دبی

  • درباره دبی
  • جاذبه های گردشگری دبی
  • هتل های دبی
  • رستوران های دبی
  • مراکز خرید دبی

دُبی یا دوبی یکی از امیرنشین‌های هفت‌گانه امارات متحده عربی است. دبی بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد و دومین امارت بزرگ آن، و با تنها ۵ درصد از مجموع وسعت خاک امارات عربی متحده بعد از بزرگترین امارت ابوظبی با بیش از ۸۵ درصد از کل مساحت امارات متحده عربی می‌باشد.

امیرنشین دبی در جنوب کشور ایران و در حاشیه خلیج فارس قرار دارد و جزئی از کشور امارات متحده عربی است. بسیاری از مردم ایران برای تجارت و تفریح به دبی سفر می‌کنند. دبی از دیگر امارت‌های امارات متحده عربی متمایز می‌باشد، از این لحاظ که درآمد نفت آن تنها ۶٪ از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد و اکثر درآمد امارت دبی از منطقه آزاد جبل علی، فروش ملک به اتباع خارجی در مناطق آزاد، اعطای اقامت، صدور مجدد کالا، ترانزیت مسافر و کالا و همچنین قسمت بزرگی نیز از گردشگری و دیگر خدمات مالی و تجاری تشکیل می‌گردد. تأسیسات و پیشرفتهای زیاد در صنایع و فعالیتهای مختلف در دبی باعث شده تا توجهات جهانی را در تمام زمینه‌ها و پروژه‌ها از جمله رویدادهای ورزشی و همایش‌ها جلب کند.

نام «دبی» از دو حرف (د) و (با) تشکیل شده، یعنی دبا، «دُبا» نام نوعی ملخ کوچک است. این نوع ملخ در زمان گذشته در این منطقه وجود داشته، به همین جهت نام منطقه را دُبا گذاشته بودند که به مرور زمان به دبی تبدیل شده است. مدتی هم این شهر «الوصل» نامیده می‌شد. در فارسی برخی به اشتباه و به خاطر آوانویسی از روی زبان‌های اروپایی نام این شهر را «دوبی» نوشته‌اند.

دبی تا قبل از سال ۱۸۳۳ میلادی دهکده ای از توابع مشایخ ابوظبی بوده است، در سال ۱۸۳۳ شیخ مکتوم بن بطی آل مکتوم به همراه ۸۰۰ نفر از خویشاوندان و وابستگان و همراهان خود، از امارت ابوظبی به این دهکده کوچ میکنند و از آن تاریخ دوران حکمرانی قبیلهٔ آل مکتوم، و تأسیس امارت دبی آغاز می‌شود. قبل از این تاریخ دبی یک روستای کوچک بیش نبود و هیچ امتیازی از سایر روستاهای اطراف خود نداشت. نسبت قیبلهٔ آل مکتوم به قبیلهٔ آل بوفلاسه یکی از فروع قبائل بزرگ (بنی یاس) می‌رسد. و اصل نام این قبیله از نام «فلاسة» (خواهر فلاح بن هلال الیاسی جد آل نهیان) حاکم امارت ابوظبی گرفته شده است.

گردشگری دبی مبتنی بر خرید است گر چه جذابییت‌های مدرن و تاریخی نیز دارد. دبی از مشهورترین امارت‌ها در میان امارت‌های هفتگانه امارات متحده عربی است. دبی از دیگر امارت‌های امارات متحده عربی جدا و متمایز است زیرا درآمد نفت تنها ۶٪ از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد و درآمد اصلی آن از منطقه آزاد جبل علی و گردشگری است.

بیشتر مسافران برای ورود به دبی نیازمند ویزا هستند. اما شهروندان (و برخی ساکنان) شورای همکاری کشورهای خلیج فارس و شهروندان تعدادی از کشورهای اروپایی و جاهای دیگر (شامل استرالیا و زلاند نو) می‌توانند به محض ورود مهر اجازهٔ ورود به مدت ۹۰ روز روی گذرنامه خود دریافت کنند. بازدیدکنندگان از ملیت‌های دیگر باید از ضمانت ساکنان امارات متحده یا یک شرکت یا هتلی که مجوز آن صادره از امارات متحده است برخوردار باشند و تا ۳۰ روز اجازه اقامت دارند. شهروندان اسرائیلی نیز اجازهٔ ورود به دبی را ندارند.

