گوانجو

  • درباره گوانجو
  • جاذبه های گردشگری گوانجو
  • هتل های گوانجو
  • رستوران های گوانجو
  • مراکز خرید گوانجو

شهر بدون زمستان گوانگ‌جو دارای تاریخ و فرهنگی غنی است که قدمت آن به بیش از 2800 سال پیش باز می‌گردد. تابستان طولانی و سرسبز گوانگ‌جو، امکان وجود گل‌های زیبا و گوناگون را در سراسر سال در این شهر فراهم آورده است، از این رو آن را شهر گل‌ها هم نام داده‌اند

جشنواره‌های گوانگ‌جو فرهنگ و تمدن چین و آداب و رسوم مردم شهر را به‌خوبی نشان می‌دهد. طراحان این جشنواره‌ها خیال را با واقعیت درآمیخته‌اند تا مخاطبان خود را مسحور تمدن چین سازند. جشنواره گل‌های بهاری، جشنواره فانوس‌ها، جشنواره قایق‌های اژدها، جشنواره نیلوفر آبی، جشنواره نهمین روز از نهمین ماه تقویمی چینی، جشنواره هنر، توریسم و... برخی از آنها هستند.

Read More

جاذبه های گردشگری و توریستی چین گوانجو :گوانجو یا گوانگجو که به کانتون یا کوانگچو نیز معروف است شهری در جنوب چین و بر روی رودخانه پرل است که یکی از پنچ شهر مرکزی چین محسوب میشود. گوانگجو با جمعیتی حدود ۱۰.۵ میلیون نفر سومین شهر بزرگ چین است. این شهر به تجارت و داد و ستد خارجی مشور است و محل برگزاری بزرگترین نمایشگاه بازرگانی چین، نمایشگاه کانتون میباشد. گوانگجو از بخش های مختلفی به نام های لیوان، یوکزو، هایجو، تیانه و غیره تشکیل شده و در صنایع بازرگانی، توریسم، تجارj و املاک بسیار موفق میباشد. آب و هوای گوانگجو نیمه گرمسیریست و بین ماه های اکتبر و نوامبر بسیار مطبوع میباشد.

رودخانه پرل

رودخانه پرل که در زمان های قدیم به دریای پرل مشهور بوده با بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر امتداد، عرضی ۲۰۰۰ متری داشته که هم اکنون تنها ۱۸۰ متر از آن باقی مانده. با توسعه مدرن گوانگجو، ۱۰ پل بر عرض رود پرل بنا شده است. در امتداد سواحل این رود زیبا، آسمان خراش ها، مراکز خرید مدرن و هتل های زیبا خودنمایی میکنند. نمای رودخانه در شب حتی زیباتر هم میشود. پل هایی که با نورهای زیبای نئون آذین شده اند و کشتی های پر از توریست، فضای این منطقه را بسیار پر جنب و جوش و رنگارنگ کرده اند.

معبد گوانگژیائو

معبدی که از محبوب ترین معابد بودایی های زِن میباشد. این معبد بارها به دلیل آتش سوزی ویران شده است اما ساختمان های کنونی آن در اواسط قرن نوزدهم ساخته شده اند. در محوطه معبد میتوانید راهبان نارنجی پوش بسیاری را مشاهده کنید.

معبد شش درخت انجیر

معبدی بودایی که در اصل در سال ۵۷۳ و در دوره سلطنت لیانگ ساخته شده است. نام این معبد در ابتدا بوژوئانگیان بوده اما در دوران سانگ شمالی، یک نویسنده به خاطر شش درخت انجیری که در آن محل دیده بود از آن بعنوان معبد شش درخت انجیر یاد کرد و از آن پس نیز به همین نام خوانده شد. فلاور پاگودا، سازه اصلی این معبد، در سال ۱۰۹۷ میلادی ساخته و در ۱۳۷۳ پس از آتش سوزی بازسازی شده است.

