بالی

  • درباره بالی
  • جاذبه های گردشگری بالی
  • هتل های بالی
  • رستوران های بالی
  • مراکز خرید بالی

درباره شهر بالی

فضای شهری Denpasar، مرکز شلوغ بالی و راه ارتباطی تجاری و اداری آن است که به‌صورت زیرکانه‌ای با معابر آرام هندو، زمین‌های پلکانی سبز برنج و سواحل شنی عالی آن در تقابل است. Denpasar یک شهر مدرن بین‌المللی است که طی 3 دهه به سرعت رشد نموده است و از راه‌های بسیاری با سایر مراکز نواحی اندونزی به جز جزیره داخلی‌اش در ارتباط است. با این‌حال، اینجا بسیار برای دیدن ارزشمند است حتی اگر شما ترجیح می‌دهید در یکی از نواحی تفریح‌گاهی نزدیک به خود شهر اقامت کنید.

واقع در جنوب ساحل بالی، Denpasar ناحیه مرکزی و دروازه اصلی به اکثر جزایر تفریحی محبوب اندونزی است. شهر، یک مرکز عمده تجاری و اداری است و منزل‌گاه ترکیبی از جمعیت‌های بالی‌نشین، جاوانشین و سایر مهاجرین از مجمع‌الجزایر دیگر است. اکثر بازدیدکنندگان مستقیماً به تفریح‌گاه‌هایی نظیر Kuta، Sanur و Nusa Dua عزیمت می‌کنند، جایی که اکثر هتل‌های جزیره، رستوران‌ها، امکانات خرید و کلوپ‌های شبانه در آنجا واقع شده است.

Jalan Gajah Mada شاه‌راه اصلی شهر است، که از شرق به غرب کشیده شده است و معمولاً مملو از ترافیک است. Medan Puputan (میدان Puputan) کانال ارتباطی مرکز شهر Denpasar است که از چمن و سبزه لبریز است و توسط موزه بالی، یک ساختمان دولتی که بطور استادانه‌ای ساخته شده است، مشخص است که برای لحظه‌ای به بالی سلطنتی که توسط توپ‌خانه سنگین هلندی‌ها در سال 1906 در هم شکسته شد اشاره می‌کند.

Kuta، اولین و بزرگ‌ترین تفریح‌گاه بالی، در چند کیلومتری جنوب مرکز قرار گرفته است و از هسته اصلی‌اش به طول تقریبی 20 کیلومتر در طول ساحل توسعه یافته است تا به همسایگی‌های خود ملحق شود. اینجا تعدادی هتل گران‌قیمت وجود دارد، اما بیشتر برای مسافرین کم‌خرج و یا با خرج متوسط محبوب‌تر است. جاذبه اصلی آن، ساحل با‌شکوه آن است که به‌دلیل قابلیت موج‌سواری در آنجا معروف است، اما Kuta همچنین انتخاب‌های متعددی از رستوران‌ها، بارها، مغازه‌های رنگارنگ، کلوپ‌های شبانه و اماکنی برای اقامت دارد.

Sanur در شرق Denpasar در ساحل جنوبی، کلی پیشرفته‌تر است و کم‌تر ناهنجارتر به نظر می‌رسد و البته کمی بیش از Kuta دارای بازارهای به‌روز است. به‌علاوه آنجا دارای بارهای شبانه کم‌تری است و تعداد مهمان‌خانه‌های کم‌ هزینه در آن کم است و هتل‌های تفریحی متوسط بیشتری در آن دیده می‌شود، اما همچون Kuta اینجا نیز سواحل با‌شکوهی دارد. شبه جزیره Nusa Dua که به ساحل جنوبی آویخته شده است، مرکز تفریحی برنامه‌ریزی شده‌ای با انتخاب‌های متعددی از هتل‌های تفریحی بزرگ، لوکس و کامل است. شمال Denpasar که کم‌تر از یک ساعت تا فرودگاه به رانندگی احتیاج دارد در میان مزارع سرسبز و شالی‌زارهای برنج و تپه تفریحی Ubud، دارای مراکز خرید عالی، برخی از شیک‌ترین و عالی‌ترین هتل‌های دنیا و آب و هوای خنک‌تری نسبت به مرکز و تفریح‌گاه‌های اقلیمی دیگر آن است.

کشتی‌های دریانوردی، قایق‌های تفریحی و برخی از قایق‌های داخل جزیره در Tanjung Benoa در جنوب Denpasar از تنگه Nasu Dua به عبور و مرور مشغول می‌باشند.