دبی به نام مرکز خرید خاورمیانه شناخته شده است. دبی تعداد زیادی توریست را از کشورهای منطقه و حتی دورتر یعنی اروپای شرقی، هند و آفریقا جهت خرید به خود جلب می‌کند.

برای بازدیدکنندگان دبی، فرهنگ بعد از خرید در درجه دوم جذابیت قرار دارد. مناظری از فرهنگ قدیم دبی در حالیکه این فرهنگ تحت سلطه سرعت سریع پیشرفت اقتصادی شده می‌تواند در مناطق اطراف نهرها دیده شود. ساختمان‌های اطراف نهر نشانگر یک شهر قدیمی است. دهکده غوص (قریة الغوص) و دهکده میراثی (قریة التراث)، ماهیگیری و یافتن مروارید را به نمایش می‌گذارد. از دیگر جاذبه‌ها می‌توان به خانه شیخ سعید المکتوم، موزه دبی و منطقهٔ بستکیه و روستای حتا اشاره کرد. تاریخ این روستا به دو تا سه هزار سال قبل برمی‌گردد و شامل ۳۰ ساختمان است و در ۱۱۰ کیلومتری جنوبی شهر دبی در قلب کوههای حتا و در امتداد رشتهٔ کوه حجر واقع شده است.

 

موزه دبی در سال ۱۹۷۱ به منظور نمایش سبک زندگی سنتی دبی ایجاد شد و شامل عتیقه‌جات و مصنوعاتی می‌باشد که از آفریقا و کشورهای آسیایی از طریق تجارت به دبی وارد شده‌اند. مسجد شندغه نیز ۲۰۰ سال قدمت دارد.

منطقهٔ صنعتی دبی جبل علی نام دارد که از کشورهای زیادی از جمله چین، تایوان و تایلند برای تولید به عنوان منطقهٔ کاملاً آزاد در آن جمع شده‌اند. منطقهٔ آموزشی دبی در غرب آن و دورترین نقطهٔ دبی قرار دارد. اسم این شهر «شهرک دانش» است. دبی همچنین دارای دانشگاه نسبتاً معروفی به اسم دانشگاه آمریکایی است که در نزدیکی شهر دانش قرار گرفته است.

شهر اینترنتی و شهر رسانه هم در انتهای خیابان ساحلی جُمیرا و پس از عبور از برج عرب قرار گرفته‌اند. بستکیه، یکی ازمناطق مهم و تاریخی این شهر است. بزرگ‌ترین مرکز خرید دنباله دار دبی به نام مرکز تجاری تفریحی دبی می‌باشد. همچنین ساختمان دیگری که برنامه ریزی شده تا دبی را به یک منطقه مرکزی تجاری تبدیل کند، خلیج تجاری است. جایی که زمانیکه تمام شود، حدود ۵۰۰ آسمان خراش را در حوالی منطقه الحاقی دست ساز Dubai Greek به نمایش می‌گذارد. بر دبی توسط پیش آمدگی خلیج فارس به داخل خشکی که مشابه رودخانه است و خور نامیده می‌شود به دو قسمت تقسیم شده است، قسمت غربی این تقسیم که قسمت قدیمی تر شهر است بر دوبی نامیده می‌شود، اما قسمت شرقی آن بر دیره نامیده می‌شود.

Read More

جاذبه های توریستی شهر دبی

پیست اسکی سر پوشیده دبی

پیست اسکی دبی در دسامبر سال 2005 افتتاح شد و اولین پیست سر پوشیده خاورمیانه و سومین پیست سر پوشیده اسکی در دنیا میباشد. دامنه های آن به طول 80 تا 85 متر بوده و ظرفیت پذیرایی از 1500 نفر را دارد، و هوای آن به اندازه کافی سرد و مطلوب است. از پیر و جوان، مبتدی تا علاقمند به برف و ورزشهای برفی میتوانند در تمام طول سال به ورزشهای برفی پرداخته و یا فقط در برف بازی کنند و لذت ببرند. در داخل این مجموعه یک پارک برف است که با 30.000 فوت مربع بزرگترین پارک برف داخل سالن در دنیا میباشد. در اینجا قسمتی نیز جهت اجاره لوازمی مانند لباس اسکی، کفش اسکی با جوراب، چوب اسکی، چوبدستی و کلاه ایمنی کودکان وجود دارد. کافه رستوران St. Moritz با انواع غذاهای بین المللی در قسمت پارک برفی و کافه رستوران Avalanche با انواع ساندویچ، سوپ، نوشیدنی و شیرینی در اواسط ایستگاه برای پذیرایی از کسانی که روی شیب اسکی میکنند، دایر است. در قسمتی از این مرکز مدرسه آموزش اسکی و اسنو برد ساخته شده است.

