ساموئی

  • درباره ساموئی
  • جاذبه های گردشگری ساموئی
  • هتل های ساموئی
  • رستوران های ساموئی
  • مراکز خرید ساموئی

ساموئی بهشت امن

این جزیره یکی از بی نظیرترین نقاط تایلند و ناحیه ای بکر و گرمسیری با سواحل شنی سفید و آب های درخشان خلیج تایلند است. سامویی، جدیدترین جزیره ای است که مقصد گردشگران تایلند شده و علاوه بر آن در جهان نیز به عنوان استراحتگاهی آرام و زیبا شناخته شده است. سامویی بعد از پوکت و جزیره چنگ سومین جزیره بزرگ تایلند با مساحت ۲۲۸ کیلومتر مربع است و حدود ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد. این جزیره در سال های اخیر با صنعت گردشگری بسیار رونق گرفته و وجود فرودگاهی بین المللی، دسترسی به آن را میسر ساخته است. سامویی در ۶۸۵ کیلومتری بانکوک و در سواحل شرقی تایلند قرار دارد و مدت پرواز از بانکوک به مقصد سامویی ۷۰ دقیقه است.نام کامل این جزیره کو سامویی است که کو در زبان تایلندی به معنای جزیره است و نام ساموی نیز از واژه ای چینی به معنای بهشت امن گرفته شده است. یکی از زیباترین نقاط تایلند است و در سواحل شرقی این کشور در خلیج تایلند قرار دارد. بیشتر این جزیره را جنگل فرا گرفته و از شرق به غرب آن رشته کوهی کشیده شده است.سامویی از جزایر بزرگ تایلند است.  و این جزیره از لحاظ طبیعی جذابیت های زیادی دارد؛ مثل سواحل ماسه ای سفید، صخره های مرجانی و درختان نارگیل. اولین ساکنان سامویی، ماهیگیرانی اهل شبه جزیره مالای و نیز جنوب چین بودند و پانزده قرن پیش به این جزیره آمدند. تا اواسط قرن بیستم میلادی توجه چندانی به سامویی نمی شد و حتی رفت و آمد به آن بسیار سخت بود. در دهه های اخیر اما تحولات زیادی در آن صورت گرفته و صنعت گردشگری به شدت به سامویی توجه نشان داده است. نخستین بار در سال ۱۹۷۱ میلادی بود که گردشگران وارد سامویی شدند و از آن پس این جزیره مورد توجه و اقبال روز افزون گردشگران از سراسر دنیا قرار گرفته است.

بزرگترین و شلوغ ترین ساحل سامویی، ساحل چاونگ Chaweng است که در شمال جزیره قرار دارد. غواصی یکی از پرطرفدارترین سرگرمی ها در سامویی و جزایر اطراف آن است و تمام امکانات این کار حتی برای افراد بی تجربه نیز مهیاست! از جمله جاذبه های سامویی، مجسمه بودای بزرگ The Big Buddha با ۱۲ متر ارتفاع، صخره های پدربزرگ و مادربزرگ Hin Ta-Hin Ya ، مزرعه مارها Snake Farm، پارک پارادایز Paradise Park، باغ پروانه ها Butterfly Garden، پیست اتومبیل رانی Go Kart، خانه باستانی Ancient House، جنگلی کوهستانی با آبشارهای متعدد زیبا و پارک آبی است.
اگر در این جزیره ساکن هستید و دیگر از حمام آفتاب و ساحل خسته شده اید و به دنبال تفریحی غیرعادی می گردید بهتر است از جاذبه های فرهنگی این جزیره دیدن کنید. به جای شهربازی ها و جاذبه های وابسته به تکنولوژی بهتر است به دیدن نمایش های میمون ها و مزرعه ی مارها سری بزنید و یا یک ماشین کرایه کرده و به دیدن چشم اندازهای گوناگون بروید. 
به حدی جاذبه های اطراف این جزیره زیاد است که لیست بلند بالایی می توان از آنها تهیه کرد. اگر به بناهای بودائیان علاقه مندید در اینجا معابد بودایی فراوانی وجود دارد. و اما در زیر هوای آفتابی و دلپذیر سامویی، دیدن نمایش میمون ها، باغات پروانه ها، فیل سواری و بازدید از باغ وحش سامویی بهترین تفریح برای دوست داران حیات وحش است. صخره های پدربزرگ و مادربزرگ در مجاورت ساحل لامایی نشانگر شوخ طبعی عجیب طبیعت است. و آبشارهای سامویی فرصت مناسبی برای تفریح و خنک شدن در این هوای گرم می باشد. در اینجا شنا کردن یکی از معمول ترین فعالیت هاست. هرچند دور شدن از سواحل زیبای اینجا کمی مشکل به نظر می رسد ولی سایر جاذبه های جزیره را نباید نادیده گرفت. ورزش هایی مانند دوچرخه سواری در کوهستان، فوتبال، گلف یا مسابقات قایق رانی بسیار محبوب هستند. این جزیره نه تنها مناظر زیبایی برای سیاحت روزانه برای شما فراهم می کند، بلکه شبها نیز شب نشینی های پرهیجانی دارد که با رقص و آواز و غذاهای خوشمزه همراه است.

