قوانین و مقررات

نوشته شده توسط اسپاداناسیر. منتشر شده در Uncategorised

قوانین و مقررات وب سایت اسپادانا سیر
الف ) شرایط و ضوابط عمومی

وب ‌سایت اسپادانا سیر ، طبق قـوانین جهوری اسلامی ایران، قوانین جـرائم اینترنتی و مجمـوعه‌ قوانین و مقـررات تجارت الکـترونیکی فعالیت می‌کند و کـاربران محترم موظفند هیچ‌گونه مطلب سـیاسی یا مغـایر با شئونات اخلاقی و مذهبی کشور ایران را در این وب‌سایت قرار ندهند. در صورت اثبات این امر، شناسه‌ کاربری این افراد لغو شده و تبعات این موضوع نیز بر عهده‌ خود ایشان خواهد بود.

۱ – حقوق معنوی محتوایی که توسط کاربران وب‌سایت اسپادانا سیر تولید شده و بر روی این وب‌سایت قرار می‌گیرد، متعلق به وب‌سایت اسپادانا سیر است و این سایت حق ویرایش، حذف و یا بازنشر این محتـویات را برای خود محفوظ می‌دارد.

۲ – خدمات و محتویاتی که توسط اسپادانا سیر تولید و عرضه می‌شوند؛ صرفا جهت استفـــاده‌ در این وب‌سایت هستند. هر گونه سوء استفـــاده از اطلاعات، عکس‌ها، نقشــه‌ها، طرح‌ها، لوگو و… از وب‌سایت اسپادانا سیر توسط فرد حقیقی یا حقوقی، پیگرد قانونی خواهد داشت. ذکر مطالب این وب‌سایت در اینترنت، تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی espadanaseir.com و لینک به مطلب ذکر شده و در رسانه‌های کاغذی، با کسب اجازه‌ کتبی از مسئولان وب‌سایت مجاز است.

۳ – استفاده از این وب‌ سایت برای مقاصد تجاری، تبلیغات، بازاریابی و نظایر آن ممنوع است.

۴ – در صورت عدم رعایت هر یک از موارد فوق، سایت اینترنتی اسپادانا سیر مجاز به طرح شکایت از طریق مراجع قانونی ذی‌صلاح و دادگاه‌های رسیدگی به جـرائم اینترنتی در داخل یا خارج از کشــور و روشن کردن اذهان عمومی درباره‌ی تخطی صورت گرفته خواهد بود.

۵ – اطلاعات موجود در این وب‌سایت از منابع معتبر و مرتبط و توسط متخصصین این رشته جمع‌آوری،ترجمه و تدوین شده‌اند؛ با این حال به دلیل ماهیت تغییرپذیر این اطلاعات، وب ‌سایت اسپادانا سیر مسئولیتی در قبال صحت اطلاعات بخش راهنمای سفر، ویزای توریستی و… بر عهده نمی‌گیرد.

۶ – وب سایت اسپادانا سیر ممکن است جهت ارسال بسته‌های هدیه، تبلیغات، نامه‌های الکترونیکی و… از طرف خود و یا مجموعه‌های همکار، از اطلاعات کاربران استفاده نماید.

۷ – اسپادانا سیر مسئولیتی در مورد محتوای وب‌سـایت‌هایی که به آن‌ها لینک داده است، ندارد. این سایت‌ها توسـط اسپادانا سیر تولید نشده‌اند و وجود آن‌ها، به منزله‌ تایید یا ارتباط ما با تولیدکنـندگان آن‌ها نیست.

۸ – وب سایت اسپادانا سیر پایگاه اینترنتی دیگری جز www.espadanaseir.com و زیر‌مجموعه‌های آن نداشته و تنها از همین راه با کاربران خود تماس می‌گیرد. سایر مکاتبات اینترنتی از آدرس‌هایی جز آدرس‌های رسمی و معتبر این وب‌سایت، مورد تایید اسپادانا سیر نیست.

۹ – ارائه ی اطلاعات شخصی صحیح، نظیر نام مطابق با نام مندرج در پاسپورت، تعداد مسافران، سن و… بر عهده‌ی کاربر می‌باشد در صورت ورود اطلاعات نـاقص یا نادرست، مسئولیت عواقب بعـدی این عمل بر عهده‌ی کاربران خواهد بود.

۱۰ – کاربر متعهد می‌شود هرگونه تغییر در مشخصـات فردی خود را در اسرع وقت در وب‌سایت اسپادانا سیر اصـلاح نماید. در غیر این‌صورت این وب ‌سـایت هیچ مســئولیتی در قبال تبعات نـاشی از عدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت.

۱۱ – وب سایت اسپادانا سیر به فروش اینترنتی بلیط هواپیما می‌پردازد و در قبال شرایط، کنسلی، تاخیر یا تعجیل پرواز مسئولیتی را بر عهده نخواهد داشت.( طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت کنسلی، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز، بر عهده‌ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ی پرواز است.)