پارک یوکزیو

بزرگترین پارک در مرکز گوانگجو که مساحتی حدود ۸۶۰ هزار متر مربع را در برمیگیرد. این پارک دارای سه دریاچه مصنوعی و هفت تپه میباشد. کوه یوکزیو نیز در این پارک واقع شده است. پارک یوکزیو آمیزه ای زیبا از یادگارهای فرهنگی باستانی، صنعت توریسم بوم شناختی، دریاچه ها و آب نماهای زیبا، مجسمه های سنگی ۵ رام، برج زنهای و منطقه دیوار شهر عصر مینگ میباشد.

 

منطقه چیملانگ

این منطقه توریستی که در قسمت پانیو واقع شده است برای توریست ها طراحی شده و شامل بهشت چیملانگ که خود دارای ۶۰ جاذبه متنوع از جمله انواع وسایل بازیست، پارک سافاری چیملانگ ژیانگ جینگ که بیش از ۴۶۰ گونه حیوان از جمله پاندا، کوالا، اسب آبی، کرگدن سیاه و ببر و شیر سفید است، پارک آبی، سیرک بین المللی، پارک کروکودیل ها و مرکز گلف چیملانگ میباشد.

جزیره شامیان

شامیان در چینی به معنای سطح شنی میباشد. این جزیره از نظر تاریخی اهمیت بالایی دارد و در عصر سانگ و کینگ نقش مهمی در تجارت خارجی گوانگجو ایفا میکرده. ۴۲ ساختمان از ۱۵۰ عمارت این جزیره با سبک های گوتیک، باروک و نئوکلاسیک از بناهای زیبای گوانگجو محسوب میشوند.

کوهستان وایت کلاود یا ابر سفید

یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی گوانگجو. با تابش آفتاب پس از هر باران، حلقه هایی از ابرهای سفید کوه را فرا میگیرند و منظره ای خیره کننده بوجود میاورند. این منطقه دارای ۶ بخش به نام های پارک ساختمانی برایت پرل، پارک قله ای سان تیلینگ، پارک دره ای برد اسپرینگ، پارک سان تیلینگ، پارک لوهو و پارک فیلینگ میباشد.

کلیسای قلب مقدس مسیح

کلیسایی کاتولیک در کانتون و در ساحل شمالی رود پرل در قلب منطقه قدیمی تجاری. با اینکه گفته میشود این کلیسا از روی کلیسا نوتره دام پاریس ساخته شده و به آن نوتره دام خاور دور گفته میشود، طراحی سازه آن در اصل از کلیسای سنت کلاتیلد پاریس الهام گرفته. عرض کلیسا ۳۵ متر و طول آن ۷۸.۶۹ متر میباشد. برج غربی آن برج ساعت است و برج شرقی، با پنج ناقوس عظیم برنزی که در قرن نوزدهم از فرانسه به گوانگجو آورده شدند، برج ناقوس میباشد.

Read More

هتل گوانگجو زلانگ

چین / گوانگجو

Guangzhou Xuelong Hotel

China / Guangzhou

هتل Guangzhou Xuelong، در منطقه پر شور و نشاط Tianhe واقع و در حدود 10 دقیقه سواره تا نمایشگاه Pazhou فاصله دارد. هتل امکاناتی را از قبیل اینترنت رایگان، تماس رایگان شهری و پارکینگ رایگان به میهمانان خود ارائه میدهد. هتل تقریبا 300 متر تا مجموعه ورزشی Tianhe و بازار کامپیوتر آن فاصله دارد.

 

 

هتل شانگری-لا , گوانگجو

چین / گوانگجو

Shangri-La Hotel, Guangzhou

China / Guangzhou

هتل Shangri-La Hotel, Guangzhou با خدمات عالي خود پذيراي مهمانان ميباشد. ميهمانان عزيز مي توانند از اتاقهاي راحت هتل لذت ببرنداتاقهای پاکیزه این هتل بهترین مکان برای استراحت و آرامش میباشند.خدمات دوستانه کارکنان موجب شده تا هتل گزینه ایده آل شما باشد.