تلفن: 0097144094000

نشانی: Mall of the Emirates, Shiekh Zayed Road Dubai, United Arab Emirates

وبسایت: www.skidubai.ae

Sk iDubai Slope

 

پارك آبی Wild Wadi

یک ماجراجویی فراموش نشدنی در پیشرفته ترین پارک آبی دنیا در انتظار شماست. این پارک با مساحتی حدود 5 هکتار مابین هتل مشهور برج العرب و هتل ساحلی جمیرا قرار دارد. پارک آبی Wild Wadi به شکلی طراحی گردیده تا ساعتهای مدیدی از لذت و هیجان را به جستجوگران هیجان و همچنین خانواده ها تقدیم نماید. این پارک با بیش از 23 نوع وسیله تفریحی و سرگرمی آبی که بیشتر آنها با هم مرتبط بوده و در امتداد هم قرار دارند، بازدید کنندگان را قادر میسازد تا بصورت پیوسته از حرکت بر روی آب در طول این مراحل لذت ببرند. طراحی هنرمندانه وسیله ها شامل هشت سرسره آبی انفجاری و دو بخش موج سواری در این پارک، هیجان فوق العاده ای را برای تمامی سنین به همراه می آورد. شما می توانید حالت بی وزنی را در قسمت سرسره سرعت در حالت سرخوردن با سرعت 80 کیلومتر در ساعت بدون دیدن کوچکترین آسیبی تجربه نمایید. این سرسره بلندترین و پر سرعترین سرسره دنیا (بغیر از آمریکای شمالی) می باشد که یک سقوط نفس گیر 33 متری همراه با یک آبشار عمیق را برای شما خلق می نماید. این پارک بر اساس افسانه قدیمی سندباد طراحی گردیده است. نوع طراحی و توجه به جزئیات مانند خلق شخصیت های کارتونی برای کمک کردن به ساختار موضوع باعث گردیده تا این پارک آبی، جایزه بهترین طراحی پارک های آبی را از طرف انجمن نوآوری در ساخت پارک های آبی، به خود اختصاص دهد.

تلفن: 0097143844444

نشانی: Mall of the Emirates, Shiekh Zayed Road Dubai, United Arab Emirates

وبسایت: www.jumeirah.com

Wild Wadi

تور بالون سواری

شما می توانید از درون بالون كه به ملایمت در هوا شناور است، هوای خنك سپیده دم را در حالی كه در ارتفاع چند متری بر فراز ریگزار سرخ شناور هستید، حس كنید و با شگفتی چشم اندازهایی را كه زیرپایتان پدیدار می شود را تماشا كنید. در این سفر صحرا را از جایی ببینید كه كمتر كسی دیده است و بیابان عظیم را بنگرید و به تماشای كوههای نا هموار هاجر در شرق بپردازید و افق مدرن دبی را در غرب، نظاره كنید. هزینه بلیط شامل سرویس رفت و آمد از هتل، 1 ساعت بالون سواری و نوشیدنی سبک میباشد.

تلفن: 0097142854949

نشانی: Dubai, United Arab Emirates

قیمت: 280 دلار (بزرگسالان و کودکان)

برنامه پروازهای بالون: www.hotelindubai.com/dubai-balloon-adventure

وب سایت: www.ballooning.ae

Hot Air Balloon Tour Dubai

 

تور صحرا (Safari)

