هوآهین

  • درباره هوآهین
  • جاذبه های گردشگری هوآهین
  • هتل های هوآهین
  • رستوران های هوآهین
  • مراکز خرید هوآهین

Hua Hin معروفترین ساحل بانکوک – تایلند

این ساحل معروفترین  و بهترین ساحل نزدیک بانکوک پایتخت تایلند می باشد که به عنوان یکی از تفرجگاههای معروف و به عنوان محلی برای تفریحات و تعطیلات اخر هفته مردم و همچنین به عنوان محلی برای بازنشستگان می باشد که دارای ویلاها و اماکن تفریحی متعددی می باشد این محل علاوه بر اهالی بومی برای گردشگران خارجی نیز محل بسیار شناخته شده ای می باشد.

 

این ساحل معروف روز به روز در حال گسترش و توسعه بوده و انواع هتلها اماکن تفریحی رستوران و اماکن دیگر تفریحی با استانداردهای روز دنیا در حال ساخت و گسترش می باشد.

 

سابقه تاریخی

این تفرجگاه ساحلی از سال 1932 بوسیله پادشاه Prajadhipok به عنوان محلی برای استراحت و گردش خانواده سلطنتی تایلند انتخاب گردید. این دهکده ساحلی ماهیگیری کم کم به محل اقامت افراد مشهور و معروف تبدیل گردید و خانواده سلطنتی نیز کاخی برای خود در این محل احداث نمودند و از سال 2007 رسما این محل به عنوان تفرجگاه خانواده سلطنتی منظور گردید و مردم برای تماشای کاخ و قدم زدن در محیط اطراف آن همه روزه از 7 صبح تا 4 عصر می توانند به این محل مراجعه نمایند.

ساحل این قسمت از بانکوک که 5 کیلومتر طول دارد بسیار زیبا و تمیز می باشد حتی زیباتر از سواحل پاتایا که البته بعضی از قسمتهای این ساحل در مواقع جزر و مد دریا از دید پنهان می شود که خود می تواند به جذابیتهای آن بیفزاید. در این قسمت بازدید کنندگان می توانند علاوه بر حمام آفتاب و قدم زدن در طول ساحل زیبا از تفریحات متعدد این قسمت مانند بازی گلف بازدید از چشمه های آب معدنی غارهای منطقه آبشارها فروشگاهها رستورانهائی که انواع غذای دریائی و تایلندی را ارائه می کنند پارک ملی و هزاران امکان تفریحی دیگر که در این محل تهیه و تعبیه گردیده است استفاده کنند.

 

آب و هوا

ساحل هواهین دارای آب و هوای گرمسیری با رطوبت بالا و بارانهای گاه به گاه است که به طور معمول هوای دلپذیری را برای این منطقه ایجاد می کند. به طور کلی بهترین زمان برای مسافرت به این منطقه در فصل خنک از ماه آبان تا اسفند می باشد اما کسانی که می خواهند از هوای گرم و آب دریا در این منطقه استفاده کنند می توانند در ماههای گرم سال یعنی از فروردین تا خرداد به این محل مراجعه نمایند.

فصل بارانی در تایلند از خرداد تا مهر می باشد اگرچه در این فصل بارانی دائما ریزش باران وجود ندارد و به صورت ریزش موقت باران می باشد اما برای آنها که علاقه ای به ریزش باران ندارند توصیه نمی شود.

راه های ورود به این ساحل

پرواز هوائی پروازهای مستقیم هوائی از شهرهای مختلف تلیلند به این ساحل همه روزه برقرار است.

حرکت قطار همه روزه از بانکوک به این محل برقرار می باشد که با خرید بلیط 100 بتی میتوان به این محل رسید.

با اتوبوس می توان همه روزه از از ایستگاه اتوبوس Sai Tai Mai به خرید بلیط به قیمت 200 بت با اتوبوسهای درجه یک به مدت 3.5 ساعت به این محل رسید.

برای بازدید از این منطقه می توانید با پیاده روی در ساحل و کوههای اطراف از دیدنیهای این منطقه لذت ببرید یا اگر مایل باشید می توانید با کرایه یک دوچرخه از دین زیبائیهای آن و نیزاز دوچرخه سواری در این منطقه  لذت ببرید ضمن اینکه از مصرف انرژی با دوچرخه نگران نباشی زیرا این منطقه ناحیه تقریبا صاف و مسطح می باشد و نیاز به صرف انرژی زیلدی برای دوچرخه سواری نیست.