 

هتل استار سیتی

چین / گوانگجو

Star City Hotel

China / Guangzhou

اين هتل داراي 160 اتاق مي باشد.شيشه هاي دوجداره اتاق ها نيز از ورود هرگونه سر و صدا درهنگامي که شما چرت ميزنيد؛ جلوگيري ميکند. اين هتل با داشتن فروشگاه هاي متعدد به خود ميبالد.اتاق جلسه کاملا مجهز در هتل موجود ميباشد.شما نيز مي توانيد از خدمات زيبايي آرايشگاه هتل استفاده کنيد.

 

 

هتل کارات

چین / گوانگجو

Carat Hotel

China / Guangzhou

کلیه اتاقهای این هتل تمیز و راحت می باشد.اين هتل داراي 302 اتاق مي باشد.يک صرافي نيز در هتل وجود دارد.اتاق جلسه کاملا مجهز در هتل موجود ميباشد.در باغ هتل استراحت کنيد.برنامه گردش خود را نيز از ما بخواهيد.

 

هتل ونیز

چین / گوانگجو

Venice Hotel

China / Guangzhou

هتل 4 ستاره Venice،در مجاورت رودخانه Pearl و در فاصله 20 دقیقه ای با ماشین تا نمایشگاه Pazhou قرار گرفته است. هتل اقامتی را به همراه اینترنت رایگان، رستوران، اتاقهای آواز خوانی و خدمات پیغام رسانی ارائه میدهد. هتل در حدود 30 کیلومتر تا فرودگاه بین المللی Baiyun فاصله دارد.

Read More

مهمترین و البته قدیمی ترین رستوران این شهر معروف به (مائده) میباشد که متعلق به مردی عربی میباشد که در گوانجو نیز دارای شعبه میباشد و تقریبا" تمام تاکسیها و چینیهایی که با تجار رفت و امد داشته اند این رستورانهای مشهور را میشناسند.

اما از رستورانهایی که به سبک و ذاعقه ایرانی غذا صرف میکنند میتوان به رستوران اریانا اشاره نمود که متعلق به فردی افغانی بوده و با سالاد شیرازی رایگان و منوی غدایی مختلف و تنوع با قیمت مناسب نسبت به همردیفان خود در دو طبقه پزیرایی مهمانان خود که اکثرا" افغانی-پاکستانی و ایرانی هستند اقدام نموده و البته جز" رستورانهای پز طرفدار و شلوغ ایوو میباشد که با فاصله نسبتا" کمی که با مرکز تجاری فوتین دارد.

باید ادم خوش شانسی باشید که در مراجعه شبانه بزای صرف شام براحتی برایتان میز اماده مهیا باشد.

اگر قیمت برایتان زیاد مهم نیست و دوست دارید غذایی با کیفیت ترکی تناول کنید پیشنهاد ما رستورانهای ترکی بسپور است که با اشپزانی از ترکیه نزدیک هتل اینترنشنال در سالنی لوکس پزیرایی شما جهت صرف غذا میباشد.

انصافا" باید اعتراف کرد که مزه بسیاری از غذاهای این رستوران حتی از رستورانهای مشهور استانبول نیز  بهتر بوده با کمیتی فراوان گاها" میشود حتی دو نفره یک پرس غذا را تناول نموده کاملا" سیر شد.سوپ عدس این رستوران معروف بوده و برای هر یک وعده غذا با مخلفات باید هزینه ای حدود ۱۰۰ یوان را در نظر داشته باشید هر چند که در ایوو رسوم است تمام رستورانها منویی از غذاهای خود بهمراه تصویر و قیمت را ابتدا در اختیار مشتری قرار میدهند تا مشتری با اطمینان بیشتر نسبت به سفارش اقدام نماید.