تور صحرا (Safari) یکی از معروفترین تورهای دبی است. هدف اصلی در ارائه این تور، نشان دادن چهره واقعی کویر و زندگی بادیه نشینان به بازدیدکنندگان می باشد. مدت زمان این تور می تواند بین چند ساعت تا چند روز متفاوت باشد. در رایج ترین تور شما حدود ساعت 3 یا چهار بعدازظهر به طرف صحرا حرکت کرده و در اولین قسمت با ماشین های چهار محور (4WD) به گردش در میان تپه های شنی کویر می پردازید. سپس به یک کمپ می رسید که بصورت سنتی ساخته شده است. صرف شام، نوشیدنی، استفاده از بوفه کامل، موزیک و رقص عربی در زیر آسمان زیبا کویر و منقش کردن دست خانمها به طرح های سنتی به وسیله حنا از برنامه های این بخش می باشد. این تور با بازگشت در حدود ساعت 10 شب پایان می یابد. امکانات شامل گشت با خودروهای 4WD، 20 دقیقه رانندگی بر روی شن، اسکی بر روی شن (از 100 درهم)، لوازم عکاسی، شتر سواری، رقص عربی، بار، نقاشی با حنا، قلیان، قهوه خانه عربی، خیاط محلی، نوشیدنیهای سبک (چای، قهوه و آب معدنی) و رستوران میباشد. شروع به کار از ساعت 9:30 صبح است.

تلفن: 0097143572200

نشانی: Saleh Bin Lahej Blg 363 Office 2, Oud Mehta Rd, Bur Dubai, Dubai, U.A.E

وب سایت: www.thedubaidesertsafari.com

Desert Safari Tour Dubai

 

اتوبوس عجیب

این وسیله نقلیه در خشکی بصورت یک اتوبوس عمل می کند و در آب بصورت یک اتوبوس دریایی حرکت می کند. سفر با این اتوبوس، سفری مهیج و فراموش نشدنی خواهد بوداین تور برای نخستین بار در خاورمیانه ارائه می شود. شما سوار بر یک اتوبوس ابتدا گردشی در شهر خواهید داشت و سپس سوار بر همان اتوبوس وارد خور دبی می شوید و ساعتی را به گردش بر روی این خور می پردازید. داخل این اتوبوس به امکانات مختلفی از جمله سیستم برودتی مجهز گردیده است. جلیقه نجات و سایر تجهیزات مورد نیاز در مواقع ضروری نیز در این اتوبوس تعبیه گردیده است. یک راهنما در طول سفر اطلاعات جالبی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

تور خور

یكی از دیدنی ترین تورهای دبی، تور خور می باشد. در این تور، بازدیدکنندگان سوار بر لنچ چوبی سنتی یا کشتی های کوچک توریستی (Cruise) به گردش در خور دبی می پردازند. تماشای شهر دبی در هر دو فرم قدیمی و مدرن در طول این سفر آرام، خاطره ای فراموش نشدنی خواهد بود. لنچ ها و کشتی های مورد استفاده در این تورها دارای سیستم برودتی مجهزی می باشند و لذا مسافران گرما را حس نخواهند کرد.  مدت زمان تور مابین یک تا چند ساعت می باشد. در تورهای گرانتر شما شام را نیز بر روی عرشه کشتی صرف خواهید نمود.

 

تور اتوبوس دو طبقه

این اتوبوس ها هر یک ساعت و نیم یکبار از مقابل مرکز خرید وافی در منطقه بردبی حرکت می کنند و در طول مسیر در نقاط مختلفی توقف های کوتاهی دارند.دیدارکنندگان از دبی می توانند مناظر شهر را از طبقه دوم این اتوبوس های دوطبقه مشاهده کنند. این اتوبوس ها دارای 44 صندلی در طبقه بالا و 28 صندلی در طبقه پایین هستند. چشم انداز شهر از طبقه دوم این اتوبوس ها که تقریبا سرباز نیز هستند، بسیار جالب است. یک راهنما نیز در طول مسیر اطلاعات جالبی از گذشته و حال دبی را برای شما بازگو می نماید.

 

تور بازدید از شهر دبی

چهره جدید و قدیمی شهر دبی را قسمت به قسمت ببینید، بازارهای محلی، بازار ماهی، خانه های بادگیر بستكیه، مساجد، منطقه های تجاری رونق یافته با ساختمانهای مدرن و موزه دبی، برخی از مناطق دبی هستند كه در غالب تورهای نیم روز قابل بازدید می باشند. تورهای نیم روزی شهر دوبی با همراهی راهنمایان مجرب، زمان بسیار خوبی برای شناخت ابعاد گسترده فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی این شهر می باشد.

