درباره ما

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ره پویان اسپادانا در سال 1383 با هدف ارائه تورهای جدید در مسیرهای خاص و همچنین پیاده سازی ایده های نو در زمینه گردشگری در شهر توریستی مشهد افتتاح گردید. اسپادانا در آن سال با 3 نفر پرسنل در فضایی حدود 25 متر مربع فعالیت خود را شروع نمود و با شناخت نیاز بازار نسبت به برگزاری تورهای خاص به مقصد کشورهای جنوب شرق آسیا شامل تایلند، مالزی، سنگاپور، اندونزی و ... اقدام کرد که با استقبال مسافران روبرو گردید.
سال‌ها فعالیت در زمینه برگزاری تورهای با کیفیت و متناسب با ذائقه ایرانی در آن حوزه جغرافیایی، باعث شد اسپادانا برای ارائه بهتر خدمات در سال 1385 یک شعبه کارگزاری در کشور تایلند (بانکوک) تاسیس کند. از آن زمان به بعد، اسپادانا با برگزاری تورهای چارتری هفتگی با پروازهای مستقیم از مشهد توسط ایرلان‌های ایرانی و خارجی، توانست به عنوان مجری انحصاری تورهای جنوب شرق آسیا شناخته می‌شود.
ادامه

 
 

پانزده مکان خارق‌العاده که تا حد مرگ شمارا می‌ترساند

دروازه‌ای به جهنم، ترکمنستان

حفره‌ی دروازه که به دروازه‌ای به جهنم نیز مشهور است، در منطقه‌ی دروازه در ترکمنستان، از همان زمان که توسط مهندسان شورویایی برای دستیابی به گاز طبیعی در سال 1971 حفر شد، در حال سوختن است. هنگامی‌که زمین حفاری سست شد، مهندسان از ترس انتشار گازهای سمی در محیط، پروژه را متوقف کردند. سپس تصمیم گرفتند گازهای موجود در حفره را بسوزانند. پیش‌بینی می‌شد شعله بعد از چند هفته خاموش شود؛ اما از آن زمان تاکنون دهه‌هاست که می‌سوزد.

Cafegardesh_15_breathtaking_places__1_

زبان غول، هوردالند، نروژ

زبان غول در ارتفاع 700 متری بالای دریاچه‌ی رینگدالسواتنت در نروژ قرار دارد. این صخره در عصر یخبندان با آب شدن بخش عظیمی از توده‌ی برف تشکیل شد.

Cafegardesh_15_breathtaking_places__2_

پلکانی به بهشت، اوهو، هاوائی

پلکان هایکو که به پلکان بهشت معروف است، در سال 1940 به‌عنوان پروژه‌ی ارتباطی ارتش در طول جنگ دوم جهانی ساخته شد. اگرچه ورود به این مکان برای عموم محدودیت‌هایی دارد، اما گردشگران به خاطر منظره‌ی زیبایش مداوم به آنجا می‌روند.

Cafegardesh_15_breathtaking_places__3_

استخر شیطان، مرز زیمباوه و زامبیا در قاره‌ی آفریقا

در یک سطح از آبشار ویکتوریا، گردشگران اجازه ‌دارند در استخر شیطان شنا کنند. هرچند ممکن است از ارتفاع 100 متری سقوط کنند.

Cafegardesh_15_breathtaking_places__4_

صخره‌های موهور، ایرلند

صخره‌های موهور، واقع در منطقه‌ی کانتی کلیر، در ارتفاع 210 متری و در جوار اقیانوس اطلس قرار دارند. این صخره‌ها ازجمله بهترین جاذبه‌های گردشگری ایرلند هستند.

Cafegardesh_15_breathtaking_places__5_

غارهای یخی مندنهال، واقع در ژانو، آلاسکا

غارهای یخی مندنهال واقع در یخچال مندنهال که 19 کیلومتر طول دارد تنها به‌وسیله‌ی قایق قابل‌دسترسی است. متأسفانه این یخچال اخیراً به خاطر گرمایش زمین 3 کیلومتر پسرفت داشته است.