۱۲ – هرگونه سوء استفاده از نام اسپادانا سیر، سایت اینترنتی اسپادانا سیر، مکاتبه از طرف اسپادانا سیر و یا استفاده از نام های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجاد نماید ممنوع بوده از طریق شکایت به مراجع قانونی ذی‌صلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود.

۱۳ – وب سایت اسپادانا سیر اطلاعات شخصی کاربران را با هیچ مجموعه‌ی دیگری به اشتراک نخواهد گذاشت و مراجع ذی‌صلاح فقط در صورت موارد مصرح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.

ب ) دستورالعمل حقوق مسافر

دستورالعمل حقوق مسافر بطور کلی ناظر بر موارد مشروحه ذیل می باشد:

۲ – ۱ – عدم تبعیض: Non-Discrimination

کلیه مسافرین بصورت یکسال از خدمات شرکت های هواپیمایی بهره مند می باشند.

۲ – ۲ – ممانعت از سفر: Denied boarding

در صورتی که به رغم داشتن بلیت تایید شده ، شرکت هواپیمایی از پذیرش مسافر به لحاظ محدودیت های شرکت حمل کننده اعم از بازرگانی ،فنی یا عملیاتی امتناع نماید ،در این صورت شرکت حمل کننده موظف به استرداد وجه و همچنین ارائه یک بلیت رایگان مشابه از لحاظ مسیر و کلاس پروازی به مسافر می باشد.

تبصره۱: ارائه بلیت مشابه (از لحاظ مسیر و کلاس پروازی ) در اولین فرصت زمانی انجام می گیرد . همچنین در صورت انتقال مسافر توسط سایر خطوط هوائی، این امر بدون پرداخت هزینه و یا مابه التفاوت توسط مسافر و یا خسارت توسط شرکتهای هواپیمایی انجام خواهد پذیرفت.

۲ – ۳ – ابطال پرواز توسط شرکت حمل کننده : cancellation

۲ – ۳ – ۱ – اگر ابطال پرواز از زمان خرید بلیت تا یک هفته قبل از انجام پرواز باشد،در این صورت شرکت حمل کننده موظف به استرداد کامل وجه بلیت می باشد.

۲ – ۳ – ۲ – اگر ابطال پرواز از شش روز تا ۲۴ ساعت قبل از انجام پرواز باشد،در اینصورت شرکت حمل کننده موظف به استرداد کامل وجه بلیت و جبران خسارت بمیزان مقرر در ستون (الف) جدول پیوست می باشد.

۲ – ۳ – ۳ – اگر ابطال از ۲۴ ساعت مانده تا زمان انجام پرواز انجام پذیرد ، در این صورت شرکت حمل کننده موظف به استرداد کامل وجه و موظف به جبران خسارت به میزان مقرر در ستون (ب)مطابق جدول پیوست می باشد.

۲ – ۴ – تاخیرات پرواز:Flight Delay

در صورت بروز تاخیر در انجام پرواز براساس ساعت پرواز مندرج در بلیت مسافر ، اقدامات ذیل می بایست توسط شرکت هواپیمایی انجام شود.

۲ – ۴ – ۱ – اقدامات عمومی

– نماینده شرکت هواپیمایی می بایست با حضور در میان مسافران ، با متانت و احترام نسبت به اطلاع رسانی صحیح در خصوص تاخیر پرواز اقدام نماید.

– شرکت هواپیمایی نسبت به اطلاع رسانی از طریق سیستم اطلاعات پرواز بصورت مستمر اقدام نماید.

۲ – ۴ – ۲ – اقدامات اختصاصی

الف- تاخیر بیش از یکساعت و تا دو ساعت:

در صورت تاخیر بیش از یک ساعت و کمتر از دو ساعت ،از مسافران پذیرائی نوع اول به عمل خواهد آمد.
ارائه این پذیرائی مشروط به وجود زمان کافی جهت پذیرایی و عدم افزایش تاخیر بیشتر می باشد.
ب – تاخیر بیش از ۲ ساعت و تا ۴ ساعت :

انجام پذیرایی مناسب حداقل نوع اول با توجه به امکانات فرودگاهی
فراهم نمودن امکان برقراری ارتباط تلفنی جهت اطلاع رسانی
تغییر پرواز در صورت در خواست مسافر و امکان انجام آن
انجام اقدامات لازم جهت اعزام با سلیر شرکتهای هواپیمایی(در صورت درخواست مسافر) ودر صورت وجود پرواز از در همان مسیر و یا انتقال به مقصد نهائی از طریق مسیرهای جایگزین (بجز مسیر درج شده در بلیت)
استرداد کامل وجه بلیت مسافر در صورت انصراف مسافر از ادامه پرواز
ج – تاخیر بیش از ۴ ساعت:

در این صورت شرکت حمل کننده موظف است،علاوه بر رعایت مفاد بند ب،نسبت به جبران خسارت بمیزان مندرج در ستون (الف) جدول پیوست اقدام نماید.

