرایه اتومبیل، پارکینگ داخلی و خارجی، سیستم دوربین مدار بسته، فروشگاه جواهرات، استخرهای شنای بزرگ و باشگاه کودکان اشاره کرد.

Dedeman همچنین دارای 6 بار و رستوران از خوراکهای ترکی گرفته تا خوراکهای بین المللی جهت پذیرایی از مهمانان است.

هتل Dedeman آنتالیا 3 کیلومتر از مرکز شهر و 15 کیلومتر از فرودگاه آنتالیا فاصله دارد. پارکینگ نیز جهت راحتی مهمانان در دسترس است.

نشانی: Lara Road 07100, Antalya

تلفن: 00902423109999

وب سایت: //www.dedeman.com/us/hotels-resorts/home-page.html@119=15"> www.dedeman.com/us

 

BarutLaraHotel

اینجا یک سرویس خیره کننده، متناسب با علایق مردم شهری در خلال دقایق لذت بخش دائمی در داخل عمارت هتل، همراه با مهمان نوازی تحسین برانگیز که هیچگاه به رفتاری تصنعی نمی انجامد، است. این هتل انتخابی عالی برای کسانی است که به دنبال جزئیات هستند.

هتل در مجموع شامل 222 اتاق است. از این تعداد 157 اتاق استاندارد، 3 اتاق ماه عسل، 52 اتاق لوکس، 4 سوئیت پنت هاوس، 1 سوئیت شاهانه، 3 سوئیت مخصوص مقامات عالیرتبه است. همه اتاقها دارای بالکن، تلفن مستقیم، تلویزیون ماهواره ای، حمام، دوش، گاو صندوق، تهویه مطبوع مرکزی و مینی بار میباشند.

Barut دارای 1 کافه رستوران، 5 رستوران شارژی (شامل خوراکهای مدیترانه ای، خوراکهای بین المللی، خوراکهای ترکی، خوراکهای دریایی و انواع کباب) و 5 بار (کلوپ شبانه، نوشیدنی، لابی، ساحل، استخر، ویتامین) بوده و آماده پذیرایی از تمامی مهمانان است.

امکانات عمومی هتل عبارت است از پزشک شبانه روزی، استخرهای شنای داخلی و خارجی، نمایشهای آبی، ساحل اختصاصی، اسکله، باغ و فضای سبز، رختشویخانه، خشکشویی، زمین بازی کودکان، موسیقی زنده، سونا و جکوزی

از دیگر خدمات و امکانات هتل میتوان به سشوآر، کافی نت، گیم نت، اینترنت بی سیم، مرکز خرید، مرکز نجوم و ‌حمام ترکی اشاره کرد.

امکانات ورزشی هتل نیز شامل ورزشهای آبی، بسکتبال، والیبال ساحلی، دارت، تنیس، تنیس روی میز، تیراندازی، اسکوآش، مینی گلف، بدمینتون، آموزش غواصی و گلبال میباشند.

در هتل 2 سالن کنفرانس، 1 تالار سخنرانی و 1 اتاق جلسه با تمامی امکانات و تجهیزات آماده ارائه خدمات است.

فاصله هتل از فرودگاه آنتالیا 10 کیلومتر است.

نشانی: Lara

تلفن: 00902423522200

وب سایت: www.baruthotels.com.tr

 

Concorde Hotel

هتل تفریحی Concorde یکی از بهترین هتلهای 5 ستاره ناحیه است که  در کنار ساحل با شکوه Lara واقع شده است.

هتل در مجموع شامل 401 اتاق است. از این تعداد 352 اتاق استاندارد، 4 سوئیت بزرگ، 2 سوئیت سلطنتی، 19 سوئیت کوچک، 16 اتاق دوبلکس و 6 سوئیت خانوادگی است. تمامی اتاقها دارای تلفن مستقیم، تلویزیون ماهواره ای، حمام، دوش، گاو صندوق، تهویه مطبوع مرکزی، سشوآر و اینترنت میباشند.

هتل دارای یک کافه رستوران، 6 رستوران شارژی (ماهی، بین المللی، شرق دور، امپراطوری عثمانی، ایتالیایی و کباب)، 7 بار (ساحلی، لابی، استخر، بولینگ، غذاخای آماده، دیسکو، کافه) است، که آماده پذیرایی از مهمانان میباشد.

