سنگاپور

 • درباره سنگاپور
 • جاذبه های گردشگری سنگاپور
 • هتل های سنگاپور
 • رستوران های سنگاپور
 • مراکز خرید سنگاپور

نام رسمي: جمهوري سنگاپور

پايتخت: سنگاپور

تاريخ استقلال: 1965

نوع حكومت : جمهوري چند حزبي با يك مجلس قانونگذاري، از سال 1959

مساحت 646 كيلومتر مربع

نژاد/مليت: چيني- مالايايي- هندي

دين: بودايي – تائوئيست- مسلمان – مسيحي – هندو – بدون دين

زبان: چيني- مالايايي – تاميل – انگليسي

بنادر مهم: سنگاپور- تنگه سنگاپور

واحد پول: دلار سنگاپور

اطلاعات ضروري

طول پرواز از تهران تا سنگاپور حدود 5/6 ساعت مي باشد.

اختلاف ساعت: سنگاپور حدود سه ساعت و نيم از تهران جلوتر مي باشد.

واحد پول سنگاپور: دلار سنگاپور

ولتاژ برق: 220 ولت مي باشد.

آب لوله كشي قابل شرب نمي باشد.

كد تلفن سنگاپور 00656 مي باشد.

 

رفت و آمد

اتوبوس:

ساعت کار از 6 صبح تا 12 نيمه شب هر روز
کرايه از 90/.دلار سنگاپور تا 80/1 دلار سنگاپور( کرايه دقيق را مي توانيد از راننده سئوال کنيد)
مترو:
ساعت کار از 6 صبح تا 12 نيمه شب هر روز
کرايه از 90/.دلار سنگاپور تا 3 دلار سنگاپور
يک کارت اعتباري با نام ez-link  در تمامي دستگاه هاي مترو به مبلغ 15 دلار سنگاپور قابل دسترسي است اين کارت در تمام اتوبوسهاي عمومي قابل استفاده است.
تاکسي:
ساعت کار 24 ساعته
کرايه کوتاهترين مسير مبلغ 80/2 تا 20/3دلار سنگاپور مي باشد که شامل اولين کيلومتر است. سپس به 20/. دلار سنگاپور براي هر 385 متر افزايش مي يابد (تا 10 کيلومتر) و براي هر 175 متر(بعد از 10 کيلومتر)کمپاني هاي مختلف تاکسي کرايه هاي مختلفي دريافت مي کنند.
پس قبل از سوار شدن حتما سئوال کنيد.
SIA Hop-on
SIA Hop-on يک اتوبوس توريستي خاص با تهويه مطبوع است که مسافرينش را به سواري اطراف شهر و گردش در Sentosa Island Resort مي برد اين اتوبوس به فروشگاه ها, رستورانها و فضا هاي فرهنگي و تفريحي سر ميزند و در کنار بازارهاي اصلي , هتلها و مکانهاي مهم توقف مي کند.همچنين به Chinatown,Littleindia و Arab Street نيز ميرود.مسافرين ميتوانند از اتوبوس پياده شده و دوباره سوار شوند.در شهر اتوبوسها هر روز از ساعت 9 صبح تا 8 شب هر 30 دقيقه يکبار حرکت مي کنند.
کرايه بزرگسال 12 دلار سنگاپور و کودکان 6 دلار سنگاپور
بليط ها در کيوسکهاي مربوطه به فروش مي رسد.بازديدکنندگان در SIA Singapore Holiday به صورت
رايگان و مسافراني که با پرواز Singapore Airline يا Silk Air آمده اند براي هر سفر 3 دلار سنگاپور مي پردازند.

آب و هوا و تن پوش
لباسهاي سبک , راحت و کتان بپوشيد تا از نفوذ گرما جلوگيري کند. همواره يک چتر کوچک براي باران هاي شديد همراه خود داشته باشيد. اين نوع پوشاک مي تواند براي تمام سال در سنگاپور مناسب باشد.

 

جمهوری سنگاپور کشور-شهری در جنوب شرق آسیا است و پایتخت آن سنگاپور است.