Read More

هتل های شهر دبی

JW MARRIOTT

هتل انحصاری JW MARRIOTT دبی برای اقامتهای تأثیر برانگیزش، رستورانها و فضای ملاقاتهایش بسیار مشهور است. این هتل در ناحیه پر هیاهو تجاری بوده و از فرودگاه بین المللی دبی تنها 10 دقیقه فاصله دارد، و با توجه به اینکه هتلی 5 ستاره و لوکس میباشد، الهاماتی فوق العاده در رنجی وسیع را پیشنهاد میکند. محلهای اقامت ویژه آن با بالاترین استانداردهای ممکن مبله شده اند. این در حالیست که 52 سوئیت آن که با ظرافت بی نظیری طراحی شده اند خدماتی انحصاری و با شکوهی را ارائه میدهند.

فضای غذاخوری آن، آنگونه که از همچین هتلی انتظار میرود انتخابهای شایسته از میان 10 رستوران و بار را پیش روی شما میگذارد. در یک جمله این هتل با ارائه یک استخر واقع در روی سقف (پشت بام) هتل و یک باشگاه درمانی کاملا مجهز خدمات خوشایندی را پیشنهاد میکنند.

برای برگزاری جلسات ممتاز در دبی این هتل یکی از اصلی ترین گزینه ها برای اقامتی زیبا همراه با وقایع منحصر بفرد میباشد.

نشانی: RIGGA NEAR CLOCK TOWER, DUBAI

تلفن: 0097142624444

وب سایت: www.marriott.com

 

Westin

هتل Westin مکانی آرام بر ساحل جمیرا است که در تفرجگاهی 1200 متری از یک خط ساحل اختصاصی به همراه آبهای شفاف و گرم خلیج فارس قرار گرفته است. این مکان ایده آل در 20 دقیقه ای مرکز شهر به همراه چاشنیهای پر هیاهو و تنوعهای درجه اول دبی و جاذبه های مدرن از بازارهای سوقی طلایی شهر قرار گرفته است. در نزدیکی هتل فروشگاه امارات، بزرگترین فروشگاه زنجیره ای دنیا، البته خارج از آمریکای شمالی قرار دارد، که شامل یک زمین اسکی داخلی است. سه زمین مسابقات قهرمانی گلف شامل تور PGA، باشگاه گلف امارات در فاصله 10 دقیقه رانندگی از اینجا قرار دارد. این در حالیست که امکانات کاملی از ورزشهای آبی در داخل تفرجگاه موجود است.

هتل Westin مملو از الهام، زندگی و تازگی است و شامل 294 اتاق ویژه مهمان و سوئیتهایی که استراحتی رویایی را همراه با امکانات مجلل حمام و تلویزیونهای LCD در پیش روی شما میگذارد، است. مرکز درمانی فوق العاده به همراه باشگاه ورزشی آن در مجموع آسایش و شادابی را فراهم میسازد.

همچنین اینجا بالغ بر دهها تنوع غذایی و نوشیدنی را به همراه امکانات مخصوص ضیافتها و کنفرانسهای وسیع، شامل یک آمفی تئاتر خارجی تداعی میکند. بدون شک اینجا مکانی ایده آل برای مراسمهای ازدواج، جشنهای باشکوه و کنسرتهای موسیقی میباشد.

نشانی: MARINA , DUBAI

تلفن: 0097143993333

وب سایت: www.westinminaseyahi.com

 

Fairmont

هتل Fairmont در مقابل مرکز تجارت جهانی دبی و با دسترسی آسان به گردشگاههای اطراف واقع شده است. ساختمان هتل یک ترکیب منحصر به فرد از طراحی معاصر و شیک شهری بوده و نماد کسب و کار در دبی است. این مجتمع چند منظوره که شامل آپارتمانها و دفاتر است فقط چند دقیقه از امکانات اصلی شهر مانند مراکز خرید، باشگاه گلف، سواحل، مرکز کنوانسیون بین المللی و ... فاصله دارد.

نشانی: SHEIKH ZAYED ROAD, DUBAI

تلفن: 0097143118262

وب سایت: www.fairmont.com

 

Avenue

هتل Avenue در قلب دبی و در خیابان Al Rigga قرار گرفته است. این هتل 4 ستاره مجلل دارای 133 اتاق و سوئیت است. امکانات هتل بی عیب و نقص، خوراکهای عالی و بیش از همه امکانات جدید برای تاجران بینا و میباشد.

