استانبول

  • درباره استانبول
  • جاذبه های گردشگری استانبول
  • هتل های استانبول
  • رستوران های استانبول
  • مراکز خرید استانبول

استانبول شهر امپراطوری‌ها، شهری دو تکه میان آسیا و اروپا، نمایشی همیشگی‌ از فرهنگ، سنت و تاریخ ترکیه را در کنار زیبایی‌های امروزی‌اش اجرا می‌کند.
قرار گرفتن استانبول بین دو دریای سیاه و دریای مرمره، تابستان‌های شرجی و زمستان‌های پر از برف و بارانی برایش ساخته. بهترین وقت سفر، فصل بهار و اوایل پاییز است که دمای هوا حداکثر ٢٣ درجه می‌شود و رطوبت هم بسیار پایین است.
بعد از وارد شدن به استانبول و از همان داخل فرودگاه آتاتورک شاید اولین چیزی که توجه مسافران را جلب می‌کند، پرچم‌های قرمز ترکیه است که از همه جا آویزان هستند؛ علاقه و تعصب ترک‌ها به ملیت‌ و رهبرشان آتاتورک باعث شده که شهر بزرگ استانبول همیشه در یک جشن ملی به نظر برسد. فرودگاه در بیست‌کیلومتری غرب شهر واقع شده و تا مرکز شهر با تاکسی حدود نیم ساعت فاصله دارد. کرایه‌ی تاکسی نسبتاً گران است و می‌شود همین مسیر را با مترو، اتوبوس یا تراموا هم طی کرد. بستگی به حال و حوصله‌ و انتخاب خودتان دارد. ایستگاه مترو از سالن اصلی فرودگاه ده دقیقه‌ای پیاده‌روی دارد ولی بسیار راحت و ارزان است، به شرطی که شما از آن آدم‌هایی نباشید که همه چیز را توی چمدان با خودشان این طرف و آن طرف می‌برند.

Read More

کاخ توپکاپی استانبول

در محل تلاقی تنگه بسفر ، خلیج شاخ طلایی و دریای مرمره قرار گرفته است. این کاخ متعلق به قرن ۱۵ تا ۱۹ میلادی و دوران امپراطوری عثمانی است. این کاخ در گذشته محل زندگی سلاطین و دولتمردان عثمانی بوده و دارای باغ بسیار باشکوهی است. در سمت راست کاخ درختان سرو قرار گرفته و مطبخ های کاخ نیز در همین سمت جای گرفته اند.

سرای توپقاپی واقع در استانبول از قصرهای معروف امپراتوری عثمانی است که از ۱۴۶۵ تا ۱۸۵۳ مرکز اداری این امپراتوری بود. سلطان محمد فاتح در ۱۴۵۹ دستور ساخت این قصر را داد و کار ساختن آن در ۱۴۶۵ به پایان رسید. این قصر بین شاخ طلایی و دریای مرمره در استانبول واقع شده و چشم‌اندازی بسیار عالی به تنگه بسفر دارد.

در ۱۸۵۳ سلطان عبدالحمید تصمیم گرفت محل اقامتش را به قصر تازه‌ساز دلمه باغچه منتقل کند که نخستین کاخ مدل اروپایی شهر بود. امروز قصر توپقاپی به موزه تبدیل شده‌است و از جذاب‌ترین جاذبه‌های توریستی ترکیه‌است. در این موزه بسیاری از آثار ادبی و هنری ایران نیز نگاهداشته می‌شود. در این موزه آثاری همچون لباس پیامبر(ص)، شمشیرهای مختلف ایشان، دندان، مو، کفش و ... نگهداری می‌شود.

کاخ چراغان استانبول

 

کاخ چراغان استانبول Ciragan Palaceزیباترین مکانهای تنگه خلیج برای ساختن کاخ و قصر سلاطین و دولتمردان اختصاص یافته بود. این کاخ در سال 1871 به دستور سلطان عبدالعزیز ساخته شده سقف و بخش میانی آن از چوب و دیوارهای آن از سنگ مرمر پوشیده شده و اتاقها با قالیهای نفیس مفروش شده است.

این اثر که سالیان درازی بصورت خرابه مانده بود با انجام تعمیرات کلی و اضافه نمودن بعضی تاسیسات اکنون به یک هتل 5ستاره بسیار زیبا تبدیل شده است.

کاخ دلماباغچه استانبول

كاخ دلما باغچه كه در قرن 19 به دستور سلطان عبدالمجيد اول ساخته شده است جبهه اي به طول 600 متر در كنار ساحل تنگه در سمت اروپايي دارد . كاخ دلما باغچه تركيبي از هنر اروپايي بوده و در بين سالهاي 1856-1843 ساخته شده است . كاخ دلما باغچه 3 طبقه و بصورت قرينه است . اين كاخ داراي 285 اتاق و 43 سالن مي باشد. كاخ ساحلي به طول 600 متر در كنار تنگه دارد. از طرف خشكي نيز داراي 2 درب كه يكي از آنها داراي تزئينات فراوان است مي باشد. در وسط اين كاخ ساحل كه باغچه اي تميز و زيبا آن را احاطه كرده يك سالن مراسم و باله كه از ساير قسمتها مرتفع تر است ديده ميشود. لوستر بسيار عظيم كريستالي با 750 لامپ با وزني حدود 5/4 تن كه سالن استقبال بزرگ با 56 ستون را روشن مي كند همه را به تعجب وا ميدارد. مدخل ورودي كاخ بعنوان سالن مقدمات سلطان و بال ديگر سالن مراسم نيز بعنوان حرم مورد استفاده قرار گرفته است . دكوراسيون داخلي ، مبلمان ، پرده ها ، قالي هاي ابريشمي و ساير اشياء به همانگونه بوده تا به امروز محافظت شده است.