در صورت ابطال پرواز شرکت حمل کننده موظف به استرداد کامل وجه و جبران خسارت بمیزان مندرج در ستون (ب) جدول پیوست می باشد.

تبصره۲: در مورد پروازهایی که به دلیل شرایط جوی و یا فورس ماژور فرودگاه مبداء،مقصد و مسیر دچار تاخیر و یا ابطال می گردند ، شرکت های هواپیمایی با رعایت مقررات پذیرایی از مسافرین صرفا موظف به استرداد کامل وجه به مسافرین می باشند.

تبصره ۳:در صورتی که پرواز بر اساس ساعت مندرج در بلیت مسافر حرکت (taxi) نماید و بدلایل فنی و یا عملیاتی به رمپ بازگردد، در این حال میزان تاخیر تا پرواز مجدد، از زمان بازگشت به ترمینال محاسبه خواهد گردید.

۲ – ۵ – تغییر مسیر اجباری توسط شرکت هواپیمایی در طول پرواز

۲ – ۵ – ۱ – در صورتی که پرواز در مکانی به غیر از مقصد مسافر و یا نقطه میانی(در پروازهای اتصالی مندرج در یک بلیت)، توقف نماید شرکت هواپیمایی موظف است مسافر را به مبدا یا مقصد پرواز مطابق یکی از روش های زیر منتقل نماید.

الف–اتقال مسافر به مبدا توسط شرکت هواپیمایی حامل صورت پذیرفته و کل وجه بلیت بدون کسر جرایم به مسافر پرداخت گردد.

ب – در صورت درخواست و انتقال مسافر به مقصد با هر وسیله نقلیه عمومی زمینی ( اتوبوس،قطار،…) ، این انتقال ضمن فراهم نمودن شرایط لازم و پرداخت هزینه های آن توسط شرکت حامل صورت می گیرد.

۲ – ۶ – فقدان و یا آسیب دیدیگی جامه دان:Last baggage

۲ – ۶ – ۱ – در صورت فقدان و یا آسیب دیدگی جامه دان و بار همراه ، شرکت حمل کننده بر اساس شیوه نامه پیگیری ،جستجو و یا جبران خسارت خود(وفق پیمان ورشو که عینا در تاریخ ۱۹/۸/۱۳۶۴ به تصویب مجلس شورای اسلامی نیز رسیده است) موظف به تامین رضایت مسافران میباشد.

۲ – ۶ – ۲ – مسافر در صورت فقدان و یا آسیب دیدگی جامه دان و بار همراه را بلافاصله (قبل از ترک فرودگاه) فهرست ان را شرکت حمل کننده ارائه فرمایند.

۲ – ۶ – ۳ – در صورت تاخیر در تحویل جامه دان و بار همراه ، ضروری است مسافر حداکثر ظرف مدت ۲۱ روز نسبت اعلام مراتب بصورت کتبی (برابر فرم ذیربط) به شرکت حمل کننده اقدام فرمایند.

۲ – ۷ – مسافرین توانخواه: Disabled persons

۲ – ۷ – ۱ بمنظور تامین تسهیلات ، رفاهی و ایمنی مسافرین توانخواه ، شرکت های حمل کننده در چارچوب شیوه نامه های تخصصی ذیربط اقدامات لازم را در ارائه خدمات مناسب و رایگان معمول خواهند نمود.

۲ – ۷ – ۲ – شرایط خاص مسافر توانخواه می بایست در زمان خرید بلیت و حداکثر تا ۴۸ ساعت قبل از پرواز به شرکت حمل کننده اعلام گردد.

۲ – ۷ – ۳ – ضروری است ، مسافر جهت آگاهی از چگونگی این خدمات با دفتر شرکت حمل کننده تماس حاصل فرمایند.

۲ – ۷ – ۴ مسافر بیمار در دوره پس از عمل جراحی و یا دوران نقاهت از قاعده مسافرین توانخواه مستثنی می باشند و تابع مقررات حمل بیمار شرکت حمل کننده خواهند بود.

۲ – ۸ – شفاف سازی نرخ بلیت و خدمات هوائی: Price Transparency

۲ – ۸ – ۱ شرکت هواپیمائی و دفاتر نمایندگی فروش بلیت موظف هستند،بلیت مسافر را با مشخصات کامل اعم از شرایط و ضوابط بلیت صادره ، قیمت نهائی (بهای پایه، عوارض، قواعد ابطال و هزینه های اضافی) ، نام شرکت حمل کننده و سایر اطلاعات ضروری به مسافر ارائه نمایند.