آب و هوا
سامویی دو فصل دارد: یک فصل گرم و استوایی و یک فصل بارانی. در مناطقی مانند پوکت و سایر نقاط جنوبی تایلند، فصل باران 6 ماه به طول می انجامد و فاصله بین ماه مه تا نوامبر را در بر می گیرد. اما آب و هوای سامویی در بیشتر اوقات سال خشک است و فصل باران فقط به ماه نوامبر محدود می شود. درواقع قرار گرفتن سامویی در بخش خوبی از خلیج تایلند باعث شده که این جزیره از باران های موسمی شدید که مناطقی مانند پوکت را تحت تاثیر قرار می دهد در امان باشد.

فرودگاه بین المللی سامویی
با کد بین المللی (USM) که به صورت اختصاصی توسط خط هوایی بانکوک ایر وی  (BANGKOK AIRWAY) ساخته شده و جزو زیبا ترین فرودگاه های دنیا به حساب می آید و هم چنان تنها فرودگاه ساموئی است . این خط هوایی سالها تنها خط هواپیمایی بود که ارتباط جزیره با سرزمین اصلی تایلند را برقرار میکرد، ولی اکنون علاوه بر این خط هوایی، این فرودگاه میزبان خط های هوایی ( THAI INTERNATIONAL AIRWAY)،(FIRE FLY AIRWAYو نیز (SILK AIR) می باشد و روزانه دارای 18 پرواز به بانکوک، 4 پرواز به پوکت، 1 پرواز به کرابی،1 پرواز به چیانگ مای، 1 پرواز به پاتایا و همچنین پروازهای بین المللی به مقاصد سنگاپور،کوالا لامپور و هنگ کنگ می باشد.

اسکله های دریایی- ورودی ماشین و مسافرین
خطوط کشتی رانی راه دیگر ارتباطی جزیره پوکت با سرزمین اصلی تایلند است که شامل یک اسکله در ساحل  BIG DUDDHA و یک اسکله در ساحل MAE NAM که مخصوص ورود مسافرین بدون وسیله نقلیه می باشد. همچنین 2 اسکله در ساحل NATHORN و 1 اسکله در ساحل LIPA NOI که جایگاه  ورود مسافرین و وسایل نقلیه به جزیره پوکت می باشد.

Read More

جاذبه های توریستی و گردشگری سامویی

 

اگر در این جزیره ساکن هستید و دیگر از حمام آفتاب و ساحل خسته شده اید و به دنبال تفریحی غیرعادی می گردید بهتر است از جاذبه های فرهنگی این جزیره دیدن کنید. به جای شهربازی ها و جاذبه های وابسته به تکنولوژی بهتر است به دیدن نمایش های میمون ها و مزرعه ی مارها سری بزنید و یا یک ماشین کرایه کرده و به دیدن چشم اندازهای گوناگون بروید.

به حدی جاذبه های اطراف این جزیره زیاد است که لیست بلند بالایی می توان از آنها تهیه کرد. اگر به بناهای بودائیان علاقه مندید در اینجا معابد بودایی فراوانی وجود دارد. و اما در زیر هوای آفتابی و دلپذیر سامویی، دیدن نمایش میمون ها، باغات پروانه ها، فیل سواری و بازدید از باغ وحش سامویی بهترین تفریح برای دوست داران حیات وحش است. صخره های پدربزرگ و مادربزرگ در مجاورت ساحل لامایی نشانگر شوخ طبعی عجیب طبیعت است. و آبشارهای سامویی فرصت مناسبی برای تفریح و خنک شدن در این هوای گرم می باشد. در اینجا شنا کردن یکی از معمول ترین فعالیت هاست. 