این كاخ داراي عظمت و ثروت بي مانندي در ميان كاخ هاي موجود است. ديوارها و سقف اين كاخ با نقاشيهاي هنرمندان اروپايي و با استفاده از چندين تن تزئينات طلايي دكور بندي شده است . در سالن و اتاقهاي مهم همه اشياء به يك رنگ مي باشد. كف كاخ در نقاط مختلف با يكديگر متفاوت و با پاركت هاي چوبي منقوش مفروش شده است . قاليهاي پشمي و ابريشمي مشهور Hereke بعنوان زيباترين آثار هنري تركيه در جاي جاي كاخ گسترده شده است . آثار هنرهاي دستي نادر اروپايي و خاور دور نيز نقاط مختلف كاخ را تزيين نموده است . لوستر كريستالي ، شمعدان و شومينه ها نيز در بيشتر اتاقها خودنمايي مي كند . بزرگترين سالن باله كاخ هاي دنيا در اين كاخ است .يك لوستر عظيم كريستالي 5/4 تن از سقفي به ارتفاع 36 متر آويزان شده است . اين سالن كه در هنگام جلسات مهم سياسي ، مراسم تبريك و باله مورد استفاده قرار مي گرفت قبلا" بوسيله سيستمي همانند فر گرم مي شد. سيستم شوفاژ و برق بعدا" اضافه شده است . از ميان 6 حمام موجود ، حمام بخش اندروني با مرمرهاي حجاري شده و بي نظير alabaster تزيين شده است. گالري هاي فوقاني سالن بزرگ ويژه اركستر و ديپلمات ها بوده است . به بخش حرم پس از عبور از راهروهاي طولاني وارد ميشويم . در اين بخش اتاقهاي خواب سلطان و بخش ويژه مادر سلطان و ساير زنان و خدمتكاران وجود دارد. بخش ضميمه شده به قسمت شمالي كاخ نيز به شاهزادگان اختصاص يافته است . از اين ساختمان كه درب ورودي آن از طرف بشيكتاش مي باشد اكنون بعنوان موزه هيكل و نقاشي استفاده مي شود.

 

بازارهای قدیمی و معروف استانبول

بازار ادویه فروشان این بازار که به بازار مصری ها نیز موسوم است یکی از بازارهای رنگارنگ و دیدنی استانبول است که دارای جاذبه های دیدنی  و تماشایی زیاد نه تنها از نظر قدمت بلکه از لحاظ رنگ شکل فروشگاهها و محصولات ارائه شده در آن است که به عنوان دومین بازار مهم استانبول بعد از بازار یزرگ است. این بازار در سال 1660 میلادی ساخته شده است و شامل 88 باب فروشگاه می باشد که در آن انواع و اقسام ادویه ها , سبزیجات خشک و سایر میوه های خشک شده را ارائه می کنند.  

ARASTA BAZAAR این بازار در پشت مسجد آبی و جنب موزه موزائیک و در قسمت قدیمی شهر واقع شده است. این بازار یا بازار ساده و قدیمی شهر است که در آن انواع صنایع دستی ارائه می گردد. این بازار دارای حدود 40 باب مغازه در اطراف خیابان می باشد که تعدادی از دست فروشان محلی نیز آنان را احاطه کرده اند و انواع صنایع دستی و سنتی را به مسافران ارائه می کنند. این بازار در قرن 17 میلادی ساخته شده است که در زمان حکومت عثمانی در ابتدا به عنوان محل نگهداری اسبها یا اسطبل مورد استفاده قرار می گرفته است.   SAHAFLAR CRISIS بازار صحافها دومین بازار بزرگ کتابهای دستی و قدیمی استانبول است. این بازار در میان مسجد بایزید و بازار بزرگ واقع شده است و یکی از قدیمی ترین بازارهای استانبول است.این بازار در قرن 18 میلادی ساخته شده است که در آن زمان صحافها و کتاب فروشان بازار بزرگ از آن محل به این قسمت نقل مکان نمودند که به مرور این بازار به محل تجمع افراد روشنفکر تبدیل گردید. البته این بازار در صول 3 دهه گذشته به تدریج اعتبار خود را از دست داده است که عوامل متعددی مانند چاپ گسترده و صنعتی کتابها , گسترش کتابخانه های عمومی و رشد گسترده اینترنت و کتابهای الکترونیکی از جمله عوامل تاثیر گذار بوده است. به هر علاقه مندان کتابهای قدیمی هنوز می توانند در این بازار به دنبال کتابهای قدیمی ودستی بگردند و عطش خود را خاموش کنند.

بازار کاپالی چارشی استانبول

بازار کاپالی چارشی

اگر هدفتان از سفر فقط خرید کردن است شهر استانبول گزینه خوبی برای این کار به شمار می آید. در آغاز بهتر است سری به کاپالی چارشی (بازار سقف دار) بزنید. در این بازار بیش از 4000 مغازه وجود دارد. هر یک از کوچه های این بازار برحسب نوع فعالیتی که در آن صورت می پذیرد نامگذاری شده است. امروزه از بازار کاپالی چارشی بعنوان نبض مرکزهای تجاری در شهر استانبول یاد می شود. در این بازار هرکس با هر سلیقه و درآمدی این امکان را خواهد داشت تا به خرید بپردازد.

چنانچه قصد خریدن سوغاتی از ترکیه را برای دوستان خود دارید هنرهای دستی ، قالیچه های زیبا ، اشیاء سرامیک ظروف مسی ، برنجی و یا حتی قلیان از جمله بهترین گزینه ها برای شما خواهد بود. طلا و جواهرات موجود در ویترین مغازه ها به نوبه خود چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. از دیگر موارد این بازار لباسهای چرمی است که دارای کیفیت و قیمتی مناسب است. در قسمت غربی این بازار انواع عتیقه جات نیز بفروش می رسد. بد نیست به امید یافتن یک گنج قدیمی به این مکان نیز سری بزنید. در ایستگاه امین اونو در کنار مسجد جدید بازار دیگری بنام می سیر چارشی سی قرار گرفته است. در این بازار که با نام بازار ادویه فروشها نیز معروف است بوی انواع ادویه همانند دارچین ، زعفران ، نعناع ، آویشن و غیره فضای اطراف را عطرآگین کرده است. در بازار هنرهای استانبول شما می توانید از محصولات هنرمند انی که مشغول خلق اثرات هنری خود هستند دیدن نموده و در صورت تمایل خریداری نمائید. برای خرید پارچه و لباس بهترین مکان خیابان استقلال ، خیابان جمهوریت و خیابان روملی است. در این مناطق آخرین مدل لباسها ، کیف و کفش های زیبا و جواهرات نفیس با کیفیت عالی یافت می شود. علاوه بر مناطق نام برده شده مرکز خریدآتاکوی گالریا در منطقه آتاکوی ، آک مرکز در منطقه اتیلر و مرکز خرید کاروسل در منطقه با کیرکوی با فروشگاههای بسیار جذاب خود مکان مناسبی برای خرید کردن است. از جمله مراکز خرید دیگر پاساژ اطلس در محله بی اوغلو،مرکز خرید کاپیتول در بخش آسیائی استانبول،خیابان بغداد و خیابان بهاریه می باشد.بازار صحافها (صحافلار) و چنیار آلتی در منطقه بیازیت از جمله مراکز خرید دیگری است که در آن مجموعه ای از اشیاء قدیمی و جدید یافت می شود. دستفروشان در روزهای یکشنبه اجناس خود را در حدفاصل منطقه صحافلار و بازار سرپوشیده (کاپاتی چارشی) به مشتریان عرضه می کنند. از بازارهای روز موجود در استانبول نیز می توان به بازار روز کوچه چوکورجوما در منطقه جهانگیر ، کوچه بویوک حمام در منطقه اسکودار ایستگاه بازار در منطقه کادیرکوی و محله مابین امین اونو و تاحتاکاله اشاره کرد. هم چنین در روزهای یکشنبه می توانند به بازار روز محله بین بویوک دره و ساری یر سری بزنید.

