اگر از تنها سفر کردن می ترسید بخوانید!

چرا تنها سفر کردن ترسناک نیست

با این که تقسیم لحظات ناب و تجربه های شیرین سفر با دوستان و اعضای خانواده سفری خاطره انگیز و خارق العاده را برایمان می سازد اما ممکن است گاهی در زندگی مجبور شویم که تنها سفر کنیم. خیلی ها تنها سفر کردن را دوست ندارند و از اینکه بخواهند لحظات سفر را به تنهایی و بدون هیچ همراهی بگذارند وحشت دارند اما این سفر آنقدرها هم ترسناک نیست و می تواند شما را با تجربه های جدید روبرو کند و قدرت روبرو شدن با چالش های سفر را در شما بیشتر کند. در ادامه با ما همراه باشید تا نظرتان درباره به تنهایی سفر رفتن تغییر کند.

تنهایی سفر کردن

به برنامه ریزی ساده ای نیاز دارید

 

هماهنگ کردن سفر و زمان مرخصی با دوستی که او هم مثل شما از صبح تا شب مشغول است کمی سخت است و حتی اگر بخواهید سفر گروهی داشته باشید این هماهنگی ها از این هم سخت تر می شود. معمولا اگر چند ماه زودتر بدانید که کی قرار است با دوستانتان به سفر بروید می توانید این مشکلات را تا حدی کم کنید اما اگر به طور ناگهانی برایتان فرصت سفر پیش آمده و در این زمان کم نمی توانید برای خودتان یک همراه و همسفر پیدا کنید الان بهترین فرصت است تا بار سفر را ببندید و سفری با تجربه های متفاوت داشته باشید.

سفر تنها

فقط تفریحات مورد علاقه خود را انجام می دهید

تا به حال شده که آرزوی رفتن به جایی را داشته باشید که هیچ کس مثل شما آن جا را دوست نداشته باشد و هیچ کدام از دوستانتان حاضر به همراهی با شما نباشند؟ ممکن است مدت ها آرزوی چتربازی بر فراز گرند کانیون را داشته باشید دوستانتان حق دارند که همه علاقمندی های شما را دوست نداشته باشند اما شما نباید رویاهای خود را نادیده بگیرید.

شما همراه خوبی برای خودتان هستید

اگر معمولا در هنگام تنهایی لحظات خوبی را نمی گذرانید ممکن است با این سفر از اینکه چقدر تنهایی می تواند لذتبخش باشد غافلگیر شوید! آخرین باری که تمام توجهتان را روی افکار و رویاهایتان گذاشتید کی بود؟ به تنهایی سفر رفتن می تواند تجربه ای قدرتمند باشد که مسیر زندگیتان را کاملا عوض کند.

سفر به تنهایی

افراد جدیدی را می بینید

اگر به طور ذاتی انسانی برون گرا و اجتماعی باشید به تنهایی سفر رفتن راهی عالی برای دیدن افراد مختلف و دوست پیدا کردن است. افراد دیگر هم وقتی ببینند که شما تنها هستید راحت تر به شما نزدیک می شوند و این دوست پیدا کردن را برایتان راحت تر می کند. می توانید به راحتی با کسانی که در بیرون یک کافه نشسته اند صحبت کنید و یا به گروهی ملحق شوید که در ساحل در حال انجام تمرینات یوگا هستند.

هر کاری که خودتان دوست دارید را انجام می دهید

تا به حال شده که به خاطر اینکه دوستان تنها نباشد مجبور باشید مدتی کاری را انجام دهید که دوست ندارید؟ وقتی به تنهایی به سفر می روید فقط کارهای مورد علاقه خودتان و نه دیگران را انجام می دهید و اگر دوست داشته باشید که تمام روز را به جای گشت و گذار در شهر در ساحل بگذرانید مجبور نیستید که به کسی دلیل این کارتان را بگویید!

مسافرت به تنهایی

  احساس قدرت می کنید

اگر فکر می کنید که با سفر رفتن به انسان بهتر و زرنگ تری تبدیل می شوید با تنها به سفر رفتن این حس چند برابر بیشتر در شما ایجاد می شود. برای هر کس که حتی از تنها غذا خوردن هم احساس خوشایندی ندارد تنها سفر رفتن می تواند ترسناک باشد اما وقتی که دل را به دریا بزنید و بر ترستان غلبه کنید تجربه موفقیت آمیز این سفر می تواند الهام بخش غلبه بر دیگر مشکلات ترسناک زندگی تان باشد.

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513