اطلاعات ضروری سفر به سنگاپور

اطلاعات ضروری سفر به سنگاپور

 

طول پرواز از مشهد تا سنگاپور حدود 12 ساعت می باشد.
اختلاف ساعت: سنگاپور حدود سه ساعت و نیم از تهران جلوتر می باشد.
واحد پول سنگاپور: دلار سنگاپور
مراکز خرید در شهر سنگاپور: فروشگاه رابینسون- خیابان اورچاد- فروشگاه OG و Lucky Plaza.
ولتاژ برق: 220 ولت می باشد.
آب لوله کشی قابل شرب نمی باشد.
کد تلفن سنگاپور 00656 می باشد.
۱- سنگاپور از مقاصد امن محسوب می‌شود اما جرائم کوچک و خیابانی نظیر جیب‌ بری و کیف ‌قاپی در سال‌های اخیر افزایش یافته است. این گونه جرائم بیشتر در متروها، پیاده روی خیابان های شلوغ، رستوران‌ها و لابی هتل‌ها و دیگر اماکن پر رفت و آمد اتفاق می‌افتد.
۲- باتوجه به حضور و فعالیت دزدان دریایی در سواحل اقیانوس هند در استفاده از کشتی‌های تفریحی که به همین منظور اختصاص یافته‌اند دقت نمایید.
۳- قوانین این کشور در رابطه با جرائمی نظیر حمل یا استعمال داروهای ممنوعه و از جمله مواد مخدر و روان‌گردان بسیار سخت‌گیرانه است. این مجازات‌ها می‌تواند شامل حبس‌های طولانی و پرداخت جریمه‌های سنگین باشد و در بعضی موارد برای محکومین مجازات مرگ در نظر گرفته شده است.
۴- سنگاپور قوانین سختگیرانه ‌ای با برخی از اعمال که معمولاً جرم محسوب نمی‌شوند دارد؛ برخی از این موارد عبارت اند از: ولگردی، پرتاب آب دهان ، کشیدن سیگار، آدامس جویدن ؛ حتی ریختن زباله در خیابان هزار دلار سنگاپور جریمه دارد.
۵- با توجه به آب و هوای این کشور، عاقلانه است که همیشه یک چتر همراه خود داشته باشید.
۶- به علت عدم وجود قرارداد انتقال محکومین از حبس میان دو کشور، در صورتی که فرد به هر عنوان توسط مقامات قضایی این کشور به زندان محکوم شود، می‌باید دوران محکومیت خود را در زندان‌های محلی سپری نماید.
۷- چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده ۳۶ کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعاً به سفارت یا سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نزدیکترین کشور اطلاع دهند و چنانچه زبان محل را نمی ‌دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری فرمائید. البته می‌باید مطلع باشید شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین و مقررات محل بوده و وظایف نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی به معنای نقض مقررات کشور متوقف فیه نمی ‌باشد.
۸- توصیه می‌ گردد در صورت سفر به این کشور از تسهیلات مربوط به بیمه مسافر استفاده نمائید. البته باید گفت بیمه ‌های موجود تنها برای موارد پیش‌بینی نشده بوده و نمی ‌توان از تسهیلات آن برای درمان بیماری‌های خاص بهره برد.
۹- لازم است قبل از سفر به این کشور کنترل نمائید واکسن های چهارگانه (کزاز، دیفتری، فلج اطفال و سرخک) خصوصاً اطفال را در تاریخ مقرر زده باشید. همچنین بهتر است قبل از مسافرت خود را در برابر بیماری‌های تب زرد، تب تیفوئید و هپاتیت نوع آ و ب واکسینه نمائید.
۱۰- با توجه به وجود بیماری‌های مسری نظیر هپاتیت ب و ایدز، لازم است ضمن رعایت نکات بهداشتی، از هرگونه ارتباطات غیر مطمئن پرهیز نمائید.
۱۱- سعی نمائید در تهیه خوراک و آب مناسب (ترجیحاً آب بطری‌های بسته ‌بندی شده) دقت نمائید.
۱۲- چنانچه در این کشور دچار حوادثی مثل سرقت پول یا مدارک مسافرتی شدید، ضروری است قبل از هر کار موضوع را به اطلاع پلیس محل برسانید و گزارش پلیس را در این رابطه دریافت نمائید. بدیهی است گزارش رسمی پلیس، به شما امکان خواهد داد موضوع را در نهادهای مربوطه به نحو موثرتری پیگیری نمائید.