پارک دیدنی مینیاتورک استانبول

مینیاتورکمینیاتورک با مساحت 60 هزار متر مربع شامل 15 هزار متر مربع فضای ماکت، 40 هزار متر مربع فضای سبز و آزاد و همچنین 3 هزار و 500 متر مربع فضای سرپوشیده و نیز 2 هزار متر مربع استخر و راه آبی و با گنجایش 500 اتومبیل پارکینگ در سال 2003 به عنوان بزرگترین پارک مینیاتوری دنیا افتتاح شد .

این پروژه با برنامه ریزی خاص و دقت و ظرافتی خاصی در مدت زمان ۲۲ ماه تکمیل شد. پارک مینیاتوری ترکیه (مینیاتورک) در دنیا از نظر مساحت موجود برای ماکت و مدت زمان اجرا و پایان پروژه دارای رتبه تخست در جهان میباشد و در حفیفت یک شهر مینیاتوری است .

در ابتدا 105 هثر تاریخی شامل ۴۵ اثر تاریخی استانبول، ۴۵ اثر تاریخی آناتولی و ۱۵ اثر تاریخی که امروزه خارج از مرزهای ترکیه قرار دارند و در زمان امپراتوری بزرگ عثمانیها جزء قلمرو انها بحساب میرفتند در معرض دید علاقمندان قرار گرفت .

انتخاب آثار برای این پارک توسط پروفسور دکتر ایلبر اُرتایلی و استادیار دانشگاه دکتر احمد هالوک دورسون و همچنین تایید این نظریات توسط هیآت خاصی انجام شده است.

در انتخاب اثرها همچنین توانایی ساخت ماکت و مقاومت ماکت در برابر فضای آزاد با توجه به موقعیت استانبول (بادهای لودوس، بارانهای شدید و ..) دقت شده و برای هر ماکت تکنولوژی بکار گرفته شده و تداخل آن با هنر و فرهنگ و گذشتن هزاران سال و تخریب قسمتهایی از این آثار در طول تاریخ در اجرا و ساخت ماکتها مورد دقت و اجرا قرار گرفته است.

روملی حصاری استانبول

روملی حصاریاین مکان در سال 1452 قبل از تسخیر استانبول توسط محمّد فاتح بنا نهاده شده است. علیرغم اینکه این بنا فقط در طول 4 ماه ساخته شد. اما یکی از زیباترین کارهای معماری سبک نظامی در دنیا به شمار می آید. در این قلعه یک موزه روباز و یک آمفی تأتر قرار دارد که همه ساله از این آمفی تأتر بعنوان محلی جهت میزبانی برگزاری فستیوال موسیقی استانبول استفاده می گردد.

جزیره بیوک آدا(پرنسس) استانبول

مشهورترین جزیره استانبول جزیره بیوک آدا یا پرنسس است .جالب است بدانید چیزی که باعث شهرت این جزیره شده استفاده از کالسکه به جای ماشین و موتور است .وجود 4 هتل در این جزیره که در ماه های تابستان از مسافرین پذیرایی میکنند سبب میشود مسافران برای اقامت شبانه هم مشکلی نداشته باشند .محیط سرسبز خانه های ویلایی تمیز با باغچه ها و حیاط های زیبای جزیره هم آرامش خاصی را به انسان میدهد

برای شهر نشینانی که از دیدن خودرو و ترافیک به اندازه کافی خسته شده اند بازدید از چنین جزیره ای رشک انگیز است شما میتوانید بوسیله درشکه در طی مدت 2 ساعت دور تا دور جزیره را بگردید . اطراف اسکله منطقه اصلی جزیره قرار دارد، جایی مملو از رستوران ، قهوه خانه و فروشگاههایی که با حضور گردشگران گرمتر شده اند . ولی جنوب جزیره بسیار خلوت است و محوطه های جنگلی این بخش را فقط با قایقها می توانید ببینید . در کناره جزیره یک هتل قدیمی و خراب متعلق به قرن 19 قرار دارد .
برای رفتن به جزیره از یکی از اسکله ها در قسمت اروپائی می تونید استفاده کنید،اما به یاد داشته باشید که کشتی ها در ساعت های خاصی فقط چند بار در روز به جزیره تردد میکنند.

مسجد سلطان احمد استانبول

مسجد سلطان احمد (که در زبان ترکی «Sultan ahmet Camii» نام دارد) مسجدی است که در شهر استانبول واقع شده‌است. این شهر که در زمان امپراطوری عثمانی طی سالهای ۱۴۵۳ تا ۱۹۲۳ پایتخت این کشور بوده‌است هم اکنون بزرگترین شهر ترکیه است. این مسجد یکی از زیباترین شاهکارهای معماری اسلامی است. این مسجد به علت وجود کاشی‌های آبی رنگ در طراحی داخلی به «مسجد آبی» شهرت دارد.این مسجد طی سالهای ۱۶۰۹ تا ۱۶۱۹ به دستور سلطان احمد اول بنا شد و به همین دلیل پس از مرگ وی مسجد را مسجد سلطان احمد نامیدند. وی در همین مسجد دفن شده‌است.

این مسجد در قدیمی‌ترین بخش استانبول واقع شده که این منطقه در قبل از سالهای ۱۴۵۳ (میلادی) مرکز قسطنطنیه، پایتخت امپراطوری بیزانس، محسوب می‌شده‌است. این مسجد در نزدیکی هیپودروم قسطنطنیه واقع شده‌است و تا کلیسای بزرگ مسیحیان با نام ایا صوفیا فاصله اندکی دارد.