ج ) شرایط و ضوابط عمومی رزرو و خرید و استرداد بلیت هواپیما

۱ – خرید بلیت در وب ‌سایت اسپادانا سیر مشمول مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قـانونی قرار خواهد گرفت. خریدار ضمن خرید ایـنترنتی بلیت، متعهدمی‌شود که از کلیه‌ی قوانین و مقررات خرید بلیت آگاهی کامل دارد.

۲ – هنگام ثبت‌نام و رزرو بلیت، نام مسافر باید به صورت کامل با حروف انگلیسی وارد شود. امکان اصلاح نام مسافر پس از خرید نهایی بلیت وجود ندارد و اسپادانا سیر هیچگونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که به اشتباه وارد شده‌اند بر عهده نمی گیرد و برای اصلاح اطلاعات، مسافر می‌بایست بلیت را باطل و مجدداً خریداری کند.

۲ – ۱ – وارد کردن شماره ملی صحیح در پروازهای داخلی و مشخصات گذرنامه ای صحیح در پروازهای خارجی الزامیست اسپادانا سیر هیچگونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که به اشتباه وارد شده‌اند بر عهده نمی گیرد.

۲ – ۲ – برای مسافرتهای خارجی چک کردن کلیه مدارک اعم از اعتبار گذرنامه اعتبار ویزا و غیره به عهده مسافر می باشد و در صورت نیاز به راهنمایی همکاران پشتیبانی آماده پاسخگویی می باشند.

۳ – بلیت خریداری شده، متعلق به مسافری است که مشخصاتش در سیستم وارد شده است و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. در صورت عدم تطابق نام مسافر در بلیت و مدرک شناسایی، در کانتر پرواز، مسافر پذیرش نخواهد شد.

۴ – در قوانین هواپیمایی کشوری، تعریف مسافر نوزاد، سن کم‌تر از دو سال است، مسافر کودک بین دو تا دوازده سال تمام و مسافر بزرگسال، بیش از دوازده سال می باشد. در صورت عدم دقت خریدار و اشتباه وارد نمودن رده‌ی سنی، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد. و بلیت کودک را به هیچ وجه نمی‌توان به تنهایی و جدا از بلیت بزرگسال خریداری کرد.

۵ – لازم به ذکر است که در بلیت های نرخ مصوب، قیمت بلیت برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت است، اما در بلیت ها و پروازهای چارتر (دربستی)، قیمت بلیت کودک با بزرگسال برابر است.

۶ – پس از انجام پرداخت و تایید آن، رزرو و خرید قطعی شده و اطلاعات بلیت به کاربر اس‌ام‌اس و ایمیل می‌شود. هنگام مراجعه به فرودگاه، در پروازهای چارتر ارائه‌ی یک نسخه‌ی چاپ شده از بلیت و در پروازهای سیستمی، ارائه‌ی شماره‌ی بلیت به همراه مدرک معتبر شناسایی به کانتر هواپیمایی مربوطه الزامی است.

۷ – هر نوع ابطال و تغییر زمان پرواز از طرف مسافر، مطابق قوانین هواپیمایی کشوری، شامل جریمه‌ می‌شود. مقدار این جریمه بنا بر مقررات هر شرکت هواپیمایی متفاوت است. درخواست استرداد توسط مسافر، مبلغ جریمه از قیمت بلیط کسر شده و بقیه‌ی پول، به‌طور آنلاین به حساب مسافر واریز می‌گردد. چنانچه بلیت خریداری شده امکان استرداد انلاین نداشته باشد به فرم درخواست استرداد ارسال شده توسط مسافر در وقت اداری پاسخ داده خواهد شد و مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی (بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت) می‌باشد.

۸ – لغو یا تاخیر بیش از دو ساعتِ پرواز، جریمه‌ی باطلی را شامل نمی‌شود. در این صورت مسافر فرم درخواست آن‌لاین استرداد بدون جریمه را پر می‌کند.

۹ – لازم به ذکر است که اگر پرواز رفت و برگشت از دو شرکت هواپیمایی مختلف باشد، در صورت لغو پرواز رفت یا انصراف مسافر از پرواز به دلیل تاخیر بیش از دو ساعت، ممکن است لغو پرواز برگشت شامل جریمه‌ شود.

۱۰ – خریدار حق تغییر قیمت بلیت، دست بردن در مفاد بلیت به هر طریق و هر شکل، و یا فروش مجدد بلیت با قیمتی بالاتر از مبلغ ذکر شده را ندارد.

۱۱ – طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، همراه داشتن مجوز پزشک برای خانم‌های باردار، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی، بیماری‌های تنفسی، صرع، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل نشده، کسانی که دیالیز می‌شوند یا کسانی که از داروهای تضعیف‌کننده‌ی سیستم ایمنی استفاده می‌نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می‌باشد. همچنین لازم است که این مسافران، داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر به همراه داشته باشند.