سنگاپور در شمال خط استوا قرار دارد. مالزی و اندونزی تنها همسایه‌های سنگاپورند. موناکو ووکیشن سیتی از بزرگترین شهرهای سنگاپور به حساب می‌آیند. پیش از توافق اروپایی، جایی که الان به عنوان سنگاپور شناخته می‌شود فقط منطقه ماهیگیری مالایی در مصب رودخانه سنگاپور بود. سنگاپور به مهم‌ترین مراکز تجاری و نظامی بریتانیا شده‌است و هم اکنون نیز ارتش بریتانیا وظیفه امنیت ملی این کشور را بر عهده دارد. در فاصله جنگ جهانی دوم سنگاپور که هنوز مستعمره بریتانیا بود، توسط ژاپن اشغال می‌شود. سرانجام در یک ضد حمله بزرگ که وینستون چرچیل آن را " بزرگترین هزیمت بریتانیاً نامید، سنگاپور در سال ۱۹۴۵ میلادی به انگلستان رسید.هیجده سال بعد در سال ۱۹۶۳ سنگاپور استقلال خودش را از بریتانیا بدست آورد. این شبه جزیره در جنوب شرقی آسیا واقع شده و یکی از مراکز بزرگ تجاری داد و ستد کالا در جهان است و یکی از ۴ شهر-کشور کنونی در جهان است. از زمان استقلال در سال ۱۸۱۹، به یکی از پررونق‌ترین کشورهای جهان تبدیل شده و امروز یکی از پرترافیک‌ترین بندرهای دنیاست. آب و هوای این کشور گرم و مرطوب و میانگین بارش سالانه در آن به بیش از ۲۲۴ سانتی­مترمی‌رسد. از لحاظ ذخایر معدنی کشوری فقیر است، اما اقتصاد آن که به بخش خدمات، چینی، تولیدات الکترونیکی و صنایع دستی وابسته‌است، رشد و شکوفایی فراوانی داشته و این کشور را به یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا تبدیل کرده‌است. سنگاپور، توسط یک جاده ترانزیت با مالزی و دیگر نقاط جنوب شرق آسیا مرتبط است.

 

 

 

 

 

 

 

۱-  سنگاپور از مقاصد امن محسوب می‌شود اما جرائم کوچک و خیابانی نظیر جیب‌بری و کیف‌قاپی در سال‌های اخیر افزایش یافته است. این گونه جرائم بیشتر در متروها، پیاده روی خیابان های شلوغ، رستوران‌ها و لابی هتل‌ها و دیگر اماکن پر رفت و آمد اتفاق می‌افتد.
۲- باتوجه به حضور و فعالیت دزدان دریایی در سواحل اقیانوس هند در استفاده از کشتی‌های تفریحی که به همین منظور اختصاص یافته‌اند دقت نمایید.
۳- قوانین این کشور در رابطه با جرائمی نظیر حمل یا استعمال داروهای ممنوعه و از جمله مواد مخدر و روان‌گردان بسیار سخت‌گیرانه است. این مجازات‌ها می‌تواند شامل حبس‌های طولانی و پرداخت جریمه‌های سنگین باشد و در بعضی موارد برای محکومین مجازات مرگ در نظر گرفته شده است.
۴- سنگاپور قوانین سختگیرانه‌ای با برخی از اعمال که معمولاً جرم محسوب نمی‌شوند دارد؛ برخی از این موارد عبارت اند از: ولگردی، پرتاب آب دهان، آدامس جویدن، ریختن زباله در خیابان هزار دلار سنگاپور جریمه دارد.
۵- با توجه به آب و هوای این كشور، عاقلانه است كه همیشه یك چتر همراه خود داشته باشید.
۶- به علت عدم وجود قرارداد انتقال محکومین از حبس میان دو کشور، در صورتی که فرد به هر عنوان توسط مقامات قضایی این کشور به زندان محکوم شود، می‌باید دوران محکومیت خود را در زندان‌های محلی سپری نماید.
۷-  چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده ۳۶ کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعاً به سفارت یا سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نزدیکترین کشور اطلاع دهند و چنانچه زبان محل را نمی‌دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری فرمائید. البته می‌باید مطلع باشید شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین و مقررات محل بوده و وظایف نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی به معنای نقض مقررات کشور متوقف فیه نمی‌باشد. 
۸- توصیه می‌گردد در صورت سفر به این کشور از تسهیلات مربوط به بیمه مسافر استفاده نمائید. البته باید گفت بیمه‌های موجود تنها برای موارد پیش‌بینی نشده بوده و نمی‌توان از تسهیلات آن برای درمان بیماری‌های خاص بهره برد.
۹- لازم است قبل از سفر به این کشور کنترل نمائید واکسن های چهارگانه (کزاز، دیفتری، فلج اطفال و سرخک) خصوصاً اطفال را در تاریخ مقرر زده باشید. همچنین بهتر است قبل از مسافرت خود را در برابر بیماری‌های تب زرد، تب تیفوئید و هپاتیت نوع آ و ب واکسینه نمائید.
10- سعی نمائید در تهیه خوراک و آب مناسب (ترجیحاً آب بطری‌های بسته‌بندی شده) دقت نمائید.
۱1- چنانچه در این کشور دچار حوادثی مثل سرقت پول یا مدارک مسافرتی شدید، ضروری است قبل از هر کار موضوع را به اطلاع پلیس محل برسانید و گزارش پلیس را در این رابطه دریافت نمائید. بدیهی است گزارش رسمی پلیس، به شما امکان خواهد داد موضوع را در نهادهای مربوطه به نحو موثرتری پیگیری نمائید.