این مسجد در چند قدمی سرای توپقاپی قرار دارد، کاخی که محل اقامت پادشاهان عثمانی تا سال ۱۸۳۵ بود و فقط تا ساحل بسفور چند دقیقه‌ای فاصله دارد. اگر از دریا به مسجد نگاه کنید، قبه‌ها و مناره‌های مسجد در بخش قدیمی شهر برجسته هستند و هدف سازندگان هم ایجاد چنین چشم انداز زیبایی بوده‌است.

این مسجد به عمد در مقابل عمارت ایا صوفیا ساخته شده تا نشان دهد که معماران عثمانی و مسلمان می‌توانند رقبای سرسختی برای اجداد مسیحی خود باشند. با این وجود، معمار نتوانسته قبه‌هایی بزرگتر از قبه عمارت ایا صوفیا بسازد و به همین دلیل تلاش کرده با تنظیم دقیق موقعیت قبه‌ها، شبه قبه‌ها و مناره‌ها جلوه‌ای زیبا را پدید آورد. علیرغم تلاش معمار، ابعاد ساختمان کوچکتر از ابعاد عمارت ایا صوفیا است که این مساله سلطان احمد را بسیار خشمگین کرد. بنابراین دو عمارت آثار تاریخی و معماری بسیار ارزنده‌ای هستند که جلوه‌ای منحصر به فرد را به این بخش از شهر می‌دهند

Read More

اربوی  |  Hotel erboy

هتل اربوی هم ارزان است و هم مهم‌تر از آن به مراکز دیدنی نزدیک است و هم رفتار کارکنان و کیفیت خدماتش در سطح خوبی قرار دارد. رستوران هتل اربوی در تراس آن واقع شده و مهمانان آن می توانند در رستوران هتل نمایی پانورامیک از شهر استانبول داشته و  صبحانه محلی سرو کنند­­ . از دیگر امکانات این هتل می‌توان به صبحانه‌ی مجانی، اینترنت پرسرعت، رستوران، سرو غذا در اتاق و سرویس تاکسی اشاره کرد. 

موزه تاریخی صوفی ، مسجد آبی ، کلیسای Cisterns ، بازار ادویه ، میدان اسب دوانی و قصر و موزه توپکاپی با پیاده روی از هتل در دسترس هستند.

شما می توانید از خوردن صبحانه و انواع غذاهای مختلف سنتی و نوشیدنی در رستوران که در طبقه همکف واقع شده است لذت ببرید یا اینکه از رستوران های مجاور این هتل استفاده کنید.

اگر خواهان تبدیل ارز و یا ماشین باشید کارکنان هتل می توانند به شما کمک کنند و همچنین در صورت تمایل به بازدید از جاذبه های شهر این هتل می تواند شما را با تور گردشگری همراه کند.

 

کشور :

ترکیه

شهر :

استانبول

ستاره :

4

 

 

امکانات:

 

آسانسور

 

اینترنت بی سیم

 

پارکینگ

 

تاکسی سرویس در هتل

 

تهويه مطبوع كامل

 

خروجي اضطراري

 

دمپایی داخل اتاق

 

رستوران

 

سالن کنفرانس

 

سرویس بهداشتی

 

سرويس اطفاي حريق

 

سرويس فرنگي

 

سشوار

 

صبحانه بوفه

 

صرافی

 

صندوق امانات

 

لابی

 

لاندری

 

ماساژ

       www.erboyhotel.com

 

 

اترنو استانبول |   Hotel Eterno

این هتل از لحاظ موقعیت مکانی در یکی از بهترین جاهای استانبول واقع شده است ، این هتل ۴ستاره با دارا بودن ۶۱ اتاق ، علیرغم کوچک بودن فضاهای عمومی  و اتاقها ، بسیار تمیز و منظم است

 اتاقها مجهز به مینی بار ، سشوار تلویزیون ، کولراسپیلت و صندوق امانات هستند و از همه مهمتر در داخل اتاقها دسترسی به  اینترنت پرسرعت  (تاکید میکنم واقعا پرسرعت ) میسر است .  خدمتکاران خوش برخورد و وظیفه شناس هستند

 سرویس دهی برای صبحانه هم بسیار خوب و ایده آل است و از ساعت 7 صبح با تنوع غذایی خوب تا ساعت 9 آماده سرویس دهی به مسافرین هستند واز ساعت 9 الی 10 منوی صبحانه معمولی و محدود است البته فضای رستوران که در طبقه زیرزمین واقع است خیلی بزرگ نیست ولی در کل محیط خوب و تمیزی هست

 فاصله این هتل با فرودگاه آتاتورک ۲0.6 کیلومتر و با فرودگاه سابیها  41.2 کیلومتر میباشد که در زمانهای غیر ترافیک حدودا 45دقیقه طول میکشه تا از فرودگاه سابیها به هتل رسید.

مهمترین مزیت این هتل فاصله اندک این هتل با مرکز تجاری و تفریحی میدان تکسیم و خیابان استقلال فقط 5 دقیقه هستش و اگه هم اهل پیاده روی و قدم زدن باشید میشه از هتل به اسکله کاباتاش با پیاده روی معمولی در کمتر از 15 دقیقه رسید

با پیاده روی در امتداد خیابان استقلال میشه به برج گالاتا رسید (کمتر از 3کیلومتر) وبا ادامه پیاده روی  تنگه بسفرنیز در دسترس خواهد بود .

 

کشور :

ترکیه

شهر :

استانبول

ستاره :

4

 

 

امکانات :

 

آسانسور

 

استخر و سونا

 

تاکسی سرویس در هتل

 

حمام ترک

 

رستوران

 

روم سرویس 24 ساعته

 

سرگرمی و موزیک در لابی

 

سرویس بهداشتی

 

سشوار

 

سیستم تصویری ماهواره ای

 

صبحانه بوفه

 

صندوق امانات

 

کافی شاپ

 

کافی نت

 

لابی

 

لاندری

 

نزدیک به مرکز شهر

   

 

 

آکرا |  Hotel acra

 

صبحانه‌ی عالی، نزدیکی به ایستگاه تراموا، نزدیکی به نقاط دیدنی ِ استانبول از نقاط قوت هتل آکرا به شمار می‌آیند. اگر دفعه‌ی اول است که به استانبول می‌آیید این هتل قطعاً بهترین انتخاب است، به ایا صوفیه، مسجد آبی و بازار نزدیک است و هرآن‌چه لازم باشد در استانبول ببینید را با اقامت چند روزه در این هتل خواهید دید. از دیگر امکانات آکرا می‌توان به اینترنت پرسرعت، پارکینگ مجانی و سرو غذا در اتاق اشاره کرد. 
موقعیت جغرافیایی بی نظیر، از ویژگی های متمایز این هتل می باشد.اتاقهای پاکیزه این هتل بهترین مکان برای استراحت و آرامش میباشند.خدمات کارکنان متعهد و حرفه ای هتل موجب شده تا هتل به هدف نهایی تمام گردشگران تبدیل شود.اين هتل داراي 30 اتاق مي باشد. اتاقها، به سيستم تهويه مطبوع، مجهز ميباشند.کارکنان پذيرش، شبانه روز پاسخگوي مسافرين مي باشند.يک صرافي نيز در هتل وجود دارد.اتومبيل کرايه نيز بنا به درخواست ميهمانان، در اختيار آنان قرار خواهد گرفت.

