هانوی

 • درباره هانوی
 • جاذبه های گردشگری هانوی
 • هتل های هانوی
 • رستوران های هانوی
 • مراکز خرید هانوی

درباره شهر هانوی

 

در سواحل رود سرخ پایتخت ویتنام شهر هانوی قرار دارد.هانوی خود شهری جداگانه دارد و جزو شهرهای مهم ویتنام است.هانوی در ویتنام شهر سیاسی و فرهنگی و دومین شهر بزرگ است.

هانوی ویتنام پر است از ساختمان و بناهای تاریخی که همگی یادگار جنگ های ویتنام است.علاوه بر آن پارک های زیبا و بسیار زیادی در هانوی ویتنام وجود دارد که می توان گفت یکی از دلایلی است که صنعت گردشگری رو رونق داده است.

Read More

جاذبه های توریستی شهر هانوی

-مقبره هوشی مین :این آرامگاه در هانوی واقع شده است که یکی از جاذبه های گردشگری هانوی است،همچنین موزه های تاریخی ، طبیعی هانوی ویتنام نیز باعث جذب گردشگران و مسافران می شود.

-موزه ملی تاریخ :این موزه تاریخ کشور ویتنام را به نمایش گذاشته است.

موزه ارتش :بیانگر تاریخ نظامی ویتنام است که در هانوی واقع شده است.

Hoa Lo موزه

:جزو ترسناکترین زندان های جهان به حساب می آید، که در این جا به دلیل شکنجه ها و کارهای مخوفی که بر روی اسیرای آمریکایی انجام می دادند به هتل هیلتون هانوی مشهور است.امروزه این زندان به موزه ای پر بازدید تبدیل شده است.

موزه انقلاب و موزه هنرهای زیبا جزو دیگر موزه های هانوی می باشد.

معبدهای هانوی که توجه مسافران زیادی را به خود جلب می کند (معبد هنر،بودای تک ستونی).خانه اپرا و دریاچه هوان کی ام نیز جزو جاذبه های گردشگری هانوی در ویتنام می باشد.

کافه جالب انگیز

کافه جالب ،خاص و پر هیجانی در هانوی ویتنام وجود دارد.در این کافه انواع خزندگان مثل انواع مارو عنکبوت نگه داری می شود.

غذا در هانوی

اغذیه فروشی های دکه مانندی در هانوی ویتنام قرار دارد که مسافران میتوانند غذاهای محلی،بومی و یا حتی غیر بومی را تست کنند و از طعم آن لذت ببرند."بان کوین" "سوپ نودل قو" "بان تنگ" به شمار می روند.یکی از خاص ترین غذاهای دنیا که به همه توصیه می شود"جاکالاونگ" است.

خرید در هانوی

در آخر برای خرید سوغاتی از ویتنام یکی از بهترین محل ها که قیمت مناسبی نیز دارد بازارهای هانوی می باشد،شما با رفتن به این بازارها میتوانید پارچه های زیبا ،صنایع دستی و وسایل تزئینی خریداری کنید.

Read More

هتل های شهر هانوی

Melia Hanoi

امکانات :

 

 • سالن بدنسازی
 • آسانسور
 • سرویس شستشوی البسه
 • وان حمام
 • Cable
 • Satellite Television
 • تلویزیون
 • دمپایی راحتی

 

آدرس هتل:

44b Ly Thuong Kiet Street Hanoi

تلفن هتل:

4 934 3343

Read More

دکه‌های خیابانی در این شهر بهترین راه برای تجربه غذاهای محلی و آشنایی با فرهنگ آشپزی و غذاهای این شهر است. علاوه بر غذاهای محلی که در کنار کیفت و تازگی، قیمت ارزانی هم دارند در هانوی غذاهای غیر بومی بسیار زیادی نیز می‌توان یافت. از غذاهای محلی هانوی برخی بسیار معروفند و توصیه می‌شود حتما در هانوی و در محله قدیمی شهر با کیفیتی خوب آنها را امتحان کنید.
بان کوین که از گندم، تخم مرغ و لبنات تهیه می‌شود، سوپ نودل قو که از غذاهای معروف هانوی و ویتنام است و بان تنگ که شبیه اسپاگتی است از جمله این غذاها هستند. علاوه بر این غذاها چاکالاونگ نیز از شهرت خاصی در جهان بر خوردار است به طوریکه جزء غذاهایی است که توصیه شده پیش از مرگ حتما امتحان شود.

Read More

مراکز خرید شهر هانوی

 

اگر به دنبال خرید اجناس پارچه‌ای هستید در هانوی لباس‌ها و صنایع دستی خوبی پیدا خواهید کرد. در این شهر مغازه‌های بسیاری وجود دارد که روزها و شب‌ها باز هستند، اما معمولا هنگام خرید در شب از مغازه‌ها نمی‌توانید از فروشنده خوب تخفیف بگیرید. خرید در هانوی با وجود جمعیت زیاد و علاقه‌مند به خرید، از هوشی‌مین وضعیت بهتری دارد و آشفتگی فروشنده‌ها و خریداران در بازارهای هوشی‌مین در این شهر کمتر به چشم می‌خورد.
از بازارهای معروف این شهر هانوی کوچک است که لوازم تزئیناتی خاص برای منزل و همچنین سوغاتی‌های خوبی را در آن می‌توانید پیدا کنید.

Read More

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513