۱۲ – بر اساس قوانین موجود، صدور بلیت در مسیرهای عتبات عالیات برای اتباع کشورهای افغانستان، هند، بنگلادش و پاکستان مقدور نیست و درصورت خرید بلیت توسط این افراد، تمام مسئولیت‌های بعدی، بر عهده‌ی خودِ کاربر خواهد بود.

۱۳ – اگر در جریان پرداخت پول، ارتباط با شبکه قطع شود، وظیفه‌ی حل مشکلات احتمالی بر عهده‌ی بانک می‌باشد و هزینه‌ی کم شده از حساب، طبق قوانین بانکی به حساب مشتری برخواهد گشت. وب‌سایت اسپادانا سیر در این روند مسؤولیتی ندارد؛ چون این عمل مستقیما توسط بانک انجام می‌گیرد؛ اما در تسهیل آن تلاش خواهد کرد.

۱۴ – رزرو و صدور رسید یا بلیت، در وب‌سایت اسپادانا سیر نشان می دهد که هتل یا پرواز در آن تاریخ رزرو شده است؛ اما متضمن ارائه‌ی سرویس مناسب از طرف هتل یا ایرلاین به مسافر نیست.

۱۵ – استفاده از امکاناتی نظیر خوراکی و نوشیدنی، سونا، جکوزی، استخر، اینترنت و… که در قرارداد هتل ذکر نشده‌اند، هزینه‌ی اضافی در بر دارد. این هزینه‌ها به عهده‌ی اسپادانا سیر نبوده و مسافر موظف است آن‌ها را مستقیما به هتل پرداخت کند.

۱۶ – با تایید رزرو پرواز یا تایید رزرو اتاق از یک هتل، کاربر با قوانین و مقررات مربوط به فسخ رزرو هم موافقت می‌کند. این قوانین در بخش اطلاعات هتل، بخش رزرو و ایمیل تایید رزرواسیون قابل مشاهده‌اند. دقت داشته باشید که ممکن است کاربر مجبور شود به خاطر فسخ قرارداد هزینه‌ای بپردازد. این هزینه‌ها طبق مقررات هر هتل متفاوت‌اند؛ به همین دلیل به کاربران محترم توصیه می‌کنیم که قبل از قطعی کردن هر قرارداد، مفاد آن را به دقت مطالعه فرمایند.

۱۷ – اگر قرارداد توسط مسافر لغو شود، بازپرداخت آن تنها از طریق شماره‌ی حساب یا کارت بانکی که پیش از این توسط وی اعلام شده، خواهد بود. روند بازپرداخت وجه ممکن است تا یک هفته به طول انجامد.

ویزای تحصیلی کانادا

نوشته شده توسط اسپاداناسیر. منتشر شده در Uncategorised

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

 

همان طور که می دانید دانشگاه های کانادا جزو بهترین دانشگاه های دنیا هستند و در حوزه های تخصصی رتبه های بالایی را توانسته کسب کند. بنابراین اگر قصد مهاجرت به کانادا برای تحصیل دارید مطمئن باشید که تحصیل در دانشگاه های کانادا می تواند در آینده، بستر مناسبی برای یافتن شغل برای شما باشد.

فرم ارزیابی آنلاین اخذ ویزای تحصیلی کانادا (رایگان)

با تکمیل فرم در چند ثانیه، شرایط شما برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا توسط کارشناسان ما بررسی خواهد شد.

تکمیل فرم ارزیابی ویزای تحصیلی کانادا

برای درخواست مجوز تحصیل، باید نامه پذیرش از موسسات آموزشی تعیین شده داشته باشید. مدارس ابتدایی و راهنمایی کانادا نیازی به DLI ندارند. شما باید شماره ی موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) که با حرف O شروع می شود در فرمتان بنویسید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

 •  نامه ادمیشن از یکی از مراکز معتبر آموزشی ( به جز همسر فرد دارای استادی پرمیت یا ورک پرمیت )

 • نامه CAQ فقط برای متقاضیان استان کبک

 • برنامه تحصیلی یا همان Study Plan

 • اسکن صفحات جدیدترین پاسپورت (فقط صفحه اول و صفحاتی که در آنها مهر خورده را اسکن کنید)

 • اسکن صفحات پاسپورت های قبلی (فقط صفحه اول و صفحاتی که در آنها مهر یا ویزا خورده را اسکن کنید)

 • اسکن شناسنامه ترجمه و تایید شده / اگر متاهل هستید اسکن شناسنامه همراهان را هم در همین فایل اضافه کنید.

