فیل ها هم در پوکت خانه سالمندان دارند+ تصویر

درباره خانه سالمندان فیل ها در پوکت

جزیره ی زیبای پوکت در تایلند، تفریحات بسیار زیادی دارد و فیل سواری، یکی از محبوبترین آنها در تور پوکت است. این تفریح هیجانی و متفاوت  طرفداران زیادی دارد و بر روی این حیوانات عظیم الجثه و در مسیرهای جنگلی و زیبای پوکت انجام می شود اما چیزی که اکثر گردشگران نمی دانند و به آن بی توجه هستند، این است که از تعداد بی شمار فیل ها در تایلند، حالا فقط حدود ۳۰۰۰ تا باقی مانده است. بنابراین در این جزیره، خانه ای تحت عنوان «خانه سالمندان فیل ها در پوکت» راه افتاده است که هدف از آن، آگاه کردن گردشگرها از آسیب های روحی ای است که به این حیوانات احساسی وارد می شود. در ادامه همراه ما باشید تا از این فعالیت عجیب اما جالب و با ارزش، بیشتر بدانید:

 

خانه ی سالمندان فیل های پوکت، سال قبل توسط فردی به نام راجر سون پایه گذاری شد. در این مرکز، فیل هایی که دیگر به هر دلیلی توانایی کار سنگین در جنگل را ندارند، نگهداری می شوند و مهم ترین اولویت آن، آگاه کردن توریست ها از ضربه های روحی ای است که به فیل ها وارد می شود.
آقای راجر سون که از پایه گذاران این مرکز در جزیره ی پوکت است در این باره می گوید: همانطور که می دانید، یکی از پر طرفدارترین فعایت های توریستی در تایلند و مخصوصا پوکت، فیل سواری در مسیرهای زیبای جنگلی و آبی است. در این میان طبیعی است که فیل های زیادی زخمی، مریض، خسته و پیر شوند. تا قبل از این، جایی برای نگهداری این دسته از فیل ها وجود نداشت و آنها مجبور بودند تا پای مرگ کار کنند و بعد هم از پای در می آمدند در حالیکه خیلی راحت می توانستند با کمی مراقبت، نیرو و توان از دست رفته شان را دوباره بدست بیاورند.

خانه سالمندان فیل ها در پوکت
وقتی گردشگران وارد این خانه می شوند، اولین چیزی که به چشمشان می خورد، تصاویر دردناکی از بچه فیل هایی است که با کتک، نگهداری در فضاهای بسته و گرسنگی کشیدن، یاد می گیرند تا از دستور انسان اطاعت کنند. با همه ی آموزش های خشن و سختی که وجود دارد، این فیل ها می آموزند تا حیواناتی مطیع و فرمانبردار باشند اما از نظر روحی، آسیب های وحشتناکی می بینند و هدف اصلی این خانه هم، دادن آگاهی در همین مورد به گردشگران است.

فیل سواری | تور پوکت

از خانه سالمندان فیل ها در پوکت بیشتر بدانید

خانه سالمندان فیل ها در پوکت، ۳۰ هکتار مساحت دارد و در حال حاضر در آن ۵ عدد فیل نگهداری می شود. بر خلاف نام آن، این خانه، فقط برای نگهداری از فیل های پیر نیست و علاوه بر فیل های پیر و از کار افتاده، فیل های خسته، زخمی و مریض هم در آن نگهداری می شوند. هر وقت که از طرف شبکه‌ های ارتباطی جزیره‌ ی پوکت با این خانه تماس گرفته شود و درباره ی وضعیت فیلی هشدار داده شود، این خانه، فیل را از صاحبش می خرد و به خانه سالمندان انتقال می دهد تا از آن مراقبت کند.

خانه سالمندان فیل ها
خوشبختانه فیل های این مرکز دیگر مجبور نیستند در یک فضای سربسته یا کوچک زندگی کنند؛ آنها می توانند در یک محوطه ی بزرگ، آزادانه پرسه بزنند و از مراقبت های خوبی برخوردار شوند. گردشگرانی که از خانه سالمندان فیل ها در پوکت دیدن می کنند، می توانند این فیل ها را از نزدیک ببینند، به آن ها غذا بدهند و بازی کردن آنها را تماشا کنند.

غذا دادن به فیل ها | تور پوکت
آقای راجر سون بر این باور است که فیل ها بر خلاف عقیده ی خیلی از افراد، حیواناتی کاملا احساساتی هستند، آنها درک بالایی از غم و شادی دارند و سریعا می توانند حس خود را با محبت نشان دهند. این مرکز، جایی عالی برای آنهاست تا به آنها یکبار دیگر فرصت دهد به ذات خود برگردند و بدون ترس و ناراحتی، یکبار دیگر خودشان باشند.

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513