نکات مهم قبل از سفر به مراکش

دانستنی هایی قبل از سفر به مراکش

یکی از کشورهای پرطرفدار گردشگری در دنیا، مراکش است. مراکش در قاره ی آفریقا قرار دارد و یکی از کشورهای شمال غربی آن است. مراکش کشور  فرهنگ، سنت ها و مدرنیته است و همین تضاد جالب، آن را تا این اندازه پر طرفدار کرده است. کازابلانکا، یکی از معروفترین و البته بزرگترین شهرهای این کشور است که شهرت جهانی آن زبانزد است. در این نوشتار از الی گشت، به شما نکاتی که دانستنشان برای سفر به مراکش لازم است را در میان می گذاریم. همراه ما باشید

در مراکش لباس مناسب بپوشید

در کشور مراکش برای مردان چندان تفاوتی در نحوه ی لباس و پوشش وجود ندارد اما برای خانم ها کمی قضیه فرق دارد. به دلیل جو تقریبا سنتی این کشور، پیشنهاد می کنیم که خانم ها خیلی لباس هایی نپوشند که باعث جلب توجه می شود. در مورد مکان های مذهبی هم بهتر است تا خانم ها پوشیده باشند و شالی همراهشان داشته باشند.
پوشش در مراکش
خرج کردن 
اکثر فروشگاه‌ های اصلی مراکش، کارت‌ های اعتباری رایج را قبول می‌ کنند، اما مغازه‌ های کوچک و دست ‌فروش‌ها پول نقد می گیرند. به همین دلیل بهتر است پول نقد کشور را همراهتان داشته باشید. واحد پول مراکش، درهم مراکشی است و هر درهم مراکش برابر ۴۵۰ تومان است. شاید فکر کنید که با توجه به گردشگری بودن این کشور، با قیمت ‌های کمتری به نسبت کشورهای دیگر رو به‌ رو می شوید، ولی اینطور نیست و هزینه‌ ها با اروپا تقریبا یکسان است. تقریبا برای هر روز ۴۵۰,۰۰۰ تومان نیاز دارید.
به دستگاه های خودپرداز تکیه نکنید
هر وقت فرصت آن را داشتید تا در هتل یا صرافی، پولتان را تعویض کنید، این کار را بکنید. موجودی دستگاه‌ های خودپرداز در مراکش خیلی زود تمام می شوند. یادتان باشد که در مراکش به سختی می ‌توانید چک ‌پول‌ هایتان را نقد کنید، پس باز هم بهتر است پول نقد همراهتان داشته باشید.
همه جور پول نقدی همراهتان باشد
می خواهید سردرگم نشوید؟ پس از سکه تا انواع اسکناس باید در جیب‌تان داشته باشید. در این کشور کالاهای خوب و منحصر بفردی را می توانید از دست فروشان بخرید پس سکه اینجاست که به کارتان می آید! تاکسی ‌های مراکش اگر نیاز باشد، پولتان را تعویض می‌کنند اما حواستان باشد که ممکن است کمی ضرر کنید.

پول مراکش
در این کشور باید چانه بزنید
اگر از فروشگا‌ه های اصلی شهر خرید می‌ کنید، حتما چانه بزنید. باور کنید اگر کمی برای چانه زدن وقت بگذارید می‌ توانید تا نصف قیمت تخفیف بگیرید. پس به هر روش ممکن این کار را انجام دهید! مثلا به دلیل اینکه قیمت بالاست از فروشگاه بیرون بیایید، مطمئن باشید فروشنده دنبالتان می آید و صدایتان می‌زند! پیشنهاد می کنیم قبل از سوار شدن در تاکسی هم هزینه‌ ی آن را تعیین کنید تا در آخر به مشکل نخورید.


انعام دادن یا ندادن؟
انعام دادن در مراکش مرسوم است، کمی پول نقد هم برای انعام دادن کنار بگذارید. خدمات بهتری می خواهید؟ باید کمی بیشتر از جیبتان خرج کنید!
مراقب راهنماهای محلی باشید
پیدا کردن راهنمای محلی برای سفر و گشت‌ و گذار در شهر، فکر خیلی خوبی است؛ چون با کمک آن‌ ها می‌ توانید از جاذبه‌ های بیشتری دیدن کنید. اما باید مراقب باشید. راهنماهای محلی شما را برای خرید به مغازه‌هایی می‌برند که آشنایشان است تا از این طریق سود بیشتری کنند. به حرف‌ های راهنمای محلی گوش نکنید و خودتان برای خرید و چانه زدن دست به کار شوید.

منبع: localadventurer.com

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513