در رستورانهای عربی ایوو رسوم است افراد فقط برای صزف چای با یک قلیان سفارشی در رستوران حاضر با دوستان خود گاه ساعتها به گپ و گفت یا بازی تخته مسغول میشوند و فضای باز بیرون رستوران که صندلی چیده شده به همین منظور دارای مشتریان پرو پا قرص میباشد که در ساعتهای پایانی شب شاهد انبوه این نشستها و با لطبع دستفروشانی که با وسایل متفرقه و سر گرمی خود درخواست خریدار مشتریان عرب را مینماید را میتوان شاهد بود.

گداهای حرفه ای در اطراف این رستورانها به انواع حلل مشغولند تا شاید بتواند یوانی از مشتریان پولدار رستوران به دلرحمی دریافت کنند و البته سارقان حرفه ای نیز در کمینند تا از لحظه ای غفل افراد استفاده کرده و گوشی همراه یا کیف پول افراد را به سرقت ببرند.

البته نا گفته نماند وجود رستورانهای زنجیره ای بین المللی (كي اف سي) و (مگدونالد) اسباب اين را فراهم اورده تا در يك سطح استاندارد غذايي با كيبفيت يكسان در چين در اختيار تجار قرار گيرد كه با تعجب فراوان طي دهه جاري شديدا" اين رستورانها مورد توجه افراد بومي چيني نيز قرار گرفته و بشدت در حال توسعه ميباشد.

براي رفتن به رستورانهاي چيني در صورت دعوت از شما پيشنهاد ميكنم محترمانه از ميزبان خود عذر خواهي كرده و از اين امر طفره رفته چرا كه در صورت حضور ضمن تحويل بوهاي نا مطبوع غذاهاي چيني ذاعقه بسيار متفاوت چينيها اجازه تناول غذا را به شما خواهد داد.

رستوران هاي ايوو نيز مانند بازار عمده فروشي آن متنوع است.رستوران هاي اسلامي ، رستوران هاي كره اي ، رستورانهاي هندي ، رستورانهاي برزيلي ، رستورانهاي  ژاپني ...همگي توسط افرادي از همان كشورها اداره مي شود.

البته رستوران هاي سنتي چيني و غربي زيادي هم در اين شهر موجود است و شما ميتوانيد غذاهاي اصيل ايوو را آنجا امتحان كنيد.

Read More

شهرگوانجو به "بهشت خرید" شهرت داره. این شهر دریایی از مراکز خرید و پاساژ و بازارهای قدیمی و جدیده و به عنوان یکی از قطبهای اساسی صادرات و واردات چین محسوب میشه. چیزی وجود نداره که توی این شهر بزرگ خرید و فروش نشه. تنوع و تعدد بازارها و مراکز خرید انقدر زیاده که به راحتی نمیشه از همشون دیدن کرد یا حتی همشون رو فهرست کرد. در یک دسته­بندی کلی میشه مراکز خرید در گوانجو رو به دو دستۀ عمدۀ مراکز خرید شخصی وعمده تقسیم کرد. من در اینجا اول مراکز خرید مهم شخصی رو مطرح میکنم و بعد به سراغ مراکز عمده میرم. سعی میکنم که آدرس هرکدوم از اونهارو با مترو بنویسم و اسم چینیش رو هم بگم.تی­مال، چایناپلازا، گرندویومال، بیجین­لو و شان­شیاجیولو از مراکز خرید جزئی محسوب میشن. اینها مراکزی هستند که به مسافران توصیه میشه، طی سفر به گوانجو از آنها دیدن کنند. البته بازارهای عمده­فروشی هم لطف خودش رو داره و عمدتاً امکان خرید شخصی درشون وجود داره، مخصوصاً اینکه قیمت اجناس بسیار مناسبت­تره. اما خوب بازدید از مال­ها و مراکز خرید بزرگ و مدرن و پراز امکانات امروزی هم جالب و دیدنیه.