امکانات عمومی هتل عبارت است از پزشک شبانه روزی، استخرهای شنای داخلی و خارجی، نمایشهای آبی، حمام ترکی، سونا، جکوزی، مرکز آبگرم، نمایش کارتون در طول روز، باشگاه کودکان و زمین بازی کودکان

از دیگر خدمات و امکانات هتل میتوان به پرستار بچه، خشکشویی، لباسشویی، آرایشگاه، گیم نت، کافی نت، اینترنت بی سیم، باغ و فضای سبز و ساحل اختصاصی اشاره کرد.

امکانات ورزشی هتل نیز شامل ورزشهای آبی، بیلیارد، سالن بدنسازی، ایروبیک، دارت، بسکتبال، والیبال ساحلی، تنیس روی میز، تنیس، مینی گلف و بولینگ میباشند.

در هتل 6 اتاق جلسه با تمامی امکانات و تجهیزات آماده ارائه خدمات است.

فاصله هتل از فرودگاه آنتالیا 10 کیلومتر و از مرکز شهر 16 کیلومتر است.

نشانی: Lara, Antalya

تلفن: 00902426131203

وب سایت: www.concordehotel.com.tr

 

Falez Hotel

هتل Falez معتقد است که مهمانان ما همیشه در اولویت قرار دارند. مهمان نوازی در کلیه کارکنان این هتل به چشم میخورد و شما میتوانید به گذراندن یک تعطیلات به یاد ماندنی امیدوار باشید.

Falez در مجموع شـامل 400 اتاق میباشد که  320 اتاق 2 نفره (28 متـر مربع)، 69 تختواب فرانسـوی، 12 اتاق مرتبط به بهم، 20 سـوئیت (58 متـر مربع) و 2 سـوئیت ویژه مقامات عالیرتبه (212 متـر مربع) است. تمامی اتاقها دارای چشم انداز مدیترانه ای، تلفن مستقیم، تلویزیون ماهواره ای، صندوق امانات، تهویه مطبوع مرکزی، رادیو، مینی بار، سشوآر، حمام و بالکن میباشند.

هتل دارای 8 سالن کنفرانس و اتاق سمینار از 25 تا 555 متر مربع میباشد. سالنهای کنفرانس Perge و Aspendos و همچنین اتاق سمینار Olympos جهت کنفرانسها، جلسات آموزشی و معرفی کاملا مجهز شده اند. طبقه مدیران تجاری، همراه با سالن پذیرش مخصوص، خدمات دفتری و خواربار فروشی برای تجار می باشد.

امکانات عمومی هتل عبارت است از پزشک شبانه روزی، استخرهای شنای داخلی ( 2 استخر به مساحت 600 متر مربع و 183 متر مربع با عمق 1.5 متر)، خارجی (به مساحت 172 متر مربع و عمق 1.5 متر)، استخر کودکان (به مساحت 50 متر مربع و عمق 35 سانتیمتر)، ساحل اختصاصی (با فاصله 400 متر از هتل و به همراه سرویس رفت و برگشت)، نمایشهای آبی، باشگاه ویژه کودکان 4 تا 11 سال، سونا، جکوزی، چشمه آبگرم، حمام ترکی، سرویس اتاق، نمایش کارتون در طول روز و زمین بازی کودکان

از دیگر خدمات و امکانات هتل میتوان به پرستار بچه، خشکشویی، لباسشویی، آرایشگاه، کافی نت، باغ و فضای سبز، داروخانه، اجاره اتومبیل و فروشگاه (چرم، جواهرات، سوغاتی، گل و عکس) اشاره کرد.

امکانات ورزشی هتل نیز شامل ورزشهای آبی، بیلیارد، سالن بدنسازی، ایروبیک، والیبال ساحلی، تنیس روی میز و تنیس میباشند.

از بین امکانات و خدمات ذکر شده، چشمه آبگرم، لباسشویی، خشکشویی، سرویس اتاق، بازی تنیس در زیر نور، آموزش و تجهیزات تنیس، ورزشهای آبی، بیلیارد، مراکز خرید و پرستار بچه به صورت شارژی در اختیار مهمانان هتل قرار میگیرد.