 

Read More

دیدنیهای منطقه

در این ساحل 3 کیلومتری که دارای انواع تفرجگاهها هتلهای شیک و مدرن امکانات تفریحی متعدد و سایر امکانات تفریحی آبی مانند قایق سواری جت اسکی پاراگلایدر غواصی و سایر امکانات می باشد می توانید از ساحل آرام با شنهای سفید برای یک روز آرام بخش خود استفاده کنید و روزی فارغ از کار و مشغله را داشته باشید علاوه بر تمام اینها در اطراف این ساحل دیدنیهای دیگری نیز وجود دارد که می تواند برای بازدید کنندگاه و خانواده ها جالب و دیدنی باشد.

تپه Khao Takiab

در 14 کیلومتری ساحل که بلند ترین کوه این منطقه می باشد و یک معبد بودائی را نیز در خود جای داده است می توانید با اتوبوس محلی به این منطقه رفته و در آنجا که  محل مناسبی برای قدم زدن و دیدن نمای کلی ساحل باشد از هوای مطبوع  و غروب زیبای این ناحیه نیز استفاده ببرید.

ایستگاه قطار Hua Hin

این ایستگاه قطار زیباترین ایستگاه چوبی قطار در تایلند می باشد که مورد افتخار مردم تایلند می باشد شما می توانید ضمن بازدید از این ایستگاه از بخش سلطنتی این ایستگاه نیز بازدید نمائید که مخصوص خانواده سلطنتی تایلند می باشد.

 

مرکز هنرهای Hua Hin

در این حل که در یک خانه قدیمی و زیبا می باشد می توانید با انواع هنرهای تزئینی و دستی تایلندی و با هنرمندان تایلندی و آثار به جای مانده از آنان آشنا شوید.

قصر سلطنتی Klai Kangwon

این قصر سلطنتی همانطور که پیشتر اشاره شد قصر خانواده سلطنتی تایلند می باشد که به عنوان محل اقامت دائمی آن محسوب گردیده و به Klaikangwon Palace  نیز مشهور است و به معنی به دور از نگرانی می باشد در سال 1929 به سبک اسپانیائی ساخته شده است که از یک سوبه دریا و از سمتی دیگر به طرف باغهای سلطنتی است و به عنوان کاخ تابستانی خانواده سلطنتی مورد استفاده قرار می گیرد.

افراد عادی می توانند همه روزه از ساعت از ساعت 9 صبح تا 4 عصر با تهیه بلیط 20 بتی از این محل بازدید نمایند.

 

Wat Huay Mongkol

مکانی است که برای یکی از راهبان معروف به نام Luang Pu Thuat ساخته شده است این محل به سفارش ملکه تایلند در یک محیط باز و پارک مانند ساخته شده است که دارای فضائی باز و زیبا برای گردش و تفریح می باشد ضمن اینکه دارای جذابیتهای معماری زیبائی نیز می باشد.در این محل یک مجسمه بسیار بزرگ از این راهب نصب گردیده است.

 

 

مناطق طبیعی

Khao Hin Lek Fai

یک کوه کم ارتفاع در 3 کیلومتری ساحا با ارتفاع 200 متر می باشد که دارای یک پارک عمومی با مناظر زیبا می باشد.

Khao Tao

در 13 کیلومتری ساحا اصلی Hua Hin  که به 2 ساحل فرعی زیبا میرسد و از جمله سواحل زیبا و محلی این منطقه محسوب میگردد.

Namtok Pa La-u

این منطقه در 60 کیلومتری ساحل قرار دارد و به عنوان یک پارک ملی محسوب می گردد که در آن انواع مختلف گیاهان درختان و جانوران و پرندگان بومی و غیر بومی قابل مشاهده است که دارای مناظر بسیار زیبائی بخصوص در اوایل صبح می باشد ضمن اینکه افراد می توانند با برقراری کمپینگ شب را نیز در این منطقه سپری کنند.

پارک ملی Sam Roi Yot

این پارک ملی با مساحت 98 کیلومتر مربع  یکیدیگر از پارکهای ملی در این منطقه می باشد که دارای جذابیتهای طبیعی و گیاهی فراوانی می باشد که می تواند برای یک گشت یک روزه مکان بسیار مناسبی باشد.

جدا از دیدنیهای فوق که ذکر گردید می توانید از سایر امکانات تفریحی این منطقه مانند بازی گلف حمامهای آب گرم و معدنی ماساژ تایلندی  ماهیگیری غواصی کایت سواری فیل سواری و ورزشهای مختلف آبی در این ناحیه استفاده نمود.

اگر خوش شانس باشید و در زمان فستیوالهای این ناحیه در آنجا حضور داشته باشید می توانید از فستیوالها و نمایشهای مختلفی مانند  فستیوال کایت سواری فستیوال موسیقی جاز و مسابقات رالی در آنجا نیز بهره مند گردید.

