درباره ما

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ره پویان اسپادانا در سال 1383 با هدف ارائه تورهای جدید در مسیرهای خاص و همچنین پیاده سازی ایده های نو در زمینه گردشگری در شهر توریستی مشهد افتتاح گردید. اسپادانا در آن سال با 3 نفر پرسنل در فضایی حدود 25 متر مربع فعالیت خود را شروع نمود و با شناخت نیاز بازار نسبت به برگزاری تورهای خاص به مقصد کشورهای جنوب شرق آسیا شامل تایلند، مالزی، سنگاپور، اندونزی و ... اقدام کرد که با استقبال مسافران روبرو گردید.
سال‌ها فعالیت در زمینه برگزاری تورهای با کیفیت و متناسب با ذائقه ایرانی در آن حوزه جغرافیایی، باعث شد اسپادانا برای ارائه بهتر خدمات در سال 1385 یک شعبه کارگزاری در کشور تایلند (بانکوک) تاسیس کند. از آن زمان به بعد، اسپادانا با برگزاری تورهای چارتری هفتگی با پروازهای مستقیم از مشهد توسط ایرلان‌های ایرانی و خارجی، توانست به عنوان مجری انحصاری تورهای جنوب شرق آسیا شناخته می‌شود.
ادامه

 
 

برج خلیفه دبی، شاهکار معماری جهان

بی شک می توان گفت شهر دبی، یکی از لوکس ترین و معروف ترینشهرهایدنیا می باشد البته ماه در سالهای دور، تنها شهری معمولی بیش  نبود اما در حال حاضر به یکی از شهرهای مهم دنیا تبدیل شده است. در این شهر که از امارت های امارات متحده عربی است و بعد از ابوظبی دومین امارت پرجمعیت است، جاذبه های شهری و معماری برج های آسمان خراش و بسیاری از مراکز تجاری ,تفریحی و ... دیده می شود که می توان آن ها را عوامل موثر در رونق دبی دانست .دبی از نظر اقتصاد نیز سرامد است، در این شهر شرکت های بزرگی فعالیت می کنند و تجار معروفی برای داد و ستد و تجارت همواره در حال رفت و آمد به دبی می باشند. دبی یکی از شهرهایی است که از نظر صنعت توریسم نیز جایگاه بالایی دارد، همواره گردشگران بسیاری به این آن سفر می کنند و از نظر گردشگری جاذبه های بسیاری دارد که باعث جذب گردشگران می شود. در این متن درباره یکی از برج های دبی که بسیار مشهور است و یکی از عوامل جذب گردشگر می باشد توضیح داده شده است ...

برج خلیفه، شاهکار دنیای معماری

برج خلیفه در ابتدا با نام "برج دبی" شناخته می‌شد اما در روز افتتاحیه توسط شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نام آن به افتخار حاکم امارات، خلیفه بن زاید آل نهیان‎، به "برج خلیفه" تغییر کرد. این برج عظیم و آسمان خراش رکوردهای بسیاری را به خود اختصاص داده است به طوری که در این برج طبقات بسیاری قرار دارد و برج خلیفه دارای بیش از 1000 واحد آپارتمان، ۴۹ طبقه اداری، ۴ استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان است. همچنین هتل آرمانی با ۱۶۰ اتاق به طراحی جورجیو آرمانی در طبقات اولیه‌ی برج واقع است. طراحی این برج اثر شرکت آمریکایی اسکیدمور، اوینگز، مریل (SOMM) و ادرین اسمیت با الهام از معماری اسلامی، طبیعت صحرا و گل است. این طراحی نه تنها از نظر شکل فیزیکی نیروی وارده توسط باد در طبقات آخر را مهار می‌کند، بلکه به ساکنان هر کدام از طبقات نمایی منحصر به فرد و بدون اشراف به سوی سایر واحد‌ها می‌دهد ,همچنین استفاده از طاق در نمای برج خلیفه نشان دهنده الهام گرفتن طراحان برج خلیفه از معماری اسلامی است. هزینه ساخت برج خلیفه بسیار بالا می باشد و برای ساخت برج خلیفه یک ملیارد دلار هزینه درنظر گرفته شده بود اما بر اساس گزارش مطبوعات امارات، هزینه آن بیش از این مبلغ است. به علاوه ساخت برج خلیفه ۲۲ میلیون ساعت، کار برده است. 

طراحی داخلی برج خلیفه

دکوراسیون داخلی برج توسط جورجیو آرمانی طراحی شده است. برج دبی دارای ۱۶۰ طبقه ی قابل سکونت است که ۷۰۰ واحد آپارتمانی شخصی بین طبقات ۴۵ تا ۱۰۸ قرار گرفته است، یک استخر در طبقه ی ۷۸ تعبیه شده است و تقریبا بقیه ی طبقات به شرکتهای تجاری اختصاص داده شده است.

سریعترین آسانسور جهان

سریعترین آسانسور جهان در این برج مستقر شده است که سرعت آن ۱۸ متر در ثانیه است، سریعترین آسانسور بعد از برج دبی مربوط به برج تایپه ۱۰۱ است که سرعتی معادل ۱۶٫۳ متر در ثانیه دارد. برج دبی شامل ۵۲ آسانسور است که بصورت دو عرشه ای ساخته شده اند و هرکدام توانایی جابجایی ۴۲ نفر را در یک زمان را دارند.

برای بیشتر دیدن و تجربه کردن

این متن تنها بخشی از توضیحات و دانستنیها درباره برج خلیفه می باشد برای خواندن مطالب بیشتر درباره برج خلیفه و دیگر جاذبه های دبی می توانید به سایت همگردی رجوع کنید سایت همگردی سایتی در زمینه گردشگری می باشد و شما می توانید برنامه انواع تورهای مسافرتی را در این سایت مشاهده کنید برای سفر به دبی و مشاهده این شهر زیبا می توانید به سایت همگردی رجوع کنید و انواع تور دبی را مشاهده کنید و یکی از این تورها را انتخاب کنید.

آمار بازدیدکنندگان

مجموع بازدید کنندگان
298334
صفحات بازدید شده
4049863
بازدید کنندگان امروز
200
بازدیدکنندگان دیروز
540

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513