هتل دارای 4 رستوران و 4 بار است. رستوران La Pergola، در این رستوران صبحانه و ناهار سرو میشود. گنجایش رستوران 140 نفر در داخل و 130 نفر در بیرون است. رستوران Falez، در این رستوران صبحانه و ناهار سرو میشود. گنجایش رستوران 275 نفر در داخل و 215 نفر در بیرون است. رستوران Mehtap Club، یک رستوران شارژی است که در طبقه 13 هتل قرار گرفته است. ظرفیت این رستوران 80 نفر است. بارها نیز شامل بار Lobby، این بار شبانه روز باز است و در آن بار تمام خوراکها و نوشیدنیهای محلی و خارجی سرو میگردد. بار ویتامین، این بار در کنار استخر شنای داخلی هتل قرار گرفته است. در این بار انواع آبمیوه های تازه، نوشیدنیهای سبک و گرم سرو میشود. بار Kristal، در قسمت ورودی رستوران Falez قرار گرفته است.

هتل در مرکز شهر قرار گرفته و فاصله آن تا فرودگاه آنتالیا 11 کیلومتر است.

نشانی: Konyaalt? Falez Mevkii, Antalya

تلفن: 00902422385454

وب سایت: www.ozkaymakotels.com

 

Porto Bello Hotel

هتل Porto Bello از 28 آوریل سال 2002 در کنار ساحل مدیترانه ای و آبی رنگ خود، با امکانات مدرن و فوق العاده مجهز جهت پذیرایی، رستوران و غذاهای لذیذ، و همچنین پرسنل مجرب، پذیرای مهمانان و مسافرین افتتاح شده است. تیم حرفه ای سرگرمی در هتل که اعضاء آن شخصیتهای کارتونی آلمانی، انگلیسی و روس هستند، برنامه های ویژه ای را برای مهمانان در تمامی گروههای سنی تدارک دیده اند، که شما میتوانید گاهی در این برنامه ها و مسابقات شرکت کرده و یا فقط نظاره گر این سرگرمیها باشید.

Porto Bello در مجموع شامل 346 اتاق میباشد که از این تعداد 279 اتاق استاندارد (2 نفره)، 3 اتاق ویژه معلولین، 28 اتاق خانوادگی، 28 سوئیت کوچک و 8 سوئیت ممتاز است. تمامی اتاقها چشم انداز دریا و کوهستان دارند. امکانات اتاقها شامل تختخواب فرانسوی و 2 نفره، تلفن اتاق و حمام، تلویزیون ماهواره ای، رادیو، مینی بار، گاو صندوق، فرش، تهویه مرکزی (گرمایش و سرمایش)، سشوآر، وان و بالکن میباشد.

امکانات عمومی هتل عبارت است از پزشک شبانه روزی، استخرهای شنای داخلی و خارجی، استخر کودکان، ساحل اختصاصی، نمایشهای آبی، باشگاه ویژه کودکان 5 تا 12سال، سونا، جکوزی، سرویس اتاق، نمایش کارتون در طول روز، زمین بازی کودکان، مینی کلوب و دیسکو

امکانات ورزشی هتل نیز شامل ورزشهای آبی، سالن بدنسازی، والیبال ساحلی، تنیس روی میز، تنیس و فوتبال میباشند.

هتل دارای 5 رستوران و 6 بار است. رستوران Palm؛ در این کافه رستوران خوراکهای ترکی، ایتالیایی، مکزیکی و خوراکهای شرق دور به طور منظم در 4 روز هفته و خوراکهای ترکی در تمام هفته سرو میشود. گنجایش رستوران 250 نفر در داخل و 200 نفر در بیرون است. رستوران Barbarossa؛ سالادهای خوشمزه، شیرینیها و تعداد زیادی از غذاهای آماده در محوطه استخر در خدمت شما خواهند بود. در حالیکه از چشم اندازد فیروره ای مدیترانه ای لذت میبرید از انواع نوشیدنیها لذت ببرید. رستوران شارژی ایتالیایی؛ این رستوران نه تنها با انواع غذاهای ایتالیایی، بلکه با منظره دریا، محیطی زیبا و قابل توجه را برای شما مهیا مینماید. رستوران شارژی خوراکهای دریایی؛ این رستوران در فضای باز و باغ هتل لذت بردن از خوراکهای دریایی را در محیطی ادبی - هنری، برای شما فراهم مینماید. رستوران شارژی مکزیکی؛ این رستوران شما را به لذت بردن از آشپزخانه مکزیکی در فضای باز و چشم انداز دریا دعوت مینماید. ظرفیت این رستوران 80 نفر است. بارها نیز شامل بار Cafe Porto؛ پیشنهاد میکنیم شما برای یک گفتگوی لذت بخش با دوستانتان در حالیکه نوشیدنیهای گرم و سرد مینوشید، در محیطی آرام و راحت، همراه با منظره خوش رنگی از نخلهای خرما، به Cafe Porto بیایید. بار Sailors؛ اینجا به شما امکان میدهد که از روزمرگی خلاص شوید. طرح لنگر مانند بار Sailors در هتل Porto Bello هر شب با سرو نوشیدنیهای محلی و بین المللی به همراه اجرای موسیقی زنده در خدمت مهمانان است. از دیگر بارهای هتل میتوان به بار Quenn'N، بار ساحلی و بار آبمیوه اشاره کرد.