 

Read More

 

معرفی جاذبه های توریستی و دیدنی سنگاپور

سنگاپور یکی از شهرهایی است که در انتهای شبه جزیره مالایا و از شمال به مالزی مرتبط شده است. یعنی سنگاپور از همسایگان مالزی است و در تنوع آب و هوایی و مناظر و … شبیه به هم می باشند. مساخت سنگاپور حدودا ۶۸۰ کیلومتر مربع است و یک مکان مهم از نظر صنعت، تجارت، بانکداری و توریست محسوب می شود. و البته با وجود ۶۰۰ خط دریایی و هوایی در جهان مشهور شده است.  افرادی که در این کشور زندگی می کنند بسیار متفاوت و با آداب و رسوم و فرهنگ های متفاوتی هستند. این کشور مناظر زیبایی دارد که موجب شده همه ساله تعداد زیادی از از مسافران وارد این منطقه شوند و اوقات فراغت خود را به خوشی سپری کنند.

سنگاپور از نظر تعدد جاذبه های طبیعی و دیدنی کاملا مشهور است. شما می توانید با توجه به سلیقه خود جاذبه هایی را انتخاب کنید و بعد از آن به راحتی به دیدن و سیاحت بپردازید. از مشهورترین این جاذبه ها می توان به موارد زیر اشاره  کرد

 

موزه تاریخ

 

این موزه در بر دارنده آثاری از قرن ۱۴ ام تا کنون است. قرن ۱۴ قرن کشف و احیای سنگاپور بوده بنابراین در این موزه می توانید با آداب و فرهنگ و رسوم و مذهب و… مردم سنگاپور از آغاز تا کنون آشنا شوید. تاریخ دوستان اولین مکان را به موزه تاریخ اختصاص می دهند

محله چینی ها

 

حتما فکر می کنید که چین و سنگاپور چه سنخیتی دارند؟ در این مکان که به محله چینی ها مشهور است اجناس ارزان قیمیتی از چین وارد می شود که می توانید از این مکان دیدن کنید و با واحد های متفاوت آشنا شوید و خرید کنید!

باغ وحش

 

 

باغ وحش سنگاپور با مساحت ۹۰ هکتار در برگیرنده دو هزار گونه جانوری از سراسر دنیاست که در حال پرسه زدن در باغ وحش هستند و با حصارهای طبیعی مراقبت می شوند. شما می توانید در کمال آرامش صبحانه تان را آنجا میل کنید علاوه بر این می توانید از میوه های فصلی و… در این بخش استفاده کنید. یکی از سر سبز ترین مکان های دیدنی در این کشور باغ وحش است.

 

دریاچه دلفین های سنتوزا

 

 

این بخش هم مکانی مناسب برای تماشای نمایش دلفین هایی است که از تایلند به این کشور سفر کرده اند. جالب است که رنگ دلفین ها در حال صورتی شدن است . برای دیدن نمایش ها می توانید از ساعت ۱۱ تا یک و نیم بعد از ظهر در دریاچه دلفین های سنتوزا حضور پیدا کنید.

اسکله کلارک

 

این مکان در بردارنده مغازه ها و مرکز فروش های قرن ۱۹ است. البته هم اکنون می توانید برای خرید و دیدن این مکان ها، از ۵۰ مغازه و واحد فعال فروشگاهی بهره مند شوید. این مکان در واقع هم یک مرکز فروش است و هم یک مکان دیدنی.

 

Read More

گرند پارک سیتی هال

سنگاپور سنگاپور

Grand Park City Hall

Singapore Singapore

 

هتل Grand Park City Hall، 5 دقیقه با ایستگاه حمل و نقل City Hall و مرکز خرید Raffles City فاصله داشته و اقامت مدرنی را به همراه یک استخر روباز و 4 رستوران و تریا به میهمانان ارائه میدهد.
اتاقها ازچشم انداز پارک Fort Canning و یا اسکله Clarke برخوردار بوده و هر یک به حمام اختصاصی مجهز است.

