درباره ما

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ره پویان اسپادانا در سال 1383 با هدف ارائه تورهای جدید در مسیرهای خاص و همچنین پیاده سازی ایده های نو در زمینه گردشگری در شهر توریستی مشهد افتتاح گردید. اسپادانا در آن سال با 3 نفر پرسنل در فضایی حدود 25 متر مربع فعالیت خود را شروع نمود و با شناخت نیاز بازار نسبت به برگزاری تورهای خاص به مقصد کشورهای جنوب شرق آسیا شامل تایلند، مالزی، سنگاپور، اندونزی و ... اقدام کرد که با استقبال مسافران روبرو گردید.
سال‌ها فعالیت در زمینه برگزاری تورهای با کیفیت و متناسب با ذائقه ایرانی در آن حوزه جغرافیایی، باعث شد اسپادانا برای ارائه بهتر خدمات در سال 1385 یک شعبه کارگزاری در کشور تایلند (بانکوک) تاسیس کند. از آن زمان به بعد، اسپادانا با برگزاری تورهای چارتری هفتگی با پروازهای مستقیم از مشهد توسط ایرلان‌های ایرانی و خارجی، توانست به عنوان مجری انحصاری تورهای جنوب شرق آسیا شناخته می‌شود.
ادامه

 
 

پافشاری ایران بر ممنوعیت تورهای ترکیه/ درخواست تُرک‌ها برای سفر ایرانی‌ها

با وجود اعلام وضعیت فوق‌العاده در ترکیه به مدت ۳ ماه، سفیر این کشور در ایران درخواست کرده ممنوعیت ارائه خدمات آژانس‌های مسافرتی ایران برای سفر به ترکیه سریع‌تر برداشته شود، این درحالی‌ست که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری همچنان از آژانس‌های مسافرتی می‌خواهد تورهای ترکیه را نفروشند.

به گزارش ایسنا، مجلس ترکیه اواخر هفته‌ گذشته لایحه‌ پیشنهادی حزب حاکم این کشور برای اجرای وضعیت "فوق‌العاده" را به مدت سه ماه تصویب کرد، با این حال «رضا هاکان تکین»، سفیر ترکیه در ایران درخواست کرده که «ایران هرچه سریع‌تر ممنوعیت ارایه خدمات آژانس‌های مسافرتی ایران برای سفر به ترکیه را لغو کند.»

با این حال او نیز به برقراری وضعیت فوق‌العاده در ترکیه اذعان کرده و گفته که «این حالت برای جلوگیری از فعالیت دوباره کودتاگران است و با هدف محدود کردن آزادی‌های شهروندی نخواهد بود. هم‌چنین تعداد زیادی از کارمندان دولت بازداشت شده‌اند و بازپرسی از آن‌ها هم‌چنان ادامه دارد و چه بسا اگر مشخص شود که آن‌ها در کودتا نقشی نداشته‌اند، افراد بی‌گناه به کار خود بازگردند.» ‏

سفیر ترکیه در ایران در عین حال گفته از لحظه‌ای که کودتا اتفاق افتاده، هیچ گردشگر ایرانی یا غیرایرانی آسیب ندیده و تأکید کرده است «اگر در زمان برقراری وضعیت فوق‌العاده ضرری به توریست‌ها یا تجار ایرانی وارد شود، ما هر کاری لازم باشد انجام می‌دهیم.»

این درحالی‌ست که طی روزهای اخیر تحت تاثیر اعلام ممنوعیت اجرای تور به مقصد ترکیه، بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی این کشور از طرف‌های تجاری خود در ایران به خاطر لغو تورها و پروازها، طلب جریمه و خسارت کرده‌اند، چون به زعم آن‌ها شرایط عادی شده و حتا کشورهای روسیه و آمریکا نیز ممنوعیت‌های خود را برای پروازها و سفر به ترکیه برداشته‌اند. همین برخوردها و بهانه‌های شرکت‌های هواپیمایی تُرک باعث شده آژانس‌های گردشگری ایران نیز از اجرای دستور سازمان میراث فرهنگی و گردشگری سر باز بزنند.

برخی از این آژانس‌ها حتی از مسافرانی که منصرف شده‌اند به این بهانه، جریمه و خسارت‌هایی گاه به اندازه کل مبلغ تور می‌گیرند و همین عاملی شده تا بسیاری از انصراف دادن پشیمان شوند و راه ترکیه را در پیش بگیرند. این در حالیست که طبق قوانین هواپیمایی در شرایط "فورس‌ماژور"، ایرلاین‌ها نه تنها نباید غرامتی دریافت کنند، بلکه خسارت‌های تحمیلی را هم باید بازگردانند.

تناقض‌ها و اختلاف نظرهای موجود باعث شده معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از روز چهارشنبه - ۳۰ تیرماه - با نمایندگان تشکل‌های خصوصی گردشگری و هواپیمایی ایران و همچنین نماینده‌ی وزارت امور خارجه کشورمان وارد جلسه و مذاکره شود تا به یک تصمیم نهایی برسند و ضمن آن به تخلفات رخ داده در این مدت رسیدگی کنند، اما تا کنون از این مذاکرات، رسما نتیجه‌ای خارج نشده است.

با این حال معاونت گردشگری همچنان تاکید دارد؛ شرایط قبلی برای تورهای ترکیه همچنان برقرار است و اجرای تور توسط آژانس‌های ایرانی به این مقصد "تخلف" محسوب می‌شود و آن‌ها حق ندارند در چنین شرایطی از مردم جریمه بگیرند.

سفارت ایران در ترکیه نیز روز پنجشنبه - ۳۱ تیرماه - همزمان با اعلام وضعیت فوق‌العاده در این کشور با صدور اطلاعیه‌ای، به هموطنان مقیم و مسافران توصیه کرد، «به دلیل برقراری حالت فوق‌العاده در جمهوری ترکیه ضروری است ضمن توجه به اطلاعیه‌های مقمامات امنیتی، مقررات خاص این روزها در نظر گرفته شود و به منظور آشنایی با مجموعه قوانین «حالت فوق‌العاده»، قبل از عزیمت به جمهوری ترکیه از طریق مراجع ذی‌صلاح کسب اطلاع کنند.»‏ ‏‏ ‏‏

آمار بازدیدکنندگان

مجموع بازدید کنندگان
286807
صفحات بازدید شده
3829696
بازدید کنندگان امروز
287
بازدیدکنندگان دیروز
489

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513