فاصله هتل از مرکز شهر 6 کیلومتر و از فرودگاه آنتالیا 20 کیلومتر است.

نشانی: Konyaalt? Falez Mevkii, Antalya

تلفن: 00902422592427

وب سایت: www.portobello.com.tr

 

Topkapi Hotel

Topkapi Palace به سبک معماری امپراطوری عثمانی ساخته شده و یکی از معروفترین هتلهای تفریحی ترکیه است. این هتل در ساحل Kundu واقع شده است.

هتل در مجموع 908 اتاق است. از این تعداد 715 اتاق استاندارد، 24 اتاق تو در تو، 67 اتاق انحصاری، 92 اتاق خانوادگی دوبلکس و 10 اتاق ویژه افراد معلول میباشد.

هر اتاق دارای تهویه مطبوع، گرمایش، تلویزیون ماهواره ای، مینی بار، تلفن مستقیم، سیستم صوتی، بالکن، حمام و سشوآر، که همه آنها بسیار مجلل هستند.

از دیگر خدمات هتل میتوان به 4 رستوران، باشگاه شبانه، سوپر مارکت، خشکشویی، لباسشویی، آرایشگاه، کافه، 9 بار، گیم نت، اتاق ویژه غیر سیگاریها، پارکینگ، صندوق امانات، فروشگاه، 3 اتاق کنفرانس، باشگاه کودکان، حمام ترکی، باشگاه کودکان 7 تا 17 سال و زیبایی درمانی اشاره کرد.

امکانات ورزشی نیز شامل استخرهای داخلی و خارجی، استخر کودکان، زمینهای تنیس به همراه کلاس آموزشی، والیبال ساحلی، تنیس روی میز، مینی فوتبال، ورزشهای آبی، سالن بدنسازی، باشگاه آب، پیاده روی و ایروبیک، سونا و بیلیارد میشود.

فاصله هتل از مرکز شهر 30 کیلومتر، از فرودگاه آنتالیا 20 کیلومتر، از شهر تاریخی Aspendos حدود 30 کیلومتر، از دهکده Nearest حدود 3 کیلومتر است.

نشانی: Kundu Koyu 07110 Lara, Antalya

تلفن: 00902424312323

وب سایت: www.wowhotels.com

 

 

Kremlin Palace Hotel

هتل Kremlin Palace در ساحل Kundu واقع شده و خدمات خوبی را جهت تعطیلات مسافران در نظر گرفته است.

هتل در مجموع شامل 874 اتاق استاندارد، 126 آپارتمان، 15 سوئیت و اتاق تو در تو است. تمامی اتاقها شامل بالکن و تراس، فرش، تهویه مطبوع، تلفن مستقیم، سشوآر، مینی بار، تلویزیون ماهواره ای و صندوق امانات میباشند.

Kremlin دارای رستورانهای گوناگون، 5 فضای مخصوص غیر سیگاریها، 7 بار متفاوت، رستورانهای شارژی، پارک آبی کودکان و بزرگسالان، استخرهای داخلی و خارجی، دیسکو، قنادی، سالنهای کنفرانس مجهز، مغازه و خدمات لباسشویی است.

امکانات ورزشی نیز شامل زمینهای تنیس به همراه کلاسهای آموزشی، تنیس روی میز، مینی فوتبال، بسکتبال، والیبال ساحلی، دارت، ورزشهای هوازی، ماساژ و زیبایی درمانی، ورزشهای آبی، سالن بدنسازی، سونا، حمام ترکی، باشگاه کودکان، تفریحات و سرگرمیهای ویژه کودکان، مسابقات دوچرخه سواری، میدانهای رقص، نمایشهای عروسکی در تمام طول روز، پیاده روی و تیراندازی میباشد.

فاصله Kremlin از مرکز شهر 30 کیلومتر و از فرودگاه آنتالیا 20 کیلومتر است.