جزئیات بیشتر

هتل رویال

سنگاپور سنگاپور

Hotel Royal

Singapore Singapore

 

هتل Royal، در مجاورت منطقه معروف تجاری خیابان Orchard واقع و اقامتی را به همراه استخر شنا، رستوران شبانه روزی و پارکینگ اختصاصی رایگان به میهمانان ارائه میدهد.هتل تنها چند قدم با ایستگاه حمل و نقل Novena فاصله دارد. یک ایستگاه اتوبوس نیز با چندین خطوط اتوبوسرانی در مقابل هتل وجود دارد.

 

جزئیات بیشتر

مارینا بای سندز

سنگاپور سنگاپور

Marina Bay Sands

Singapore Singapore

 

هتل امکانات رفاهی از قبیل استخر شنا و مرکز آب گرم به میهمانان خود ارائه میدهد.از دیگر امکانات هتل میتوان به ارائه خدمات نگهداری از اطفال اشاره کرد.اين هتل داراي 2560 اتاق مي باشد.اين هتل با داشتن فروشگاه هاي متعدد به خود ميبالد.يک صرافي نيز در هتل وجود دارد.

 

جزئیات بیشتر

هتل پارک رویال / رواد

سنگاپور سنگاپور

Parkroyal on Beach Road

Singapore Singapore

 

هتل Parkroyal ، واقع در خیابانBeach ، در مجاورت منطقه مرکزی تجاری شهر سنگاپور قرار گرفته است. هتل اقامتی را به همراه پارکینگ رایگان، مرکز آب گرم، سالن بدنسازی و استخر بام به میهمانان ارائه میدهد. هتل همچنین از یک رستوران ممتاز با نام Si Chuan Dou Hua برخوردار میباشد.

 

جزئیات بیشتر

هتل گالری

سنگاپور سنگاپور

Gallery Hotel

Singapore Singapore

 

هتل Gallery در كنار رودخانه سنگاپور و در نزديكي تعداد زيادي از رستورانها وكلوپهاي محبوب شهر قرار دارد. هتل اتاق هايي شيك با اينترنت بي سيم رايگان،مركز بدنسازي ،استخر روباز و مركز آبگرم به ميهمانان ارائه مي دهد. اكثر اتاق ها داراي منظره رودخانه بوده وبه سبك مدرن طراحي وداراي قهوه ساز هستند.

 

Read More

رستوران های سنگاپور

وقتی با خانواده سفر می کنید انتخاب غذا می تواند هیجان انگیزترین و در عین حال دشوارترین کار باشد، زیرا پدر و مادرها دوست دارند غذای باب میل هر یک از افراد خانواده را برایش انتخاب کنند. در سنگاپور تعداد انتخاب های شما برای غذا بسیار است. از غذاهای محلی گرفته تا انواع غذاهای خوشمزه بین المللی اعم از آسیایی ،غربی ، اروپایی ،آسیای میانه و ...

غذاهای بومی بی نظیر:

کیک هویج:

کیک هویج همیشه از کیک های مورد علاقه کودکان و یکی از پرطرفدارترین کیک ها در میان سنگاپوری ها است.

خرچنگ تند و خرچنگ فلفل سیاه:

خرچنگ تند یکی از غذاهای مشهور جهان است که توانسته سنگاپور را به یکی از کشورهای مطرح در آشپزی تبدیل کند. به عبارت دیگر خرچنگ تند با سنگاپور هم ردیف است.

Satay باربیکیو:

این غذا در سنگاپور بسیار محبوب است، چون بصورت لقمه ای سرو می شود و می توان مقدار زیادی از آن را در یک وعده براحتی نوش جان کرد. Satay تشکیل شده از گوشتی چرخ شده بر روی سیخ های چوبی که با حرارت منقل سرخ گردیده است.

Laksa :

نوعی غذای تند است که از رشته، صدف خوراکی میگو و تخم مرغ که در آب گوشت غلیظ و مزه دار شده شناورند تشکیل شده است.

Roti Prata :

غذای مورد علاقه بسیاری از مردم سنگاپور غذاهای ساده است و Roti Prata هم یکی از همان غذاهاست. معمولا در غذا فروش های محله هندی ها یافت می شود، این نان شیرینی سبک و پفکی از آرد درست می شود و تا حد ترد شدن سرخ می شود.

