لغو روادید 28 کشور در آینده نزدیک

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از افزایش زمان استفاده از ویزای فرودگاهی به 3 ماه خبر داد.

مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با توجه به روند رو به رشد ورود گردشگران خارجی به کشورطی 2 سال گذشته، ارائه تسهیلات مورد نیاز گردشگران در بخش صدور ویزا و ایجاد امکانات اقامتی به عنوان یکی از سیاست‌های مهم دولت تدبیر و امید در بخش گردشگری مورد توجه قرار گرفت.

او ادامه داد: مرداد ماه سال گذشته براساس مصوبه هیات دولت، زمان برخورداری اتباع خارجی از ویزای فرودگاهی از 15 روز به یک ماه افزایش یافت و همچنین با تلاش نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، زمان صدور ویزا برای گردشگرانی که تقاضای سفر به ایران را داشتند، کاهش یافت.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه، اتباع 190 کشور دنیا در حال حاضر امکان دریافت ویزای فرودگاهی برای سفر به ایران را دارند، تأکید کرد: با توجه به تقاضای بسیار زیاد اتباع کشورهای خارجی و به ویژه اتباع کشورهای مسلمان و عربی برای سفر به ایران و تقاضای این گردشگران برای حضور بیشتر در کشور ما، با پیشنهاد مشترک وزارت امور خارجه و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جلسه 13 تیرماه سال جاری هیات وزیران، زمان استفاده از ویزای فرودگاهی از یک ماه به 3 ماه افزایش یافت.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تأکید کرد: این تصمیم گیری درست در راستای ایجاد گشایش در مسیر رشد و توسعه گردشگری بسیار تاثیرگذار است، چراکه ارائه تسهیلات صدور ویزا برای گردشگران، یکی از مهمترین شاخص های رشد این صنعت در تمامی کشورها شناخته می شود.

سلطانی فر گفت: ویزای فرودگاهی در حال حاضر در 9 فرودگاه، امام خمینی(ره) تهران و فرودگاه شهرهای شیراز، اصفهان، مشهد، تبریز، بندرعباس، لارستان، کیش و قشم برای گردشگرانی که قصد ورود به ایران دارند صادر می شود و همچنین در فرودگاه شهرهای ارومیه، اهواز، یزد و فرودگاه مهرآباد تهران نیز مقدمات صدور ویزای فرودگاهی فراهم شده است و به زودی در این فرودگاهها نیز گردشگران می توانند از این امکان بهره مند شوند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه، افزایش زمان استفاده از ویزای فرودگاهی به رشد و رونق گردشگری کشور کمک خواهد کرد، گفت: این تصمیم گیری، فرصتی برای استفاده از ظرفیتهای گردشگری کشور در فرآیند توسعه اقتصادی و فرهنگی کشور است.

لغو روادید با 28 کشور در دستور کار است

او در ادامه با اعلام این خبر که در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران با حدود 12 کشور لغو روادید متقابل دارد، گفت: 28 کشور برای لغو روادید با ایجاد شرایط متقابل هدفگذاری شده است که همکاران ما در وزارت امور خارجه در حال مذاکره با طرف های مقابل برای ایجاد شرایط لغو روادید با این کشورها هستند.

سلطانی فر گفت: لغو روادید جمهوری اسلامی ایران با دو کشور دیگر نیز با حفظ شرایط متوازن و متقابل، انجام شده است که با نهایی شدن این موضوع به زودی اسامی این کشورها اعلام می شود.


منبع:خبرآنلاین

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513