نشانی: Kundu Koyu 07110 Lara, Antalya

تلفن: 00902424312400

وب سایت: www.wowhotels.com

Read More

رستوران های شهر آنتالیا

Kral Sofrasi                Kral Sofrasi

این رستوران معروف به میز شاهانه است. Kral Sofrasi به مدت 20 سال قبل از آنکه به سرزمین گرم آنتالیا منتقل شود در آنکارا موفق بوده؛ جاییکه به عنوان نخستین رستوران در تفرجگاه ساحلی شروع به کار نموده است. در فصل تابستانی در باغ بهار خواب گونه مشرف به اسکله خوراک گوشت سرو میشود. اما بنظر میرسد که این رستوران نام خود را از اتاقهای غذاخوری امپراطوری عثمانی قدیم گرفته است. منوی رستوران شامل خوراکهای مدیترانه ای و ترکی است و نوعی غذای دریایی ترکی به نام Tygar را پیشنهاد میکند.

نشانی: Around Town, Yacht Harbor 35, Antalya, Turkey

تلفن: 2198 241 242 (0) 90+

 

Stella's Bistrot          Stella's Bistro

دور از زمینهای هموار و تراسهای بخش توریستی!

 

Stella's Bistrot یک تغییر خوشایند در انواع ماهی و کبابهاست. منوی ایتالیایی فوق العاده آن شامل غذاهای مدیترانه ایست، اما انتخاب واقعی در اینجا لازانیای ایتالیایی اصیل آن است که با سس Bechamel درست شده است. سالادها و ساندویچها نیز برای ناهار موجود است، همچنین از پشت میزها قادر به دیدن عبور ترامواها هستید.

نشانی: Fevzi Çakmak Caddesi 3/C, Antalya, Turkey

تلفن: 3931 243 242 (0) 90+

Gizli Bahçe/Secret Garden           Gizli Bahce

این رستوران ترکیبی از غذاهای لذیذ و محیطی باشکوه است. یک میز رمانتیک در باغ ایتالیایی، در بلندترین نقطه چشم انداز حیاط خلوت انتخاب کنید، و یا جایی در کنار دیوارهای قدیمی با چشم اندازی به استحکامات برگزینید. منوی رستوران شامل خوراکهای اصیل ترکی است که به همراه خوراکهای ویژه محلی همچون Saksuka که همراه با بادمجان، کدو سبز، گوجه فرنگی و هنر سرآشپز ارائه میگردد. سالاد غذای دریایی آنرا حتما امتحان کنید، این سالاد در سبزیجات به همراه سس پرتقال سرو میشود. یا کباب مخصوص آنرا که ترکیبی از گوشت راسته گوسفند به همراه گوجه فرنگی، ماست و بادمجان است.

 

قیمت: پیش غذا و خوراکهای اصلی از 7 تا 24 دلار است.

نشانی: Selçuk Mah., Dizdar Hasan Bey Sok. 1, Antalya, Turkey

تلفن: 8010 244 242 (0) 90+

 

Seraser Fine Dining Restaurant  Seraser

این رستوران مناسب برای ملاقاتهای رمانتیک، قرارهای کاری و سرگرمی بوده و به همراه چشم اندازی از بار و مناظر بیرون رستوران، ساعات خوشی را برای شما فراهم مینماید. در این رستوران میتوانید ناهار، شام و دثر میل نمائید. منوی رستوران شامل خوراکهای بین المللی است.

نشانی: Tuzcular mah, Karanlik sok, No:18 Kaleici, Antalya 07100, Turkey

تلفن: 6015 247 242 (0) 90+

 

Vanilla Lounge        

این رستوران مناسب برای ملاقاتهای رمانتیک است. منوی رستوران شامل خوراکهای ترکی، ایتالیایی، استیک و خوراکهای بین المللی است.

نشانی: Hesapci Sokak | Kaleici (Old City), Antalya 07100, Turkey

تلفن: 6013 247 242 (0) 90+

 

Seven Mehmet       7Mehmet

 نشانی: ANTALYA, Antalya, Turkey

تلفن: 5200 238 242 (0) 90+

 

Alp Pasa                    

منوی این رستوران که در هتل Alp Pasa قرار دارد، شامل غذاهای ترکی میباشد.