Rojak :

طعم حقیقی غذاهای چند ملیتی و محلی سنگاپور است. مخلوطی از موادی مانند خیار،شلغم ،طعم دهنده موز، لوبیا،پیراشکی، ماهی، آناناس، انبه و سیب سبز می باشد که همراه تزیین خوشمزه، مغزی و ضخیم کتلت میگو، تمبر هندی لیموی تازه و پودر فلفل قرمز سرو می شود.
برای صرف این غذاها به رستوران های زیر بروید:

 • Republic Food درجاده Orchard
 • Food Street در خیابان Chinatown ،Smith
 • بازار جشن های Lau Pa Sat خیابان Boon Tat
 • بازار غذای Maxwell در جاده Maxwell
 • Makansutra Gluttons Bay در خیابان Raffles
 • Straits Kitchen در خیابان ایستگاه مترو Orchard

غذای دریایی :

سنگاپور را به عنوان بهشت غذاهای دریایی می شناسند. این جزیره از نعمت های دریایی بسیاری بهره می برد که با تلاش ماهیگیران بومی و بازارهای محلی به استفاده می رسد. جدا از خرچنگ تند و خرچنگ فلفل سیاه، غذاهای پر طرفدار دیگر محلی شامل ماهی خاردار بخارپز شده یا سرخ شده یا به روش های دیگر، میگوی مست، آبالون بخارپز شده، خرچنگ Sashimi، سفره ماهی کباب شده و سایر غذاها می باشند. رستوران های زیادی در اصراف جزیره وجود دارند که در آن ها می توانید این غذاها را امتحان کنید.
در این رستوران ها از غذاها لذت ببرید:

 • - Jump Sea Food – Riverside Point شماره 30 جاده Merchand
 • - رستوران غذاهای دریایی Long Beach شماره1202 ساحل شرقی Park Way
 • - رستوران غذاهای دریایی No Signboard بلوار Raffle بازار Esplanda
 • - رستوران غذاهای دریایی Quayside جاده River Valley
 • - رستوران غذاهای دریایی Red House شماره 1202 ساحل شرقی Park Way

غذاهای هندی :

غذاهای هندی را با امتحان Murtabak شروع کنید. نوع کاملی از Prata که مطابق با ذائقه شما است و با گوشت گوسفندی یا مرغ، پیاز و تخم مرغ پخته شده است.
در این مکان ها غذای تند میل کنید:

 • Anjappar- شماره 76 جاده Race Cource
 • - رستوران Gayatri کلوپ Singapore Recreation
 • - رستوران Indian Grill در جاده Tanglin Road
 • - رستوران Muthu's Curry واقع در بازار Suntec City
 • - رستوران Rang Mahal در بلوار Raffles واقع در هتل Pan Pacific

غذاهای چینی :

غذای چینی انواع محلی و چند ملیتی دارد. این غذاها شامل دستور پخت غذاهایی است که توسط چینی های مهاجر و بومی و چینی های خالص و با برگرفتن از طعم های هنگ کنگی و تایوانی ساخته شده اند. برای خوردن غذاهای چینی یه این مکان ها بروید:

 • - رستوران Crystal Jade Place در جاده Orchard شماره 19
 • - رستوران Din Tai Fung در جاده Orchard شماره 290
 • - رستوران Hai Tien Lo بلوار Raffles طبقه 37 هتل Pan Pacific
 • - رستوران Hua Ting در جاده Orchard شماره 442 طبقه 2 هتل Orchard
 • - رستوران Leo Beijing در جاده Orchard شماره 68
 • - رستوران Saup محله چینی ها خیابان Seah شماره 39

غذاهای مالزیایی :

سنگاپوری ها سنت غذاهایشان را با سنت های دیگر جهان به اشتراک می گذارند و مردم Malay و هندی از لحاظ غذاهای لذیذ و بی نظیر هیچ کمبودی ندارند. بعضی از غذاهای خوشمزه Malay شامل Merebus(رشته های تخم مرغ شناور در یک نوع سس غلیظ)، Meesiam(رشته فرنگی با سس رقیق شده) و بیف Rendong (تکه های بیف پخته شده در ادویه و سبزی). برای خوردن غذاهای مالزیایی یه این مکان ها بروید:

 • - رستوران Hajjah Maimunah در خیابان Jalong Pizangl
 • - رستوران Nasi Padang River Valley در جاده Zion شماره 55
 • - رستوران Tepak Sireh در خیابان Sultan Gate شماره 73

غذاهای آمریکایی :