 

 

کشور :

ترکیه

شهر :

استانبول

ستاره :

4

 

 

 

 

 

 

 

 

امکانات:

 

آسانسور

 

اینترنت بی سیم

 

پارکینگ

 

تاکسی سرویس در هتل

 

تهويه مطبوع كامل

 

حمام ترک

 

خروجي اضطراري

 

دمپایی داخل اتاق

 

رستوران

 

روم سرویس 24 ساعته

 

سرویس بهداشتی

 

سرويس اطفاي حريق

 

سرويس فرنگي

 

سشوار

 

سونا

 

صبحانه بوفه

 

صرافی

 

صندوق امانات

 

کرایه ماشین

 

لابی

 

لاندری

 

ماساژ

       

 

www.acrahotel.com

 

آرمادا  |   Hotel armada

آرمادا در بین دیدنی‌های مهم استانبول قرار دارد و البته بسیار هم نزدیک به دریاست اما  از ایستگاه‌های اتوبوس و تراموا بسیار فاصله دارد . این هتل تا قصر توپکاپی 10 دقیقه پیاده فاصله دارد و رستوران هتل مشرف به مسجد ایا صوفیه ، مسجد آبی و دریای مرمره قرار دارد .در سال دوهزار مورد بازسازی کلی قرار گرفته و بیشتر از 110 اتاق دارد. خیلی از اتاق‌های هتل تنها به کوچه‌ای که از جلوی در هتل رد می‌شوند دید دارند، اما بعضی‌ها هم تراس رو به شهر دارند. در رستوران صبحانه‌ی بوفه به همراه نان خانگی ، مربا , شیرینی سرو می شود و پیشنهاد میشود آن را تحت هیچ شرایطی از دست ندهید. از دیگر امکانات این هتل چهار ستاره می‌توان به تمهیدات جهت برگزاری کنفرانس، صبحانه‌، اینترنت پر سرعت، پارکینگ رایگان، رستوران، سرو غذا در اتاق ، واکس کفش ، سرویس اتوبوس به نقاط دیدنی شهر، سوییت و امکانات  برای معلولین اشاره کرد. 

 

کشور :

ترکیه

شهر :

استانبول

ستاره :

4

 

 

آسانسور

 

اینترنت بی سیم

 

پارکینگ

 

تهويه مطبوع كامل

 

خروجي اضطراري

 

دمپایی داخل اتاق

 

رستوران

 

روم سرویس 24 ساعته

 

سالن کنفرانس

 

سرویس بهداشتی

 

سرويس اطفاي حريق

 

سرويس فرنگي

 

سشوار

 

صبحانه بوفه

 

صندوق امانات

 

لابی

 

لاندری

   

www.armadahotel.com.tr

 

آدورا  |   Hotel adora      

آدورا هم در مرکز شهر قرار دارد و هم به ایستگاه تراموا نزدیک است. با قدم زدن می‌توانید بازار بزرگ، ایا صوفیه، کاخ توپکاپی و ... را تماشا کنید. باید گفت حق آدورا سه ستاره نیست، اما حال که این‌طور شده می‌توان از قیمت پایین آن استفاده کرد. در حقیقت این هتل از حیث مکان، امکانات و خدمات حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد و اقامت در آن می‌تواند یکی از بهترین تجربه‌های اقامت در هتل برای شما باشد. مسجد های ایا صوفیه و سلطان احمد ، قصر توپکاپی ، بازار بزرگ ، سرداب های زیر زمینی ، حمام ترکی در 5-15 دقیقه ای این هتل قرار دارد . استانبول می باشد.خدمات کارکنان متعهد و حرفه ای هتل موجب شده تا هتل به هدف نهایی تمام گردشگران تبدیل شود.اين هتل داراي 15 اتاق مي باشد.اتومبيل کرايه نيز بنا به درخواست ميهمانان، در اختيار آنان قرار خواهد گرفت.در صورت درخواست مسافرين، ترانسفر فرودگاه در اختيارشان قرار خواهد گرفت.در باغ هتل استراحت کنيد.ميهمانان ميتوانند در فعاليت هايي نظير ماهيگيري شرکت کنند.اتاقها، به سيستم تهويه مطبوع، مجهز ميباشند.کارکنان پذيرش، شبانه روز پاسخگوي مسافرين مي باشند.از دیگر امکانات این هتل می‌توان به تمهیدات جهت برگزاری کنفرانس، اینترنت پر سرعت، امکان نگه‌داری حیوانات خانگی، رستوران و سرو غذا در اتاق اشاره کرد. 

 

کشور :

ترکیه

شهر :

استانبول

ستاره :

4

 

 

امکانات:

 

آسانسور

 

اینترنت بی سیم

 

پارکینگ

 

تاکسی سرویس در هتل

 

ترانسفر فرودگاه

 

تهويه مطبوع كامل

 

خروجي اضطراري

 

دمپایی داخل اتاق

 

رستوران

 

روم سرویس 24 ساعته

 

سالن کنفرانس

 

سرویس بهداشتی

 

سرويس اطفاي حريق

 

سشوار

 

صبحانه بوفه

 

صرافی

 

کرایه ماشین

 

لابی

 

لاندری

 

ماساژ

   

www.adorahotel.com

 

 

 

 

 

 