Read More

جاذبه های توریستی شهر بالی

موزه بالی

این موزه یکی از بهترین‌ها در اندونزی است و مجموعه‌ای با‌شکوه از حکاکی‌های مزین، ماسک‌های نقاشی شده، عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی، ظروف سفالی و منسوجاتی برای برخی هنرمندان اهل بالی که مشهور هستند دارد و همگی در یک مجموعه از محوطه‌ای محصور که به خوبی نگهداری می‌شود قرار گرفته اند.

آدرس: Jalan Mayur Wishnu, Taman Puputan

 

موزه معبد Puri Pemecutan

کنار موزه Pemecutan Palace، این معبد با قدمت صد ساله حاوی یکی از مجموعه‌های ارزشمند خنجرهای بومی باستانی و دیگر سلاح‌ها، ابزار‌های موسیقی و تندیس‌های هندو است.

آدرس: تقاطع Jalan Thamrin و Jalan Hasanuddin

 

Taman Werdi Budaya (مرکز هنر)

این مجموعه از ساختمان‌های چوبی در سبک سنتی شامل آثار هنری اهالی بالی در عصر معاصر، ماسک‌های چوبی، حکاکی‌ها و نقاشی‌ها است و همچنین دارای تعدادی فروشگاه‌های سوغاتی است که در آنجا، کارهای هنرمندان بومی با قیمت ثابت به فروش می‌رسند.

آدرس: Jalan Nusa Indah, Abiankapas

 

هنرستان موسیقی و رقص (SMKI)

بالی برای چندین مرکز غنی میراث موسیقیایی قدیمیش معروف است و SMKI به حفظ این میراث سرشار در قرن 21 اشاره دارد. از SMKI در صبح (از 8 صبح الی11 صبح) برای دیدن استادان رقص در حال آموزش مهارت‌هایشان به هنرجویان جدید دیدن کنید.

آدرس: Batubulan

 

موسیقی و رقص سنتی

هیچ بازدید کننده‌ای نباید رقص بسیار سنتی آهسته و سرگرم کننده بالی را که با نوعی شمشیر به نمایش در می‌آید، یا Ramayana که همان صحنه‌های برگزیده از رقص موزون هندوی بزرگ است، از دست بدهد. اکثر هتل‌های بزرگ نمایش‌های شبانه را (برای غیر بومی‌ها به همان اندازه بومی‌ها) برگزار می‌کنند. برای Barong (نوعی شمشیر دسته کلفت لبه تیز) همچنین به نمایش‌های در فضای باز توجه کنید که هر صبح در Batubulan در شمال شرقی مرکز شهر برگزار می‌شود. Wayang kulit (عروسک خیمه‌شب‌بازی) نیز در بسیاری از هتل‌ها و مراکز بصورت متناوب به نمایش گذارده می‌شود.

Read More

هتل های شهر بالی

 استراحت در Denpasar به راحتی برای مسافرین اندونزیایی مهیا است. شهر سهم خود را از هتل‌ها و مهمان‌خانه‌های اصلی دارد، اما اکثر بازدیدکنندگان بین‌المللی مستقیماً به هتل‌های لوکس Legian و Nusa Dua، مهمان‌خانه‌های ارزان‌قیمت و فراوان Kuta، هتل‌های تفریحی متوسط Sanur، یا کمی بعیدتر از اینها، به تفریح‌گاه‌های مجلل و پر زرق و برق اطراف Ubud می‌روند. قیمت هتل‌ها بر حسب دلار آمریکا و روپیه سنجیده می‌شود.

 

Oberoi Bali

مجموعه با‌شکوهی از اتاق‌ها و ویلاهای به سبک بالی در Legian (حدود 30دقیقه‌ای مرکز شهر Denpasar) در میان زمین‌های سرسبز، در یک نوار زیبای ساحلی که سرویس‌های عالی و امکانات بی‌نظیری را پیشنهاد می‌کند.

 

آدرس: صندوق پستی 3351 در Denpasar

تلفن: 361 730 361 (0) 62 +

وبسایت: www.oberoibali.com

 

Four Seasons Bali

ترکیبی از بهترین سبک جزیره با امکانات مدرن و خدمات فوق استاندارد؛ این تفریح‌گاه پرزرق و برق در خلیج  Jimbaran بین Denpasar و  Nusa Dua واقع شده است.