هرچند دور شدن از سواحل زیبای اینجا کمی مشکل به نظر می رسد ولی سایر جاذبه های جزیره را نباید نادیده گرفت. ورزش هایی مانند دوچرخه سواری در کوهستان، فوتبال، گلف یا مسابقات قایق رانی بسیار محبوب هستند. این جزیره نه تنها مناظر زیبایی برای سیاحت روزانه برای شما فراهم می کند، بلکه شبها نیز شب نشینی های پرهیجانی دارد که با رقص و آواز و غذاهای خوشمزه همراه است.

سیاحت در میان مناظر و چشم اندازهای سامویی

سامویی از لحاظ تاریخ و تنوع جاذبه ها نسبت به سایر مقاصد توریستی تایلند برتری دارد. از چشم اندازهای فوق العاده ی کوهستان های ناهموار گرفته تا عینک های آفتابی عجیب راهبان بودایی را در اینجا خواهید دید. از مبارزه های بین تمساح ها و مزرعه ی مارها گرفته تا معبد بودای اعظم یا اشکال عجیب کوه های اطراف محبوبیت فراگیری دارند. در کل، به حدی جاذبه های عجیب در اینجا هست که شما را مجور می کند زیباترین و راحت ترین استخرها را ترک کنید و به بازدید از اینها بپردازید.

از لحاظ جغرافیایی این جزیره بسیار ساده است. حاشیه ی جزیره با خط ساحلی باریک مملو از درختان نخل پوشیده است و در وسط جزیره نیز کوهستان ها و برآمدگی های عظیمی وجود دارد. گفته می شود که راس این کوه ها حدود 355 تا 635 متر بالاتر از سطح دریا می باشند. در هر حالت هر گوشه ای از این جزیره چشم انداز فوق العاده ای دارد.

به خاطر داشته باشید که زیاد با تاکسی رفت و آمد نکنید زیرا از دیدن مناظر زیبای دریا و آسمان بی بهره خواهید ماند. در اینجا حتی سواحلی هستند که نمایی 360 درجه از اطراف دارند و آسمان و دریا را به هم پیوند می دهد و با هیچ عکس یا جمله ای قابل وصف نیست. اگر از بالای کوهستان به اطراف بنگرید، می بینید که تمام خلیج در بین درختان نارگیل غرق شده است و قایق های موجود در ساحل شرقی مانند نقطه های سفید کوچک درون آب و جزایر اطراف مانند نقل و شیرینی به نظر می رسند. بهترین مناظر بر راستای جاده ی بین ساحل لامایی و چی وانگ واقع شده. این جاده در دل کوهستانی منتهی به ساحل ساخته شده که رستوران ها و استراحت گاه های بسیاری در آن مستقر شده اند. در بالای کوه تمام جزیره در زیر پای شما قرار دارد. در اینجا چندین رستوران و اقامتگاه خانگی وجود دارند که توسط یک سری خانواده اداره می شوند و همگی امکانات خوابگاهی مناسبی هم دارند. هنگام غروب می توانید تصویر فوق العاده زیبای خورشید را در روی آب ببینید که بهترین زمان و مکان برای عکاسی است.

پارک ملی آنگ تونگ

این پارک زمانی محل زندگی یک سری مهاجر بود که از جامعه رانده شده بودند و بعدها به پنانگ منتقل شدند اما آثار زندگی آنها هنوز در اینجا به جای مانده است. این پارک از 42 جزیره ی کوچک تشکیل شده که همگی از جنگل های انبوهی پوشیده شده اند و محل زندگی گونه های مختلف جانداران می باشند مانند میمونهای دم دارز و بوزینه های کوتاه قد. همچنین چندین صخره و پرتگاه عظیم، غارها و تالاب های مخفی هم در آن یافت می شوند. در تمام طول روز تورهایی از Angthong با قایق موتوری عازم اینجا می شوند.