 • یک قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵

 • نامه تمکن مالی

 • اسناد نشان دهنده دارایی شما

 • نامه های سابقه کاری و بیمه کاری

 • فرم های درخواست ویزا

 • پرداخت هزینه های ویزای تحصیلی کانادا

  • ۱۱۰ دلار برای دریافت CAQ از استان کبک (برای متقاضیان کبک)

  • ۱۵۰ دلار برای ویزای متقضای اصلی و ۱۵۵ دلار برای همراه

  • ۸۵ دلار برای انگشت نگاری هر متقاضی بالای ۱۴ سال

  • این هزینه ها توسط اداره مهاجرت دریافت میشوند و غیر قابل عودت هستند.

   

 

 

هزینه مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

 

متقاضی تحصیل در کانادا باید بتواند هزینه های تحصیل در کانادا را برای سال اول فراهم نماید. مثلا اگر شهریه متقاضی برای هر سال ۱۵ هزار دلار است، وی باید این مبلغ را به همراه هزینه مربوط به زندگی مربوط به سال اول از طریق حساب بانکی خود یا اسپانسر خود به سفارت اثبات کند. تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا بسیار پر اهیمت بوده و در صورتی که متقاضی نتواند آن را اثبات نماید، افیسر ویزای تحصیلی او را مردود خواهد کرد.

 

جواب ویزای تحصیلی کانادا

 

این جواب معمولا به صورت آنلان تا ۹ هفته پس از انگشت نگاری در دفاتر مربوط به سفارت کانادا خواهد آمد. در صورت مثبت بودن جواب باید متقاضی یا نماینده او پاسپورت خود را به سفارت کانادا در آنکارا ارایه دهد تا ویزا را در پاسپورت او مهر کنند.

 

ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

 

اگر با درخواست ویزای تحصیل در کانادای شما موافقت نشود نامه ای صادر خواهد شد که درآن دلیل یا دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا را اعلام خواهند کرد. معمولا دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر است:

 

 • منبع مالی کافی وجود نداشته

 • هدف از تحصیل برای آفیسر قانع کننده نبوده و دلایل کافی برای بازگشت با کشور مورد نظر وجود نداشته

 • دوره تحصیلی مورد نظر

 • اشکال در بستن فایل ویزا و فرم های ویزای تحصیلی

 • برنامه تحصیلی نامناسب

 

استادی پرمیت کانادا

 

استادی پرمیت مجوزی است که معمولا در هنگام ورود دانشجو در کانادا برای او صادر می شود. با داشتن استادی پرمیت کانادا، متقاضی مجاز به ماندن و تحصیل در کانادا می باشد. استادی پرمیت برای دوره هایی که در مدت ۶ ماه به اتمام می رسند نیاز نمی باشد. در مورد این دوره ها متقاضی تحصیل در کانادا می تواند با داشتن ویزای کوتاه مدت اقدام به تحصیل در کانادا کند. طبق قوانین اداره مهاجرت، در صورتی که قصد ادامه تحصیل پس از دوره ۶ ماهه را دارید، بهتر است از همان ابتدا ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید.

 

اگر قبلا استادی پرمیت دریافت کرده اید ولی طبق مواردی که روی نامه استادی پرمیت مشخص می کنند پیش نرفته و از آن قوانین سرپیچی کرده اید، درصورت درخواست برای هر نوع ویزای جدید تحصیلی باید ۶ ماه صبر کنید و این 6 ماه در حقیقت نوعی جریمه برای متقاضی خواهد بود. به طور مثال اگر روی نامه استادی پرمیت شما اجازه کار را نداشته باشید ولی در زمان حضور در کانادا کار کنید و اداره مهاجرت این مساله را متوجه شود، در زمان اقدام برای ویزای تحصیلی ۶ ماه از درخواست ویزا جریمه خواهید شد و حتی در صورت ارسال پرونده در این ۶ ماه پرونده شما مردود می شود.

 

داشتن استادی پرمیت یا اصطلاحا ویزای تحصیلی کانادا، برای دوره های پیش دبستان نیاز نیست.

 

 

ویژگی مدارس کانادایی

مقطع ابتدائی و دبیرستان تابع قوانین دولتی کانادا بوده و از معلمینی در این مراکز استفاده می شود که استخدام دولت باشند. این کار به منظور اطمینان از حفظ کیفیت آموزش و تاکید بر تامین نیازهای دانشجویان می باشد. دانشجویان کانادایی همواره جزء 5 رده ی بالای جهانی به لحاظ علمی بوده اند و در میان کشورهای انگلیسی زبان در رده ی اول علمی قرار دارند.

در این مدارس علاوه بر کیفیت بالای تدریس مجموعه ای از خدمات تحصیلی ارائه می شود که شامل این موارد می باشد: مشاوره، مشاورین حرفه ای و آموزشی، شرکت در انجمن ها، آموزش زبان دوم، تامین نیازهای تحصیلی، و فعالیت های فوق برنامه.

لازم به ذکر است که :

 • مقطع ابتدائی در کانادا شامل 6 سطح آموزشی می باشد.