بعضی از غذاهای پر طرفدار آمریکایی مانند گوشت دنده ، استیک های داغ ، کوفته هاب بی نظیر، مرغ با طعم های خاص و چندین نوع ساندویچ را امتحان کنید. از کیک ها و دسرهای خوشمزه آمریکایی غافل نشوید. برای خوردن غذاهای آمریکایی یه این مکان ها بروید:

 • - Billy Bombers خیابان Victoria شماره 200
 • - Kenny Rogers Roasters در بلوار Temasek شماره 64
 • - N.Y.D.C جاده Orchard شماره 19-02
 • - Swensen's در جاده Orchard شماره 270 در هتل Park

غذاهای اروپایی :

از سوسیس های آبدار و Sauerkraut(کلم های خرد شده و ترش شده ) گرفته تا غذاهای خالص ایتالیایی تماماً با طعم خاص اروپایی شان در سنگاپور یافت می شود. برای خوردن غذاهای اروپایی یه این مکان ها بروید:

 • - Café artel در جاده Orchard شماره 68
 • - Pergo در جاده Bras Basah شماره 80 طبقه اول
 • - Pete's Place جاده Scotts همکف هتل Grand Hyatt

 

Read More

مراکز خرید سنگاپور

خرید پس از خوردن و آشامیدن دومین سرگرمی ملی سنگاپور است، این خود نشانه‌ ای از فراوانی مراکز خرید، مالیات‌ها و تعرفه‌ های پایین گمرکی و رقابتی بودن قیمت‌هاست. اگرچه همه چیزهایی که در سنگاپور به فروش می ‌رسند وارداتی است، اما کیفیت و بهای بسیار مناسبی دارند. فروشندگان به سبب قانون سخت‌گیر حمایت از خریداران، در کار خود صادق هستند. اغلب فروشگاه‌ها هفت روز هفته و از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز هستند، البته مغازه‌های کوچکتر، خصوصاً آن هایی که خارج از مراکز خرید قرار دارند، زودتر تعطیل می‌کنند(معمولا 7شب) و همچنین در یکشنبه ها. مواظب فروش بزرگ سنگاپور که معمولاً در ماه های ژوئن و ژانویه زمانی که مراکز خرید برای جذب مشتری همیشه باز هستند باشید.
خیابان اورکارد فرصت‌های بی‌ نظیری برای خرج کردن پس‌انداز زندگی را فراهم می‌کند، ولی تماشای آن رایگان است. پرسه در میان فروشندگان و اجناس بی‌ همتایشان در چایناتاون، هند کوچک و خیابان عرب‌ها نیز بسیار جذاب و کاشفانه است. فروشگاه‌های خیابان اورکارد و خیابان اسکاتز در آخرین جمعه هر ماه، شب خرید را برگزار می‌ کنند و خرید تا پاسی از نیمه شب ادامه دارد. فستیوال بزرگ حراج سنگاپور در ژوئن یا جولای هر سال برگزار می ‌شود و زمانی است که مراکز خرید همه مرزها را درهم می ‌شکنند تا خریداران را جذب کنند. با خرید بیش از ۱۰۰ دلار از هر فروشگاه ممکن است تا ۷ درصد مالیات کالا و خدمات که پرداخته ‌اید را در فرودگاه چانگی یا فرودگاه سلتار پس بگیرید اما کاغذ بازی‌های بسیاری دارد.

بازار خرید Ngee Ann City :

این بازار با محوطه داخلی زیبا و فضای بیرونی دلپذیر در مرکز جاده Orchard قرار گرفته است و شامل Books Kinokuniya و فروشگاه های زنجیره ای Takashimaya از ژاپن است. نام های تجاری مهم و مشهوری همچون Shanghai Tang و Zara و Guess نیز در این مکان واقع اند. در Sanur غذاهای اندونزی و در رستوران Crystal Jade غذاهای چینی را تست کنید در Bricks World نیز به دنبال اسباب بازی های Lego برای کودکان باشید 
وب سایت: www.ngeeancity.com.sg

مرکز خرید پاراگون Paragon :

این مرکز خرید،بهشت دوستداران مارک است . برندهای بین المللی مانند Hugp ، Boss ،Etro ،G-Star ، Jean Paul Gaultier،Armani Exchange ، Alvin Klein ، Miss Sixty و غیره همگی در این محل شعبه دارند.
در حالی که بزرگترها در حال خرید هستند کودکان هم از فروشگاه های مخصوص به خود لذت می برند که شاخص ترین آن ها Toys"R"Us است. در رستوران دنج و زیبای Canele Petisserier Chocolatier در طبقه همکف غذا صرف کنید و مجموعه ای از غذاهای خوشمزه را در Din Tai Fung و My Mum's Cuisine یا Spaggealies وFish&Co وBackerzin جستجو کنید.
وب سایت: www.paragonsc.com.sg