باغات پروانه

در اینجا پروانه های زیبایی خواهید دید که در طبیعت گرمسیری و زیبا مشغول پرواز هستند. همچنین می توانید چرخه ی تکثیر پروانه ها را ببینید که به مرور رو به افزایش هستند. حشرات دیگری هم در اینجا زندگی می کنند مثلا کندویی تهیه شده که در آن می توانید زنبورها را در حال کار ببینید و موزه ای شامل حشرات تایلند و سایر نقاط جهان در آن تعبیه شده است. این مزرعه در ارتفاعات جنوب شرقی تا جزیره ای به نام ناتین واقع شده و از 8:30 صبح تا 5:30 عصر مشغول به کار است.

مزرعه ی تمساح ها

در این جزیره 2 مکان برای نگهداری تمساح وجود دارد. یکی از آنها در پشت فرودگاه واقع شده که حدود 7 هزار مترمربع وسعت دارد و 100 جاندار مانند Siam، تمساح های آبی، سوسمار آمریکایی، مار، بزمجه و میمون در آن زندگی می کنند . هر روز 2 نمایش در ساعات 2 و 4:30 بعدازظهر در اینجا اجرا می شوند. دومین مکان در جنوب جزیره در آبشار Namuang واقع شده و نمایش های جالبی دارد مانند نمایشی از یک خانم که سر خود را در دهان یک تمساح قرار می دهد. در این مکان می توانید از حیات وحش نهفته در اعماق جنگل ها دیدن کنید.

آکواریوم و باغ وحش ببر

اگر به غواصی و شنا علاقه ندارید می توانید در جنوب جزیره بعد از دهکده ی Huathanon به آکواریوم و باغ وحش ببر رفته و در اینجا از زندگی زیردریایی دیدن کنید. ماهی های بسیاری در بین صخره های مرجانی این ناحیه زندگی می کنند مانند لاک پشت، کوسه، گربه ماهی و سایر جانورانی که از آبهای آزاد اقیانوس به اینجا می آیند. می توانید از فروشگاه های مخصوص اینجا غذا بخرید و به لاک پشت هایش غذا بدهید. در نزدیک در خروجی شاهد ببرهای عظیمی خواهید بود که در قفس هستند و می توانید با آنها عکس بگیرید (100 باهات با دوربین خود و 250 باهات توسط عکاسان موزه / این مبلغ برای ببرها خرج خواهد شد). همچنین حدود ساعت 1 ظهر نمایشی توسط طوطی ها، عقاب های دریایی و شاهین ها اجرا می شود.

خانه ی باستانی

این خانه حدود 150 سال پیش ساخته شد و تمام قسمت های مختلف آن بدون استفاده از هیچ گونه میخ به هم وصل شده اند! این بنا در سمت راست جاده ی 4170 و چند کیلومتر بعد از دهکده ی Huathanon واقع شده است.

مزرعه ی مارها

این مزرعه در قسمت جنوب غربی جزیره در ناحیه ی Ban Talling Ngam واقع شده است. تنوع مارهای این جزیره زیاد نیست و شانس دیدن آنها در طبیعت بسیار کم است. ولی اینجا محل زندگی شاه کبری های بزرگ می باشد هرچند که اصلا خطرناک نیستند و با اولین مواجهه با شما فرار می کنند. مارهای دیگری نظیر سایر کبری ها و مارهای پیتون در سامویی دیده می شوند هرچند که غیربومی می باشند. همچنین عقرب، میمون و تمساح به همراه نمایش هایی از ماربازان را خواهید دید. این نمایش ها ساعت 11 صبح و 2 بعدازظهر اجرا می شوند.

باغات جادویی (باغات بهشتی)

این باغات بر روی ارتفاعات سامویی در کنار یک آبشار کوچک و پیکره های تراشیده شده از سنگ توسط هنرمندی به نام Nim Thongsuk واقع شده اند. این فرد در سن 77 سالگی در سال 1976 این باغ را بنا نهاد. بهتر است هنگام آمدن به اینجا نقشه همراه داشته باشید. تنها مسیر مناسب برای رسیده به این باغ استفاده از جاده ای نظامی است که در آن باید به مامورین بگویید که مقصد شما باغ جادویی است. این مسیر آسفالت شده و بهتر است با ماشین به اینجا بیایید. تعدادی آژانس مسافرتی و هتل های لوکس هم هستند که تورهایی به این باغ می برند و این راحت ترین راه رسیدن به اینجاست. هزینه ی هر نفر 40 باهات می باشد.