تی مال  (Tee Mall) (天河城)

تی مالی بزرگترین و مهمترین مرکز خرید مدرن در گوانجو محسوب میشه و به عنوان "مرکز خرید شماره 1 چین" شناخته شده. طبیعی است که مرکزی که در آن انواع برندهای غربی و چینی پوشاک، کیف و کفش، لوازم ورزشی، لوازم آرایشی، لوازم صوتی و تصویری، لوازم خانه، منسوجات و غیره شعبه دارد، خدمات متنوع دیگر هم وجود دارد. از جمله انواع رستورانها و کافی شاپها، شعب فروشگاه های زنجیره ای، چندین داروخانه، خدمات تفریحی (که یک طبقۀ پاساژ را به خودش اختصاص داده. مثل زمین تنیس، استخر، زمین بسکتبال، یازهای کامپیوتری و غیره)، خدمات سلامت و بهداشت (مثل سالنهای زیبایی، سالنهای آب گرم و ماساژ)، بخت­آزمایی و نماشگاه­ها. ضمن اینکه معماری و طراحی پاساژ به طوریکه اون را به یک مرکز دیدنی هم تبدیل کرده. وسط اولین طبقۀ پاساژ سنی به وسعت 3000 متر برای برگزاری موسیقی زنده ساخته شده و باغچه ای با گل های رنگارنگ تعبیه شده. در طبقات مختلف پاساژ فضاهایی درنظرگرفته شده که نمایندگی های انواع برندها میتوانند در آن تبلیغ کنند و مسابقه برگزار کننده و خلاصه برند خودش رو معرفی کنند. این مرکز خرید عظیم که چهار ورودی داره، مجهز به 92 آسانسور و 11 هزار دستگاه تصفیه هوا است.

آدرس با مترو: خط 1 یا خط 3 مترو، ایستگاه Tiyu Xilu

چاینا پلازا (China Plaza)  (中华广场)

چاینا پلازا دومین پاساژ خرید بزرگ گوانجوست. در این مرکز خرید هشت طبقه، انواع کالاها و برندها به فروش میرسه. طبقۀ چهارم نمایشگاه دائمی های-تک هست. یک طبقه مخصوص فروش کتاب و نوشت افزار  و محصولات فرهنگی چین است. چیزهای جالبی تو این طبقه دیده میشه مثل محصولات سفال چین، مبلمان کلاسیک چینی، باغبانی چینی، هنرهای فولکلور و انواع هنرهای دستی.  یک طبقه هم به فروش لوازم خانه اختصاص داره ( که البته در اینجا 9 شرکت برتر محصولات خودشون رو به فروش میرسونن). مثل سایر مراکز حرید گوانجو، یک طبقه شامل انواع رستورانهای چینی، کره ای، ژاپنی و غیره میشه. در طبقۀ بعدی هم لوکس ترین سیتمای شهر وجود داره که بسیار جالب توجهه.

ساعت کاری: 10-22

آدرس با مترو: خط 1 ، ایستگاه lieshi Lingyuan

گرندویو مال (Grandview Mall) (正佳广场)

گرنگرندویو مال در نزدیکی تی­مال قرارداره که مجموعه­ایست شامل هتل، مرکز خرید و مرکز تفریحی. در این مرکز بزرگ که 57000 مترمربع مساحت داره امکاناتی مثل سینمای سه بعدی، محوطۀ سربستۀ اسکی رو یخ، باشگاه بدن­سازی، خدمات اس­پا و غیره وجود داره. بزرگترین فوارۀ بهارۀ موزیکال چین هم در همین گرندویو ساخته شده. در کل روزانه حدود 250 هزار نفر به گرندویو میرن و خرید و یا تفریح می­کنند که نزدیک به 45 درصشون اهل گوانجو نیستن.