مرکز خرید Wisma Artia :

واقع در قلب خیابان Orchard و دقیقا در کنار ایستگاه مترو، این مرکز خرید با پرستیژ بهشتی است برای جوانانی که به دنبال مد روز هستند و همچنین بانوان شیک پوش. برندهای FCUK،BEBE،Forever 21 TOP SHOP قسمتی از برندهای بین المللی این مرکز خرید هستند. اگر به دنبال خرید جواهر هستید نمایندگی Lee Hwa Diamond و Deluxe By Bakerzh نیز در این مرکز واقع شده اند. صرف غذا در Wism Artic واقعا لذت بخش است. Food Republic محلی است برای صرف غذاهای محلی. Indochine برای غذاهای آسیایی و بین المللی و دو رستوران دیگر انتخاب های بسیاری را برای شما فراهم کرده اند. 
وب سایت: www.paragonsc.com.sg

فروشگاه های Heeren :

لباس های ارزان وارداتی، لوازم آرایشی و اصلاح موی خاص از جمله مواردی هستند که این مرکز خرید را منحصر به فرد می کنند. با ورود به فروشگاه HMV می توانید از بزرگترین مجموعه موسیقی سنگاپور بهره مند شوید. جوان ترها این فروشگاه را برای خرید های ارزان و مناسب محلی مناسب می دانند . اگر با جوان ها سفر می کنید، حتماً سری به طبقات بالایی بزنید تا از آخرین مدهای روز با خبر شوید.
وب سایت: www.heeren.com.sg

The Centerpoint:

این فروشگاه که در سال 1983 افتتاح شد از جمله فروشگاه های شاخص 150ساله مجموعه فروشگاه های زنجیره ای رابینسون می باشد و برای سرویس فوق العاده و تنوع در محصولات معروف است. Centerpaint دارای مغازه های تازه تاسیس همانند British India ،UH وBling می باشد. این مرکز خرید خانوادگی همه چیز را دارا است از جمله غذاهای تازه و لباس های ورزشی و لوازم ورزشی در World Of Sport و آخرین محصولات الکترونیکی که در Harvey Norman یافت می شوند. توریست ها با خرید از این مرکز از امکانات بیشتری نیز بهره می گیرند. به سادگی با ارائه پاسپورتتان وCustomers Service واقع در طبقه اول Lourist Priullege کارت خودتان را دریافت کنید و از تخفیف آن در مغازه ها و رستوران ها لذت ببرید. یک غذای خوش طعم مثل سامسوی چیکن در Soup Cesturant و خوراک باربیکیو در Fragrance Bac-va و چلو مرغ معطر در Prinia Test روز شما را کامل می کند.
وب سایت: www.thecenterpoint.com.sg

Plaza Singapura :

بسیاری از مردمان سنگاپور این مرکز خرید را به خوبی می شناسند. این یکی از اولین بازارهای بازسازی شده در سنگاپور است. Plaza Sing شامل فروشگاه های مد روز برای ارائه به خانواده هاست. در بالای تقاطع بزرگترین ایستگاه مترو در سنگاپور Dhoby Ghaut می توانید هر چیزی اعم از لوازم خانگی مد و غیره را پیدا کنید . برخی از فروشگاه ها مخصوص مادران است و یک اتاق مخصوص پرستاری از کودکان در فروشگاه ها خرید از این مراکز را برای خانواده هایی که کودک شیرخوار دارند آسانتر کرده است. برای صرف غذا به Secret Recipe،The Monhatan Fish و Leo Beijing بروید. برای خرید کارهای هنری و دستی به Spotlight مراجعه کنید.