نمایش میمون ها

تئاتر میمون ها نیز تفریح جالبی است. میمون ها در صنعت نارگیل سامویی نقش بسزایی دارند زیرا در جمع آوری نارگیل ها به کشاورزان کمک می کنند. در تئاتر میمون ها این استعداد میمون ها به نمایش در می آید. سعی کنید حتما در ردیف های جلویی صندلی رزرو کنید. این تئاتر در نزدیکی ساحل چی وانگ و مجاورت میانجاده ی Bo Phut واقع شده است. زمان این نمایش های ساعت 10:30 صبح و 2 و 4 بعدازظهر است. 

 

Read More

هتل بان ساموئی

این هتل که در محوطه ای خصوصی در خط ساحلی Chaweng قرار گرفته، اتاق هایی در چند قدمی هتل ارائه می دهد. به علاوه استخر فضای باز و ماساژهای تایلندی ساحلی نیز در آن فراهم می باشد. فرودگاه سامویی تقریبا 15 دقیقه و استادیوم بوکس تایلندی حدود 500 متر تا اینجا فاصله دارند.تمام اتاق ها با رنگ های مختلف به همراه بالکن خصوصی، تلویزیون، چای/قهوه ساز و مبلمان چوبی مدرن تجهیز و با باغات سرسبز گرمسیری احاطه شده اند.

 

هتل نورا بوری

این ریزورت که از موقعیت مکانی زیبایی بر روی یک تپه بهره مند است، دارای اتاق های لوکس با منظره های تماشایی از طبیعت اطراف می باشد. اینترنت وای فای رایگان به همراه استخری بسیار بزرگ و جکوزی در فضای باز از امکانات تکمیلی آن می باشند. اتاق ها و ویلاهای مدرنبه سبک تایلندی به همراه سقف پوشالی با رنگ های سبز و طلایی برای مهمانان آماده شده است. طراحی داخلی وسیع، تخت بزرگ و دی وی دی پلیر همگی حالتی مجلل به اتاق ها بخشیده است.

 

هتل نورا لیک

این هتل برای کسانی که بودجه ی کمی برای مسافرت دارند بسیار مناسب است و در قلب ساحل Chaweng قرار گرفته است. شن های طلایی ساحل، بازارها، رستوران ها و کلوپ های شبانه همگی در فاصله ی نزدیکی از هتل هستند.اتاق ها دکوراسیونی ساده و به سبک تایلندی دارند و از آنها می توانید دریاچه یا شر را مشاهده کنید. تهویه هوا، تلویزیون صفحه تخت و حمام خصوصی در تمام اتاق ها موجود است.

 

هتل نورا چاوینگ

این هتل در منطقه ی Chaweng واقع شده و چند قدم با ساحل فاصله دارد. اینجا اقامتگاهی لوکس می باشد که با اینترنت بی سیم و کارمندانی مودب و مهربان تکمیل می شود. مجموعه ی وسیعی از بازارها و رستوران های شیک نیز آن را احاطه کرده اند.
اتاق ها همگی دکوراسیونی شیک و مدرن دارند که با سیستم تهویه هوا، تلویزیون و حمام خصوصی تجهیز شده اند. سرویس اتاق ها نیز فراهم می باشد.

 

هتل بست وسترن

این ریزورت بر روی تپه های سرسبز Chaweng Noi قرار گرفته و مناظر نفس گیری از دریا دارد. اینجا منطقه ای آرام است که به محله ی شلوغ Chaweng هم نیزدیک می باشد. 
جزیره ی زیبای سامویی در دیدرس کامل این ریزورت قرار گرفته است. 2 شاتل رایگان برای رفت و آمد بین هتل و ساحل Lamai و مرکز شهر Chaweng فراهم شده تا مسافران بتوانند به راحتی در مناطق اطراف به گردش بپردازند.
در میان امکاناتی که این هتل ارائه می دهد میتوان به استخر فضای باز رو به دریا به همراه سرزویس ماساژی که در فضای خارج ارائه می شوداشاره کرد.