آدرس با مترو: خط 1 مترو، ایستگاه Sports Center West Stationیا خط 3 مترو، ایستگاه linhexi

 

 شان­شیاجیولو  (Shangxiajiu Pedestrian Street) (上下九步行街

حخیابان شان­شیاجیولو یکی از خیابانهای معروف گوانجو برای خرید است که خیلی از برندهای پوشاک در آن شعبه دارند. شما میتوانید برای خرید لباس و کفش و البته خیلی چیزهای دیگه مثل بدلیجات و ساعت به این خیابان زیبا و دیدنی برید و از قدم زدن در آن لذت ببرید. در این خیابان تعداد بسیار زیادی رستوران، آبمیوه­فروشی، اسنک­فروشی، دست­فروش و هرچیز خوردنی که فکرشو بکنید، وجود دارد. بهترین زمان برای رفتن به شان­شیاجیولو، بعدازظهر به بعد هست که چراغها روشن می­شه و زیبایی و سرزندگی آن نمایان.

آدرس با مترو: خط 1 مترو، ایستگاه Changshou Lu، خروجی D1، تا انتهای خیابان به سمت راست حرکت کنید و در انتها به سمت چپ برید

بیجین­لو Beijing Lu ( 北京西路)

خیابان پکن یکی از زیباترین خیابان این شهر هست که پراز انواع فروشگاه لباس فروشی، کفش فروشی و بدلیجات با برندهای معروف و داخلیست. تمام برندهای مطرح پوشاک اینجا شعبه دارن. انواع رستورانها و مخصوصا غذافروشیهای  چینی هم اینجا دیده میشه. درکل بیجین لو یکی از جاهاییست که به خاطر سبک چینی و زیبایی و سرزندگیش به توریستها توصیه میشه که ازش دیدن کنن.

آدرس: خط 1 یا 2 مترو، ایستگاه Gongyuanqian، خروجی  C

از جمله سایر بازارها میتوان به مراکز زیر اشاره نمود:

Shangxia Jiu Lu Pedestrian Street  

این خیابان مخصوص پیاده رو در ناحیه Liwan از منطقه Xiguan قرار گرفته است ک شامل طیف وسیعی از مصنوعات محلی و غیر محلی میشود.در این ناحیه همچنین می توان سیمای معماری قدیم این شهر را از نزدیک مشاهده نمود.

در این منطقه بیش از 200 فروشگاه وجود دارد که علاوه بر آنها میتوانید از رستورانها و چای خانه های آنجا نیز برای استراحت استفاده کنید.

حتما سری به این خیابان بزنید حتی اگر قصد خرید کردن هم نداشته باشید.

Zhuangyuan Fang 

اگر قصد دارید از مدلهای ژاپنی و کره ای بازدید داشته باشید به Zhuangyuan Fang در منطقه   Renmin Nan Lu سری بزنید.

اگرچه این منطقه دارای وسعت زیادی نیست اما طیف وسیعی از بازدیدکنندگان را برای دیدن انواع لباس , زیور آلات و اشیاء مختلف تزئینی مورد علاقه جوانان را به سمت خود می کشاند.

Teem Plaza

مهم ترین مجموعه فروشگاهی است که به عنوان مرکز خرید اقتصادی گوانگجو معرفی شده است.

آدرس: 208 Tianhe Lu

www.teemall.cn

Xia Jiu lu  

 

در این مرکز خرید می توانید انواع صنایع دستی چین مانند سنگ عقیق, خوشنویس های دیئاری چینی,نقاشیهای چینی و غیره را تهیه نمائید.

Yide Lu Seafood 

در این بازار شما میتوانید انواع غذاهای دریایی خشک شده مانند گوشت کوسه ,صدف خوراکی و غیره را تهیه نمائید.از دیگر بازارهای معروف این منطقه می توان به  Shan Hai Cheng و Hai Zhong Bao اشاره کرد.

High Sun 

اگر قصد خرید لوازم الکتریکی خانگی را دارید می توانید از این محل بازدید داشته باشید.

Read More

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513