ION Orchard :

ION Orchard یکی از جدیدترین مراکز خرید سنگاپور است که در بهار 2009 درب های خود در را به روی مشتریان گشود. این مرکز خرید نمونه ای جدید از ارائه خدمات به مشتریان است و استانداردهای بالایی از یک مرکز خرید را ارائه می کند. ساختمان این مجموعه در 8 طبقه و به زیبایی برای یک مرکز خرید طراحی شده اند. 400 فروشگاه و رستوران این مرکز خرید به جهت انتخاب بهترین مارک های دنیا شاخص هستند. مارک های معروفی مانندhristian Dior ،Prada ،Cartier ،Louis و Giorgio Armani اشاره کرد.
وب سایت: www.ionorchards.com

Mustafa Center :

این مرکز در سال 1973 تاسیس شده است.Mustafa Center بدون محدودیت زمانی تنها مکان علاقمندان به خرید است. این مرکز که درLittle India قرار دارد مجموعه بزرگی از انواع احتیاجات و حتی آژانس های هواپیمایی را فراهم کرده است. می توانید ارزانترین قیمت ها و حراجی های سنگاپور را با بیش از 100/000عنوان و در هفت روز هفته در این مکان بیابید. این مرکز خرید یکی از بزرگترین فروشگاه های سنگاپور است که در آن می توانید همه چیز مانند لوازم خانگی ، موبایل و وسایل الکترونیکی ، لوازم آرایشی بهداشتی و .. را تهیه کنید. جالب است بدانید این مرکز 24 ساعته باز بوده و برای تبدیل ارز هم امکانات مناسبی دارد. 
وب سایت: www.mustafacenter.com.sg

Vivo City :

این فروشگاه بزرگترین مرکز خرید سنگاپور است که بسیاری از مارک های معروف دنیا را در برگرفته است، به عنوان مثال می توان از GAP،Ted Baker و فروشگاه اسپانیایی Spain 2 Dreana که ارائه دهنده مارک های Desigual و FC Botiga است اشاره کرد. Vivo City همچنین دارای بزرگترین مجموعه سینمایی سنگاپور است که با مجموعه ای از 15 پرده نمایش و بیش از 2100 صندلی و همچنین پهن ترین پرده نمایش در آسیا عنوان یک مرکز سینمایی Business Class را به خود اختصاص داده است. این مرکز در مرکز خرید جلوی درب جزیره سنتوزا قرار دارد و طبق گفته مسئولین در روز افتتاح این مرکز خرید کل جمعیت سنگاپور در همان روز اول از این مرکز بازدید کردند! 
وب سایت: www.vivocity.com.sg

بازار خرید Forum :

در این بازار خرید خانوادگی فروشگاه های معتبر و متعدد پوشاک کودکان مانند Guess kids & DKNY Kids &Ralph Lauren &TIEN و فروشگاه های دیگر به چشم می خورند. بزرگترها می توانند لباس های مارک روز را مانند D&G/ Emporio Armani / Max Mara / Tri BeCa /Maniana Rinaldi را پیدا کنند در حالی که کوچکترها در زمین بازی در حال بازی هستند. بهترین مرکز بهداشت کودکان را در VitaKids ، بهترین کتاب ها را در Bookaburra، و بهترین لحظات شاد را در The Good day Spa بیابید.
وب سایت: www.forumtheshoppingmall.co.sg

بازار خرید Far East Plaza :

جوانان به خاطر مد روز و خیابانی این بازار شیفته اش خواهند شد. فروشگاه های بسیار جذاب و زیبا در محوطه مرکزی مانند 77th Street & Area 51 تنها در سنگاپور یافت خواهند شد. در ضمن مطمئن باشید که گرسنه نخواهید ماند زبرا طیف وسیعی از خوراکی های Fast food مانند Long John Silver/KFC و کافه های Gelare را پیدا خواهید کرد.
وب سایت: www.fareast-plaza.com

بازار خرید TANGS :

فروشگاه بزرگ TANGS یکی از اولین فروشگاه های بزرگ سنگاپور است که در سال 1932 تاسیس شده است. افتخار این فروشگاه ارائه خدمات اختصاصی به بازدیدکنندگان و به جا گذاشتن تجربه ای لذت بخش از خرید برای آنان است. طبقات مختلف این مرکز خرید شامل French Connection Beverly Feldman و Petit Bates است. قسمت TANG+Co گردآورنده لباس های اسپرت و راحتی است که این لباس ها مجموعه ای است از مارک های PLAY LAB قسمت Techno Bay آخرین دستاوردهای تکنولوژی را عرضه می کند. خریداران همچنین می توانند جدید ترین محصولات آرایشی و بهداشتی را از مارک های Calvin Klein و Benefit در قسمت TAGS BEAUTY HALL انتظار داشته باشند. برای آشنایی استراحت و خوردن و اشامیدن میان روز به Island Café در طبقه 4 سری بزنید.
وب سایت: www.tangs.com

همچنین می توانید از مراکز دیگر خرید به نام های زیر دیدن کنید:

 • - Bugis Junction
 • - Raffles City
 • - Marina Square
 • - Suntec City Mall

 

Read More

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513