Cafegardesh_15_breathtaking_places__6_

تخته‌سنگ کیراگبولتن، رگالند، نروژ

این تخته‌سنگ مشهورترین مقصد توریست‌ها در کشور نروژ است که در ارتفاع 984 متری معلق مانده است. این مکان آن‌قدر محبوب است که شما ممکن است برای بازدید از آن چندین ساعت در صف منتظر بمانید.

Cafegardesh_15_breathtaking_places__7_

تاب در آخر دنیا، بانوس، اکوادور

این مکان که در نگاه اول، خانه‌ی درختی بچه‌ها به نظر می‌رسد، درواقع ایستگاه زلزله‌نگاری‌ای برای مشاهده‌ی آتش‌فشان کوه تانگوراها که در همان حوالی است، بنا شده. آنجا طنابی آویزان وجود دارد که توریست‌ها را وسوسه می‌کند تا بالای یک دره‌ی مرتفع تاب بخورند.

Cafegardesh_15_breathtaking_places__8_

جزایر نپتون، استرالیا

از سال 2002 تاکنون، جزایر نپتون تنها مکانی است که توریست‌ها اجازه دارند با قرار گرفتن در قفسی در عمق دریا از کوسه‌ها دیدن کنند. شما می‌توانید در این قفس از نزدیک کوسه‌های سفید را ببینید، فقط احتیاط کنید که دست‌هایتان را از قفس بیرون نبرید.

Cafegardesh_15_breathtaking_places__9_

دریاچه‌ی خونینِ تاز، آکسارای، ترکیه

یک‌گونه از جلبک دریایی، دومین دریاچه‌ی بزرگ ترکیه را کاملاً سرخ‌کرده است. جالب اینجاست که این دریاچه، مسکن دسته‌های فلامینگوهای وحشی است.

Cafegardesh_15_breathtaking_places__10_

جاده‌ی مرگ، یانگوس، بولیوی

جاده¬ی شمالی یانگوس که به جاده‌ی مرگ معروف است، به‌عنوان مرگ‌آورترین مکان شناخته می‌شود و در سال بین 200 تا 300 کشته می‌دهد. بنا به گزارش بی‌بی‌سی، هرسال 25 خودرو از جاده خارج می‌شوند و به پایین دره سقوط می‌کنند؛ یعنی هر دو هفته یک خودرو.

Cafegardesh_15_breathtaking_places__11_

کوه «هاشان»، هائین، چین

مسیر چوبی‌ای که در اطراف کوه‌ هاشان ساخته‌شده است، یکی از خطرناک‌ترین و غیرقابل‌دسترس‌ترین مسیرهای پلکانی دنیاست. مشهورترین بخش پلکان بین سال‌های 4 و 5 قبل از میلاد، در زمان حکومت سلسله‌ی تانگ ساخته‌شده است.

Cafegardesh_15_breathtaking_places__12_

غار هانگ سون دوونگ، استان کوآنگ بین، ویتنام

غار هانگ سون تقریباً بزرگ‌ترین غار دنیاست که به‌تازگی و در سال 1991 کشف شد.

Cafegardesh_15_breathtaking_places__13_

غار الیسون، ایالت جورجیا، ایالات‌متحده‌ی آمریکا

غار الیسون 19 کیلومتر طول و 320 متر ارتفاع دارد؛ یعنی هنگام ورود به غار با تاریکی مطلق مواجه می¬شوید.

Cafegardesh_15_breathtaking_places__14_

راهروی کوچک شاه، در نزدیکی آردالس، اسپانیا

الکامینتو دل ری، یا راهروی کوچک شاه، یک مسیر باریک در جنوب اسپانیا است. اولین استفاده از این مسیر توسط کارگران کارخانه‌ی برق بود. این اسم از وقتی رویش گذاشته شد که شاه آلفونسوی سیزدهم برای افتتاح سد «کنده دل گادالهورس» از این مسیر عبور کرد.

Cafegardesh_15_breathtaking_places__15_

آمار بازدیدکنندگان

مجموع بازدید کنندگان
298053
صفحات بازدید شده
4045385
بازدید کنندگان امروز
323
بازدیدکنندگان دیروز
536

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513