درباره ما

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ره پویان اسپادانا در سال 1383 با هدف ارائه تورهای جدید در مسیرهای خاص و همچنین پیاده سازی ایده های نو در زمینه گردشگری در شهر توریستی مشهد افتتاح گردید. اسپادانا در آن سال با 3 نفر پرسنل در فضایی حدود 25 متر مربع فعالیت خود را شروع نمود و با شناخت نیاز بازار نسبت به برگزاری تورهای خاص به مقصد کشورهای جنوب شرق آسیا شامل تایلند، مالزی، سنگاپور، اندونزی و ... اقدام کرد که با استقبال مسافران روبرو گردید.
سال‌ها فعالیت در زمینه برگزاری تورهای با کیفیت و متناسب با ذائقه ایرانی در آن حوزه جغرافیایی، باعث شد اسپادانا برای ارائه بهتر خدمات در سال 1385 یک شعبه کارگزاری در کشور تایلند (بانکوک) تاسیس کند. از آن زمان به بعد، اسپادانا با برگزاری تورهای چارتری هفتگی با پروازهای مستقیم از مشهد توسط ایرلان‌های ایرانی و خارجی، توانست به عنوان مجری انحصاری تورهای جنوب شرق آسیا شناخته می‌شود.
ادامه

 
 

تصاویری از سفر اولین زن به دور دنیا در طول تاریخ

امروز بار دیگر به میان صفحات تاریخ می رویم تا تصاویری از گذشته را مرور کنیم. می خواهیم با شخصیتی آشنا شویم که در گذشته سفرهای زیادی را پشت سر گذاشته و به واسطه ی همین سفرها و ماجراجویی هایی که داشته نام خود را جاودان کرده تا جایی که به او لقب زن ایندیانا جونز را داده اند.

اِلوها واندروال ( Aloha Wanderwell ) که یک نویسنده، فیلمساز، جهانگرد و یک خلبان بود، در حدود سال ۱۹۲۰ میلادی توانست با عنوان اولین زنی که دور دنیا را با یک اتومبیل فورد مدل T رانندگی کرده، نامش را بر سر زبان ها بیاندازد.

اِلوها واندروال زندگی جالب و پر چالشی داشته؛ او در ۱۳ اکتبر ۱۹۰۶ در کانادا متولد شد. زمانی تنها ۱۶ سال سن داشت به سفر دور دنیا رفت آن هم با یک اتومبیل فورد مدل T متعلق به سال ۱۹۱۸٫ در همین سفرها بود که عشق زندگی اش را پیدا کرد و با هم ازدواج کردند. حاصل زندگی شان دو فرزند بود. اما زندگی مشترک شان مانعی بر سر راه سفرهای اِلوها نبود؛ آن ها خانوادگی به سفرهایشان ادامه دادند تا اینکه همسرش در سال ۱۹۳۲ به قتل رسید. او از آن پس تنها به سفرهاش به دور دنیا ادامه داد تا این که بار دیگر عاشق شد و با مرد دیگری ازدواج کرد. این دو دور دنیا را زیر پا گذاشتند تا این که در نهایت اِلوها اولین کسی بود که در آن سال ها با یک فورد توانسته بود به ۸۰ کشور دنیا از جمله فرانسه، آلمان پس از جنگ، مصر، فلسطین، هند، شرق آفریقا، چین و سیبری سفر کند. جالب است بدانید او در اولین دوره ای که سفرهایش به دور دنیا را آغاز کرده بود توانست ۴۳ کشور دنیا را ببیند.

تصاویری که در ادامه با هم می بینیم، تصاویری هستند از سفرهای او به دور دنیا، ماجراجویی هایی که در آن زمان آن قدر سر و صدا به پا کردند که از اِلوها یک ستاره ساختند. او و همسر دومش از سفرهایی اِلوها مستندی هم ساختند که در دوره ی خودش بسیار محبوب شد و مورد توجه قرار گرفت.

در ادامه با ما به تاریخ قدم بگذارید و با اولها همسفر شوید و دور دنیا را با یک فورد بگردید.

سفر به دور دنیا در گذشته

۱) تصویری از الوها به همراه همسر اولش

سفر به دور دنیا در گذشته

۲) او در دوره اول از سفرهایش ۴۳ کشور دنیا را دید

سفر دور دنیا

۳) او چند ماهی را در هند گذراند

عکس قدیمی از هند

۴) الوها به یک انسان مشهور تبدیل شده بود

Aloha Wanderwell

۵) سفر الوها و همسر اولش به مصر

اهرام مصر

۶) تصویری جالب از الوها که بر روی ماشین محبوب و مشهورش ایستاده

اتومبیل او در حال قرار گیری در کشتی است.

سفر به دور دنیا

۷) او سفرهای دریایی زیادی را تجربه کرد

سفر دور دنیا

۸) او در طول سفرهایش با مردمان بسیاری آشنا شد

سفر دور دنیا

۹) تصویری از الوها بر روی یک موتور ساخت هندوستان 

سفر دور دنیا

۱۰) حضور الوها در یک رژه نظامی

سفر دور دنیا

۱۱) تصویری از اتومبیل الوها

سفر دور دنیا

آمار بازدیدکنندگان

مجموع بازدید کنندگان
301867
صفحات بازدید شده
4117039
بازدید کنندگان امروز
367
بازدیدکنندگان دیروز
451

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513