درباره ما

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ره پویان اسپادانا در سال 1383 با هدف ارائه تورهای جدید در مسیرهای خاص و همچنین پیاده سازی ایده های نو در زمینه گردشگری در شهر توریستی مشهد افتتاح گردید. اسپادانا در آن سال با 3 نفر پرسنل در فضایی حدود 25 متر مربع فعالیت خود را شروع نمود و با شناخت نیاز بازار نسبت به برگزاری تورهای خاص به مقصد کشورهای جنوب شرق آسیا شامل تایلند، مالزی، سنگاپور، اندونزی و ... اقدام کرد که با استقبال مسافران روبرو گردید.
سال‌ها فعالیت در زمینه برگزاری تورهای با کیفیت و متناسب با ذائقه ایرانی در آن حوزه جغرافیایی، باعث شد اسپادانا برای ارائه بهتر خدمات در سال 1385 یک شعبه کارگزاری در کشور تایلند (بانکوک) تاسیس کند. از آن زمان به بعد، اسپادانا با برگزاری تورهای چارتری هفتگی با پروازهای مستقیم از مشهد توسط ایرلان‌های ایرانی و خارجی، توانست به عنوان مجری انحصاری تورهای جنوب شرق آسیا شناخته می‌شود.
ادامه

 
 

ماجرای سفر سناتور امریکایی به ایران

"جیم داباکیس" سناتور ایالت یوتا آمریکا، به ایران سفر کرده است.

این سناتور دموکرات آمریکایی پس از بازگشت از سفر به ایران در گفت و گو با شبکه تلویزیونی " کی یو تی وی " شهر سالت لیک سیتی آمریکا ، خبر سفر خود را منتشر کرده است.

این سفر به دعوت یک دانشگاه ایرانی انجام شده و جنبه سیاسی نداشته است.

او گفته است : "مردم ایران عاشق آمریکایی ها هستند. در خیابان های همه شهرهایی که از آنها بازدید کردیم مردم به دنبال ما می آمدند با ما صحبت می کردند و ما را به خانه هایشان دعوت می کردند.

او گفته است : مردم ایران آماده عادی سازی روابط با آمریکا هستند حتی اگر دولت شان این آمادگی را نداشته باشد.

به گفته این سناتور ایالتی آمریکا : هدف این سفر خدمت به مردم ایالت یوتا و همه مردم آمریکا با پیدا کردن راهی برای برقراری صلح میان کسانی که چندان با هم صحبت نمی‌کنند؛ بوده است.

این سناتور گفته است از سوی یک گروه دانشگاهی ایرانی این دعوت از او انجام شده و او فورا این دعوت را اجابت کره است چون به گفته این سناتور:" اگر در دنیای امروز یک سوء تفاهم باشد، آن مشکل بین دنیای اسلام و ایالات متحده آمریکا است."

شکاف و جدایی که به گفته این سناتور آمریکایی حتی می تواند بدتر و شدید تر شود. او گفته است در جریان این سفر چیزهای جالبی به چشم دیده از جمله وجود لباس های زیر برند معروف " ویکتوریا سکرت " تا علاقه برخی از مردم ایران به مسیحیت.

واکنش ها در ایران

اعلام خبر سفر این نماینده کنگره ایالتی آمریکا به ایران واکنش هایی در داخل ایران به همراه داشته است.

علاالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دربره این سفر اظهار بی اطلاعی کرده و گفته است هیچ دیداری بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی و این سناتور آمریکایی صورت نگرفته است.

جواد کریمی قدوسی نماینده اصولگرای عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز وزیر اطلاعات را تهدید به سوال درباره سفر این سناتور ایالتی آمریکا کرده است.

داباکیس در سال 2012 به کنگره ایالتی یوتا راه یافته است. او پیشتر رییس کمیسیون حزب دموکرات در ایالت یوتا بوده است. این سناتور همجنسگرای آمریکایی از فعالان حقوق همجنسگرایان بوده و خود در سال 2013 با شریک زندگی خود ازدواج کرده است. این مساله می تواند حساسیت های داخلی را در ایران درباره این سفر بیشتر کند. هنوز جزییات بیشتری از زمان سفر این سناتور و نیز نهاد دانشگاهی دعوت کننده از او منتشر نشده است و تنها به گفته این سناتور، این سفر در ماه می سال جاری و در قالب یک هیات 12 نفره انجام شده است.


منبع:عصر ایران

آمار بازدیدکنندگان

مجموع بازدید کنندگان
280679
صفحات بازدید شده
3715963
بازدید کنندگان امروز
415
بازدیدکنندگان دیروز
467

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513