اورینت |  Hotel orient

هتل اورینت مینتور استانبول در مرکز شهر استانبول و در مجاورت اکثر مناطق تاریخی آن قرار گرفته و اقامتی را به همراه اینترنت و بوفه صبحانه رایگان به میهمانان ارائه میدهد.میهمانان میتوانند به دلخواه خود در یکی از اتاقهای استاندارد و یا سوئیتهای بزرگ هتل اورینت مینتور استانبول  که به زیبایی آراسته و از حال بزرگی برخوردارند، اقامت نمایند. تمامی اتاقها به سیستم تهویه مطبوع مجهز میباشند.هزینه اقامت در این هتل، نسبت به هتلهای دیگر مناسب تر میباشد.رستوران زیبای هتل با سرو خوراکهای سنتی ترکی و بین المللی از میهمانان پذیرایی میکند. میهمانان میتوانند در سونای بزرگ و یا جکوزی آرامش بخش به استراحت بپردازند.آن دسته از میهمانانی که در سفر کاری به سر میبرند، میتوانند از خدمات متنوع اداری هتل از قبیل منشی، اینترنت رایگان و اتاقهای کاملا مجهز همایشات استفاده نمایند.کادر پذیرش هتل، به گرمی و مهربانی در خدمت گردشگران بوده و شبانه روز پاسخگوی مراجعه آنان میباشند. میهمانان میتوانند با کمک آنان، گردشهای خود را برنامه ریزی نموده و اقدام به رزرو تور نمایند.استفاده از پارکینگ رایگان هتل، با ررزو قبلی امکان پذیر میباشد. کارکنان هتل میتوانند اتومبیل کرایه نیز برای علاقه مندان فراهم نمایند.

 

کشور :

ترکیه

شهر :

استانبول

ستاره :

3

 

امکانات:

 

آسانسور

 

استخر

 

اینترنت بی سیم

 

پارکینگ

 

تاکسی سرویس در هتل

 

تهويه مطبوع كامل

 

جکوزی

 

دمپایی داخل اتاق

 

صبحانه بوفه

 

نزدیک به مرکز شهر

 

نمازخانه

   


اوران استانبول |  Hotel ORAN

هتل 4* اوران دارای 89 اتاق می باشد و فاصله آن تا مکانهای مهم استانبول بدین صورت است :

تا بازار بزرگ : 1.2 km ، تا مسجد ایا صوفیه : 2.3 km ، تا مسجد آبی :  2 km . همه ی اتاقهای این هتل مجهز به مبلمان بوده و فاصله آن تا ایستگاه مترو و اتوبوس 100 متر می باشد . این هتل در لاللی قرار گرفته و انواع رستورانهای سنتی و فروشگاهها در اطراف آن قرار دارد.

سونا و حمام ترکی و بهره مندی از ماساژ درمانی ماساژورهای حرفه ای هتل را نمی توان فراموش کرد .اين هتل دارای فروشگاه هاي متعدد است . يک صرافي نيز در هتل وجود دارد.اتاق جلسه کاملا مجهز در هتل موجود ميباشد .ميهمانان ميتوانند در فعاليت هايي نظير پرتاب دارت شرکت کنند.مهمانان نيز مي توانند از خدمات زيبايي آرايشگاه هتل استفاده کنند.

خدماتی که در این هتل ارائه می شود شامل امکانات برای انجام جلسه و مهمانی ها ،خانه داری ، لباسشویی ، آرایشگاه ، صبحانه در اتاق  اتو کشی ، صرافی ، فروشگاه هدایا و سوغات ، خدمات کفش  ، ترانسفر (قابل شارژ) و منوهای رژیمی می باشد .
سایر امکانات این هتل شامل رستوران ، پذیرش شبانه روزی ، تراس ، اتاقهای پاک و بدون سیگار ، آسانسور ، صندوق امانان ، انبار بار و  فروشگاه در هتل ، تهویه ، گرمایش ، منطقه ای مجزا برای سیگاریها ، رستوران و  بوفه می باشد .

 

کشور :

ترکیه

شهر :

استانبول

ستاره :

4

 

امکانات:

 

آسانسور

 

اینترنت بی سیم

 

تاکسی سرویس در هتل

 

دمپایی داخل اتاق

 

رستوران

 

سرویس بهداشتی

 

سشوار

 

صبحانه بوفه

 

صندوق امانات

 

لابی

 

لاندری

 

نزدیک به فرودگاه

           

 


www.oranhotel.comاوتومان امپریال  |  Hotel OTTOMAN IMPERIAL

 

هتل اتمان در مرکز شهر قرارگرفته  و در نزدیکی  کاخ توپ‌کاپی، ایاصوفیه، بازار استانبول قرار دارد . دارای کیفیت بالای خدمات و پرسنل است ، که میتواند دلیلی برای انتخاب این هتل باشد اما یکی از نقاط ضعفش نبود تاکسی در کنار هتل برای رفتن به مقاصد دیگر است که به دلیل وجود رقبای قدرتمند در منطقه  است . کیفیت صبحانه، که مسافرین آن را خیلی عزیز و گرامی می‌دارند، چندان قابل توجه نیست. از تازگی و طراوتی که انتظارش را دارید خبری نیست. اتاق‌های کوچک‌تر هتل ممکن است ارزان به نظر بیایند اما باید دانست که هیچ ارزانی‌ای هم بی‌دلیل نیست. وقتی می‌گوییم کوچک منظور واقعاً کوچک است. ممکن است حتی برای چمدان جا پیدا نکنید. ممکن است این اتاق رو به سر و صدای شهر و شلوغی ِ خیابان باشد. برای همین دنبال ارزان‌ترین اتاق هتل نباشید. رستوران هتل در عین گرانی دارای کیفیتی فراتر از حد است و سرو غذا در آن را پیشنهاد میکنیم .  از امکانات دیگر هتل می‌توان به امکانات موجود برای برگزاری کنفرانس ، باغ ، سرو غذا در اتاق ، اینترنت پر سرعت، انبار بار، پارکینگ رایگان، واکس کفش ، سرویس اتوبوس برای مقاصد توریستی  و سوییت اشاره کرد.

 

 

کشور :

ترکیه

شهر :

استانبول

ستاره :

4

 

 

 

امکانات:

 

آسانسور

 

اینترنت بی سیم

 

تاکسی سرویس در هتل

 

تهويه مطبوع كامل

 

دمپایی داخل اتاق

 

رستوران

 

سرویس بهداشتی

 

سشوار

 

صبحانه بوفه

 

صرافی

 

صندوق امانات

 

لابی

 

لاندری

 

ماساژ

 

محل نگهداری کودکان

           www.ottomanhotelimperial.com/پارک رویال |    Hotel park royal  


استانبول
 با مبلمانی مدرن و شیک در فاصله 50 متری از میدان تکسیم و خیابان استقلال قرار گرفته است. اتاق های این هتل با قابلیت عایق صدا، مجهز به کف پارکت و سرویس بهداشتی مرمرین می باشند. تمامی اتاق ها مجهز به تلویزیون صفحه تخت می باشندمیهمانان می توانند از غذاهای متنوع ترکی مخصوص و غذاهای بین المللی کلاسیک رستوران هتل لذت ببرند.