اتاقها چشم انداز منحصر بفردی از شهر دارند. حمامهای مجهز، اینترنت پر سرعت، تلفنهای IDD، تلویزینهای دیجیتال ماهواره ای برای آنهاییکه به دنبال هیجان های مداوم هستند، واحدهای تهویه مطبوع با کنترلهای مجزا، مینی بار، سشوآر و قفلهای امنیتی الکترونیکی جهت اشیاء گرانبها در آنجا دیده میشود. در نزدیکی آن مهمانان میتوانند چیزهای زیادی را برای دیدن و انجام دادن بیابند، از جمله بازارهای خرید عربی، مراکز فرهنگی، موزه ها و پاتوقهای تفریحی که تنها با اندکی پیاده روی میتوان به آنها دست یافت. در حالیکه هیچگونه گرانی و یا کمبودی در فروشگاههای زنجیره ای و بازارهای پر هیاهو نزدیک آن دیده نمیشود.

استخر شنای Avenue در طبقه فوقانی آن با چشم اندازی رویایی و وسیع از شهر دبی واقع شده است. اینجا مکانی برای فراغت از یک روز سخت کاریست. کودکان نیز میتوانند در استخر نزدیک آنجا به تفریح بپردازند. انواع نوشیدنی نیز در بار کنار استخر سرو میشود.

برای افرادیکه به سلامتی خود اهمیت میدهند مرکز بدنسازی و زیبایی اندام در طبقه فوقانی هتل واقع شده است.

نشانی: Rigga, DUBAI

تلفن: 0097142970808

وب سایت: www.avenuehoteldubai.com

 

Traders

 

هتل Traders در ناحیه پر زرق و برق و معاصر دبی، Deira، مرکز تجارت سنتی دبی و ناحیه فروشگاهی واقع شده است. هتل تقریبا 15 دقیقه از فرودگاه بین المللی دبی فاصله دارد، که این فاصله فاصله مناسبی در میان هتلهای دبی است.

هتل دارای 250 اتاق شیک جهت پذیرایی از میهمانان است. تمام اتاقها دارای تهویه مطبوع، اتو و میز اتو، تلویزیون با امکان دریافت شبکه های اروپایی، خبری و خارجی، چای ساز و قهوه ساز، تختخواب سفری، مینی بار، سشوآر، اینترنت Wi-Fi و تلفن است.

از دیگر امکانات هتل میتوان به سرویس 24 ساعته داخل اتاق، صندوق امانات، سرویس پذیرایی 24 ساعته، صرافی، آسانسور، خدمات معلولین، خدمات لباسشویی و خشکشویی، اتاقهای تو در تو، اتاقهای مخصوص سیگاریها و پزشک اشاره کرد.

نشانی: Abu Baker Al Siddique Road , Dubai

تلفن: 0097142659888

وب سایت: www.laterooms.com

 

Orchid

استقبال و پذیرایی خوبی در هتل Orchid انتظار شما را خواهد کشید. هتل Orchid یک مکان مناسب جهت اسکان در میان هتلهای 3 ستاره میباشد. هتل در نزدیکی منطقه شیک و خرید Al Rigga بوده و با ماشین تنها 10 دقیقه فاصله از مرکز شهر، مراکز خرید و سینماها دارد. همه در طراحی هتل محجوب به نظر میرسد. مانند باشگاه Prive، که یک باشگاه منحصر به فرد به همراه سالنهای اختصاصی و خدمات پذیرایی است. هتل دارای یک مرکز تجاری و سالن کنفرانس نیز میباشد.

هتل دارای 84 اتاق شیک با محیطی آرام است. تمام اتاقها دارای سیستم تنظیم گرما و سرما، مینی بار، دستگاههای ارتباط مستقیم، تلویزیون ماهواره ای و امکان دریافت شبکه های خارجی، سرویس محدود اتقا جهت خوراکهای گرم، اینترنت Wi-Fi و... است.

از دیگر امکانات هتل میتوان به سونا، سرویس 24 ساعته اتاق، تهویه مطبوع عمومی، سونا، جکوزی، اتاق بخار، پزشک، استخر داخلی، صندوق امانات، صرافی، باربر، اینترنت Wi-Fi در ساختمان، لباسشویی و خشکشویی، اتاقهای تو در تو، آسانسور، رستوران و ... اشاره کرد.