Read More

رستوران های ساموئی

 

در سال های اخیر جزیره ی سامویی به شدت تغییر کرده است. تا دهه ی گذشته اکثر سرآشپزهای جهان می خواستند به آسیای مرکزی سفر کند و در آنجا آموزش ببینند اما امروزه اکثر آنها می خواهند در اولین فرصت به سامویی سفر کنند. سامویی به تنهایی رستوران های 5 ستاره و 3 ستاره ی سرآشپز میشل را در خود جای داده است. اما به جز این رستوران های لوکس، سامویی هزاران رستوران ارزانتر هم دارد که از نودل فروشی تا دکه های غذاهای مغولی را شامل می شوند. اینجا برای غذا دوستان مانند بهشت است. 

صدها رستوران با کیفیت در سامویی هستند اما اکثر آنها در جاده های اصلی واقع نشده اند و پیدا کردن آنها مشکل است. اما رستوران هایی نیز در جاده ی ساحلی چی وانگ قرار گرفته اند که همگی با هم در رقابت هستند. یکی از بهترین و ارزانترین غذاخوری های تایلند همان نودل فروشی های خیابان است که معمولا شبها تا صبح مشغول کار هستند. نودل های اینجا بسیار طعم دارد و خوش عطر است و مورد علاقه ی مردم محلی و توریست ها می باشد. اما برای تجربه ی سبک اصیل غذای تایلندی بهتر است به غذاخوری های Nathon سری بزنید که در ساحل غربی واقع شده و غروب خورشید فوق العاده ای هم دارد و تا ساعت 6 عصر قایق هایی به سوی آن حرکت می کنند. این غذاخوری ها از 4 عصر مشغول به کار هستند و معمولا به صورت دایره وار در منطقه ای وسیع گرد هم جمع می شوند و وسط میزها و صندلی های چوبی را در وسط دایره قرار می دهند. می توانید غذاهای مختلف را از دکه های مختلف خریده و با هم مخلوط کنید و میل کنید. 

Read More

خرید در سامویی

 

جزیره ی سامویی همچنین بهشت خرید است از لوازم تزئینی واقعی و بدلی گرفته تا لنزها و داروهای ارزان قیمت را شامل می شود. مجموعه ی وسیعی از صنایع دستی محلی، جواهرات، نقره و سنگ های حکاکی شده رادر اینجا خواهید یافت. لوازم الکترونیکی و لوازم منزل و خوراکی هایی نیز در سوپرمارکت های بزرگ و حتی فروشگاه های معابد یافت می شود. بازار سبزیجات و میوه های سامویی هم بسیار دیدنی و رنگارنگ هستند. در این جزیره غذای دریایی فراوانی سرو می شود و فروشگاه های ماهی هم زیاد است. این فروشگاه ها محصول تازه دارند و در سحرگاه شدیدا شلوغ می باشند.

فروشگاه های چی وانگ و Leam Din در کنار دریاچه مستقر شده اند که تا سالها قبل تنها محل فروش مواد غذایی بود اما امروزه شامل لباس و لوازم منزل هم می شود اما قسمت خوراکی ها بعد از ناهار تعطیل است. فروشگاه سنتی لامایی نیز شبیه فروشگاه چی وانگ است اما کوچکتر. این فروشگاه بر روی جاده ی اصلی واقع شده و پمپ ینزین و بانک هم در مجاورت خود دارد.

چندین فروشگاه از لوازم تزئینی (لباس، ساعت، کفش و کیف) گرفته تا های فیلم های جدید، عتیقه جات، صنایع دستی محلی، طلا و نقره فروشی و پارچه فروشی را شامل می شود. سوپرمارکت های سبک غربی نیز در سامویی دیده می شوند مانند Tesco-Lotus (در چی وانگ، لامویی و ناتون) و Big C and Makro. تمام اینها وسایلی از اروپا و کشورهای غربی را می فروشند اما با قیمتی بسیار ازانتر. قانونی در اینجا حاکم است که همیشه می توانید لوازم را با نصف یا حتی دو سوم قیمت اولیه خریداری کنید و تخفیف بگیرید. البته در اوج شلوغی قیمت ها بالاتر می رود. برای خریدهای عمده هم تخفیفات ویژه ای قائل می شوند. در فروشگاه های این جزیره همچنین غذاخوری های غربی مانند مک دونالد، Starbucks و پیتزا فروشی هم یافت می شود.

 

Read More

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513