درباره ما

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ره پویان اسپادانا در سال 1383 با هدف ارائه تورهای جدید در مسیرهای خاص و همچنین پیاده سازی ایده های نو در زمینه گردشگری در شهر توریستی مشهد افتتاح گردید. اسپادانا در آن سال با 3 نفر پرسنل در فضایی حدود 25 متر مربع فعالیت خود را شروع نمود و با شناخت نیاز بازار نسبت به برگزاری تورهای خاص به مقصد کشورهای جنوب شرق آسیا شامل تایلند، مالزی، سنگاپور، اندونزی و ... اقدام کرد که با استقبال مسافران روبرو گردید.
سال‌ها فعالیت در زمینه برگزاری تورهای با کیفیت و متناسب با ذائقه ایرانی در آن حوزه جغرافیایی، باعث شد اسپادانا برای ارائه بهتر خدمات در سال 1385 یک شعبه کارگزاری در کشور تایلند (بانکوک) تاسیس کند. از آن زمان به بعد، اسپادانا با برگزاری تورهای چارتری هفتگی با پروازهای مستقیم از مشهد توسط ایرلان‌های ایرانی و خارجی، توانست به عنوان مجری انحصاری تورهای جنوب شرق آسیا شناخته می‌شود.
ادامه

 
 

چگونه با شوک فرهنگی بعد از سفر خارجی کنار بیاییم؟

 

اخبار گردشگری | سفر به یک کشور خارجی ممکن است باعث شود که نظرتان راجع به زندگی عادی و کشور خودتان تغییر کند. اگر بدانید چگونه با این تغییرات کنار بیایید، راحت‌تر می‌توانید تغییری که در شخصیت خود بعد از سفرهای طولانی خارجی حس‌ می‌کنید را کنترل کنید

سفر به کشوری خارجی ممکن است باعث شود که نظرتان راجع به زندگی عادی و کشور خودتان تغییر کند. اگر بدانید چگونه با این تغییرات کنار بیایید، راحت‌تر می‌توانید تغییری که در شخصیت خود بعد از سفرهای طولانی خارجی حس‌ می‌کنید را کنترل کنید. مسلم است که از آن سفر خاطرات خوبی داشته باشید و شاید قبل از این‌که دوباره بتوانید به زندگی خود برگردید، کمی زمان لازم داشته باشید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که شاید اطرافیانتان مشکلاتی که با آن‌ها روبه‌رو هستید را درک نکنند
 

1. به‌سلامت خود توجه کنید

1.CafeGardesh_health

برنامه‌ی غذایی خود را تنظیم کنید و استراحت کنید، با این‌ کار از ضعف‌های احتمالی که در سفر برای بدنتان ایجاد شده است و درنتیجه بیماری‌های احتمالی جلوگیری می‌کنید.
برنامه‌ی خواب خود را هم تنظیم کنید که به برنامه‌ی خوابِ منطبق به محدوده‌ی زمانی که در آن زندگی می‌کنید برگردید.
 

2. به لوازمی که از سفر آورده‌اید نگاه کنید و یا از آن‌ها استفاده کنید تا خاطرات خوش سفر را زنده کنید.

2.CafeGardesh_memories

اغلب خاطرات سفر موضوع خوبی برای صحبت با دیگران هستند.
منزلتان را با مجسمه، قالی و یا سایر وسایل زینتی که از سفر آورده‌اید تزیین کنید.
همچنین روسری و سایر لباس‌هایی که از سفر آورده‌اید را استفاده کنید.
سعی کنید با استفاده از این وسایلی که از سفر آورده‌اید موضوع صحبت با دوستانتان را به سمت سفرتان بکشید. این کار بهانه‌ی خوبی است که راجع به سفرتان صحبت کنید و خاطرات خود را تعریف کنید؛ با این کار ممکن است بتوانید کاری کنید که دوستانتان ناراحتی شما را درک کنند.

3. اگر بعد از سفر نیاز دارید تنها باشید تا به زندگی عادی خود برگردید، در این‌باره با خانواده‌ی خود صادق باشید.

3.CafeGardesh_Be_honest

مهمانی‌های خوش‌آمد گویی برای برگزارکنندگان آن هیجان‌انگیز است؛ اما ممکن است مسافر را که اکنون در مرکز توجه است، ناراحت کند. اگر این کار شما را ناراحت می‌کند به خانواده‌ی خود بگویید که مهمانی کوچکی برگزار کنند و یا مهمانی خوش‌آمد گویی را چند هفته بعد از ورودتان برگزار کنند.
احساساتتان را به خانواده و دوستان نزدیک خود بگویید و برایشان توضیح دهید که از چه چیزهایی ناراحت هستید. می‌توانید از راه‌ حل‌هایی که آن‌ها به شما پیشنهاد می‌کنند استفاده کنید و یا حداقل خودتان را سبک کنید.
 

4. واقع‌بینانه برنامه‌ی ریزی کنید

4.CafeGardesh_schedule

به خودتان مهلت دهید تا استراحت کنید، سر خودتان را قرار ملاقات‌ها و سایر مشغله‌ها شلوغ نکنید.

5. اگر وقتی در سفر بودید، دلتان برای چیزی تنگ شد، به سراغ آن‌ها بروید.

5.CafeGardesh_Enjoy

دوشِ آب‌گرم بگیرید، از خوابیدن در تختخواب خود لذت ببرید و غذاهای مورد علاقه‌تان را بخورید.‌ از این فعالیت‌ها استفاده کنید تا ارزش خانه‌ و زندگی‌تان را به خود یاد‌آوری کنید.
 
سایر نکات: وقتی از سفر خارجی برمی‌گردید، سعی کنید از کشور و فرهنگ کشور خود انتقاد نکنید، سعی کنید به نکات مثبت فرهنگ خود توجه کنید. با بدگویی از کشور و فرهنگ خود ممکن است ناخواسته اطرافیان خود را ناراحت کنید.

آمار بازدیدکنندگان

مجموع بازدید کنندگان
298053
صفحات بازدید شده
4045385
بازدید کنندگان امروز
323
بازدیدکنندگان دیروز
536

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513