 • مقطع دبیرستان در بیشتر ایالت های کانادا از مقطع 7 تا 12 رده بندی شده که در ایالت کبک در مقطع 11 پاپان می یابد.

 • سال تحصیلی در ماه سپتامبر آغاز می شود و در ماه جون پایان می یابد.

 • افراد فارغ التحصیل از مقطع متوسطه در کانادا می توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا و سراسر دنیا اقدام کنند.

 • در مدارس کانادا دوره های زبان دوم (انگلیسی یا فرانسه) برای دانش آموزان غیرکانادایی ارائه می شود.

 • شرایط آموزشی و تحصیلی در کانادا وابسته به قوانین ایالتی می باشد.

ویژگی مدارس دولتی

 • ارائه برنامه های تحصیلی مختلط.

 • ارائه خدمات اقامتی برای دانشجویان غیرکانادایی

ویژگی مدارس خصوصی

 • تامین مستقل هزینه ها

 • تحصیل به صورت مختلط یا جداگانه (مدارس دخترانه یا پسرانه)

 • کلاس های کوچکتر با تعامل معلم-دانش آموز بیشتر

 • پشتیبانی کامل و ارائه خدمات اقامت و مسکن برای دانش آموزان غیرکانادائی

ویژگی مدارس زبان

 • دوره های تدریس زبان انگلیسی و فرانسه در آموزشگاههای خصوصی و دانشکده ها اغلب برای دانش آموزان خارجی و مهاجران جدید ارائه می شود.

 • آموزش تخصصی زبان با موضوعاتی مثل: کسب و کار، آمادگی آکادمیک، آموزش زبان تخصصی صنایع و غیره.

 • هزینه تحصیل برای یک دوره ی 4 هفته ای از 1000 تا 2000 دلار کانادا متغیر است.

 • مخارج اقامت در این مدارس نیز حدود 1000 دلار در ماه می باشد.

نکاتی پیرامون تحصیل در کانادا :

دانشکده ها همکاری تنگاتنگی با صنایع و تاجرین دارند تا مطمئن شوند که برنامه های آموزشی آنان با تغییرات و نیازهای کاری این مراکز هماهنگ است. برنامه های آموزشی این دانشکده های کانادایی از مزایای مختلفی در حوزه های فنی و حرفه ای برخوردار است. این حوزه ها عبارتند از:

کسب و کار، کشاورزی و صنایع غذایی، سلامت، خدمات اجتماعی، روزنامه نگاری و پخش، مهمانداری، زبان، هنر و غیره.

 

 

 

ویژگی دانشکده ها :

 

 • بیش از 8000 برنامه آموزشی در 150 موسسه دولتی

 • زمان تحصیل از چندماه تا 4 سال متغیر است.

 • 90% فارغ التحصیلان ظرف مدت 6 ماه مشغول به کار خواهند شد

 • 93% کارفرمایان از کار فارغ التحصیلان این دانشکده ها اعلام رضایت کرده اند

 • برنامه های عملی که توسط کارفرمایان بااستعداد طراحی شده و همراه با پیشنهادات شغلی می باشد.

 • شهریه این موسسات از 5500 تا 15000 دلار متغیر است.

 • مخارج زندگی و اقامت به طور تقریبی 7000 تا 13000 دلار در سال برآورد شده است.

 

دانشگاه ها

 

دانشگاه های کانادا دانشجویان خلاقی را پرورش می دهند که همگام با تکنولوژی های روز پیش بروند و در حوزه های تخصصی پیشگام باشند. دانشگاه کانادا می تواند بستر شغلی باشد که شما برای آینده خود در نظر گرفته اید. بهترین کیفیت آموزشی از مقاطع اولیه دانشگاهی تا مقاطع پایانی و دکترا در این مراکز ارائه می شود.

 

دانشگاه های کانادا خواستگاه ابداع گوشی های بلک بری، فناوری صفحه تخت، بورد هوشمند، و IMAX بوده اند.

 

سه مقطع تحصیلی در دانشگاه کانادا در نظر گرفته شده است :

 

 • مقطع کارشناسی: دوران تحصیل معمولاً بین 3 تا 4 سال است.

 • مقطع کارشناسی ارشد: یک یا دو سال که این دوران شامل ارائه تز، مقاله و تحقیق نیز می باشد.

 • مقطع دکتری: یک دوره ی سه ساله همراه با ارائه تز است. ویژگی دانشگاه های کانادا

 • بیش از 10000 برنامه آموزشی در 95 موسسه دولتی و دانشگاه غیرانتفاعی

 • مقاطع تحصیلی دانشگاه های کانادا مطابق با آمریکا و سایرکشورهای مشترک المنافع می باشد.

 • فرصت شغلی برای همکاری و تحصیل دانشجویان غیر کانادایی

 • هزینه تحصیل از 8000 تا 26000 دلار در سال متغیر می باشد.

