16 دلیل برای سفر به هند

 

هند به سرزمین عجایب مشهور است. سفر به هند برای هر انسانی با هر علایقی جذابیت های خود را دارد. هند، کشوری فریبنده و زیبا است. حتی اگر هزاران بار هم به این کشور سفر کنید، باز هم چیزی برای شگفت‌زده کردن‌ شما دارد. هند، بین سواحل طلایی اقیانوس هند و قله‌های پوشیده از برف رشته‌کوه هیمالیا قرار گرفته است. کشوری متشکل از شگفتی‌های طبیعی و ساخت دست بشر، دنیای رنگارنگی از طعم‌ها و عطرهای متفاوت، صومعه‌های رازآلود، معبدهای شگفت‌انگیز، شهرهای شلوغ و پر همهمه، امپراطوری‌های گمشده، کاخ‌های مجلل، بازارهای شلوغ، پارک‌های ملی بکر، بناهای تاریخی حیرت‌انگیز و هزاران جاذبه‌ی دیگر که شبیه آن‌ها را در هیچ جای دیگر دنیا پیدا نخواهید کرد.

 

هند سرزمین تضادها است. در این کشور زیبا و پهناور، قوم‌ها و نژادهای گوناگون با فرهنگ‌ها و ادیان متفاوت در کنار هم زندگی می‌کنند. یک ششم از جمعیت دنیا در این کشور زندگی می‌کنند پس تعجبی نیست که هزاران دین و آیین گوناگون در هند وجود داشته باشد. در هندوستان از آپارتمان‌های بلند و آسمان‌خراش‌های باشکوه تا زاغه‌ها و کلبه‌های ساده‌ی روستایی وجود دارد. عده‌ای در شهرهای بزرگ با بهترین و به‌روزترین امکانات زندگی می‌کنند و برخی دیگر در دورافتاده‌ترین روستاها به سر می‌برند و زندگی آن‌ها پس از گذر قرن‌ها، به ندرت دچار تغییر و تحول شده است.

یک عمر زمان نیاز دارید تا تمام آثار به جا مانده از امپراطوری‌های باستانی و چشم‌اندازهای شگفتی طبیعی هند را ببینید. طبیعت هند بسیار متنوع است از جنگل‌های انبوه میزبان هزاران ببر گرفته تا صحراهای یخ‌زده‌ی هیمالیا. اما در اولین سفر خود به هند، بازدید از مثلث طلایی هند یعنی دهلی، آگرا و جایپور را در برنامه‌ی خود قرار دهید تا گوشه‌ای از جاذبه‌های بی‌پایان هند را تماشا کنید.

در ادامه به 16 دلیل منحصر به فرد برای سفر به هند را مورد بررسی قرار میدهیم:

 

تمدن هزاران ساله

هند یکی از قدیمی‌ترین کشورهای دنیا است که شاهد حکمرانی پادشاهان زیادی بوده است. اسناد مکتوبی که در این سرزمین پیدا شده راوی داستان‌های هزاران سال پیش اینجا و اهمیت تمدن تاریخی این سرزمین است.

 

 

رقص

رقص های آیینی هند، از جمله جاذبه های هیجان انگیز این کشور به شمار می رود. هرکدام از این رقص ها دارای معانی روحانی است.

 

 

موسیقی

جاذبه‌ی شنیدنی هند، موسیقی آن است که با فرهنگ و هنر این کشور در آمیخته است. سبک‌های متنوع ساز و موسیقی هند در کنار دیگر جاذبه‌های آن به معروف شدنش در جهان کمک کرده است.

 

 

غذا

هند به غذاهای تند و پر از ادویه‌اش معروف است. خوراک‌های رنگی و متنوعی که شما را به دنیای طعم‌ها و رنگ‌ها می‌برند. هند یکی از بهترین کشورهای دنیا برای دوستدارن چشیدن طعم غذاهای متفاوت است. در این کشور در کمتر از چند قدمی خود می‌توانید یک رستوران یا غرفه‌ی غذای خیابانی پیدا کنید و با پرداخت هزینه‌ای کم یک غذای متفاوت و جدید بخورید. در مجموع غذا در هند کم‌هزینه است

 

 

فستیوال

هند پر از جشن های باستانی است. فستیوال رنگ ها،  فستیوال آتش بازی و نور، جشن گانش ،تجربه یک سفر شاد را برای گردشگران به ارمغان می آورد.

 

 

فرهنگ و مذهب های مختلف

بسیاری از آیین ها و مذاهب از سرزمین هند سرچشمه گرفته است. آیین های هندویی، بودایی، سیک‌‌ و ....طیف متنوعی از فرهنگ ها را در هند به وجود آورده است.

 

 

طبیعت

هند سرزمینی پوشیده از طبیعت متنوع است، سواحل شنی، دشت های سرسبز چای، کوهستان های پوشیده از برف و جنگل های متنوع در سراسر سرزمین هند پراکنده شده است.

 

 

معماری

قصرها، معابد و کاخ های تاریخی بسیار زیبای هند از جمله دلایل بسیاری از گردشگران برای سفر به هند است. معماری هند طی گذشت سالیان طولانی با تاثیر از فرهنگ‌های مختلف تکامل یافته است.

 

 

رنگ

رنگ های خنثی و سیاه و سفید را در هند کمتر میتوان دید، لباس ها، خانه ها، مغازه ها، همه و همه جای هند  پر از رنگ های شاد است که هر بیننده ای را به ذوق آورد.

 

 

خرید

خرید برای بسیار از افراد یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های یک سفر است، حالا تصور کنید در بازارهای بزرگ و رنگارنگ هندی‌ها مشغول خرید هستید. در این کشور ناب‌ترین سوغاتی‌ها را می‌توانید خریداری کنید، پارچه‌های رنگارنگ، لباس‌های اصیل هندی، ادویه‌های معروف، صنایع دستی و …بهترین یادگاری‌ها از این کشور هستند.

 

 

میراث جهانی یونسکو

۳۲ اثر ثبت شده در میراث جهانی یونسکو در این کشور دیدنی و بزرگ، منتظر حضور گردشگران است.

 

 

مردم

مردم محلی در هند از مهربانترین و مهمان نواز ترین مردم دنیا هستند.

 

 

تاج محل

یکی از عجایب هفتگانه جهان است که یکی از زیبایی های شگفتی معماری است که تا کنون ساخته شده است.

 

 

رودخانه مقدس

رودخانه گنگ برای هندی ها چیزی فراتر از یک رودخانه است و همانند خون که در رگ جاریست در زندگی هندی ها جاریست.

 

 

ماجراجویی

 مهم نیست شما به کدام قسمت از هند سفر کنید.در جای جای این کشور پهناور حس ماجراجویی شما را دنبال خواهد کرد.

 

 

حیات وحش باور نکردنی

با سفر به یکی از پارک های ملی هند میتوانیم شاهد حیات وحش بینطیر هند باشیم و از نزدیک با زندگی ببرها فیل ها شاهین و عقاب ها و...آشنا شویم.

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513