بلندترین تاب گردان دنیا | گینس های گردشگری

در این بخش از گینس های گردشگری با تاب گردانی ( تاب گردان ) آشنا می شویم که در دنیا بلندترین است.

تاب گردان ها از وسایل محبوب شهربازی و پارک ها هستند و توانسته اند در گینس رکوردهای مهیجی به ثبت برسانند، این بار با تاب گردانی آشنا می شویم که بسیار بلند است، چرخ و فلک ها انواع بسیار گوناگونی دارند این بار می خواهیم با چرخ و فلکی آشنا شویم که به صورت تابی گردان است.

بلندترین تاب گردان دنیا در آمریکاست و در ایالت تگزاس واقع شده و اسکای اسکریمر ( Texas SkyScreamer نام دارد، این تاب گردان در ارتفاع 122.78 متری از زمین به علاقمندان سواری می دهد، این تاب گردان در شهربازی سیکس فلگز ( Six Flags یا شش پرچم تگزاس قرار دارد، این شهربازی مساحتی بالغ بر ۲۱۲ هکتار دارد و یکی از محبوب ترین شهربازی های آمریکاست. این شهربازی در سال  1961 میلادی تاسیس شد اما تاب گردان وحشتناک اسکای اسکریمر در سال 2013 میلادی به این مکان اضافه گشت. تاریخ ثبت رکورد این تاب گردان در رکوردهای گینس سال ۲۰۱۳ میلادی می باشد.

جالب است بدانید که شهربازی دیگری هم به نام شش پرچم در ایالت جورجیا وجود دارد که چرخ و فلک و ترن های بسیار هیجان انگیزی در آن وجود دارند و کارناوال حتما در آینده به صورت اختصاصی به هر دو شهربازی شش پرچم در تگزاس و جورجیا خواهد رفت و به صورت مفصل برای شما عزیزان از این دو شهربازی خواهد گفت، این دو شهر بازی شباهت های زیادی با هم دارند و تقریبا به یک صورت مدیریت می شوند.

جدول گینس

رکورد دار SIX FLAGS OVER TEXAS
مکان UNITED STATESARLINGTON
زمان ثبت رکورد ۱۷ JUNE 2013
بلندترین چرخ و فلک دنیا
بلندترین تاب گردان دنیا
بلندترین تاب گردان دنیا

آمار بازدیدکنندگان

مجموع بازدید کنندگان
305453
صفحات بازدید شده
4186671
بازدید کنندگان امروز
303
بازدیدکنندگان دیروز
482

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513