 

کمکهای مالی برای تحصیلات عالی

 

کمک های مالی مختلفی وجود دارند که می توانند برای دانشجویان دوره های آموزش عالی، در مورد هزینه های تحصیل و زندگی مفید باشند.

 

 • اسکولارشیپ یا کمک هزینه دانشجویی معمولا بر اساس پیشرفت تحصیلی و / یا مشارکتهای اجتماعی داده می شوند.

 • بورسیه ها و کمک های بلاعوض معمولا بر اساس نیاز مالی پرداخت می شود و دانشجویان مجبور به بازپرداخت آن نیستند

 • برنامه انتفاعی برای مشاغل، در بعضی از هزینه های مرتبط با شرکت در یک برنامه دانشگاهی به افراد واجد شرایط کمک مالی می کند.

 • وام های کم بهره دانشجویی نیز به دانشجویان کمک می کند تا در طول تحصیلات خود، هزینه های زندگی و تحصیلی آموزش عالی خود را پرداخت نمایند (بازپرداخت این وامها معمولا بعد از زمانی که دانشجو، برنامه آموزشی را به پایان برساند، شروع می شود.)

 

 

مدارکی که باید ترجمه شوند:

همه‌ی مدارکی که به زبان انگلیسی یا فرانسه نباشند، باید با ترجمه ی رسمی به انگلیسی یا فرانسه به سفارت ارائه شوند.

 • اصل و کپی رنگی پاسپورت جدید با حداقل 1 سال اعتبار(صفحه مشخصات فردی و صفحات حاوی ویزاها)

 • اصل پاسپورت قدیمی و کپی رنگی تمام صفحات حاوی ویزاها

 • 2 قطعه عکس زمینه روشن، رنگی (سایز 4.5×3.5)

 • تکمیل فرم سفارت کانادا ( این فرم پس از عقد قرارداد توسط متصصان این بخش با دقت تکمیل خواهد شد)

 • جهت واریز فیش سفارت کانادا در آنکارا  290 دلار

 • مدارک مربوط به اخذ پذیرش از دانشگاه یا موسسات آموزش عالی

 • در صورت پرداخت بخشی از شهریه، ارائه مدارک در این خصوص

 • مدرک نشان دهنده بورسیه تحصیلی شما از دانشگاه یا موسسه آموزش عالی کانادا (اگر در مورد شما صدق می کند)

  دانشجویان بورسیه دولت ایران موظف به ارائه ی ضمانت نامه مالی از طرف وزارت خانه مربوطه می باشند.

 • مدرک تائید پذیرش استان کبک (CAQ) :

متقاضیانی که برای ادامه تحصیل عازم یکی از دانشگاههای استان کبک هستند باید درخواست برگه CAQ نمایند.

 • نامه تایيده ی دانشگاه فرانسوی زبان مبنی بر این که متون به انگلیسی ارائه می شود.

 • مدرک آیلتس یا تف

 • SOP/CV

 • توصیه نامه های اساتید (Recommendation Letter)

 • در مقاطع دکترا و فوق لیسانس ذکر عنوان تز پیشنهادی در کانادا و تشریح آن همچنین ذکر

  نام و مشخصات تماس سوپروایزر یا استاد راهنما در کانادا

 • شناسنامه

 • گواهی عدم سوء پیشینه

 • مدارک نشان دهنده ی وضعیت نظام وظیفه متقاضی

 • مدارک مرتبط با سابقه تحصیلی ( مدارک تحصیلی و ریز نمرات )

 • مدارک شغلی

 • مدارک دارائی و مالی Sponsor

 • تعهد نامه محضری از سوی حامی مالی

اکثر دانشجویان مراحل دریافت پذیرش از دانشگاه را به تنهایی و با موفقیت انجام می دهند ولی باید در نظر داشته باشید که صرف داشتن پذیرش، ویزای کانادا به شما تعلق نخواهد گرفت و همواره اخذ ویزای دانشجویی سخت تر از اخذ پذیرش از موسسات آموزش عالی می باشد. از آنجایی که سفارت کانادا به ندرت مصاحبه حضوری و یا تلفنی با متقاضیان دارد تنها از طریق مدارک ارائه شده است که افسران ویزا در مورد پرونده ها تصمیم گیری می نمایند. لیست مدارک ذکر شده از سوی سفارت خانه ها به صورت کلی و برای همه ی مردم دنیا ارائه گردیده است ، اما این مدارک با توجه به محل درخواست ویزا و بسته به اشخاص مختلف متفاوت می باشد.  مدارک تکمیلی مورد نیاز هر متقاضی پس از بررسی پرونده و با در نظر گرفتن شرایط متقاضیان از سوی مشاوران موسسه آدراپانا اعلام خواهد شد. بهره گیری از تجربیات و تخصص همکاران ما در موسسه آدراپانا شما را در ارائه کامل مدارک یاری می نماید.

 

 

 

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513