رفت و آمد:

اتوبوس:
ساعت کار: از 6 صبح تا 12 نیمه شب هر روز
کرایه : از 0/90 دلار سنگاپور تا 1/80 دلار سنگاپور( کرایه دقیق را می توانید از راننده سئوال کنید).
مترو:
ساعت کار: از 6 صبح تا 12 نیمه شب هر روز
کرایه: از 0/90 دلار سنگاپور تا 3 دلار سنگاپور
یک کارت اعتباری با نام ez-link در تمامی دستگاه های مترو به مبلغ 15 دلار سنگاپور قابل دسترسی است این کارت در تمام اتوبوس های عمومی قابل استفاده است. 
تاکسی:
ساعت کار: 24 ساعته
کرایه کوتاه ترین مسیر مبلغ 2/80 تا 3/20 دلار سنگاپور می باشد که شامل اولین کیلومتر است. سپس به 0/20 دلار سنگاپور برای هر 385 متر افزایش می یابد (تا 10 کیلومتر) و برای هر 175 متر(بعد از 10 کیلومتر) کمپانی های مختلف تاکسی کرایه های مختلفی دریافت می کنند. پس قبل از سوار شدن حتماً سئوال کنید.

هزینه‌های معمول سفر

هتل

کرایه‌ی هتل در سنگاپور کمی گران است. اگر قصد دارید در هتل‌های درجه دو یا به عبارتی خوابگاه اقامت کنید، باید به ازای هر شب پانزده تا سی دلار سنگاپوری بپردازید. هزینه‌ی هتل‌های باکیفیت از پنجاه دلار شروع می‌شود ولی بیشتر اتاق‌ها هشتاد تا صد و ده دلاری هستند.

غذا

در اطراف سنگاپور تعداد زیادی فروشگاه ارزان‌قیمت وجود دارد که هر وعده‌ی غذایی در آن‌ها شش دلار است. غذاهای چینی و هندی معمولا بین هشت تا نه دلار هستند. قیمت وعده‌های غذایی در رستوران‌های معمولی از بیست دلار شروع می‌شود. در اطراف سنگاپور تعداد زیادی فروشگاه ارزان قیمت وجود دارد که هر وعده ی غذایی در آن ها شش دلار است.

غذا در سنگاپور

حمل و نقل

اطراف سنگاپور پر از تاکسی و اتوبوس است ولی سریع‌ترین راه، استفاده از MRTهاست که طول و عرض کشور را طی می‌کنند. بلیط MRT عمدتا چهار دلاری است ولی قیمت‌های متنوع دیگری هم دارد که بسته به میزان مسافت تعیین می‌شود.

تفریح

بر خلاف موارد بالا، تفریح در سنگاپور به هزینه‌ی زیادی احتیاج ندارد. به عنوان مثال ورود به باغ بوتانیکال سنگاپور کاملا رایگان است ولی برای بازدید از باغ وحش سنگاپور سی و دو دلار و برای ورود به دنیای زیرآب باید بیست و نه دلار پرداخت کنید.

ولخرجی نکنید

از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید

در صورتی‌که کارت حمل و نقل توریستی دریافت کنید، می‌توانید روزی تنها ده دلار بپردازید و بعد به دفعات نامحدود از امکانات حمل و نقل عمومی این کشور استفاده کنید.

خیابان اسمیت جای خوبی برای صرف غذا است

غذاهای خیابان اسمیت کمتر از شش دلار هستند. این خیابان فضای بسیار خوبی برای تجربه‌ی غذاهای محلی فراهم کرده است. غذاهای خیابان اسمیت کمتر از شش دلار هستند

غذا در سنگاپور

مکان‌های دیدنی سنگاپور

باغ‌وحش

باغ‌وحش سنگاپور یکی از بهترین باغ‌وحش‌های کل دنیا است و یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور محسوب می‌شود. وسعت خیلی زیادی دارد و  دارای حیوانات و پرندگان بسیار متنوعی است. سافاری‌های شبانه‌ی این باغ‌وحش واقعا پرطرفدار هستند چون به بازدیدکننده‌ها اجازه می‌دهند که به حیوانات نزدیک شوند. برای ورود به سافاری شبانه باید هفتاد و یک دلار پرداخت کنید. نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید، این است که باید مدتی منتظر شروع برنامه بمانید و اینجا هیچ غذایی (به جز غذاهایی فوق‌العاده گران) وجود ندارد. بهتر است یکبار از باغ‌وحش بازدید کنید و بار دیگر برای دیدن سافاری برگردید.

قایق کوآی

اینجا یک مکان ایده‌آل برای صرف غذا و خوشگذرانی است. حتما دوربین‌تان را به همراه داشته باشید چون صحنه‌های زیبایی از آسمان خراش‌ها و مجسمه‌ها روی سطح آب رودخانه تشکیل می‌شود.

