معرفی مختصری از آداب و رسوم مردم ترکیه

اگر بخواهیم یکی از مهم ترین آداب و رسوم این مردم را نام ببریم به جرات می توان گفت که اجتماعی بودن از خصیصه های مهم مردم کشور ترکیه می باشد. ترک ها عادت دارند که وقتی یک غریبه می بینند با او خوش و بش داشته باشند و احوال پرسی می کنند و خیلی سریع با فرد مورد نظر دوست می شوند. اگر شما اولین بار به این کشور سفر کرده باشید، ممکن است از این همه اجتماعی و صمیمی بودن مردم ترکیه تعجب نمایید و این که بیشتر با فرهنگ . آداب و رسوم مردم ترکیه آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با رسم و رسومی که مردم ترکیه دارند.

سوغاتی های معروف ترکیه

این کشور از جمله کشور های گردش پذیر می باشد. مخصوصا ایرانی ها خیلی زیاد به این کشور مسافرت می کنند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد دارید در آینده ای نزدیک به ترکیه مسافرت نمایید، جهت خرید سوغاتی حتما باقلوای ترکیه را مد نظر خود داشته باشید شیرینی است بسیار خوشمزه اگر چه یان شیرینی در ایران هم درست می شود اما ریشه اصلی آن بر می گردد به کشور ترکیه.
برخی از سوغاتی های دیگر عبارتند از:
1) نظر بنجوق (چشم زخم)
2) لکوم (راحت الحلقوم)
3) چرم 
4) ادویه جات
5) قهوه ترک
سوغات ترکیه

فقط مردان!

در ترکیه چایخانه های زیادی وجود دارد که فقط مخصوص مردان می باشد و خانم ها به هیچ وجه اجازه رفتن به آن را ندارند و این به آداب و رسوم و فرهنگ ترکیه بر می گردد. اگر خانمی علاقه مند بود که حتما چای بنوشد بهترین مکان کافه های و باغ های چایی است که مخصوص و برای خانواده ها درست شده اند. برای اینکه مطمئن شوید که  این کافه ها جای مناسبی برای شما می باشد به دور بر خود نگاه کنید ببینید چه کسانی در این مکان هستند. همانطور که می دانیم مکانی که در آن مردان زیادی بر روی یک میز نشستند نشان دهنده ی این است که ورود خانم ها می باشد.
چایخانه های ترکیه

دورهمی های اجتماعی!

اگر شما در کشور ترکیه فردی که تازه با او آشنا شده اید و او شما را به طور ناغافل به مهمانی یا شام دعوت کرد تعجب نکنید. چون ترک ها مردمی هستند مهربان و مهمان نواز و کلمه غریبه در این کشور معنی ندارد و مردما ن این سرزمین مردمانی شاد و خوشحال هستند و از ارتباط با مردم دیگر کشور ها خوشحال می شوند. شما هم اگر به مهمانی یا چیزی دعوت شدید بهتر است برای آنها کادو بگیرید و از این طریق بتوانید رابطه اجتماعیتان را حفظ کنید.

دور همی های ترکیه

 به خانه شان دعوت می شوید!

مردم این کشور علاقه زیادی به پذیرایی از مهما ن در خانه های خودشان دارند ممکن است حتی برای صرف یک استکان چای هم شده شما را به خانه خود دعوت نمایند. در پذیرایی از مهمان موقع غذا خوردن انصافا باید گفت که استثنایی هستند و و بعد از صرف شما معمولا میوه و آجیل و قهوه ترک رسم است که برای مهمان خود بیاورند. 
مهمانی

 چانه زنی

یکی از خرده فرهنگ های ترک ها این است که معمولاً درمسائل مالی گوناگون چانه زنی می کنند. از خرید های کوچک گرفته تا مسائل مالی بسیار بزرگ چانه زنی روان دارد.

آشنایی با رسم و رسومی که مردم ترکیه دارند.

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513