نشانی: Al-Riqqa street Deira, Dubai, 14042

تلفن: 0097142956999

وب سایت: www.laterooms.com/au

 

Semiramis

هتل Semiramis در لطافت و زیبایی مناسب بوده و در منطقه Deira قرار گرفته و تنها 10 دقیقه با ماشین از فرودگاه بین المللی دبی فاصله دارد. به عنوان بخش قابل توجهی از صنعت هتلداری در شهر دبی محسوب میشود. هتل Semiramis یک شکوه و عظمت کامل از شهر مادر خود را در اینجا نمایش میدهد. فاصله هتل تا مرکز تجارت دبی و فروشگاههای منطقه تنها 5 دقیقه با ماشین و تا ایستگاه مترو Al Rigga حدود 2 دقیقه (پیاده) میباشد.

ساختمان هتل 7 طبقه است و 105 اتاق دلپذیر دارد. تمام اتاقها دارای تهویه مطبوع، اتو و میز اتو، دریافت شبکه های اروپایی، خبری و خارجی، تلویزیون، مینی بار، اینترنت Wi-Fi و تلفن است.

از دیگر امکانات هتل میتوان به سرویس فرودگاه، استخر داخلی، اتاق سیگاریها، سرویس 24 ساعته اتاق، صرافی، باربر، خدمتکار پارکینگ، سرویس امور دفتری، صبحانه، اتاق مخصوص غیر سیگاریها، پذیرایی 24 ساعته، اینترنت Wi-Fi در ساختمان، لباسشویی و خشکشویی، اتاقهای تو در تو، آسانسور، پارکینگ، رستوران و ... اشاره کرد.

نشانی: Rigga, DUBAI

تلفن: 0097142286888

وب سایت: www.laterooms.com

Read More

رستوران های شهر دبی

Al Hadheerah

این رستوران حدود 45 دقیقه خارج از دبی بوده در هتل Bab al Shams قرار گرفته است. منوی رستوران شامل خوراکهای عربی میباشد. قیمت ورودی شامل شام، نمایش شاهین، نقاشی حنا، موسیقی زنده و رقص است. شما با آمدن به این رستوران میتوانید از امکانات شتر سواری و اسب سواری در صحرا نیز استفاده نمائید. خوراک پیشنهادی این رستوران Maze به همراه نان پخته شده است. رستوران فضای مناسبی جهت استفاده خانواده ها است. توجه داشته باشید که رزرو میز قبل از مراجعت ضروری است.

ساعت کار: هر روز از ساعت 19:00 تا 23:30

قیمت: ورودیه جهت هر نفر بزرگسال 102 دلار و کودکان 12 سال به پائین 61 دلار

نشانی: Bab Al Shams Desert Resort and Spa (located 45 min. outside Dubai), Nearby Places

تلفن: 0097148096195

                               

Al Nafoorah

منو شامل خوراکهای لبنانی است.

ساعت کار: شنبه تا پنجشنبه از ساعت 12.30 تا 17:00 و 20:00 تا نیمه شب - جمعه از ساعت 13:00 تا 17:00

قیمت: همه خوراکها بین 14 تا 40 دلار است.

نشانی: Emirates Towers (lower level of Shopping Blvd.), Jumeirah & New Dubai

تلفن: 0097143198088

               

Amwaj

منو شامل خوراکهای دریایی است. توجه داشته باشید که رزرو میز قبل از مراجعت ضروری است.

ساعت کار: یکشنبه تا جمعه از ساعت 19:00 تا نیمه شب

قیمت: منوی اصلی بین 52 تا 68 دلار - خاویار بین 106 تا 381 دلار - منوی گیاهی 52 دلار - منوی عربی 71 دلار

نشانی: Shangri-La Dubai, Sheikh Zayed Road

تلفن: 0097144052703

                               

Asha's

منو شامل خوراکهای هندی است. پیشنهاد میکنیم که قبل از مراجعت میز رزرو نمائید.

ساعت کار: هر روز از ساعت 12:30 تا 15:00 - 19:30 تا نیمه شب

قیمت: منوی اصلی بین 11 تا 20 دلار است.