سنتوزا

افرادی که در سنگاپور زندگی می‌کنند به خوبی با این جزیره آشنا هستند. شما می‌توانید به بلندترین برج آسیا بروید و از ارتفاع صد و چهل متری شاهد مناظر زیبای سنگاپور و سنتوزا باشید. آکواریوم زیر آبی یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم سنتوزا است. زمانی که در تونل آکواریوم قدم می‌زنید، کوسه‌ها و مارماهی‌ها را از نزدیک مشاهده می‌کنید. برای رسیدن به این جزیره باید چهار دلار پول پرداخت کنید. آکواریوم زیر آبی یکی از جاذبه های گردشگری مهم سنتوزا است.

آکواریوم زیر آبی

معبد تیان هوک کنگ

معماری فوق‌العاده ی تیان‌هوک‌کنگ توانسته این مکان را به یکی از فتوژنیک‌ترین مکان‌های دیدنی سنگاپور تبدیل کند. این معبد توسط بهترین مواد اولیه و ماهرترین هنرمندان چینی ساخته شده است.

مرلیون‌ها

احتمالا شما هم دوست دارید موجودات خیالی سنگاپور را به چشم ببینید و یا حتی سایز کوچک آن‌ها را خریداری کنید. مرلیون نوعی نماد شگون در سنگاپور بوده و به همین دلیل مجسمه‌ی مرلیون به ارتفاع ۳۷ متر در پارک مرلیون قرار داده شده است. مرلیون موجودی تخیلی ست که سر شیر و بدن ماهی دارد. مرلیون موجودی تخیلی ست که سر شیر و بدن ماهی دارد.

مجسمه ی مرلیون

بوکیت تیماه

این جنگل در سنگاپور قرار گرفته و تنها یادگار جنگل‌های بارانی است که به یکی از بهترین مکان‌های توریستی کشور تبدل شده است. مشاهده‌ی حیات وحش در این جنگل واقعا جالب است. شما می‌توانید از انواع سنجاب، میمون‌های لمور و گونه‌های مختلف پرندگان دیدن کنید. این جنگل از مرکز شهر سی دقیقه فاصله دارد.

شهر چینی‌ها

شهر چینی‌ها بهترین محل برای آشنا شدن با فرهنگ چینی‌ها در سنگاپور است. خیابان‌ها پر از معابد، مغازه‌ها، صنایع دستی و رستوران است. شهر چینی ها بهترین محل برای آشنا شدن با فرهنگ چینی ها در سنگاپور است.

شهر چینی‌ها در سنگاپور

جزیره‌ی Pualu Ubin

این جزیره در شمال شرقی ساحل سنگاپور قرار گرفته و مردم ساکن این منطقه هنوز به سبک سال‌های دهه‌ی شصت میلادی زندگی می‌کنند. آن‌ها برای تولید برق از ژنراتورهای دیزلی استفاده می‌کنند و برای مصارف روزمره از چاه، آب می‌کشند. برای گشت زدن در این جزیره یک دوچرخه کرایه کنید و از فضا لذت ببرید.

باغ گیاه‌شناسی

باغ گیاه‌شناسی در نزدیکی شهر قرار گرفته و از باغی بزرگ پر از گیاه و درخت تشکیل شده است. جذابیت اصلی این باغ وجود باغ ارکیده است که بیش از ۱۰۰۰ گونه گل ارکیده را گرد هم آورده است. غیر از ارکیده‌ها می‌توانید از باغ زنجبیل، جنگل‌ها، رودخانه‌ها  و آبشارها دیدن کنید.

شهر هندی‌ها

بدون بازدید از شهر هندی‌ها سفر شما کامل نمی‌شود. شهر هندی‌ها جایی ست که می‌توانید غذای ارزان و عالی، سبزیجات خوشمزه، خوراکی‌های جالب و سوغاتی بخرید. حتما به رستوران‌های بزرگ برای صرف غذا سری بزنید. نترسید، حتی می‌توانید با دست‌هایتان غذا بخورید.

معبد سری ماریامان

معبد سری ماریامان رنگارنگ، قدیمی‌ترین معبد سنگاپور است. این معبد به سبک دراویدین ساخته شده و در شهر چینی‌ها قرار گرفته است. معبد سری ماریامان رنگارنگ، قدیمی ترین معبد سنگاپور است.

قدیمی ترین معبد سنگاپور

کنسرت رایگان

ارکستر سمفونی سنگاپور در بخش‌های مختلف کشور مثل پارک‌ها و ... کنسرت رایگان برگزار می‌کند. اگر شما هم به این سبک موسیقی علاقه دارید، برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت آن‌ها سری بزنید.

پارک مکریچی

این پارک تکه‌ای از طبیعت بکر است که در فضای شهری قرار دارد. شما می‌توانید مسیر ۸ کیلومتری با شیب خیلی زیاد را کوهنوردی کنید تا از منظره‌ی فوق‌العاده ی ارتفاعات لذت ببرید.

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513