برای خرید در این ناحیه می توانید علاوه بر فروشگاههای محلی و زنجیره ای در این ناحیه از فروشگاههای شبانه که امری رایج در تایلند می باشد نیز استفاده کنید و کالاهای مورد نیاز خود را تهیه کنید.

 

Read More

 

هتل سیتی بیچ -هواهین

آدرس: 16 Damnoenkasem Road, 77110 Hua Hin, Thailand
تلفن: 0066032512870
تعداد اتاق: 162

 

هتل آیبیس -هواهین

آدرس: 73/15, Soi Moobaan Nongkea, Prachuap Khirikhan, Khao Takiab , 77110 Hua Hin, Thailand
تلفن: 006626592888
تعداد اتاق: 200

 

هتل کور سور -هواهین

آدرس: 132/14 Borfai, Hua Hin Prachuapkhirikhan, 77110 Hua Hin, Thailand
تلفن: 006632655710
تعداد اتاق: 46

 

هتل چوم ویو -هواهین

آدرس: 93 Soi Talay 12, Nong Kae, Khao Takiab , 77110 Hua Hin, Thailand
تلفن: 006632513305
تعداد اتاق: 134

 

هتل نیش ویله -هواهین 

آدرس: 333 Moo 7, Baan Huay Yang, Tub Sakae, 77130 Ban Huai Yang, Thailand
تلفن: 006632616333
تعداد اتاق: 36 

Read More

غذا و رستوران

از جمله مکانهائی که برای غذا خوردن و نوشیدن پیشنهاد می گردد رستورانهای ساحلی می باشد که هم دارای منظره جالبی می باشد و هم دارای آب و هوای بهتری می باشد که می توانید در خارج از محیط بسته رستوران غذا و نوشیدنی خود را میل کنید اما رستورانهای معروف این ناحیه عبارتند از:

El Murphy's که در فاصله بسیار نزدیک هتل هیلتون و در جوار ساحل با موزیک زنده و فضای زیبا می باشد.

 

Style یکی از بهترین رستورانهای شبانه در این منطقه با انواع غذاهای دریائی و نوشیدنی از ساعت 6 عصر تا 2 بامداد.

 

Bluestation Country Pub یک رستوران بسیار شناخته شده برای اهالی و مردم بومی و ناشناخته برای گردشگران که در پشت ایستگاه اتوبوس Hua Hin و در نزدیکی ایستگاه اتوبوس واقع گردیده است دارای گروه موسیقی بسیار عالی می باشد که با گیتار انواع آهنگگهای محلی تایلند را می نوازند.

Luknam Country Pub یک رستوران کاملا آشنا برای افراد محلی و گردشگران خارجی واقع در جاده Pala U  aterfall

و در مقابل رستوران و بار Phoenix که دارای موزیک زنده غربی و تایلندی می باشد.

البته لازم به ذکر است که در این منطقه رستورانهای بسیار خوب زیادی وجود دارد که با توجه به سلیقه افراد سرویسهای متنوعی را به آنان ارائه می کنند.

 

Read More

بازار اول هوآهین

بازار اول هوآهینIndex Mallواقع در شمال هواهین نزدیک فرودگاه هواهین می باشد که محل خرید و فروش مبل و لوازم خانگی می باشد.آدرس : Phetkasem Roadساعت کاری : 10 صبح الی 8 شب

 بازار Pae  هوآهین

بازار Pae هوآهینPae Marketاین بازار محل خرید و فروش لوازم ورزشی و... می باشد.آدرس : انتهای جاده کانال می باشدساعت کاری : 5 بعد از ظهر الی 10 شب می باشد.

بازار بزرگ گرند  هتل

بازر بزرگ گرند هتل Grand Hotel Marketیک بازار بزرگ در کنار هتل بزرگ در مرکز شهر هواهین که محل فروش لوازم برقی – پوشاک و... می باشد آدرس : بین گرند هتل و بیمارستان سان پائولوساعت کاری : 6 بعداز ظهر الی 10 شب می باشد.

بازار شب هوآهین

بازار شب هوآهینHua Hin Night Marketیکی از محبوب ترین بازارهای شبانه شهر هوآهین می باشد که محل خرید و فروش مواد غذایی می باشد آدرس : از مرکز شهر هوآهین از خیابان Dechanuchit تا خیابان Phetchkasem می باشد.ساعت کاری : 6 شب الی 11 شب می باشد.

پای مای بازار هوآهین

پای مای بازار هوآهینPae Mai Marketدر خیابان کلانگ می باشد یکی از محبوب ترین بازار های مردم هوآهین می باشد که محل خرید و فروش لوازم برقی – پوشاک – مواد غذایی و ... می باشد.آدرس : Klong Road next to the Pae Mai Driving rangeساعت کاری : 5 بعد از ظهر الی 10 شب می باشد.

Read More

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513