 

آدرس: خلیج Jimbaran، Denpasar

تلفن: 010 701 361 (0) 62 +

وبسایت: www.fourseasons.com/jimbaranbay

 

Pemecutan Palace

بهترین مکان برای اقامت در مرکز شهر Denpasar واقع در مکان کاخ شاهزاده بالیایی؛ این مکان بسیار آرام و با‌شکوه است و تمام جزئیاتی را که شما از یک هتل مجلل انتظار دارید، گرد آورده است.

 

آدرس: 2 Jalan Thamrin

تلفن: 491 423 361 (0) 62 +

 

Natour Bali

هتلی با 80 سال قدمت که مشخصه‌های آن از هر هتل دیگر Denpasar بیشتر است. این هتل در دوران حکومت هلندی‌ها ساخته شده است. در اینجا حس دلتنگی و حسرت برای گذشته تراوش می‌کند. اینکه زمانی Joseph Conrad در این مکان به قدم زدن می‌پرداخته و اتاق‌هایی با هوای مناسب، بسیار راحت همراه با تلویزیون و آب گرم فضای خوبی را ایجاد کرده است.

 

آدرس: 3 Jalan Veteran

تلفن: 681 225 361 (0) 62 +

 

Denpasar

بسیار با ارزش از نظر هزینه به سبک خانه‌های ییلاقی سنتی با آب گرم و تهویه مطبوع (در صورت دلخواه) که هر دو در سطح هتل‌های کم‌هزینه نادر هستند.

 

آدرس: 103 Jalan Diponegoro

تلفن: 336 283 361 (0) 62 +

Read More

رستوران های شهر بالی

Melting Wok Warung:

منوی این رستوران شامل غذاهای اندونزی می باشد .

آدرس : 13 Jl. Gootama, Ubud, Bali, Indonesia

 

Bali Asli:

منوی این رستوران شامل غذاهای اندونزی می باشد .

آدرس : Jalan Gelumpang | Gelumpang Village, Bali 80870, Indonesia

 

PEARL FRENCH RESTAURANT:

منوی این رستوران شامل غذاهای فرانسوی می باشد .

آدرس : Jalan Arjuna, Legian, Bali 80361, Indonesia

 

 

BREEZE at The Samaya:

منوی این رستوران شامل غذاهای بین المللی می باشد .

آدرس : Jl. Laksmana, Seminyak Beach, Seminyak, Bali 80361, Indonesia

Boneka Restaurant at St. Regis Bali Resort:

منوی این رستوران شامل غذاهای قاره ای می باشد .

آدرس : Kawasan Pariwisata Nusa Dua | Lot S6, PO Box 44, Nusa Dua, Bali 80363, Indonesia

Read More

مراکز خرید شهر بالی

مرکز عمده خرید در Denpasar عبارت است از Pasar Badung که مرکزی عظیم در کنار رودخانه است. اینجا یک مجموعه پر از تکاپو با ساختار چند طبقه از فروشگاه‌ها و دکه‌هایی است که هر چیزی از ماهی‌های تازه، آب‌میوه‌ها و سبزیجات معطر گرفته تا تندیس‌ها و صنایع دستی اهالی بالی و جاوه در آن به فروش می‌رسد. در ساحل مقابل رودخانه، مجموعه Kumbasari، منزل‌گاه بسیاری از فروشگاه‌های کوچک است که لباس‌های طرح‌دار ارزان قیمت، جواهرات، نقره‌جات و عتیقه‌جات مشکوک و ناچیز را به فروش می‌رسانند.

برای خرده فروشی‌های به سبک بین‌المللی، Denpasar همچنین چندین فروشگاه زنجیره‌ای مدرن و مجهز به تهویه مطبوع مثل New Dewata Ayu و Matahari (که در Dewi Sartika Jalan مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند) دارد. خارج از شهر، صنایع دستی Kriya Sanggraha در شرقی‌ترین حومه Topathi (هشت کیلومتری مرکز شهر) مجموعه عظیمی از تمام محصولات صنایع دستی بالی را در خود جای داده است، و البته قیمت‌ها همگی ثابت هستند.

با این‌حال، اکثر فروشگاه‌های خارق‌العاده در بالی در Denpasar نیستند اما در تفریح‌گاه‌های نزدیک ساحل در Katu و Sanur، یا در تفریح‌گاه تپه‌ای Ubud قرار دارند که همگی کمتر از یک ساعت تا شهر به رانندگی نیاز دارند. Kuta برای لباس‌های ساحلی ارزان و جواهرات بدوی بسیار عالی است. برای بهترین حکاکی‌های روی چوب سنتی و معاصر اهالی بالی به Ubud بروید و خود را برای گرفتن بهترین قیمت، برای یک چانه زدن تند و خشن آماده کنید.

Read More

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513