درباره ما

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ره پویان اسپادانا در سال 1383 با هدف ارائه تورهای جدید در مسیرهای خاص و همچنین پیاده سازی ایده های نو در زمینه گردشگری در شهر توریستی مشهد افتتاح گردید. اسپادانا در آن سال با 3 نفر پرسنل در فضایی حدود 25 متر مربع فعالیت خود را شروع نمود و با شناخت نیاز بازار نسبت به برگزاری تورهای خاص به مقصد کشورهای جنوب شرق آسیا شامل تایلند، مالزی، سنگاپور، اندونزی و ... اقدام کرد که با استقبال مسافران روبرو گردید.
سال‌ها فعالیت در زمینه برگزاری تورهای با کیفیت و متناسب با ذائقه ایرانی در آن حوزه جغرافیایی، باعث شد اسپادانا برای ارائه بهتر خدمات در سال 1385 یک شعبه کارگزاری در کشور تایلند (بانکوک) تاسیس کند. از آن زمان به بعد، اسپادانا با برگزاری تورهای چارتری هفتگی با پروازهای مستقیم از مشهد توسط ایرلان‌های ایرانی و خارجی، توانست به عنوان مجری انحصاری تورهای جنوب شرق آسیا شناخته می‌شود.
ادامه

 
 

به کدام شهر برویم؟ مسکو یا سن پترزبورگ؟

به کدام شهر برویم؟ مسکو یا سن پترزبورگ؟

در زمان پتر کبیر ضرب المثلی روسی در بین مردم رایج بود که می گفت:«مسکو قلب و سن پترزبورگ سر است» . اخیرا سفری به مسکو داشتم، تصمیم گرفتم مقایسه ای بین این دو شهر بزرگ اروپا انجام دهم. من دو بار به مسکو سفر و در مجموع ۶ روز را در این شهر سپری کردم، ۴ بار هم به سن پترزبورگ رفتم (جایی که الان در آن ساکنم). معلوم است که نظرات بیشتری درباره شهر سن پترزبورگ دارم اما مطمئنم با تجربیاتی که  از مردم، کار و تحصیل در این دو شهر دارم در آخر به نتیجه و مقایسه خوبی از این دو شهر می رسم. به نظر شما مسکو یا سن پترزبورگ؟

مسکو

تفاوت کلی

سن پترزبورگ در سل ۱۷۰۳ به دستور پتر کبیر در شمال غربی روسیه ساخته شد، زمستان هایی بسیار سرد و تابستان هایی ملایم و مرطوب دارد. مسکو پایتخت روسیه و در غرب این کشور قرار دارد.

معماری ساختمان ها

معماری ساختمان ها نقش بسیار مهمی در زیبای و جذابیت شهر دارد. سن پترزبورگ پر از قصرها و ساختمان هایی با معماری کلاسیک و رنگارنگ است. در حالی که در هر دو شهر کم و بیش بلوک های آپارتمانی شوروی وجود دارد اما در مسکو معماری زمان شوروی بیشتر دیده می شود. هر دو شهر کلیساهای باشکوه زیادی دارند اما در مسکو می توانید گنبدهای پیازی شکل بیشتری ببینید. مسکو ساختمان های مدرن بیشتری نسبت به سن پترزبورگ دارد بطوری که در منطقه مالی مسکو آسمان خراش های شیشه ای زیادی هست که نمونه های آن ها در سن پترزبورگ پیدا نمی شود. یوری لوژکف، شهردار سابق مسکو، علاقه زیادی به ساختمان های مدرن داشت و به همین دلیل در بین سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۰ آنقدر در این شهر ساخت و ساز صورت گرفت که باعث شد بخشی از ظاهر کلاسیک آن از بین برود اما سن پترزبورگ همچنان ظاهری تاریخی دارد.

نقشه شهری

مسکو طبق آنچه که در شهرهای قرون وسطی ای معمول است محدود به دیوارهای شهری است، به خصوص در مرکز خود دارای خیابان های باریک و پرپیچ و خم زیادی می باشد. طراحی سن پترزبورگ که بعد از ظهور مهندسی شهری انجام شده است الگوهای شبکه ای بیشتری دارد و از زمان پتر کبیر تا حالا از کانال ها و رودخانه ها نیز برای حمل و نقل استفاده می شود. مسکو شهر بازتری است اما در سن پترزبورگ احساس می کنید در جعبه ای گیر کرده اید چون هر طرف را که می بینید ردیفی از خانه های کلاسیک وجود دارد. شهر مسکو برای افراد تازه وارد کمی گیج کننده است و احساس می کنید که در دایره ای به دور خود می چرخید اما سن پترزبورگ نقشه شهری ساده تری دارد.

سن پترزبورگ

تمیزی

سن پنرزبورگ شهر تمیزتری است چون همیشه جریان هوای تمیز از سمت دریا به طرف این شهر می آید. در خیابان های مسکو هم آشغال های بیشتری پیدا می شود.

سرعت زندگی

یکی از جنبه هایی که تقریبا همه آن را قبول دارند این است که سرعت زندگی در مسکو سریع تر است. در سن پترزبورگ مردم سعی می کنند بیشتر از زندگی لذت ببرند آن ها می ایستند و گل رزی زیبا را بو می کنند اما در مسکو انگار همه چیز مهم و فوری است و همه به سرعت حرکت می کنند. سن پترزبورگ ۵ میلیون و مسکو ۱۱ میلیون جمعیت دارد.

گردشگری

سن پترزبورگ گردشگران بیشتری نسبت به مسکو دارد اما مرکز هر دو شهر از جاذبه هایی جذاب برای گردشگران برخوردار است. در سن پترزبورگ بیشتر علائم و نشانه های انگلیسی دیده می شود.

شهر زیبای سن پترزبورگ

مد و فشن

خیلی از افراد اعقاد دارند که مردم مسکو به مد و فشن بیشتر از سن پترزبورگ اهمیت می دهند و وقتی در این قدم می زنید متوجه این موضوع می شوید. لباس های زنان در این دو شهر بسیار متفاوت است. در مسکو زنان زیادی را می بینید که شلوار جین به پا دارند اما در سن پترزبورگ دامن و جوراب شلواری خیلی معمول تر است. در مسکو زنان بیشتر کفش ها کتانی لژدار می پوشند اما در سن پترزبورگ حتی در اداره هم کفش های پاشنه بلند به پا می کنند.

هر کدام از این دو شهر جذابیت های خاص خود را دارند شما می توانید در سفری یک هفته ای به روسیه از تور ترکیبی مسکو، سن پترزبورگ استفاده کنید و با اقامتی ۳، ۴۴ روزه در هر کدام از این شهرها فرهنگ و هنر روسیه را بهتر درک کنید.

آمار بازدیدکنندگان

مجموع بازدید کنندگان
279637
صفحات بازدید شده
3700117
بازدید کنندگان امروز
91
بازدیدکنندگان دیروز
664

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513