 ایستگاه مترو میدان تکسیم در فاصله 300 متری  هتل Park Royal قرار دارد. همه روزه سرویسی از این هتل به منطقه تاریخی سلطان احمد برقرار است.

 این هتل برای یک کودک زیر 6 سال در صورتی که به تخت اضافی در اتاق نیاز نداشته باشد و برای یک کودک زیر 2 سال در صورتی که از تخت کودک استفاده کند، رایگان است.

 

امکانات:
امکانات تفریحی
  
سرویس نگهداری کودکان
استخر
   
اتاق های ویژه
   
امکانات ورزشی
   
خدمات
  :خانه داری - لباسشویی - خشکشویی - اتو کشی - صرافی - فکس و کپی - کرایه اتومبیل - سرویس مستخدم
سایر امکانات :

رستوران - پذیرش شبانه روزی - اتاقهای پاک و بدون سیگار - آسانسور - پذیرش و تحویل سریع - انبار بار و چمدان - تهویه - بار - اتاقهای ضد صدا - گرمایش - رستوران - بار مخصوص تنقلات

 

 

 

 

کشور :

ترکیه

شهر :

استانبول

ستاره :

4

 

امکانات:

 

آسانسور

 

استخر

 

اینترنت بی سیم

 

تاکسی سرویس در هتل

 

تهويه مطبوع كامل

 

چای ساز داخل اتاق

 

خدمات تورشهری و تفریحی

 

خشکشویی

 

دمپایی داخل اتاق

 

رستوران

 

سالن ورزشی

 

سشوار

 

صبحانه بوفه

 

صرافی

 

کرایه ماشین

 

لابی

 

محل نگهداری کودکان

   
Read More

Four Seasons

Four Season چهار فصل یک زندان تغییر یافته در حدود سال 1800، نزدیک کاخ Topkapi است. رستوران در خارج از ساختمان مدور در تنها حیاط زندان قرار دارد، در اینجا شما می‌توانید مثل یک شاه‌زاده غذا میل کنید.

 نشانی: Tevfikhane Sokak 1, Sultanahmet

 

Pandeli

یک رستوران ویژه ناهار در طبقه اول بازار ادویه که با کاشی‌های Iznik آبی تزئین شده است. در اینجا غذاهای سنتی با برخی غذاهای یونانی سرو می‌شود.

 نشانی: Misir Carsisi 1, Eminonu

 

Yakub 2

در یک سمت خیابان بطرف Istiklal Cad واقع شده است. مالک آن Yakub Arsalan، ذائقه‌های سنتی را برای عادی‌های بوهمی و مشهورهای فرهنگی سرو می‌کند.

 نشانی: Asmali Mescit Cad. 35-37 Beyoglu

 

Refik

در گوشه محوطه Yakub 2 واقع شده، و البته توسط یکی از خویشاوندان مالک آنجا اداره می‌شود. غذاهای کلاسیک و خانگی ترکی در آن سرو می‌شود که شما را وادار به بازگشتن می‌کند. منوی رستوران شامل خوراکهای دریایی نیز میباشد.

 نشانی: Sofiyali Sok. 10-12, Tunel, Beyoglu

 

Rejans

پیدا کردن اینجا کمی سخت است، اما صرف‌نظر از زحمت یافتن آن، Rejas در یک سمت خیابان به سمت Istiklal Cad قرار دارد. پس از انقلاب سال 1917 توسط روس‌ها دوباره شروع بکار کرد و به فضای آرتیسوکراتی و غذاهای عالی روسی برگشت.

 نشانی: Olivio Gecidi 15, Beyoglu

 

Kumkapi

یک ناحیه نزدیک Sultanahmet با رستوران‌های ماهی عالی متعدد.

 نشانی: Kumkapi, Sultanahmet

 

Galatasaray Fish Market And Cicek Pasaji

در نیمه راه گذر از فروشگاهی که مدیر آن Nevizade است؛ مسیری با رشته‌ای از بارهای سنتی و میهنی خوش‌قیمت. شاه‌راه گل (Flower Thoroughfare)، در کنار فروشگاه است. یک رستوران خیابانی بازسازی شده. اما کمی گران‌تر از اینجاست.

 نشانی: Istiklal Cad, Nevizade, Beyoglu

تلفن: 6015 247 242 (0) 90+

Read More

مراكز خرید شهر استانبول

سابق بر این، اصناف متعددی نواحی خاص خود را در بازار بزرگ (Great Bazar) و Kapoli Carsi داشته‌اند، در حال حاضر بیشتر، فروشگاه‌های چرم، فرش و طلا اینگونه‌اند. بازار بالغ بر 5000 مغازه دارد و چانه‌زدن ضروری به نظر می‌رسد.

بازار ادویه در پایه اصلی پل Galata، در Eminonu قرار دارد و به بازار مصری معروف است، زیرا ادویه‌های وارداتی آن از مصر می‌آیند. در مسیرهای اطراف بازار، شما می‌توانید پنیر، عسل و انواع سوسیس را خریداری کنید.

Istiklal Caddesi، یکی از قدیمی‌ترین خیابان‌های شیک در ناحیه Pera و اکنون در Beyoglu است. بهترین خریدها به حومه شهر از Etiler حرکت داده می‌شوند، اما برخی کالاهای خوب باقی می‌مانند.

همان‌طور که از سینمای قدیمی Atlas Han بر می‌آید، Istiklal Cad.209، یک دالان سر پوشیده خرید، برای مغازه‌های عتیقه‌فروشی است. دیگر خیابان‌های عالی در استانبول عبارتند از Vali Konagi Caddesi در منطقه Nisantasi، پشت هتل هیلتون (Hilton)، با مغازه‌هایی با برندهای بسیار.

Bagdat Caddesi، در سمت آسیایی کشیده شده و یک منطقه عالی برای خرید است. در اینجا مغازه‌های بسیاری با برندهای عالی وجود دارند و قیمت‌ها برخی مواقع از داخل شهر ارزان‌تر هستند، زیرا توریست‌های کمی این ناحیه را پیدا می‌کنند.

