درباره ما

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ره پویان اسپادانا در سال 1383 با هدف ارائه تورهای جدید در مسیرهای خاص و همچنین پیاده سازی ایده های نو در زمینه گردشگری در شهر توریستی مشهد افتتاح گردید. اسپادانا در آن سال با 3 نفر پرسنل در فضایی حدود 25 متر مربع فعالیت خود را شروع نمود و با شناخت نیاز بازار نسبت به برگزاری تورهای خاص به مقصد کشورهای جنوب شرق آسیا شامل تایلند، مالزی، سنگاپور، اندونزی و ... اقدام کرد که با استقبال مسافران روبرو گردید.
سال‌ها فعالیت در زمینه برگزاری تورهای با کیفیت و متناسب با ذائقه ایرانی در آن حوزه جغرافیایی، باعث شد اسپادانا برای ارائه بهتر خدمات در سال 1385 یک شعبه کارگزاری در کشور تایلند (بانکوک) تاسیس کند. از آن زمان به بعد، اسپادانا با برگزاری تورهای چارتری هفتگی با پروازهای مستقیم از مشهد توسط ایرلان‌های ایرانی و خارجی، توانست به عنوان مجری انحصاری تورهای جنوب شرق آسیا شناخته می‌شود.
ادامه

 
 

سفر در ایران گران است

‏ایران از نظر گردشگری کشوری گران است، رستوران ها، هتل ها و حمل و نقل ما از اروپا گرانتر است و باید برای ارزان سازی #سفر فکری کنیم. 

به گزارش خبرگزاری ایسنا، «اکبر غمخوار» در بیست و چهارمین کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تهران علاج ارزان سازی را در توزیع سفر دانست و افزود: در گردشگری نباید فقط به چند شهر بپردازیم. این تنوع بخشی در زمان و مکان باید به وجود آید، سال هاست که موضوع تراکم تعطیلات زمستانی و تابستانی با توجه به اقلیم جغرافیایی ایران مطرح شده، لازم است این مساله را با دانشگاه ها و آموزش و پرورش حل کنیم تا با تنوع بخشی سفر ارزان شود. 

وی در این باره به مثالی اشاره کرد و گفت: مشهد با وجود آنکه بیش ترین تعداد هتل را دارد، اما هتلداران آن همواره معترض اند که میانگین اشغال ظرفیت هایشان 50 درصد است؛ چرا باید چنین اتفاقی رخ دهد؟ یکی از دلایل این است که مردم 3 ماه از سال فرصت دارند به مشهد سفر کنند. 

این فعال گردشگری در ادامه با اشاره به حضور کمرنگ ایران در صحنه های بین المللی اظهار کرد: این ما نیستیم که برای خارجی ها تصمیم می گیریم، بلکه آنها هستند که بر اساس جاذبه هایی چون ارزانی، مهمان نوازی و دسترسی آسان تصمیم می گیرند. ما باید شرایط و زیرساخت را برای آسان سازی این تصمیم ها فراهم کنیم. 

غمخوار گفت: متاسفانه در شرایطی که جاده های ایران سالانه 30 هزار کشته می دهند و نسل هواپیماهای داخلی به 40 سال پیش برمی گردند و قطارها مشکل فنی دارند، یقینا نمی توان انتظار داشت رئیس جدید (سازمان میراث فرهنگی) تمام این مشکلات را حل کند، اما می تواند با عوامل دخیل ترتیب جلسه دهد تا ما این مسائل را مطرح کنیم و به راهکار برسیم. 

وی سپس به گزارش مکتوبی که حاوی 80 مورد از مشکلات صنعت گردشگری است و به رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری ارائه کرده اشاره داشت و افزود: در طول 25 سال فعالیتم در صنعت گردشگری، شما چهاردهمین متولی این صنعت هستید که امیدوارم دوره مدیریت شما کوتاه مدت نبوده و در چهار سال آینده دوام داشته باشد تا بخشی از این مشکلات حل شود. 

هرچند غمخوار گفت: دوستان فکر می کنند خانم احمدی پور می تواند معجزه کند، برای همین فهرستی از همه مشکلات را مطرح می کنند؛ اما ما توقع معجزه نداریم همین که چند مشکل را از این میان حل کنید اثرگذاری زیادی اتفاق خواهد افتاد.

آمار بازدیدکنندگان

مجموع بازدید کنندگان
280679
صفحات بازدید شده
3715963
بازدید کنندگان امروز
415
بازدیدکنندگان دیروز
467

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513