نشانی: Alp Pa?a Boutique Hotel, Barbaros Mh. Hesapc?, Sk. 30 Kaleiçi (OldTown), Antalya, Turkey

تلفن: 6015 247 242 (0) 90+

Read More

مراکز خرید شهر آنتالیا

Kaleici

یکی از بهترین مراکز خرید Kaleici است، که نزدیک دیوارهای شهر است. با پیاده روی تا دیوار شهر شما شانس یافتن آیتمهای زیادی برای فروش را خواهید داشت. عطر غذاها و ادویه جات به همراه سر و صدای بازاریان شما را به گذشته میبرد. سه ناحیه ارزنده برای بازدید عبارتند از: Ataturk، Cumhuriyet و Kaleici. ممکن است علاقمند باشید که سری به بازار همیشه باز میوه و سبزیجات بزنید. اگر به دنبال سوغاتی، قهوه، چای، ادویه جات و جواهر بدلی هستید سری به Pakistaniguy بزنید.

 

Tansas

Tansas/h یکی از بزرگترین فروشگاههای مواد غذایی ترکیه است. طبقه اول با محدوده وسیعی از غذاهای محلی و بین المللی با کیفیت، ارائه میگردند. در طبقه دوم، شما هزاران محصول، لباس، لوازم الکترونیکی، وسایل تزئینی را از برندهای بین المللی و ترکی خواهید یافت. Tansas/h همچنین دارای پله برقی عریضی است که برای بردن خریداران و لوازمشان به طبقه دوم مورد استفاده قرار میگیرد. به عنوان قسمتی از خدمات این مجموعه Tansas/h برای خانواده ها و فرزندانشان ماشین مخصوص خرید را برای استفاده در فروشگاه تهیه کرده است.

Migros Net

اینجا یکی از فروشگاههای زنجیره ای بین المللی سوئیسی است که در ترکیه بخوبی فعالیت میکند. این مجموعه بالغ بر 470 فروشگاه در ترکیه دارد، و مکانی برای برندهای بین المللی، محصولات کامپیوتری، عطرجات، کفش و البسه و بسیاری از محصولات دیگر میباشد.

تفرجگاه Turban Kaleici

اینجا یکی از جذابترین تفرجگاهای ترکیه محسوب میشود، که صحنه های قدیم و جدید را با درختان و گلها، درختچه ها و ... ترکیب کرده است. شما در اینجا قادر به یافتن فروشگاههای فروش تجهیزات دریایی، کفش، برندهای بین المللی، سوغاتی و ... خواهید بود. مغازه های فروش قهوه در رستورانها، در مرکز وسیع آن قرار گرفته است.

تفرجگاه Setur             

این تفرجگاه در 10 کیلومتری غرب آنتالیا در یک مکان آرامتر نسبت به مرکز شهر قرار گرفته است. فروشگاهای کمی برای فروش تجهیزات غواصی در اینجا یافت میشود. البته آمدن شما به اینجا تنها برای خرید نخواهد بود.

بازار غذای سر پوشیده آنتالیا    Antalya Food Market

دیدن این بازار را به شما توصیه میکنیم. اینجا مجموعه ای در حدود 760 مغازه و دفتر کار، در محدوده 480.000 متر مربعی را شامل میشود. این مجموعه عظیم شامل تمام مکانهای تجاری از قبیل ادارات، ایستگاههای پلیس، پایانه های گاز، برخی شعب بانکها، ادره پست، مجموعه ورزشی، سرویسهای تاکسی و چندین نوع از فروشگاهای غذا، میوه و سبزیجات میباشد.

بازار آنتالیا                      Antalya Market

بازدید بازار اصلی آنتالیا نیز توصیه میشود. این بازار سر پوشیده است و شامل محصولات متنوعی؛ چون صنایع دستی، انواع جواهر آلات، خوراکهای ترکی، سوغاتیهای ویژه ترکیه مثل حلوا، باقلوا، چای سیب، شیره کاج، ادویه جات و ... است. همچنین شما اینجا میتوانید بسیاری از فروشگاههای کفش و البسه از جمله کالاهای چرمی ترکیه را بیابید. خیاطهای محلی انواع تعمیرات را میپذیرند. در این بازار همچنین کفشها و لباسهای دست دوخت با کیفیتی عالی ارائه میشود.

دیگر سوپر مارکتها و فروشگاههای بزرگ آنتالیا عبارتند از:

- Kipa

- G-Mall

- مرکز جهانی White

- مرکز فروش دیپو Dipo

- مرکز فروش Lara

 

- فروشگاه زنجیره ای Real

- تمامی بازارهای عمده فروشی            

Read More

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513