درباره ما

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ره پویان اسپادانا در سال 1383 با هدف ارائه تورهای جدید در مسیرهای خاص و همچنین پیاده سازی ایده های نو در زمینه گردشگری در شهر توریستی مشهد افتتاح گردید. اسپادانا در آن سال با 3 نفر پرسنل در فضایی حدود 25 متر مربع فعالیت خود را شروع نمود و با شناخت نیاز بازار نسبت به برگزاری تورهای خاص به مقصد کشورهای جنوب شرق آسیا شامل تایلند، مالزی، سنگاپور، اندونزی و ... اقدام کرد که با استقبال مسافران روبرو گردید.
سال‌ها فعالیت در زمینه برگزاری تورهای با کیفیت و متناسب با ذائقه ایرانی در آن حوزه جغرافیایی، باعث شد اسپادانا برای ارائه بهتر خدمات در سال 1385 یک شعبه کارگزاری در کشور تایلند (بانکوک) تاسیس کند. از آن زمان به بعد، اسپادانا با برگزاری تورهای چارتری هفتگی با پروازهای مستقیم از مشهد توسط ایرلان‌های ایرانی و خارجی، توانست به عنوان مجری انحصاری تورهای جنوب شرق آسیا شناخته می‌شود.
ادامه

 
 

تصاویری از عید تت | جشن سال نو ویتنامی ها

مراسم استقبال از سال نو در هر کجای دنیا با آداب و رسوم مخصوص به خود همراه است و مردمان مختلف بسته به آن که در کجا زندگی می کنند مراسم خاص خود را برای خوش آمد گویی به سال نو اجرا می کنند. در کنار این آداب و رسوم مختلف، زمان برگزاری سال نو نیز در کشورهای مختلف متفاوت است. یکی از تقویم های متفاوت دنیا، تقویم چینی است که کشورهای زیادی بر اساس آن زندگی می کنند. بر اساس این گاه شمار، هر سال در روز اول دوازدهمین ماه سال، همزمان با حلول ماه، سال نو می شود. این اتفاق در ماه بهمن رخ می دهد اما روز دقیق آن بستگی به شب اول ماه دارد. به همین علت گاه تقویم چینی را تقویم قمری نیز می دانند.

کشور ویتنام هم بر اساس همین تقویم پیش می رود. عید سال نوی ویتنامی ها نام  عید تت (Tet) است. همزمان با آغاز سال نو مردم به مدت دو هفته با  پوشیدن لباس های رنگین سنتی به جشن و پایکوبی می پردازند و همه جا پر می شود از شادی مردم و صحبت در مورد آینده.

یکی از دهکده های ویتنام به نام موک چائو Moc Chau ) در مرتفع ترین فلات استان سون لا واقع در شمال غرب این کشور به علت وجود علفزارهای زیبا و  رنگارنگ و مردمان دوست داشتنی و جالب، محلی مناسب برای جذب گردشگران به ویژه در هنگام سال نو است. امروز این شهر کوچک مقصد ماست. می خواهیم در مراسم عید سال نو مردمان این دهکده شرکت کنیم و جشن بگیریم.

تصاویری که در ادامه می بینید، کار یک عکاس ویتنامی با نام نگوین وو فوک ( NGUYEN VU PHUOC ) است. او از سال ۱۹۹۳ مشغول عکسی است و این بار  تصمیم به ثبت تصاویری از جشن سال نوی کشورش گرفته است.

در ادامه همراه کارناوال باشید تا نگاهی به مراسم سال نو که در دهکده ی موک چائو ویتنام بیاندازیم. البته این را هم فراموش نکنید که این تنها یک سفر تصویری است و در آینده کارناوال مطلب کامل و مفصلی از این مراسم برای شما آماده خواهد کرد.

اگر دوست دارید تصاویر بیشتری از این کشور شگفت انگیز را مشاهده کنید به مطالب زیر سری بزنید:

عید تت

۱- کودکان و لذت لباس های نو

در آستانه تعطیلات تِت همه کودکان لباس سنتی جدیدی می پوشند و به شادی و بازی مشغول می شوند.

عید تت ویتنام
عید تت ویتنام

۲- فرفره بازی، بازی بومی کودکان

توپ بازی و فرفره بازی از بازیهای محلی کودکان همونگ است.

مردمان همونگ یک گروه قومی اهل مناطق کوهستانی لائوس، تایلند، چین و ویتنام است که زیر گروه قومیت میائو جین قرار می گیرند.

عید تت

۳- دویدن در فضای آزاد و توپ بازی

عید تت
عید تت
عید تت

۴- رهایی در طبیعت

مردمان همونگ در طول این ۱۵ روز با پوشیدن لباس های سنتی به دشتهای وسیع و یا ارتفاعات سر سبز می روند و اوقات خود را با خانواده و دوستان سپری می کنند.

عید تت

۵- باز هم کودکان و بازی های دسته جمعی محلی

عید تت
عید تت

۶- روزهای خوش و پر از سرگرمی در تعطیلات تِت

عید تت

۷- دخترانی با لباس ها و زیورآلات سنتی

عید تت
عید تت
عید تت

۸- دره هایی مملو از چای های سرسبز

عید تت ویتنام
عید تت ویتنام

۹- دشت های پر گل و چشم نواز

مزرعه های کلم چینی و دشت گل های سفید و سیاه که از دامنه کوه تا میان درختان تازه شکوفه زده هلو امتداد یافته اند.

عید تت

آمار بازدیدکنندگان

مجموع بازدید کنندگان
298334
صفحات بازدید شده
4049863
بازدید کنندگان امروز
200
بازدیدکنندگان دیروز
540

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513