نشانی: The Pyramids Wafi City, Deira & Bur Dubai

تلفن: 0097143244100

                               

Benjarong

منو شامل خوراکهای تایلندی است. توجه داشته باشید که رزرو میز قبل از مراجعت ضروری است.

ساعت کار: هر روز از ساعت 12:30 تا 15:00 - 19:30 تا نیمه شب

قیمت: همه خوراکها بین 14 تا 28 دلار است.

نشانی: Dusit Dubai, Sheikh Zayed Road

تلفن: 0097143433333

                               

Bice

منو شامل خوراکهای ایتالیایی است. توجه داشته باشید که رزرو میز قبل از مراجعت ضروری است.

ساعت کار: هر روز از ظهر تا 15:00 و 19:00 تا نیمه شب باز است.

قیمت: منوی اصلی بین 23 تا 42 دلار است.

نشانی: Hilton Dubai Jumeirah, Jumeirah & New Dubai

تلفن: 0097143991111

               

Da Gama

منو شامل خوراکهای مکزیکی و پرتغالی است.

ساعت کار: هر روز از ساعت 11:00 تا 2:00 بامداد

قیمت: همه خوراکها بین 18 تا 44 دلار است.

نشانی: Century Village, Deira & Bur Dubai

تلفن: 0097142823636

 

 

Dusti Deli

منو شامل خوراکهای آمریکایی و ایتالیایی است.

ساعت کار: 24 ساعته باز است.

قیمت: همه ساندویچها بین 8 تا 12 دلار است.

نشانی: Dusit Dubai, Sheikh Zayed Road

تلفن: 009714343333

 

 

French Bakery

منو شامل خوراکهای فرانسوی است.

ساعت کار: 24 ساعته باز است.

قیمت: ساندویچها و خوراکهای آماده بین 2.75 تا 6.80 دلار است.

نشانی: Sheikh Zayed Rd. at 1st Interchange, Sheikh Zayed Road

تلفن: 0097143436444

Read More

مراکز خرید شهر دبی

Dubai City Center

City Center در نوامبر سال 1995 افتتاح شد. اینجا یکی از شعبه های فروشگاهای زنجیره ای Majid Al Futtaim's City Center و اولین آن بوده و بیشترین محبوبیت را دارد. اینجا یک فروشگاه معروف است و سرگرمی و اوقات فراغت را در دو سطح برای مشتریانش فراهم میکند. فروشگاه از فضایی در حدود 1.200.000 فوت مربع با بیش از 300 فروشگاه تشکیل شده است. پارکینگ فروشگاه نیز گنجایش 6.000 اتومبیل را به صورت رایگان دارد.

ساعت کار: شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10:00 تا 22:00 - جمعه از ساعت 14:00 تا 22:00

نشانی: Near the Dnata Intersection, DUBAI

تلفن: 0097142954486

وبسایت: www.deiracitycentre.com

 

BurJuman Center

اولین فروشگاه بزرگ در دبی است. فروشگاه در منطقه Bur دبی قرار گرفته است. BurJuman از فضایی حدود 300.000 فوت مربع، با 190 مغازه تشکیل شده است. در این فروشگاه میتوانید انتخابهای نامحدودی از برندهای آمریکایی و اروپایی معروف، رستورانها و کافه ها داشته باشید.

ساعت کار: شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10:00 تا 22:00 - جمعه از ساعت 16:00 تا 22:00

نشانی: Khalid Bin Waleed Street, Bur Dubai, DUBAI

تلفن: 0097143527755

وبسایت: www.burjuman.com

 

Wafi City Mall                 

این فروشگاه بخشی از مجتمع Wafi City و با توجه به معماری و سقف هرمی شکل آن یکی از زیباترین فروشگاههای دبی محسوب میشود. این فروشگاه در سال 2001 افتتاح شده و از 200 فروشگاه، 60 نمایندگی برند بین المللی معروف، رستوران و 2 طبقه پارکینگ تشکیل شده است. معماری فروشگاه شبیه اهرام مصر است و محلی مناسب جهت برگزاری نمایشگاههای مختلف و مد میباشد.

ساعت کار: شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10:00 تا 22:00 - جمعه از ساعت 16:30 تا 22:00

نشانی: Al Garhood, DUBAI

تلفن: 0097143244555

وبسایت:

www.suite101.com/content

Read More

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513