در راه فرودگاه، در کنار دریای مرمره، Galleria، یک مرکز خرید بزرگ وجود دارد. دیگر بازار مدرن Akmerkez در Etlier/Levent است. در اینجا 241 فروشگاه و رستوران در 4 طبقه وجود دارند. می‌توانید از طریق مترو در Taksim استفاده کنید.

Istinye Park Shopping Mall    

Istinye Park بر پایه یک طراحی منحصر بفرد بنا شده است. این مکان که در سال 2007 افتتاح شده است دارای 2 ناحیه سر پوشیده و سرباز شامل یک پارک و یک بازار غذایی معتبر ترکی میباشد. مرکز به 3 بخش تقسیم شده است. فضای تفریحی اصلی در یک ساختمان مجلل 4 طبقه واقع شده است که شامل 12 سینما با 2600 صندلی به همراه یک سینمای IMAX سه بعدی ویژه کوکان میباشد. مرکز لوازم خانگی در یک میدان شهری فضای باز به همراه یک پارک سبز قرار گرفته است. همچنین اینجا شامل یک ناحیه شیک داخلی به همراه بسیاری از برندهای معروف همچون Zara، Max Mara، Hugo Boss، Mango، Dior و Dolce & Gabbana تا نامهای کمتر آشنا میباشد. کافه رستوران گردان بین المللی آن در طبقه همکف مجتمع واقع شده است. ناحیه بازار به سبک بازارهای سنتی ترکی طراحی شده است و شامل چندین رستوران از جمله رستوران Ottoman، Fish و Steakhouse Gonaydin به همراه چندین مغازه فروش محصولات تر و تازه میباشد. فروشگاه دارای یک پارکینگ با ظرفیت 120 خودرو است.          

 

Yastik By Rifat Ozbek 

Yastik در زبان ترکی به معنی "متکتا" یا "کوسن" است.

Grand Bazaar - Kapali Carsi  

بهتر است کیف پول و حوصله خود را برای بازار بزرگ، آشفته و رنگارنگ استانبول آماده کنید. اینجا یکی از قدیمی ترین و بزرگترین بازارهای سرپوشیده دنیا است. این بازار در سال 1461 میلادی توسط سلطان محمد دوم (محمد فاتح) ساخته شده. با رونق تجارت، مغازه داران شروع به ساختن سقفهایی در اطراف محوطه کردند تا از بدی آب و هوا در امان باشند و مشتریان بیشتری را به سمت خود جلب کنند. این بازار در حال حاضر بیش از 4000 مغازه را در 64 خیابان سرپوشیده و در محیطی به مساحت تقریبی 31000 متر مربع پوشش میدهد. به طور متوسط روزانه بین 250.000 تا 400.000 نفر به منظور تماشا یا خرید و فروش محصولات خود به این بازار مراجعه میکنند. اگرچه اینروزها هنوز بخشهای ویژه ای برای طلا و نقره جات و محصولات چرمی وجود دارد، اما برای بسیاری از بازدید کنندگان دیدن خیابانهایی که هر چیزی را از فرش و قالی گرفته تا ادویه جات، چای، فانوس، لباس، سوغاتی، ظروف مسی، سرامیک، پیپ و ... میفروشند میتواند هیجان انگیز باشد. اگر بدقت گوش دهید میتوانید فریادهای فروشندگان خارجی طلا و جواهر را از اطراف بشنوید.

اول مطمئن شوید که چه میخواهید و برای آن چه مبلغی میخواهید پرداخت کنید، سپس خود را برای یک چانه زنی به همراه کمی تند خوئی و خشونت آماده کنید.         

ساعت کاری: دوشنبه تا شنبه 9 تا 19:00 - بازار در روزهای یکشنبه، 29 اکتبر، روز استقلال ترکیه، ماه رمضان و عید قربان تعطیل است. 

ورودیه: رایگان      

دریافت نقشه

 

 

Addres Istanbul          

Addres Istanbul نخستین مرکز فروشگاهی دکوراسیون منزل میباشد که محدوده وسیعی از فروشگاههای با کیفت عالی لوازم طراحی منزل و مجموعه ای از فروشگاههای اختصاصی را شامل میشود. Addres Istanbul توسط یکی از بزرگترین معمارهای محلی، Emre Arolat، طراحی شده است. استفاده از ستونهای صیغلی و شیشه ای مدرن در فروشگاههای زنجیره ای از نقاط برجسته کار اوست.

از اتاقهای نشیمن گرفته تا اتاقهای خواب، آشپزخانه، دفتر کار، اتاق غذاخوری، حمام و باغ، از نظر منسوجات، روشنایی، کف سازی و تجهیزات جانبی Addres Istanbul همان مکانی است که بسیاری از امکانات را برای خانه و محل کارتان فراهم میکند. بیش از 30 برند محلی و بین المللی در Addres Istanbul فراهم شده است، از جمله Habitat، Vacco، Bang & Olufsen، Hilker، Riviera Mason، BicuitT، Hamam، Becara، Atlantic Homes، Bahar Korcan. در فروشگاه Addres Istanbul خدمات نصب و طراحی نیز ارائه میشود. در این فروشگاه تعدادی اتاق نمایشگاهی با امکانات کامل برای راهنمایی خریداران درباره محصولات مختلف وجود دارد.           

Istiklal Street - Taksim           

خیابان Istiklal (استقلال) مسلما معروفترین خیابان در استانوبل است. این خیابان در منطقه Beyoglu، در سمت اروپایی شهر واقع شده است. نام قبلی این خیابان Cadde Kebir (بزرگ خیابان) بوده که پس از جمهوری ترکیه در سال 1923 به این نام تغییر یافته است. در هنگام بازدید از این خیابان میلونها نفر را در سراسر خیابان مشاهده خواهید کرد که هر روز برای لذت بردن از مغازه ها، کافه ها، گالریهای هنری، رستورانها، کلیساها، سینماها، مساجد و بسیاری جاهای دیگر در جنب و جوش هستند. 

 

Carsamb (Wednesday) Pazari In Fatih          

بازار Fatih بزرگترین بازار فضای باز در استانبول است. این بازار شامل 7 خیابان اصلی و  17 خیابان میباشد. مردم محلی از سراسر منطقه جهت خرید به اینجا می آیند. بازار شامل 4811 مغازه است که در آن میتوان هر چیزی از جمله محصولات تازه، گل، لباس، سرامیک و ... را برای خرید پیدا کرد.   

 

Istanbul Forum Shopping Mall           

فروشگاه Istanbul Forum در منطقه Bayrampasa قرار گرفته و بزرگترین مرکز خرید استانبول و ترکیه است.    

Read More

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513